IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Да се забранят ли печките на дърва в градовете ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Ако четеш доста по-надолу ще разбереш.
    Това е като ПАСИВНОТО ПУШЕНЕ.
    Тровиш другите и твърдиш, че икономисваш.
    В Лондон и Канада са збранени !!!!!!!.
    Може да се ползват само специално сертифицирани които не пушат.
    И щетите които се нанасят на здравеопазването са 10-ки милони.
    Last edited by Tradera; 19.01.2011, 12:46.

    Коментар


    • Не разбирам какво против дървата имате.
      Ако се имат пред вид въглищата сменете заглавието.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
        Колите са много по-малък проблем, поне при мене. Затова в кантората ми (която е на метри от едно от най-натоварените кръстовища в София) въздухът е в пъти по-чист отколкото у дома - между 4 хъхряшки катуна.
        Императора не се заяждай с мангалите щото току виж сме останали без теб.Честно казано не разбирам злобата и омразата срещу тях.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
          Мани, че днеска сащата работа - само докато си стигна до къщи и ме заболя тимберицата !!! Ако бяхме нормален народ, досега да сме скочили и да сме изтребили тая гнус и да сме подпалили вонящите им развъдници, ама нали сме сбирщина безгръбначни толерасти, търпим както и да ни тероризират и тровят !!!

          Ама ще видим - от юли месец влиза и за нас в сила евродирективата за максимална запрашеност на въздухът - а аз още отсега организирам съкварталците за догодина - чрез съответните групи в Букчето - ако до следващата зима мармозетката фъндъкова не махне хъхряците, както обещава откак се качи на власт и те пак ни тровят, така ще погнем общината, ако се организираме добре, че ще принудим тая дребна маймуна сама да се хвърли под влака на метростанция Сердика, нейната кожа лъжлива !!!

          Коментар


          • Мани, че днеска сащата работа - само докато си стигна до къщи и ме заболя тимберицата !!! Ако бяхме нормален народ, досега да сме скочили и да сме изтребили тая гнус и да сме подпалили вонящите им развъдници, ама нали сме сбирщина безгръбначни толерасти, търпим както и да ни тероризират и тровят !!!

            Ама ще видим - от юли месец влиза и за нас в сила евродирективата за максимална запрашеност на въздухът - а аз още отсега организирам съкварталците за догодина - чрез съответните групи в Букчето - ако до следващата зима мармозетката фъндъкова не махне хъхряците, както обещава откак се качи на власт и те пак ни тровят, така ще погнем общината, ако се организираме добре, че ще принудим тая дребна маймуна сама да се хвърли под влака на метростанция Сердика, нейната кожа лъжлива !!!
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • Че к'ъв е проблемът бе, Импи? - Човек грамотен си и имотен, вземаш едно РПГ и ги издухваш, 'бах тез катуни, 'бах

              Коментар


              • Колите са много по-малък проблем, поне при мене. Затова в кантората ми (която е на метри от едно от най-натоварените кръстовища в София) въздухът е в пъти по-чист отколкото у дома - между 4 хъхряшки катуна.
                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                Коментар


                • А аз смятам да сложа в къщата камина, може с водна риза т.е. да мина на дърва. Уютът и топлината през зимата ми харесват. (Да сте виждали коледна картичка с панелка с климатик ? ) И другите видове отопление ще запазя. И всяка година засаждам вече все повече дръвчета и не само на мой парцел. Така смятам: ако съм отсякъл едно ( а и да не съм, други са го направили), да засадя поне две. Пък в центъра на града не знам дали малкото останали къщи тровят въздуха колкото нищожна част от преминаващите автомобили на 15 год.
                  Last edited by Kosto; 15.01.2011, 01:21.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Radoslava Разгледай мнение
                    Не е въпроса да накараме хората да се отопляват на ел. енергия, а да не се отопляват на дърва. Това е и темата. Като разберат хората че отоплението на дърва и с камини е лукс, защото е по-скъпо от това на ток, то те сами в повечето случаи ще спрат отоплението на дърва. А предимството с акцизите е че ще се събират и приходи за бюджета ни.
                    Първо, извинявам се, ако съм пропуснал нещо и някого - неам нерви - но, да си кажем:
                    1 kWh добит от въглища, струва от 5 докъм 6-7 стотинки. Добит и изкупен от НЕК, а после, доставен от "Енергото", същият този kWh се доставя по 12-15 стотинки. Разликата са загуби и тлъста пачка за ЕРП-тата. Задръжте цените на тока, и, щом те се изравнят с тези на кюмюра, хората сами ще минат на "чиста" енергия...
                    ...която се добива пак от същия кюмюр, поне 60-70% от нея.
                    С тази разлика, че, ако и ще се топлим с такава, ТЕЦ-овете ще трябва да бълват още и за функционирането на другите отрасли, които захранват.
                    За това говорим. Мръсно е, дразни, но, е най-евтиното възможно. Те това е икономика на живо.

                    Коментар


                    • ами ТОПЛ да не продават дърва, така ли

                      Коментар


                      • Евродоклад: Повече от половината българи дишат прах над нормите

                        http://www.dnevnik.bg/ekobiznes/2011...i_dishat_prah/

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от marketleverage Разгледай мнение
                          не е повече даже е по малко веднага ще ти обесня защо 1 кубик вода тежи един тон ... дървото плува във вода защото има по малка плътност и следователно е по леко
                          Точно, много по леко е ..
                          Баща ми и майка ми ползваха затворена камина до миналата година, за отопление. На зима, дори в най-студените, им отиваха не повече от 4-5 кубика, а в нормалните зими по около 2-3 кубика По селата, където готвят на дърва (има специални печки за готвене и с фурни), или ползват бойлери на дърва, харчат повече. При горене обаче почти няма пушек.
                          Много зависи на каква печка и какво точно се гори.
                          Last edited by Jay Gould; 11.01.2011, 13:53.
                          http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Tradera Разгледай мнение
                            Nikolа само гледай какъв бум на белодробни заболявания ще има следващите години
                            Явно не си прочел постовете надолу.
                            В Лондон са забранени от 1956 - може да се ползва само сертифицирана печка, която не пуши.
                            В Канада също са забранени.
                            Е вярно,че тук сме назад, но вече трябва да наваксваме.
                            Който иска печка да ходи в малък град .
                            Не може между блоковете да има пушилка тровеща всички. Това е като пасивното пушене.
                            Точно сравнение !!! Абсурд е да забраняват на хората да пафкат в заведенията, щото, видиш ли било вредно и никой не бил длъжен да им диша пушекът, а в същото време някакви индивиди, топлещи се с кюмбета, безнаказано да тровят стотици хиляди хора около себе си !!!
                            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                            Коментар


                            • Nikolа само гледай какъв бум на белодробни заболявания ще има следващите години
                              Явно не си прочел постовете надолу.
                              В Лондон са забранени от 1956 - може да се ползва само сертифицирана печка, която не пуши.
                              В Канада също са забранени.
                              Е вярно,че тук сме назад, но вече трябва да наваксваме.
                              Който иска печка да ходи в малък град .
                              Не може между блоковете да има пушилка тровеща всички. Това е като пасивното пушене.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Ballomed Разгледай мнение
                                Ако приемем че един кубик дърва е 1 тон, а мисля че е повече,
                                не е повече даже е по малко веднага ще ти обесня защо 1 кубик вода тежи един тон ... дървото плува във вода защото има по малка плътност и следователно е по леко
                                mWPCloud.com

                                Коментар

                                Working...
                                X