IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Да се забранят ли печките на дърва в градовете ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Те ти, булка, Спасовден!
    http://www.zora-news.com/index.php?o...012&Itemid=123

    Коментар


    • Те всичките им са такива, но няма да те пуснат да ги видиш. Имат изключително много нови централи на въглища и това е стратегия - имаш 2 пъти по висок кпд, имаш два пъти по евтина енергия. Всичко което правят изисква енергия, как ще ги конкурират американците или пък руснаците ! По лошо - те имат технология атомните реактори да им се добавя газов цикъл и не е фантазия - сол нагрява газ, газта завърта газова турбина и после топлоотдава на вода и пара и парата завърта втора турбина. Ще започнат да правят и атомни централи техни. Ще стане защото могат да купят всеки мозък в света да работи за тях. Ако някой си мисли че ще стане някога на компютрите да пише произведено в САЩ се заблуждава, нямаше да я има тази технология толкова бързо развиваща се въобще ако не бяха те да ни правят компютри. От мен да знаеш всички които си мислят че някога тези неща ще се правят другаде защото американците ги измисляли и давали просто да си извади пръстите от контакта. На планетата няма общество и държава което да може да направи това което могат те, никой няма такива ресурси да го направи и не може да организира такива ресурси. Тяхната икономика е в пъти по голяма от икономиките на САЩ и другите въздухари, ФАКТ е че там днес за един ден се излива толкова бетон колкото в САЩ за месец. Разликата е между слон и муха.
      D.Y.F-091066

      Коментар


      • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
        При "изостаналите" китайци.
        По точно коя централа в кой град

        Коментар


        • При "изостаналите" китайци.
          D.Y.F-091066

          Коментар


          • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
            power grid - има такива места по Света където ТЕЦ който не е с КПД 60 НЯМА вече. У нас е обратното НЯМА нито един ТЕЦ с такова КПД.
            И къде е тва?

            Коментар


            • power grid - има такива места по Света където ТЕЦ който не е с КПД 60 НЯМА вече. У нас е обратното НЯМА нито един ТЕЦ с такова КПД.
              D.Y.F-091066

              Коментар


              • gigow - с 60% са, тези старите само с парен цикъл са нещо като локомотива..но за съжаление в България тецовете са такива. Киловат за час произведена енергия от такава централа струва 1.8 ст при реални доставни цени на въглищата. Тока ако е 6 ст за потребителя това ще осигури поне 2 ст печалба на енергийна система от която не се краде. Естественно че тока е най удачния вариант и за отопление - горивото се изгаря при висока ефективност и бъди сигурен че емисиите съотнесени към енергията са най най ниски. С тока може да захраниш климатик - термопомпа и имаш най голяма ефективност при отоплението. Всичко друго е диващина и варварство. В София нямали мрежа която да може да понесе товара да се топлят на ток ! Мрежа се прави.
                D.Y.F-091066

                Коментар


                • За Тодор Живков няма да говоря квото има съм го казал.Тва е най великия държавник в Третата Българска държава.
                  ================================================== =========
                  Нещо си се объркал. Третата Българска държава приключва съществуването си през септември 1944 г. Оттогава държавата се превръща в кочина, над която властват неграмотни простаци, като цитирания от теб.
                  Партия была, есть и будет есть!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                    Бате Пешо друго казва, разберете се с него, макар че темата не е за това. Факт е, че всички дрЪвари спомагат за осирането на България и превръщането ѝ в кочина, но никога няма да си го признаят, щото те цеганите, политиците, бежанците, марсианците и т.н. са виновни, ние сме душички, които карат на дрЪва и кюм'р, щото нямаме друг избор - трагикомично, но факт
                    Груйчи къв избор имат хората на село със пенсии по 200 лева?Ай стига от твоята камбанария.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

                      Ами тя една каруца нарязани и нацепени събира не повече от 0,5 кубика .Ти индиянците не ги мисли за глупаци.
                      Бъркаш.Манго кара около кубик и една десета.В каруцата има дървета от два до три метра.Режат се после.Аз си имам сандък който мери много точно кубика.А манго знае какво е кубик колкото ти китайски.Ма в София мое мангалите да са с вишу и да знаят кво е кубик тия у село не мое се подпишат.

                      Коментар


                      • Това е имало - това са рязали. Вероятно другите дървета са отсечени предишните зими.
                        И в Борисовата е така - има снимки на секачите, на камионите с номерата им, а от общината казват - не е вярно, такова нещо не се е случвало, понеже ние не сме пращали никой да сече.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Trakatrak' Разгледай мнение

                          Това, де са го резали в парка, е бреза. Едва ли някой ще им го изкупи.
                          На мен по ми мяза на червен дъб, ама и той е гори като брезата
                          Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                          Мечо

                          Коментар


                          • Хайде разберете се
                            Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                            Груйчи ти живееш в някакви клишета.Казах ти в главата ти битуват големи бръмбари.Явно в София са само умни и красиви и селЕндурите идват от селата да трошат и съсипват.Аз бих искал да живея в село което ме връща 200години назад но нямам такава възможност.Са да те питам Тошиба Дайсекай 8 и Мицубиши зубадан говорят ли ти нещо за топлото и сметката?Но камината си е камина никой климатик не мое ме стопли така.ДрЪвата у село циганите ги продават по 30 кинта каруцата.Каруцата сбира малко над кубик.Циганина иде с резачката реже ги както му кажа и ги слага дето му кажа.И ми вика шефе нема да бараш нищо.Срещу шише ракия и кило бензин.Са знам че ще ревнеш крадени са.Да крадени са.Но и българския пункт дето е законен се снабдява с дърва точно от циганите става пред очите ми.За прикритие докарат и някой камион законни дърва с печати.Иди си купи дърва от законен пункт и поискай документ кат ти дадат ела ми се обади.Е аз не съм глупак да отида да си купя кубика за 80 кинта който е доставен от цигани за 30.Да не говорим че циганите са докарали дори повече от кубик а "честния" българин от пункта ми продава 0,9 от кубика за 80 лева.И друго Щи кажа.При мен парите не са пробелм да си платя тока или дървата при мен проблем са многото пари липсват ми два три милиона и не знам как да си ги набавя...И от мен да знаеш не циганите и дървата са проблема на българската гора а едни умни и красиви от Кроношпан дет ти им се кланяш че са инвеститори.Ей такива и тия дето изнасят дъб бук и чам за чужбина те са истинският проблем.За Тодор Живков няма да говоря квото има съм го казал.Тва е най великия държавник в Третата Българска държава.
                            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

                              Ами тя една каруца нарязани и нацепени събира не повече от 0,5 кубика .Ти индиянците не ги мисли за глупаци.
                              Бате Пешо друго казва, разберете се с него, макар че темата не е за това. Факт е, че всички дрЪвари спомагат за осирането на България и превръщането ѝ в кочина, но никога няма да си го признаят, щото те цеганите, политиците, бежанците, марсианците и т.н. са виновни, ние сме душички, които карат на дрЪва и кюм'р, щото нямаме друг избор - трагикомично, но факт
                              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                                Ми то на прИмоция само от ромта се купува бре, тракащия, не ги ли знаеш тези работи - питай Бате Пешо. Иначе си на 80 кинта кубика - къде ти е далаверата да пушиш с кюмбето, виж на 30-40 кинта на каруца по се връзва сметката. "Бедни" хора, какво да ги правиш, а и особености на народопсихолгията - то джеледзото се бере, та дрЪвата ли няма да се берат...
                                Ами тя една каруца нарязани и нацепени събира не повече от 0,5 кубика .Ти индиянците не ги мисли за глупаци.

                                Коментар

                                Working...
                                X