IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Да се забранят ли печките на дърва в градовете ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • бай Промо

    Информацията ти за концентрацията на въглероден диоксид в атмосферата е невярна. Ако бе нарастнала само два пъти нямаше да правят събиране на което и Китай се съгласи да присъства. На срещата е било решено информацията за реалното състояние да не я правят свободно достъпна.Параметрите са стряскащи силно ако се срявнява така - преди и сега, то катастрофата вече трябва да се е състояла, но не е. Никой не знае, може би климата има своята инертност и не е възможно рязко да се промени, толкова рязко колкото се е променила концентрацията на въглероден диоксид. Виновника за това е фабриката - Китай. НО ако кажат че става въпрос за почти 100 пъти по висока концентрация, не че е така а просто хипотетично го казвам тогава народа би луднал и кой знае какво ще стане.Не може да кажеш на хората че децата които отглеждат са обречени да не живеят.
    НЕ става нито с пропан бутан, нито с метан - само на ток и напълно безвъглеродна енергетика, промишленост и бит. Те ще решат какво ще се прави след най много 1 година.
    D.Y.F-091066

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
      Той чИте, чИте дИтето, ама не помни....
      Нищо не чете той. Пълнят му младата глава с глупости на някакъв американски семинар. Не могат да си преведат и термините на разбираем български.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение
        Каква е тая аритметика на дърво, каква е тая царска резачка, кава е тая мярка ppm за въглероден диоксид, на какви семинари ходиш бай Промо?
        Той чИте, чИте дИтето, ама не помни....

        Коментар


        • Каква е тая аритметика на дърво, каква е тая царска резачка, кава е тая мярка ppm за въглероден диоксид, на какви семинари ходиш бай Промо?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от бай Промо Разгледай мнение
            Говориш сякаш някога си виждал аритметика на дървата. Защо не направиш една калкулация за да видиш за каква невероятна простотия става въпрос при безразборното посичане на гора.
            През последните години дървената мафия изсича по график на година от планетата 132.858 млн декара гори - повечето от които вече са тиня, пустиня и свлачища. Това да ти изглежда екологично?
            Най-жалкото е, че възстановяването на горските масиви е най-лесният и най-достъпният начин да се смекчат отрицателните въздействия от климатичните промени - да, ама не. Винаги се намират някакви кретени с някаква царска резачка, които имат свежи идеи как да посекат и да бастисат всичко.
            Сега сме средата на януари - да вали дъжд по това време и да е 6 градуса над нулата през нощта да ти се вижда екологично?
            По-големия % от генерацията на кислорода не се дължи от дървета а от водорасли, не ти знам твоите сметки.
            Не е препоръка... !!!
            "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
              Oмаловажаването и пренебрегването на реалната опасност, както и обидните фрази на един 4i4o (чичак, само заради добрата ти история до тук не те рипортнах на модератор за обиди - да си жив и здрав от мен и по-малко злоба към всички, които са с различно мнение от твоето) са си много типично българско мислене. Т:
              КОй бре ..?

              Аз ли !!!

              Ти ми скочи с някакви обидни слова, напълно незаслужено.....

              Бахти...не стига , че ме ритна по кокалчетата и 4 педи по- нагоре, ами и аз съм те обиждал.....

              Аз си пия дозата от 2х30 гр, тебе те хваща .....

              Коментар


              • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                Дървото е по-екологично дори от климатika
                Говориш сякаш някога си виждал аритметика на дървата. Защо не направиш една калкулация за да видиш за каква невероятна простотия става въпрос при безразборното посичане на гора.
                През последните години дървената мафия изсича по график на година от планетата 132.858 млн декара гори - повечето от които вече са тиня, пустиня и свлачища. Това да ти изглежда екологично?
                Най-жалкото е, че възстановяването на горските масиви е най-лесният и най-достъпният начин да се смекчат отрицателните въздействия от климатичните промени - да, ама не. Винаги се намират някакви кретени с някаква царска резачка, които имат свежи идеи как да посекат и да бастисат всичко.
                Сега сме средата на януари - да вали дъжд по това време и да е 6 градуса над нулата през нощта да ти се вижда екологично?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                  Как ще са път за никъде бе човек!?? Баба ти и дядо ти да не са живели с климатици !???? Не само че са си били добре с печката, не само са си готвили на нея вкусен боб, но и дори са живели дълго с по-голяма вероятност! Сега хората мрат като мухи, е какво излиза, че климатиците са по-вредни и от печките...
                  Чакай малко сега, хайде да не вадим костите на баба ми и дядо ми от гробищата. И какво, ако са горели въглища. Между другото им правех и брикети от хартия - в розов разствор на калиев перманганат късаш всякакви вестници и хартии. Правиш си един калъп за брикети с винтова преса или лостова преса и пресоваш до сухо. Вадиш брикета и го сушиш на слънце - гори някъде час-час и половина. Обаче и това не си е работа. Дядо ми е насадил две гори, ако много се интересуваш ... и две лозя с каберне и с къпини по стърнището ... и три ореха. Едва ли е нужно да ти казвам, че дървената мафия изсече всичко до кота нула през последните години ... откраднаха даже и къпините покрай лозето - това пък ако ги питаш за какво са го направили - няма да могат да ти обяснят.
                  И въпреки всичко дървата и въглищата са път за никъде. Тогава, когато баба ми и дядо ми са горели дърва и въглища въглеродният двуокис беше 250 ppm, а сега е 402 ppm ... много по-различно е - с 78 280 гигатона отгоре.
                  Имаше там един топ-мошеник, който пълнеше бутилки с газ - и слагаше половината въздух, та правеха обратна тяга и можеше като нищо да хвръкнеш във въздуха. Българската алчност и простотия е пословична ... днес един италиански прокурор ми разправяше за нашите подвизи с диоксин от неграмотно горене на боклуци - значи вече не сме безизвестни и из Европа.
                  Last edited by бай Промо; 13.01.2016, 21:50.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                    Печките с комини в които може да се горят всякакви боклуци без значение дали горят дърва или...да се ЗАБРАНИ използването им е най нормалното нещо което би следвало да е вече дори направено.
                    Ами прочети ми по-предното мнение, мисля, че не си го осмислил пълноценно - Не е проблема в печките. Проблема е в хората
                    Не е препоръка... !!!
                    "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                    Коментар


                    • precakanoto

                      Печките с комини в които може да се горят всякакви боклуци без значение дали горят дърва или...да се ЗАБРАНИ използването им е най нормалното нещо което би следвало да е вече дори направено.
                      D.Y.F-091066

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                        ДА - напълно нормално е в градовете ни да се забранят натуралните печки на дърва и въглища, защото е трудно да се контролира какво и как се изгаря в тях.
                        за въглищата може да се съглася, но не и за дървата. Дървото е по-екологично дори от климатika
                        Не е препоръка... !!!
                        "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                        Коментар


                        • precakanoto

                          ДА - напълно нормално е в градовете ни да се забранят натуралните печки на дърва и въглища, защото е трудно да се контролира какво и как се изгаря в тях.
                          D.Y.F-091066

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                            Не казвам че са били по малко хората - напротив, но не се бяха наблъскали като сега да обитават малко пространство.
                            еми очевидно проблема е в хората (или на онова което имат или може би нямат в главата) а не е проблема в печките
                            Не е препоръка... !!!
                            "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                            Коментар


                            • precakanoto

                              Не казвам че са били по малко хората - напротив, но не се бяха наблъскали като сега да обитават малко пространство.
                              D.Y.F-091066

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение
                                Преди 30 години ни плашеха с пустините – всяка година се увеличавали с 50….00 дка. Света щял да стане пустиня. После щяха да свършат нефта и газта. Ал Гор ни насади на глобалното затопляне. Не се впечатлявам, ама хич.
                                Бай Промо сън не спи от тревоги. Готов е и да избие най-лошата част от човечеството – дървосекачите. Нищо. Като порасне ще му мине.
                                Oмаловажаването и пренебрегването на реалната опасност, както и обидните фрази на един 4i4o (чичак, само заради добрата ти история до тук не те рипортнах на модератор за обиди - да си жив и здрав от мен и по-малко злоба към всички, които са с различно мнение от твоето) са си много типично българско мислене. Те и нашите съпленници така са си мислили за манафите преди 650 години - ебаа ги, дреми ми - ше дойдат, ще покрадат малко, ще поеват малко, ще пооткраднат някоя мома и някоя крава, пък ше си идат, ние монголите преживяхме, та някаква въшлива орда от манафи ли няма да преживеем.... Блажени са били вярващите, 500 години са им трябвали да им дойде акъла след това. Европа е в подобно положение сега, ама...

                                Ще задам само един въпрос - има ли печка, та ако ще да е на ултра, мега, супер, хипер еко палети, дето да не кади и да не създава смрад в София. Една, дето да е с нулева, така както е с 0 мръсотия климатика. Само на този въпрос да си отговорим, а после пак ще вкарваме мантрите как било много яко да се реже гората, щото иначе тя умирала, как сме били бедни с къщи в София, дето само мястото струва поне 100К евро, как само циганите били винвони, а българите грам никаква мърсотия не правим или да отплесваме пак темата със сравнения за колите и т.н. (за тях, който иска, нека направи друга темата - мнението ми ще е същото)

                                Лека от мен
                                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                                Коментар

                                Working...
                                X