IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика- архив до 01.09.2011

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
    ... „Прасето е животно — иска грижи“...
    Уви, светът обърнал се в пустиня!
    Море от злоба и разврат!...
    Иди живей сред туй море от тиня,
    сред толкоз много кал и смрад!"


    Той млъкна... А през прага меланхолично
    проточи и свинята врат:
    "И аз от тоя свят съм недоволна:
    да, толкоз малко кал и смрад!..."
    Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от коки Разгледай мнение

      Брях атеистите как се извъртяха и обърнаха палачинката.Ей на туй му се вика лицемерие!!Вярно ли е ,че мотото им на изборите било,"Градим България" ??
      Отчаян, окаян,веднъж в булеварда
      аз тръгнах неземно злочест.
      И вдигнах над себе си ярка плакарда:
      "Човек без капчица чест!"

      Но странно: презрение няма ни капка!
      Посрещат ме вред с интерес,
      любезно отвсякъде свалят ми шапка:
      "Без чест ли си? — Прави ти чест!"

      Един господин ме целуна: "Ах, братко,
      и ти ли!... Ей, кой да те знай!"
      Две хубави дами ми казаха сладко:
      "Елате в нас утре на чай!"

      Чудесно! Невиждано! С почести редки
      изпратен бях чак до дома.
      Министри, царе и придворни кокетки
      ми писаха мили писма.

      И ето ме: важен, блестящ, елегантен,
      богат като истински Крез!
      И знам аз: крадец съм, лъжец, спекулантин,
      безчестник; но... винаги с чест!"...

      И Дявола млъкна. Наля от абсента,
      сърдечно се чукна със мен,
      и пускайки пушек на синкави ленти,
      прониза ме с поглед зелен.
      Баба ме научи на много неща.
      tnm

      Коментар


      • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
        Гледам по "Канал3" откриването на офиса на ГРОБ. Как дъртата комунистка Цецка се кръсти несръчно "ни в клин,ни в ръкав". Ама Цецке,това е водосвет,не е литургия. Нейсе,тури му пепел. И отявлените комунисти Луканов и Младенов (бог да ги прости) още 1989г на Коледа се закръстиха...
        Ама много ми хареса доволната физиономия на Цвъки, когато говореше за излъчване на кандидат президента от ГРОБ. Май Бойко го е излъгал, че ще е Цецко кандидат.
        И ако "consiglieri" Цвъки му е повярвал, значи е глупак.
        Кандидатът ще е самата тиква-Бойко. Златен шанс. Става президент, туря за премиер Плевнелиев (четох последната стенограма от заседанието на правителството и се отвратих от раболепието и откровеното подмазвачество на Росен Плевнелиев).
        Това ще е премиер-мечта. Напълно в ръцете на Боко. Кукла на конци. Реалната власт на Боко, а Цвъки ще има задача да командва псевдо премиера на терена. Както и послушния парламент. И така "Вся власт-Советом". Тоест на Бойко. И ще ходят през ден Бойко и Росен да режат лентички...
        Защото ако направи Плевнелиев президент, реално не може да го контролира. Току виж допуснал някакво своеволие...

        Брях атеистите как се извъртяха и обърнаха палачинката.Ей на туй му се вика лицемерие!!Вярно ли е ,че мотото им на изборите било,"Градим България" ??
        Всичко е много просто. Искаш ли нещо - бориш се...Не ти ли стиска - губиш го!

        Коментар


        • Гледам по "Канал3" откриването на офиса на ГРОБ. Как дъртата комунистка Цецка се кръсти несръчно "ни в клин,ни в ръкав". Ама Цецке,това е водосвет,не е литургия. Нейсе,тури му пепел. И отявлените комунисти Луканов и Младенов (бог да ги прости) още 1989г на Коледа се закръстиха...
          Ама много ми хареса доволната физиономия на Цвъки, когато говореше за излъчване на кандидат президента от ГРОБ. Май Бойко го е излъгал, че ще е Цецко кандидат.
          И ако "consiglieri" Цвъки му е повярвал, значи е глупак.
          Кандидатът ще е самата тиква-Бойко. Златен шанс. Става президент, туря за премиер Плевнелиев (четох последната стенограма от заседанието на правителството и се отвратих от раболепието и откровеното подмазвачество на Росен Плевнелиев).
          Това ще е премиер-мечта. Напълно в ръцете на Боко. Кукла на конци. Реалната власт на Боко, а Цвъки ще има задача да командва псевдо премиера на терена. Както и послушния парламент. И така "Вся власт-Советом". Тоест на Бойко. И ще ходят през ден Бойко и Росен да режат лентички...
          Защото ако направи Плевнелиев президент, реално не може да го контролира. Току виж допуснал някакво своеволие...
          Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от netware5 Разгледай мнение
            Не мога да се сдържа да не позлорадствам Гнусното предателско семе си личи. Много се радвам, че най-сетно му лъсна голия задник и на тоя "демократ". Макар че още трябва да се труди за да надмине великите постижения в предателството на дядо си и прадядо си.
            Това е много неприятен момент-за мечките в цирка има регламенти за хуманност,а "отнесени" личности партиите си ги подхварлят като инвентар.Гнусно е.Слушането му на живо {митинг)
            е трудно занимание.Сигурно сте го видим в мрежата;-(

            Коментар


            • Гарантирано от ГЕРБ!


              Да прощава читателят за грубото определение, но няма друго за шефа на ГДБОП Станимир Флоров. В репортаж на бТВ той каза директно, че трябва да се върне комунизма, това било единствения начин да се преборим с престъпността.

              Ето точните му думи:

              „…Единственият начин да се оправят нещата, е ако се върнат нещата отпреди 1989 година. Това е единственото решение на проблема. Друг… решаване на проблема няма. Колкото и добре да са службите, колкото и добре да работят… В смисъл, че само тогава имаше ред и дисциплина в отношение на престъпността, защото всички наркозависими, всички криминални лица бяха известни…”

              За такова изказване в една демократична страна шефът на ГДБОП трябва веднага да бъде уволнен. Не защото изпитва носталгия по комунизма, а защото е откровен бездарник, който не разбира смисъла на своите задължения, няма идея как трябва да се бори с престъпността и не познава механизмите на демократичната държава.

              Какво означават думите, че да се върнат нещата отпреди 1989 г. е „единственото решение на проблема”? Този екземпляр къде живее? Колко страни с демократични режими по света имат много по-ефективна полиция (и същевременно по-малобройна), и служби за борба с организираната престъпност? Очевидно Флоров не знае това. Примитивните му разбирания виждат като решение на престъпността единствено тоталитарен режим. Както той казва - всеки режим си има хубави страни.

              Удивително изкопаемо е отгледало МВР и го е настанило за шеф на службата за борба с мафията. И някой очаква от този да противодейства на организираната престъпност? Той е напълно неспособен.

              Думите му, че „тогава”, при комунизма, имало „ред и дисциплина в отношение на престъпността” са идиотизъм. Думите му, че „всички наркозависими, всички криминални бяха известни” показват, че този отпадък от комунизма смята наркоманите за престъпници. Такъв очевидно не познава и законите на страната, в която живее.

              Той очевидно не знае и какво трябва да се прави с престъпността, как да се ловят престъпници и да се събират доказателства. За него трябва да е лесно като едно време - досиета на всички и като стане нещо, ги прибираме, докато някой си изпее. И самопризнанията (с бой или без бой) се приемат в съда. И никакви адвокати.

              Съвсем страничен въпрос е, че носталгици по комунизма като него си съчиняват как тогава хората си държали отключени къщите и колите. Тогава, преди 1989 г., имаше много кражби от апартаменти, вили, селски къщи, и дори на коли, но не пишеха по вестниците.

              Кражбите на коли бяха за авточасти - открадват ти ладата, за която си чакал ред 15 години, и я разфасоват. А застрахователят ДЗИ ти плаща след една година, ако представиш документи от милицията и следователя, една сума, с която не можеш да си купиш нито нова, нито стара.

              Ако Борисов и Цветанов не накарат този индивид начело на ГДБОП да подаде оставка, означава, че те са същите като него. За което дават признаци.

              http://e-vestnik.bg/12556/idiot-nach...bori-mafiyata/

              Коментар


              • Гарантирано от ГЕРБ!



                Мечтата на МВР - да ни върнат в тоталитаризма преди 1989



                http://www.youtube.com/watch?v=1AxfWZubKAc

                Коментар


                • Гениална идея на блогъра Григор Гачев - богатите да спонсорират бедни интелектуалци, за да пишат в българската Уикипедия. Да познавате някой такъв наследник на братя Евлоги и Христо Георгиеви? http://www.webcafe.bg/id_1146139469_...t_i_Uikipediya
                  Всичко е много просто. Искаш ли нещо - бориш се...Не ти ли стиска - губиш го!

                  Коментар


                  • netware5-Гнусното предателско семе си личи. Много се радвам, че най-сетно му лъсна голия задник и на тоя "демократ".
                    netware5 какъв демократ може да бъде тоя http://www.vestnikataka.com/?module=...00&format=html или всички които се пишат за такива???Истинските демократи мога да нарека само дисидентите които ги натикаха оно време в миша дупка за да заемат местата им кадрите които почнаха да ги подготвят още през 1975г.Всички сегашни партии са фракции на БКП, а шефът на КС е синът на Петър Танчев.
                    Всичко е много просто. Искаш ли нещо - бориш се...Не ти ли стиска - губиш го!

                    Коментар


                    • Не мога да се сдържа да не позлорадствам Гнусното предателско семе си личи. Много се радвам, че най-сетно му лъсна голия задник и на тоя "демократ". Макар че още трябва да се труди за да надмине великите постижения в предателството на дядо си и прадядо си.

                      М. Заимов се прегърна с РЗС
                      Неделя, 28 Август 2011

                      Прошко Прошков пък щял да бъде подкрепен от Янев и РЗС за кмет на София.

                      Мартин Заимов ще води на листата на РЗС за изборите в София от гражданската квота, РЗС пък щели да подкрепят кандидата на Синята коалиция Прошко Прошков за кмет на София. Лидерът на РЗС Яне Янев обяви решението, което било взето след поредица политически разговори. Взела се предвид и задълбочаващата се тежка криза в Синята коалиция и системните опити на ГЕРБ да разцепва и да си присвоява десния политически спектър, каза още Янев.

                      Той отново поде старата си теза, че е крайно наложително да се приеме нова конституция, която да предвижда нов тип местна власт.

                      Заимов щял да е кандидатът на консерваторите, за да се попречи на ГЕРБ да продължи да управлява София по модела Софиянски-Борисов и с цел да се създаде стабилен ден управленски проект. За да не се позволи на ГЕРБ да завладее всички власти, билое необходимо на президентските избори да се подкрепен Атанас Семов, пожелаха от РЗС.
                      http://www.frognews.bg/news_38271/M_...regarna_s_RZS/
                      He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от NYSERookie Разгледай мнение
                        реда коки е в главата
                        аз и тука уважавам и спазвам законите и не хвърлям боклуци и фасове по улиците.въпрос на вътрешно усещане. а че е гадно място за живеене, гадно е.с изключение на бостън може би .затова и не се постарах за поданство.
                        А ти нали не си мсилиш,че цялата пасмина която приижда ежегодносъс зелените карти редът им е в главата?Аз не мисля.Просто вкарват те във филма и почваш да играеш по правилата.Ако не ,много бързо ги връщат в релсите.
                        чили например е уникално място за живеене.ако искаш вярвай ако искаш не. там обаче има ред щото пиночет ги е наплашил. представи си 50 темпераментни латиноса как млъкват и гледат като ... в момента в , който патрулиращ полицай влезне в кръчмата.ако един ден реша да емигрирам ще бъде там или в панама.
                        видял съм доста свят и щатите не са дори и в десетката. щатския паспорт можеш да си го сложиш в рамка или ако искаш на врата си окачи все ми е тая.
                        Бях чела новина из нета ,че Чили е най-бързо развиващите се латиноамерикански държави.Никога не съм ходила там за да давам мнение ,но може да са по -добре от нас.
                        Всичко е много просто. Искаш ли нещо - бориш се...Не ти ли стиска - губиш го!

                        Коментар


                        • реда коки е в главата
                          аз и тука уважавам и спазвам законите и не хвърлям боклуци и фасове по улиците.въпрос на вътрешно усещане. а че е гадно място за живеене, гадно е.с изключение на бостън може би .затова и не се постарах за поданство.

                          чили например е уникално място за живеене.ако искаш вярвай ако искаш не. там обаче има ред щото пиночет ги е наплашил. представи си 50 темпераментни латиноса как млъкват и гледат като ... в момента в , който патрулиращ полицай влезне в кръчмата.ако един ден реша да емигрирам ще бъде там или в панама.
                          видял съм доста свят и щатите не са дори и в десетката. щатския паспорт можеш да си го сложиш в рамка или ако искаш на врата си окачи все ми е тая.
                          Тъпкано ще му я върна на РЕДА малката биричка с две големи!!!!!!!!!!!! Някога !!!!!!!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от коки Разгледай мнение
                            ...........
                            Прав си .Там няма свобода..Отвсякъде те киризят .Америка е най-полицейската държава.
                            Даже не говоря за полицейщината .... Липсата на свобода идва от друго - те са като бройлери в птицекомбинат - постоянно някой се грижи за тях и ги контролира. Почва се от детската градина и се свършва в гроба. Да, чувството за ред в хубаво, и аз бих искал да живея в такава държава, където можеш да разчиташ на полицията. Но цената, която трябва да платя ..... Някой през цялото време да ми наднича над рамото и да ми казва как трябва да живея .... Не, благодаря .....
                            He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от коки Разгледай мнение
                              Jay Gould; нали не си въобразяваш, че срещата със Златев е станала без писмена депеш от ДД на САЩ?!!!Всичко е добре пресметнато .Знаете ,че Лукойл има бизнес и в САЩ. Част от държавните ценни книжа на задлъжняващите америшите се държат от Руснаците. Ако те и Китай решат да се отърват от тях САЩ ще фалират. Световният елит отдавна се е омесил и бизнесът глобализиран
                              1. Преди да фалират САЩ, ще са фалирали Китай и Русия като основни кредитори, особено Китай. Почти всички спестявания на Китай ще се изпарят, а тези на Русия в голяма степен. Така, че натиск те и да искат не могат да окажат, иначе ако можеха биха оказали за покачване на долара, нещо от което самите те биха спечелили милиарди.
                              2. Имам големи съмнения, че ДД на САЩ имат пръст в това, тъй като противоречи на политиката им в тази област, поне до преди няколко дни - За справка виж "Уикилийкс" и разсекретеното там.
                              3. Някой хора в САЩ проявиха искрено учудване какво прави посланикът им в частна компания и в качеството си на какъв точно е там.
                              Мисля, че някой среди сред републиканците ще използват и това против администрацията на Обама, но предстои да видим.
                              Last edited by Jay Gould; 27.08.2011, 22:07.
                              http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от NYSERookie Разгледай мнение
                                никога не ми е било цел.добих представа там е гадно и сега имам 10годишна виза , освен обаче за няколко седмици до лас вегас не си струва напъването
                                И кое му е гадното.Май не си свикнал на редът им там. За сметка на тук ,обществеността им уважава полицията , свикнала е да разчита тотално на нея. Може би си забелязал ,че имат перфектна координация между службите и властите.Дисциплинирани са и това е в основата на всичко..Що се каса за Лас Вегас е да определено пътят е дълъг ,но кво ти пука нали си баро самолети бол, колко му е да отскочиш за разнообразие.Ще ти уредим по -евтинка стая я в Беладжио я в Мандалей Бей.Там са наши хора .

                                Тия хора там си мислят че са свободни, но дълбоко се лъжат.
                                Прав си .Там няма свобода..Отвсякъде те киризят .Америка е най-полицейската държава.
                                Всичко е много просто. Искаш ли нещо - бориш се...Не ти ли стиска - губиш го!

                                Коментар

                                Working...
                                X