IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Да се забранят ли печките на дърва в градовете ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
    Не се допускат никакви ограничения на правата или привилегии, основани на раса, народност, етническа принадлежност, пол, произход, религия, образование, убеждения, политическа принадлежност, лично и обществено положение или имуществено състояние
    Демек, не могат да се забранят

    А защо кафявите гниди имат всевъзможни привилегии - например да си струпват безнаказано катуните на чужда земя, да ползват ток без да плащат, цял живот да работят безработни и т.н.?
    От друга страна останалите нямат ли право да живеят в нормални условия, в случаят да дишат нормален въздух, а не да се тровят от пушеците на кюмбетата?
    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

    Коментар


    • Не се допускат никакви ограничения на правата или привилегии, основани на раса, народност, етническа принадлежност, пол, произход, религия, образование, убеждения, политическа принадлежност, лично и обществено положение или имуществено състояние
      Демек, не могат да се забранят

      Коментар


      • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
        Това е нещото, на което всички на които нещо не оттърва, особено мангалите се позовават. Макар че аз все още не знам защо жените се пенсионират по-рано от мъжете, макар че е противоконституционно
        Не зная в Конституцията да е вписано като гражданско или човешко право да тровиш с изгорели газове хиляди хора около тебе.
        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
          Защо - Конституция?
          Това е нещото, на което всички на които нещо не оттърва, особено мангалите се позовават. Макар че аз все още не знам защо жените се пенсионират по-рано от мъжете, макар че е противоконституционно

          Коментар


          • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
            А в Кичево и Орешак какъв ще бъде акцизът? Градски или селски?
            Егати нелепиците...
            хи хи, служил съм в Кичево. Печката се беше изкривила от жега. Пълнехме я до горе с кюмюр и цяла вечер се гърчеше)

            Коментар


            • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
              Няма как да стане това със забраната, поради същата причина, поради която не се забраняват старите коли, саламите със 5% съдържание на месо и всичко друго което бедният българин използва. Забраната се нарича Конституция.
              Защо - Конституция?
              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ip_investor Разгледай мнение
                Абе стига глупости с тези сметки! Факт е, че в големите градове смърди ужасно от дърва и въглища цяла зима. Няма начин това да не отразява зле на здравето на хората. И във Варна е така, независимо че духа вятър често. През зимата като отворя прозорците да се проветри такава смрад ме лъха, че застоелият въздух вътре в помещенията изглежда много по-чист.

                Тези за ТЕЦ-овете и неекологичните изолации ги разправяйте на някой друг. ТЕЦ-а е на майната си и докато пушека му стигне до мен, концентрацията е падната хиляди пъти. Освен това там се гори при оптимална температура и остават много по-малко сажди, а 90% от домашните печки горят при липса на кислород, изгарянето е непълно и бълват десетки пъти повече вредни вещества и сажди от един ТЕЦ при същата топлинна мощност.

                С директна забрана нищо не може да се постигне. Просто трябва да се сложи един як акциз на дървата и въглищата в големите градове (който иска да си купи от 100 км разстояние, ама тогава транспорта пак ще му ги направи неизгодни).

                За хората, които си палят камината няколко пъти в годината за уют няма да е кой знае каква промяна, но ще спре хората, които осмърдяват всичко. Който иска да живее в голям град при висока концентрация на хора на кв. километър, трябва да се съобразява със здравето (ако не на другите, то поне на себе си и собственото си семейство!).



                Пак казвам, едно е замърсяване на майната си в ненаселен или рядко населен район, друго е директно замърсяване на въздуха в самият град. Концетнтрацията във втория случай е десетки и стотици пъти по-висока, а това е най-важното за вредните здравословни ефекти от замърсяването!
                А в Кичево и Орешак какъв ще бъде акцизът? Градски или селски?
                Егати нелепиците...
                Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                Коментар


                • Няма как да стане това със забраната, поради същата причина, поради която не се забраняват старите коли, саламите със 5% съдържание на месо и всичко друго което бедният българин използва. Забраната се нарича Конституция.

                  Коментар


                  • Абе стига глупости с тези сметки! Факт е, че в големите градове смърди ужасно от дърва и въглища цяла зима. Няма начин това да не отразява зле на здравето на хората. И във Варна е така, независимо че духа вятър често. През зимата като отворя прозорците да се проветри такава смрад ме лъха, че застоелият въздух вътре в помещенията изглежда много по-чист.

                    Тези за ТЕЦ-овете и неекологичните изолации ги разправяйте на някой друг. ТЕЦ-а е на майната си и докато пушека му стигне до мен, концентрацията е падната хиляди пъти. Освен това там се гори при оптимална температура и остават много по-малко сажди, а 90% от домашните печки горят при липса на кислород, изгарянето е непълно и бълват десетки пъти повече вредни вещества и сажди от един ТЕЦ при същата топлинна мощност.

                    С директна забрана нищо не може да се постигне. Просто трябва да се сложи един як акциз на дървата и въглищата в големите градове (който иска да си купи от 100 км разстояние, ама тогава транспорта пак ще му ги направи неизгодни).

                    За хората, които си палят камината няколко пъти в годината за уют няма да е кой знае каква промяна, но ще спре хората, които осмърдяват всичко. Който иска да живее в голям град при висока концентрация на хора на кв. километър, трябва да се съобразява със здравето (ако не на другите, то поне на себе си и собственото си семейство!).

                    Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
                    ++++++ Абсолютно напълно съгласен с това.
                    Но е добре да се разшири и с други "екологични" енергии.
                    Например фотоволтаиците. Те замърсяват доста повече от тецовете, а несравнимо повече от АЕЦ.
                    Пак казвам, едно е замърсяване на майната си в ненаселен или рядко населен район, друго е директно замърсяване на въздуха в самият град. Концетнтрацията във втория случай е десетки и стотици пъти по-висока, а това е най-важното за вредните здравословни ефекти от замърсяването!
                    Last edited by ip_investor; 09.01.2011, 10:04.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
                      Изолациите са изкуствени и енергоемки за производство материали. За да ви произведат излолацията отиват литри петрол, много ток и т.н, все енергия.
                      Тоест пак не са екологични и не се разграждат в природна среда.
                      Скоро си обличах дрешника (килер) със стиропор 5 см. и съм вече убеден, че върху него не може да поникне трева. И мухъл даже не се лови. С фибран ще е същото. Мисля си, справедливо ще е да се обложат с екологичен данък всички такива материали, а спестените пари да отиват за опазване на околната среда. Добре е да има данък и върху енергоспестяващите лами, които са фрашкани с живак *, от който ти опадва косата, падат ти зъбите и те лови деменция още в детска възраст. Веднъж попаднал и в казана за боклук, живакът идва при нас обратно, а НЗОК плаща грешни пари за лечение на болести за чиито причинител няма лечение и е завинаги в природата.
                      С перките е същото. За да ви произведат една перка, един ТЕЦ като някой от тия на Ковачки, бачка сума ти и време, за да се осигури енергията за това производство.
                      Перката ще се наложи да работи десетилетия само за да избие енергията вложена в нея.

                      * Живакът е силен невротоксин, оказващ влияние върху функциите на мозъка и на нервната система. Той е опасен за здравето както като първичен живак – срещащ се в термометрите, така и като в органична форма – т.нар. метилживак, какъвто се открива в рибата. Особено е опасно влиянието му върху бременните жени и малките деца (нараства вероятността от поява на церебрална парализа, глухота, слепота и т.н.).
                      ++++++ Абсолютно напълно съгласен с това.
                      Но е добре да се разшири и с други "екологични" енергии.
                      Например фотоволтаиците. Те замърсяват доста повече от тецовете, а несравнимо повече от АЕЦ.
                      Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                      Коментар


                      • Изолациите са изкуствени и енергоемки за производство материали. За да ви произведат излолацията отиват литри петрол, много ток и т.н, все енергия.
                        Тоест пак не са екологични и не се разграждат в природна среда.
                        Скоро си обличах дрешника (килер) със стиропор 5 см. и съм вече убеден, че върху него не може да поникне трева. И мухъл даже не се лови. С фибран ще е същото. Мисля си, справедливо ще е да се обложат с екологичен данък всички такива материали, а спестените пари да отиват за опазване на околната среда. Добре е да има данък и върху енергоспестяващите лами, които са фрашкани с живак *, от който ти опадва косата, падат ти зъбите и те лови деменция още в детска възраст. Веднъж попаднал и в казана за боклук, живакът идва при нас обратно, а НЗОК плаща грешни пари за лечение на болести за чиито причинител няма лечение и е завинаги в природата.
                        С перките е същото. За да ви произведат една перка, един ТЕЦ като някой от тия на Ковачки, бачка сума ти и време, за да се осигури енергията за това производство.
                        Перката ще се наложи да работи десетилетия само за да избие енергията вложена в нея.

                        * Живакът е силен невротоксин, оказващ влияние върху функциите на мозъка и на нервната система. Той е опасен за здравето както като първичен живак – срещащ се в термометрите, така и като в органична форма – т.нар. метилживак, какъвто се открива в рибата. Особено е опасно влиянието му върху бременните жени и малките деца (нараства вероятността от поява на церебрална парализа, глухота, слепота и т.н.).
                        Last edited by Jay Gould; 09.01.2011, 00:26.
                        http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
                          Хехе!
                          При изгаряне на въглеродни съединения (каквото без съмнение са дървата от пелетите) се получава въглероден диоксид СО2(основно) и въглероден оксид.
                          Прочел съм го още като малък... Не е зле и ти да прочетеш учебника по химия!

                          А относно това, че въглеродният диоксид създава гобални климатични изменения, то въпросът е най-меко казано спорен. Да не кажа, че такива твърдения са чиста лъжа...
                          Която за сега ми изнася...
                          А бе Гигов, ти да не си бил в химическите войски...
                          Вярно пишеш...ноо, големият син в кой клас е ...
                          Айде, лека...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
                            220 лв си е нормално скъпо за отопление с ток..
                            Аз, с двустранна изолация, плащам по 30-40 лв за парно и топла вода....м януари
                            Да, преди четири години плащах за топла вода 30+40 лв на месец. Па за парното отделно... И за ток...
                            Айде сега да не се ментосваме!
                            Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Optic Разгледай мнение
                              Да, намотките на генератора са медни Да му мислят собствениците...
                              ...и дебели....

                              Факуш, ти що не си запалиш още една гума, че ти замръзна дупето......

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
                                .. има достатъчно жица и метал наоколо.
                                Да, намотките на генератора са медни Да му мислят собствениците...
                                "Only when the dusk starts to fall does the owl of Minerva spread its wings and fly."

                                Коментар

                                Working...
                                X