IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Усещате ли идващия глобален крах ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от zarco Разгледай мнение
    В тоя смисъл, стръмнината на кривата може да бъде променена, ако се приеме нов мащаб по абсцисата (примерно), също бихме получили съвсем различно „послание”, ако (примерно) приемем логаритмични координати..., така че – да твърдим, че ЕДНА от графиките приличала на ЕДИ КОИ СИ..., аВееееееееееее – я се поозаптете малко с тия произволни наблюдения с едното ОЧЕ...

    Поздрави, изследователи на природните закони!
    Ще пропусна ироничния ти тон и ще те попитам: защо ми е да сменям мащаба на абсцисата и да слагам логаритмични координати? Аз казвам 1000 души, не казвам 1000 логаритъма, казвам 100 години, не 100 логаритъма...

    И ако мислиш, че разсъжденията ми стигат единствено до сравняване на 2 графики се лъжеш много. Дадох проста аналогия с графиките на 2 други 'феномена'. От тук нататък ако някой прозре дълбоката ми мисъл (очевидно това не си ти), ще разбере, че човешкото население нараства с неестествени (природно) темпове. Това не е sustainable (както е модерно да се казва сега) растеж, който рано или късно ще спадне драстично.

    И тогава, ще ти кажа каквото е казал старшинката на редника: "смейте се, смейте се... ама като падне атомната бомба аз ще се смея..."

    Айде по живо и по-здраво (надявам се видя, че последната дума е степенувана) и върви да ръсиш ироничния си тон другаде.
    Мнението има аналитичен характер и НЕ ПРЕДСТАВЛЯВА препоръка за ВЗИМАНЕ на инвестиционно решение!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Fiscalist Разгледай мнение
      Нито Земята е пълна, нито е единственото място, годно за употреба.
      Ти в кой свят живееш? Я СЕ СЪБУДИ, огледай се малко и виж какво става по света !

      Коментар


      • Първоначално изпратено от alphaomega Разгледай мнение
        Страхотно изказване относно това което ни очаква http://vbox7.com/play:449fba35ac
        Нито Земята е пълна, нито е единственото място, годно за употреба.
        Custodite sortem vestram

        Коментар


        • Страхотно изказване относно това което ни очаква http://vbox7.com/play:449fba35ac

          Коментар


          • Първоначално изпратено от zarco Разгледай мнение
            О, приятелю, но ти направо ме срази с доводите си! И обясни моля те по-подробно, що е то като понятие "ВИДИМА ПРОПОРЦИОНАЛНОСТ"???

            Видимо - от кого? Колко видима? Все ще трябва да дефинираш някакви начални условия, ако си служиш с отвлечени понятия. Дали пък от Марс е "видима"?

            Може би си чувал и за логаритмична скала? Да? Кажи тогава, ако я използваме, тая ми ти скала, дали ще имаме твоята "видима пропорционалност"?

            Приятелю, когато доказваш нещо, моля не ползвай общи приказки, защото не си падам по тях.

            Приятен ден! Трудно ще ми е да вися тук цял ден, за да научиш нещо ново от мен...
            Вярно бе, как не се сетих, че от теб само нови неща може да науча.
            хайде, като издедеш учЕБНИК, пиши, ще се абонирам и за следващите му издания.
            Иначе, пак да попитам:
            Например, имаш стръмност /на електровакуумна лампа/ S=4 [ma/V]
            та, как, ако изразим тока/напрежението, стръмността ще е по-голяма/по-малка?

            Ако не си разбрал, някои правим разлика между видимото и фактите. щото, едно време, такива като теб са твърдели, че Земята е плоска...

            Искам смислен отговор, дивотиите вече сме ги чували.
            Last edited by Pyramid; 21.03.2012, 10:11.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
              Zarco,ти дали знаеш, че наклонът не зависи от мащаба? Знаеш ли? Знаеш ли, че наклонът е скаларна величина? А какво е първа производна? Онова, за тангенс от ъгъла на допирателната? Как така, мащабът определя ъгъла? Дрънканици на колелета. Я сега ми обясни, как ще имат различен наклон, например, едно нарастване от 1 милиард души на 20 години, ако се измерва в милиарди души на година па, нарисувано в един или друг мащаб?
              Мащабът е видима пропорционалност, докато фактическата не зависи от това. Особено, в ГРАФИКИТЕ, в които се вписват по различните координати нееднородни и, затова, немащабируеми величини. Види се, обаче, твоята компетентност не знае граници.
              А, относно "геометричната прогресия", ще помоля, който го твърди, да посочи първия член и частното, да видим, какви стойности ще получи.

              -Така де, когато нещо се твърди, добре е и да се доказва, от време на време

              О, приятелю, но ти направо ме срази с доводите си! И обясни моля те по-подробно, що е то като понятие "ВИДИМА ПРОПОРЦИОНАЛНОСТ"???

              Видимо - от кого? Колко видима? Все ще трябва да дефинираш някакви начални условия, ако си служиш с отвлечени понятия. Дали пък от Марс е "видима"?

              Може би си чувал и за логаритмична скала? Да? Кажи тогава, ако я използваме, тая ми ти скала, дали ще имаме твоята "видима пропорционалност"?

              Приятелю, когато доказваш нещо, моля не ползвай общи приказки, защото не си падам по тях.

              Приятен ден! Трудно ще ми е да вися тук цял ден, за да научиш нещо ново от мен...
              "Погледната със страстно око, действителността се превръща в приказка!" П.Пикасо

              Коментар


              • Zarco,ти дали знаеш, че наклонът не зависи от мащаба? Знаеш ли? Знаеш ли, че наклонът е скаларна величина? А какво е първа производна? Онова, за тангенс от ъгъла на допирателната? Как така, мащабът определя ъгъла? Дрънканици на колелета. Я сега ми обясни, как ще имат различен наклон, например, едно нарастване от 1 милиард души на 20 години, ако се измерва в милиарди души на година па, нарисувано в един или друг мащаб?
                Мащабът е видима пропорционалност, докато фактическата не зависи от това. Особено, в ГРАФИКИТЕ, в които се вписват по различните координати нееднородни и, затова, немащабируеми величини. Види се, обаче, твоята компетентност не знае граници.
                А, относно "геометричната прогресия", ще помоля, който го твърди, да посочи първия член и частното, да видим, какви стойности ще получи.

                -Така де, когато нещо се твърди, добре е и да се доказва, от време на време

                Коментар


                • Ужас - виждам тук се шири войнстващото невежество.
                  Custodite sortem vestram

                  Коментар


                  • Изобщо не философствам за прогресиите - има си установени правила за намиране на всеки член от прогресията, аз няма сега да правя регламентите, но който иска - нека философства... (гледам, че ти си падаш философът на Световната революция)...

                    ...шпионският ти софтуеър ми е през оная работа, ако зная, че на всяко действие има равно и противоположно по знак противодействие...
                    "Погледната със страстно око, действителността се превръща в приказка!" П.Пикасо

                    Коментар


                    • Зарко, ма ти много ги трийш тез твойте постове . Чак шпионския ми софтуер сдаде багажа .

                      И вместо да разтягаш локуми, вземи се осведоми за 10-те кандидата допуснати от Съда за президентските избори във Франция на 22.04. Нито един читав няма от десетимата - като почнеш от илюминат първи ранг Сарко и свършиш с дамата-троцкист Натали Арто
                      И ако условно делим кандидатите по нашенски - на демократи и комунисти - съотношението е 1 демократ срещу 9 комунисти . Да ти "припомня" ли,че троцкистите са за перманентна революция и класова борба ? Троцкисти са Карлос Чакала и Че Гевера - само като примери на първо четене ....

                      А ся пофилософствай за прогресиите и кажи че всяваме паника след като продуктът на Краха е вече налице
                      Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Eon Разгледай мнение
                        Ето една графика:



                        Не. ... това не е графиката на DOW през 30-те, нито е графиката на Sofix през 2007. Но много ви прилича на нея нали?

                        Сега като сме горе, на върха на графиката, знаете какво следва с населението на Земята.
                        Ей на – и тоя, който се вглежда в графиките... Няма лошо, но нали знаеш, че всяка графика може да бъде представена по стотици начини, в най-различни координати и мащаби на координатите, така че да изразява онова, което искаме да кажем на ония около нас... Значи – именно това – графиката да подкрепи нашата теза... В тоя смисъл, стръмнината на кривата може да бъде променена, ако се приеме нов мащаб по абсцисата (примерно), също бихме получили съвсем различно „послание”, ако (примерно) приемем логаритмични координати..., така че – да твърдим, че ЕДНА от графиките приличала на ЕДИ КОИ СИ..., аВееееееееееее – я се поозаптете малко с тия произволни наблюдения с едното ОЧЕ...

                        Поздрави, изследователи на природните закони!
                        "Погледната със страстно око, действителността се превръща в приказка!" П.Пикасо

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от SPART Разгледай мнение
                          ......всеки тайно се надява да се случи Чудо и Крахът да се размине, но ситуацията отдавна е напълно необратима, основно заради липсата на алтернатива на анархо-либералния модел, наречен от Маркс "капитализъм" .

                          Колкото и парадоксално да звучи, но единствената надежда за спасение е завъртането на колелото на еволюцията в обратна посока . А това е в пълно противоречие със Законите на Природата ...и всъщност е невъзможно .

                          А и моят приятел нещо отново се изцепи: „всеки тайно се надяваЛ” да се случи чудо..., Що, какво ще се случи утре, именно поради липсата на алтернативен на анархо-либералният модел? А дали няма именно поради него някои от нас да си представят, че Вселената не е улей за бобслей по кайто към планетата Земя се движат метеорите...
                          „ситуацията отдавна е напълно необратима” – а защо, именно би трябвало да има „обратимост” и ако я има – „до къде” ще „обръщаме”...
                          „единствената надежда за спасение” – за кого е надеждата – за внуците, или за пра-пра-пра-внуците... , аВееее – дайте малко по-сериозно, де...


                          "Погледната със страстно око, действителността се превръща в приказка!" П.Пикасо

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от d333 Разгледай мнение

                            Да, населението се увеличава в геометрична зависимост.

                            1650 г. - 0.5 млрд
                            1860 г. - 1 млрд
                            1927 г. - 2 млрд
                            1960 г. - 3 млрд
                            1975 г. - 4 млрд
                            1987 г. - 5 млрд
                            1999 г. - 6 млрд
                            2011 г. - 7 млрд

                            Виждате как "балонира" жестоко. Населението се удвоява на всеки 40-50 години. Всяка година има увеличение със 77 милиона. Това са повече от 10 нови Българии всяка година. И всеки иска да яде, да има телевизор, кола, телефон, бензин, нафта парно, ток.... ресурсите се изсмукват с главоломни темпове. Не вярвам някой да си мисли, че това може да продължи до безкрайност. Идва момента тоя "балон" да изгърми много яко. И то съвсем скоро. Бях чел някакви сметки, че земята физичестки не може да изхрани повече от 12-13 млрд човека. Обаче с времето заради застрояване, замърсяване и т.н. други "полезни" за човека дейности обработваемата площ постоянно намалява.
                            Петрола започва да намалява, има за около 40 години уж някъде, но при увеличаващо се население и ръста на потреблението на петрола няма как да остане на сегашните нива. А и проблема с петрола е, че не може да се вади бързо. Колкото намалява залежа останал в даден кладенец, толкова по-бавно и по-скъпо става извличането на последните количества от него. Така, че само стойте и гледайте живот и здраве след около 20 години какво чудо ще настане. Ако не сме се изпотрепали още преди това.

                            http://prikachi.com/images/561/4540561z.jpg



                            Last edited by zarco; 20.03.2012, 01:55.
                            "Погледната със страстно око, действителността се превръща в приказка!" П.Пикасо

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от rinaa Разгледай мнение
                              Ей , хора , депресия ще ми докарате , наистина .
                              нибиру ще мине близо до земята което ще доведе до природни катаклизми и то невиждани от съвременното 4ове4ество
                              молим?айде нема нужда

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от rinaa Разгледай мнение
                                Ей , хора , депресия ще ми докарате , наистина .
                                Не се притеснявай, Ринче - какво ти е на теб, я му удари една чаша вино и ще ти се оправи настроението...
                                "Погледната със страстно око, действителността се превръща в приказка!" П.Пикасо

                                Коментар

                                Working...
                                X