IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Да се забранят ли печките на дърва в градовете ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
    ...искаш ли да поживееш в моят район на София? Пък после пак ще си говорим.
    Aми време е за "моята борба"

    Майн кампфпт.

    Последните две съгласни ги сложих, защото три ми се видяха малко.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от polina Разгледай мнение
      не мисля, че печките са сериозен замърсител, всеки избира начина си на отопляване и едва ли всички се отопляват с гуми и пластмаса, все пак за този вид отопляване си има дърва.
      ...искаш ли да поживееш в моят район на София? Пък после пак ще си говорим.
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • Грую - ти имаш малко пушляци, а аз какво да кажа, като кварталът ми е ОБГРАДЕН от хъхряшки гета? Понякога зимата при безветрие направо не се диша, видимостта пада до 10 метра и мо 3-4 дни не можеш да отвориш прозореца !!! Да не годорим, че при горене на гуми и пластмаси се отделят диоксин и други изключително опасни и увреждащи вещества... на хора, тровени с диоксин често им се раждат деца с тежки вродени увреждания... после кой ще носи отговорност - гнусните мангали или мръсницата фъндъкова, дето не смее нищо да им каже, каквито и безобразия да правят ?!?
        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

        Коментар


        • не мисля, че печките са сериозен замърсител, всеки избира начина си на отопляване и едва ли всички се отопляват с гуми и пластмаса, все пак за този вид отопляване си има дърва.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от tstoyanova Разгледай мнение
            Аз пък като гледам (буквално) какви облаци от нездравословен черен и мръсен дим се носят над ТЕЦ, КроносПан и Лукойл, се питам в печките на дърва ли ни е проблема?
            Аз лично се отоплявам на ток, но не мисля, че тези печки са най-сериозния замърсител. По скоро от съображения за сигурност може да бъде ограничена употребата им - липса на съвременна противопожарна инсталация и т.н.
            В нашия блок слава Богу никой не се топли с дърва - нямаме комин
            да, печките са ненормален замърсител. И по-точно печките, в които се ръга всичко - гуми, въглища, пластмаса и т.н. И да, тец-а и колите са много по-голям замърсител, само дето теца има 100 метра комин и мизерията от него заминава на майната си, а при печките, особено в къщите по 7-8 метра височина, директно заминава в прозорците на тези от 4-5 етаж и нагоре.

            Малко е като циганската престъпност и ддс измамите - мангалите крадат по-малко от измамите с ддс )макар че не малко мангали са си баш ддс ориентирани), но всички усещаме мангалската престъпност, а не ддс измамите, защото са ултра видими. Същото е и с комините на теца и печките на дърва - аз тец-а не го усещам - на поне 7-8 кимометра по права линия от мен няма тец, но за сметка на това имам 2-ма селяци с порутени къщи на 200-на метра (в "елитните" квартали на София е така - при панеляка този проблем липсва), които окаждат яко квартала и вечер е малко сложно да проветриш зимата. Аз нямам проблем, защото имам клима с плазма и мога да не си отварям прозорците с месеци, но защо да е така.

            И да, твърдо съм за забраната на употребата на печки в градовете, поне в централните им части и поне в гоелмите такива - София, Варна, Пловдив и т.н. Живеенето в град, не е като на село, на къра - там си пускай колкото искаш лайна в печката и си кади на воля. Тук, в София, печките трябва да се забранят - който не му изнася, села и паланки има бол. Щом живеем заедно, трябва да се съобразяваме един с друг и д не пречим на околните да живеят нормално, но явно някой още не са си излезли от селото и си мислят, че всички са им длъжни, само защото са у градо.....
            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

            Коментар


            • Аз пък като гледам (буквално) какви облаци от нездравословен черен и мръсен дим се носят над ТЕЦ, КроносПан и Лукойл, се питам в печките на дърва ли ни е проблема?
              Аз лично се отоплявам на ток, но не мисля, че тези печки са най-сериозния замърсител. По скоро от съображения за сигурност може да бъде ограничена употребата им - липса на съвременна противопожарна инсталация и т.н.
              В нашия блок слава Богу никой не се топли с дърва - нямаме комин

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Tradera Разгледай мнение
                ЕurActiv: Българите дишат убийствено мръсен въздух
                http://www.dnevnik.bg/ekobiznes/2011...mrusen_vuzduh/
                Така ще е, докато не започнем по съдебен ред да си търсим правата !!!
                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                Коментар


                • Аз пък се топля на ток. Щото нашия ТЕЦ "бог да го прости".
                  Ама проблемът не е в печките на дърва, ами в печките на въглища. От тях идват замърсяванията. А дървата са си екологично чисто гориво. Тоест трябва да се намали изгарянето на въглища, особено лигнитните. Ама няма как да стане.
                  Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
                    Със забраната на дървата мангалите пак ще ви опушват (някой да е видял санкциониран за нещо мангал, или мангал да плаща глоби?), а от злоба и поради силно ограничения си ум, ще забраните на по-бедните си събратя българи да се топлят, или ще ги накарате да плащат данъци за дървата си, с които пари пак ще се топлят мангалите..
                    Импе, и аз се топля на дръвца. Така е, дръвцата са най-евтиния източник на топлина.
                    За сега. Докато свърши гората.
                    Нали УМНИЦИТЕ спряха АЕЦ, сега ще дишат пепел и сажди.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Tradera Разгледай мнение
                      ЕurActiv: Българите дишат убийствено мръсен въздух
                      http://www.dnevnik.bg/ekobiznes/2011...mrusen_vuzduh/
                      Пич, не се впрягай.
                      Просто няма вятър сега, сезона е такъв или географското положение на БГ е такова.
                      Тия що не мериха след като мина циклона преди месец?

                      Коментар


                      • Със забраната на дървата мангалите пак ще ви опушват (някой да е видял санкциониран за нещо мангал, или мангал да плаща глоби?), а от злоба и поради силно ограничения си ум, ще забраните на по-бедните си събратя българи да се топлят, или ще ги накарате да плащат данъци за дървата си, с които пари пак ще се топлят мангалите..
                        http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                          Импе, след 20тина години хъхряците ще имат кметове, общински съветници и депутати. Ще ме накефи да извадят и президент-хъхряк. При това без война а само чрез методите на гнусната им размножителна природа. Напалм-дет )))
                          Нищо такова няма да има.
                          Борбата с хлебарките е с предизвестен край!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                            Ха-ха-ха - това беше вицът на годината - Мангау щял да работи, че пенсии да ни плаща !!! Те имат само две професии "трайно безработен социално слаб" и "самотна майка на 5-15 чаавета"!!!
                            Има само един начин да бъде накаран хъхряк да работи - в трудов лагер на лична норма - ако не я изпълни - или камшик или лишаване от хранителна дажба !!!
                            Импе, след 20тина години хъхряците ще имат кметове, общински съветници и депутати. Ще ме накефи да извадят и президент-хъхряк. При това без война а само чрез методите на гнусната им размножителна природа. Напалм-дет )))
                            Не е препоръка... !!!
                            "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                            Коментар


                            • Нормите за безопасни нива на фините прахови частици във въздуха са 50 микрограма прах на куб. м въздух. В последната седмица превишенията в различните райони на страната са от 2 до 5 пъти над нормите

                              http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=1122771

                              Коментар


                              • ЕurActiv: Българите дишат убийствено мръсен въздух
                                http://www.dnevnik.bg/ekobiznes/2011...mrusen_vuzduh/

                                Коментар

                                Working...
                                X