IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Да се забранят ли печките на дърва в градовете ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Гадна работа,тия пушлявещи комини как напомнят за родните местаааааа
    За българина идеалното място за живот е държава с железни закони спазвани от всички но не и от него

    Коментар


    • Първоначално изпратено от marin1 Разгледай мнение
      да не си потърпевш от това в "престижния" софийски квартал:
      http://www.dnevnik.bg/novini_ot_vas/...1021761_komin/
      ха, ми че то точно там живее Лендлорда-милиционер 31 - ако е неговата - сори за съкварталците - човекО е с властта, нали сега милиционерите са на власт
      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Optic Разгледай мнение
        Аз предлагам в градовете да се разреши само пушенето на кубински пури -- който иска цигари - на село...
        Съгласен

        Коментар


        • Проблемът с отоплението не е никак малък. По-голямата част от жилищата строени при комунизма са предвидени за парно, но от комунистически тип. Плащане на кубатура. Не може да се сложи топломер защото има множество вертикални щрангове. В моя апартамент са 5 щранга. Някъде живеят двама пенсионери и отопляват само една стая, та хората не искат плащане на кубатура. Системата за отчитане на всеки радиатор по отделно не е ефективна и точна, а също така дава възможности за измами.
          Сега новото строителство е с един щранг и съответно един вход за топлоенергия. Така си слагаш топломер (като водомер) и колкото ползваш толкова плащаш.
          Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

          Коментар


          • Аз предлагам всеки комин да минава годишен преглед като на колите и ако имаш техническо устроиство (катализатор,серо очистка и т.н. ) може, иначе на село.
            Не се бъзи-кай !!!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от marcy Разгледай мнение
              Предлагам всеки с комин да си купи катализатор като на колите и хоп готово.

              Иначе и аз съм със локално парно въглища Украина, но всичките ми комшии с къщи, имат комини и пушлевят . Така че дори и аз да спра, имам и котел на ток, те като пушлевят въздуха ще е същия.

              Така че или всички или никои.
              Чух, че в едно морско градче, хората са направили събрание и са решили да не горят въглища....
              Факт е ,че като минаваш през някои градове просто не се диша в от серните окиси.При влага не ми се мисли какво става с техните дробове.....Да не говорим, че и София тези дни с мъгли е кошмарна...
              Решението е високо ефективни печки и горива...Разхода на дърва и въглища при тях пада с 50-60%..
              Със забрана няма да стане - просто няма кой да контролира. Вдига се цената на въглищата и това е.....

              Коментар


              • Първоначално изпратено от marcy Разгледай мнение
                Не бе ще си сложиш една сероочисваша инсталация като на ТЕЦ. Ефтина е колко му е и си палиш камината, или пък гориш само сух бук или дъб да може мириса да е Супер.
                Каолин ще му доставят варта за сероочистващата инсталация
                "Only when the dusk starts to fall does the owl of Minerva spread its wings and fly."

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Nikola Разгледай мнение
                  Викате да не си ползвам камината така ли?
                  Не бе ще си сложиш една сероочисваша инсталация като на ТЕЦ. Ефтина е колко му е и си палиш камината, или пък гориш само сух бук или дъб да може мириса да е Супер.
                  Не се бъзи-кай !!!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от venelin Разгледай мнение
                    ДА! Да се забранят

                    Не знам дали има, но предлагам и да се въведе акциз за дърва, въглища и всякакви други смрадове които слагат в печките. Както и някаква такса кюмбе, камина или там каквото искате. наистина е пълна смрад с тоя пушек. Аз съм пушач, но като излява след 17 из града кашлям

                    който иска кюмбе - на село
                    Аз предлагам в градовете да се разреши само пушенето на кубински пури -- който иска цигари - на село...
                    "Only when the dusk starts to fall does the owl of Minerva spread its wings and fly."

                    Коментар


                    • Викате да не си ползвам камината така ли?
                      The weak are meat and the strong do eat.

                      Коментар


                      • Предлагам всеки с комин да си купи катализатор като на колите и хоп готово.

                        Иначе и аз съм със локално парно въглища Украина, но всичките ми комшии с къщи, имат комини и пушлевят . Така че дори и аз да спра, имам и котел на ток, те като пушлевят въздуха ще е същия.

                        Така че или всички или никои.
                        Не се бъзи-кай !!!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от бай Стамен Тракториста Разгледай мнение
                          ДА СЕ ЗАБРАНЯТ !!!
                          Или поне да се ограничи използването им. Живеем в 21-и век, а не в средновековието та да се отопляваме с дърва. Унищожаваме горите, замърсяваме въздуха и природата. Има климатици, парно, газ, отоплителни електроуреди и прочие алтернативни начини да живееш на топло и да ти е рахат на душата. Отоплението на дърва трябва СЪС ЗАКОН да се приеме да се използва само от най, най-бедната прослойка от обществото с доход 2000 лв. на година. И който не спазва закона - 100 тояги на гол задник и да оди с мотиката на къра да копа.....
                          Малко е студено навън за копане с мотика...
                          "Only when the dusk starts to fall does the owl of Minerva spread its wings and fly."

                          Коментар


                          • Искате да кажете че не трябва да си паля камината. Малко трудно ще ме убедите.
                            http://georgipiskov.blogspot.com

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
                              Статията е тенденциозна, доста глупава от научна гледна точка и доста лобистка.
                              От ненаучна гледна точка - тоже.
                              Имам си няколко оцелели измежду нацвъканото ново строителство къщурки

                              , греят се на дърва. Еми много ми е романтичен един такъв аромата, който разнасят. Докато селяндурите, дето пушат в тоалетните си ми разгонват фамилията.

                              Коментар


                              • ДА СЕ ЗАБРАНЯТ !!!
                                Или поне да се ограничи използването им. Живеем в 21-и век, а не в средновековието та да се отопляваме с дърва. Унищожаваме горите, замърсяваме въздуха и природата. Има климатици, парно, газ, отоплителни електроуреди и прочие алтернативни начини да живееш на топло и да ти е рахат на душата. Отоплението на дърва трябва СЪС ЗАКОН да се приеме да се използва само от най, най-бедната прослойка от обществото с доход 2000 лв. на година. И който не спазва закона - 100 тояги на гол задник и да оди с мотиката на къра да копа.....

                                Коментар

                                Working...
                                X