IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Полицаите ни 3 пъти повече като % от населението от Румъния

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от kriminal
    Какви са тия елементарни сметки - полицай на глава от населението. Правите ли разлика между глава на германец,чех или финландец от глава на "ти знаеш ли кой съм аз". На образования и възпитан мъж, надпис на указателна табела е достатъчен за да спазва правилата.Не му трябва полицай на главата. Съжалявам, но установих пълно неепознаване на системата МВР и работата на служителите й.Аз съм служител и коментарите Ви ме обиждат.
    ха,обидил се нашия......а да живееш някъде в цивилизацията и да си дойдеш в бгетовицата и да видиш наглия рекет на полицаи не те обижда,а?????
    вие сте нищо повече от легализирани рекетьори.......ква работа вършите,освен да рекетирате шофьорите,да играете с наркотрафикантите,и да помагате на престъпници да отвличате хора???????
    я кажи колко стува подкуп,че да станеш катаджия,ако не е тайна?
    ми че то цялата структура е корумпирана ,както и правната система-"издигането" в дължност е "подкрепено" или с подкуп,или с дължими "услуги" в бъдеще време....
    айде няма нужда да циврите по форумите.....

    Коментар


    • Първоначално изпратено от kriminal
      Какви са тия елементарни сметки - полицай на глава от населението. Правите ли разлика между глава на германец,чех или финландец от глава на "ти знаеш ли кой съм аз". На образования и възпитан мъж, надпис на указателна табела е достатъчен за да спазва правилата.Не му трябва полицай на главата. Съжалявам, но установих пълно неепознаване на системата МВР и работата на служителите й.Аз съм служител и коментарите Ви ме обиждат.
      Така де , някакви 60-70% от униформения състав петнят името на всички.

      Коментар


      • Какви са тия елементарни сметки - полицай на глава от населението. Правите ли разлика между глава на германец,чех или финландец от глава на "ти знаеш ли кой съм аз". На образования и възпитан мъж, надпис на указателна табела е достатъчен за да спазва правилата.Не му трябва полицай на главата. Съжалявам, но установих пълно неепознаване на системата МВР и работата на служителите й.Аз съм служител и коментарите Ви ме обиждат.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от MILOM
          Първоначално изпратено от Мариян Йорданов
          Виждам, че около 4 000 бройки или около 12% не са били заети.

          Тъй като съм запознат с номерата на чиновниците, тези бройки са нарочно оставени празни. Държавата праща пари и за тях и те се разпределят като бонуси между служителите, ужким икономии от бюджета.
          Смях.
          Много тарикатско БРАВО.
          Това е номер на цялата администрация-съкращават щатове,не хора.
          Още първия ден след съкращението на щата,почват да мислят ишмари как да го увеличат,че при следващото съкращение да повторят номера.
          КОй казва,че перпетум-мобиле не е измислено-постоянно я съкращават тази администрация и тя все по-голяма става.
          Ето ви актуално инфо по главни дирекции, по ОДМВР по специализирани и т.н.т,от където може да си изчислите колко от служителите в МВР, изпълняват чисто полицейски функции
          http://www.mvr.bg/About_Us/struktura.htm
          СТигам до изводът ,че броя на полицаите с броя на писарушките в МВР е на кантар. Защо е така? Не трябва ли физкултурникът Цецко да съкрати писарушките в системата на МВР за да има пари ? Или пък откъм разни спомагателни звена като МВР болница или Институт за специална техника?
          [color=#BF0000]Всеки има право да изразява мнение и да го разпространява чрез слово - писмено или ус

          Коментар


          • Според мен, вместо да се фокусират нещата върху дребните детайли, трябва нещата да се погледнат откъм фундамента. Целият проблем идва не от щата или качествата на отделните лечности, а от тоталната липса на контрол и мисъл. Например, вместо да се генерират нови уволнения, трябва да се засили контролът върху физическите, моралните и финансовите параметри , както на отделните представители, така и на отделните административни единици от структурата на МВР. Ще видите как след няколко месеца цялата измет сама ще се изнесе при господарите си или ще се слее с реалният сектор / нали , само в БГ когато не ти харесва работата ставаш бизнесмен с магазин в малко гаражче /.
            Също така, и финансовите потоци могат да се подобрят чрез контрол и мисъл.
            Например, в Румъния ако не си платиш акта в рамките на 48 часа , той се удвоява. А в БГ ? Аз съм си плащал акт със закъснение от година и половина и дори , мисля, и лихва не платих ! До тук с мисълта. А ако се подобри и контролът върху изпълнението ?
            А ето и един пример за чувството им за безнаказаност : преди няколко дни се натресох в уличката зад съда в Плевен. Та тази уличка беше задръстена от бус на съдебна охрана, паркиран посредата на платното. На запитването ми кога ще го поместят, тъпите говеда заявиха, че не зная кога, можело и да не го поместят !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Та няколко коли връщаме назаден 100 метра сред други коли спрени по камиларски ! Звъня на 166 и им обяснявам какво става, казват че ще пратят патрулка, ама .................и след половин час такава няма.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Мариян Йорданов
              Виждам, че около 4 000 бройки или около 12% не са били заети.

              Тъй като съм запознат с номерата на чиновниците, тези бройки са нарочно оставени празни. Държавата праща пари и за тях и те се разпределят като бонуси между служителите, ужким икономии от бюджета.
              Смях.
              Много тарикатско БРАВО.
              Вече няколко години в МВР незаетият щат не се финансира, блокирана е част от него.
              Едно е да искаш, друго е да можеш, а трето и четвърто - да го направиш.

              Коментар


              • http://press.mvr.bg/News/news100119_10.htm

                Общият брой на полицейските служители в България, по смисъла на дефиницията на европейската служба ЕВРОСТАТ е 30 707 щатни бройки, от които са заети 26 861, оповести зам. министър Вучков. При изчисление на база на населението – според статистиката за 2009 г., при население 7 640 200 души, се падат по 352 полицаи на 100 хиляди души, а по щат – 402. Ако се включат и служителите на ГД “Гранична полиция” – макар, че това - според критериите на ЕВРОСТАТ - не е целесъобразно – се получават под 480 на 100 хиляди души.
                В края на представянето си заместник вътрешният министър подчерта, че оттук нататък предстои изработването на унифицирани сайтове на всички областни дирекции на МВР, на всички главни и специализирани дирекции.

                Това са цифрите, господин Йорданов. Не изпадайте в заблуждението да смесвате понятията "полицай" и "служител на МВР".
                А относно сравнението с NYPD - населението в Ню Йорк е концентрирано върху площ от около 1200 кв. км с отлична инфраструктура. Няма села и паланки с 10-15 човека население, намиращи се в планина и които хора също имат нужда от сигурност. Няма гранична полиция. По ред престъпления, по които у нас работи МВР там компетентни са федералните служби-ФБР, ДЕА, Сикрет Сървис и т.н. нали правите разликата, че там полицията не се занимава с деяния определяни като федерални престъпления.По принцип федерален ангажимент е и международното сътрудничество.Отделно е миграционната служба.
                Това разбира се не омаловажава факта, че в нашето МВР има достатъчно раздута администрация по високите етажи.

                http://criminaljustice.state.ny.us/c..._personnel.pdf
                Ако потърсите в материала по този линк ще установите, че числеността на полицейските служители в НЙ към 2008г. заедно с цивилните лица , работещи на пълен и непълен работен ден съставлява 54 351 човека.
                Така че, изводите може да си ги направите и сам.
                Едно е да искаш, друго е да можеш, а трето и четвърто - да го направиш.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Мариян Йорданов
                  Виждам, че около 4 000 бройки или около 12% не са били заети.

                  Тъй като съм запознат с номерата на чиновниците, тези бройки са нарочно оставени празни. Държавата праща пари и за тях и те се разпределят като бонуси между служителите, ужким икономии от бюджета.
                  Смях.
                  Много тарикатско БРАВО.
                  Това е номер на цялата администрация-съкращават щатове,не хора.
                  Още първия ден след съкращението на щата,почват да мислят ишмари как да го увеличат,че при следващото съкращение да повторят номера.
                  КОй казва,че перпетум-мобиле не е измислено-постоянно я съкращават тази администрация и тя все по-голяма става.
                  http://milom.blog.bg/

                  Коментар


                  • Полицейско-чиновническа държава!!!Следващият път ще гласувам за този,който предложи най-ниска оферта за управлението на държавата!!!Писна ми от наглеци,които гледат да се докопат до властта и да си живуркат безметежно!!!

                    Коментар


                    • 8 от 10 софииски полицаи са не само затлъстели, а са със свръх тегло.
                      сигурно е случайно, че слаб катаджия е новоназначения и такъв с проблеми (примерно язва)

                      ББ добре им беше измислил физически тест, но какво стана...всяко чудо за 3 дни и ПР акция...

                      Защо не им направи един такъв тест Цветанов, защото няма да останат полицаи за това.

                      Вижте протестите им.. прави ли ви впечатление колко за загладили косъма...


                      ако не бяха корумпирани щях да съм навит и 100 000 полицая да храним, но де този късмет.

                      90% от уличното разпространение на наркотици... няма как да става без знанието на униформени....


                      първата ми попаднала снимка
                      вижте им бузките...колко са хлътнали от зор и недохранване
                      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                      Коментар


                      • Виждам, че около 4 000 бройки или около 12% не са били заети.

                        Тъй като съм запознат с номерата на чиновниците, тези бройки са нарочно оставени празни. Държавата праща пари и за тях и те се разпределят като бонуси между служителите, ужким икономии от бюджета.
                        Смях.
                        Много тарикатско БРАВО.

                        Коментар


                        • Да и пак са двойно над румънските на глава от населението

                          http://press.mvr.bg/News/news100119_10.htm

                          За първи път МВР оповести числения състав на отделните структурни звена в системата

                          Това е израз на волята на МВР за реален диалог с гражданското общество – заяви министърът на вътрешните работи при откриването на конференцията на тема “Какво /не/ знаем за МВР”

                          Повече информация - в рубриката ЗА МВР, линк Структура и численост

                          “Прозрачността е в основата на цялостната политика на МВР, защото възможността данъкоплатците да знаят съвсем точно къде отиват парите им, е една от формите на демократичното общество” – с тези думи министърът на вътрешните работи Цветан Цветанов откри форума. За първи път от 20-годишната история на прехода имаме възможност да упоменем колко точно е численият състав като щатна бройка на МВР. Това е голям пробив за системата на МВР – добави още той. По този начин всеки гражданин на Европейския съюз ще има възможност – чрез системата на ЕВРОСТАТ – реално да разбере какво е съотношението на полицаите, които се грижат за опазване на обществения ред в България. “Полето” за България в ЕВРОСТАТ досега е било празно. Така винаги се създават и условия за погрешни тълкувания на числеността на МВР. Смятам, че това, което новото българско правителство в лицето на МВР предприе - разсекретяване на числеността на МВР – е от изключителна важност на демократичното общество, каза министър Цветанов.
                          Конференция на тема “Какво /не/ знаем за МВР”, организирана от Министерството на вътрешните работи, съвместно с Институт “Отворено общество” и Фондация “Достъп до информация” се проведе в столицата. В центъра на вниманието бе оповестяването - за пръв път от 20 години - на числения състав на отделните структурни звена в системата.
                          “През последните 20 години МВР бе шампион по непрозрачност в сравнение с другите европейски държави, членки на ЕС” – заяви в началото на форума изпълнителният директор на “Отворено общество” г-н Георги Стойчев. От своя страна Александър Кашъмов от Програма “Достъп до информация” подчерта, че “за първи път има воля в ръководството на МВР, която се надяваме, че ще доведе до конкретни резултати”.
                          В специална презентация заместник министърът на вътрешните работи д-р Веселин Вучков представи актуални данни за организационната и щатна структура на МВР. Такива данни доскоро се смятаха за секретна информация и сега се предоставят за пръв път в подобен формат пред българската общественост.
                          Общата щатна численост на служителите ва министерството, публикувана в Правилника към Закона за МВР е 61 170, разпределени както следва: държавни служители с висше образование – 17 520, държавни служители със средно образование – 35 740 и лица, работещи по трудови договори – 7910.
                          Промени са направени и в Закона за класифицираната информация – подчерта зам.министър Вучков, в частта за определенията на “държавна тайна”, определяне на службите за сигурност, както и на тези за опазване на обществения ред. Единствените служби от системата на МВР, чиято организационна и щатна структура няма да се рацсекрети, поради спецификата на дейността им, са ДОТО И ГДБОП.
                          Заместник министър Вучков представи щатния числен състав на отделните структури на МВР – главни, областни и специализирани дирекции. Към всяка главна дирекция е представена структурата и числеността на отделните дирекции, а към всички областни дирекции – на районните управления и отделните им звена.
                          Важно е да се знае, че представените данни са за числения състав на служителите по щат, което не означава, че всички щатни бройки са заети – добави зам.министър Вучков и даде конкретни примери.
                          Специално внимание бе отделено на онези структури, които не са полицейски, но предоставят административни услуги на всички граждани – дирекциите “Български документи за самоличност”, “Миграция”, специализираните административни дирекции и др.
                          Над 80 вида са административните услуги, които МВР предоставя на гражданите, в изпълнение на нормативни актове и документи. Например, голяма част от униформения състав на министерството предоставя други дейности, освен охрана на обществения ред – съдействие на съдебното изпълнение /които са 11 000 само за миналата година/, връчване на призовки и т.н.
                          Актуална информация за числеността и разпределението на полицейските служители в другите европейски страни – според данни на ЕВРОСТАТ, също бе представена на форума. Стана ясно, че някои служби, които в България са в системата на МВР, в редица европейски страни са извън нея. Тук влизат както служби, свързани с издаване на документи за самоличност, с регистрация на МПС, така и криминална и разследваща полиция, жандармерия, тел.112 и др.
                          Важно е да се знае, че в държавите, които са външна граница на ЕС – служителите на Гранична полиция не са включени като брой на национално ниво, тъй като те обслужват общоевропейски интереси.

                          Общият брой на полицейските служители в България, по смисъла на дефиницията на европейската служба ЕВРОСТАТ е 30 707 щатни бройки, от които са заети 26 861, оповести зам. министър Вучков. При изчисление на база на населението – според статистиката за 2009 г., при население 7 640 200 души, се падат по 352 полицаи на 100 хиляди души, а по щат – 402. Ако се включат и служителите на ГД “Гранична полиция” – макар, че това - според критериите на ЕВРОСТАТ - не е целесъобразно – се получават под 480 на 100 хиляди души.
                          В края на представянето си заместник вътрешният министър подчерта, че оттук нататък предстои изработването на унифицирани сайтове на всички областни дирекции на МВР, на всички главни и специализирани дирекции.

                          Коментар


                          • Ето ви инфо за изпълняващите чисто полицейски функции служители на МВР.

                            За първи път: МВР разсекрети числеността, щата и структурата си
                            19 яну 2010,
                            За първи път след промените в България МВР разсекрети своята численост и организационна структура. Пълните данни, които до момента се водеха секретни, бяха обявени по време на конференция по проект "Какво знаем за МВР" от зам. вътрешния министър Веселин Вучков в присъствието на министър Цветан Цветанов.

                            Форумът е съвместна инициатива на МВР, Институт "Отворено общество" и фондация "Програма Достъп до информация".

                            Общият щат на МВР е 61 170, от които заетите места са 55 052. Това прави 352 полицейски служители на 100 000 население (при обща численост на населението в България 7. 6 млн.).

                            За пример в Германия на 100 000 души население се падат 324 полицейски служители, в Испания числото е 475, в Унгария – 425, в Австрия - 362.

                            За подобни данни срещу името на България в Евростат стоят бели полета за разлика от другите страни - членки на ЕС. Сега тази празнина ще бъде попълнена.

                            От всички служители в МВР, изпълняващите чисто полицейски функции, са 26 861 души.

                            Само две структури в системата на вътрешното министерство ще останат засекретени. Това са специализираната дирекция "Оперативно-технически операции" и Главна дирекция "Борба с организираната престъпност".

                            Министър Цветанов посочи, че предстои съкращаването на 4-5 хил. щатни бройки, които никога не са били финансово обезпечени. Целта на политическото ръководство на МВР е да се постигне по-голяма прозрачност в дейността на министерството и да се засили общественият дебат за ефективността на ведомството.

                            На форума стана ясно, че през последните 10 години бюджетът на МВР е увеличен с 280 процента, като за 2009 г. е бил 1 млрд. лв.

                            http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2010/...stta_shtata_i/
                            Излиза ,че написаното от ggeenn за бройката е вярна .Май доста служители има на хранилка в МВР, които в никакъв случай не са полицаи които бдят за сигурността ни.
                            [color=#BF0000]Всеки има право да изразява мнение и да го разпространява чрез слово - писмено или ус

                            Коментар


                            • ggeenn

                              много ривети, брех,истината е една: броят ви трябва да се редуцира и трябва да си плащате осигуровките както го правят всички нормални хора

                              Коментар


                              • Г-н ggeenn

                                Вижте какво казва вашия (вече бивш) министър пред Народното събрание, после ми цитирайте източник

                                В МВР работят 63 хил. щатни служители. Това обяви вътрешният министър Миков Миков от парламентарната трибуна по време на дебатите на първо четене по промените в закона за вътрешното ведомство.

                                Според представените от Миков данни полицаите наброяват 47 хиляди души, в пожарната работят 8 хиляди, а 5 хиляди са административни служители. Министърът обясни, че има още около 3 хил. души, които работят към администрацията.

                                Пред журналисти Михаил Миков коментира, че изнасянето на данните не е нарушение на закона за защита на класифицираната информация, тъй като оповестяването им не може да предизвика обществено опасни последици. Не може България да бъде единствената страна в ЕС, която толкова години не намира сили да каже общия състав на МВР, добави министърът. По думите му огласяването на тази информация е необходимо, за да има ясен обществен контрол върху МВР и харчените за издръжка на ведомството бюджетни средства. Министърът съобщи, че следващата седмица ще даде на Националния статистически институт (НСИ) справка с точните данни за работещите в МВР.
                                Аз ползвам източници, а не си измислям. Ако не мога да вярвам на министър, говорещ пред Парламента, а мога на пишещ във форумите, на къде отиваме?

                                Първоначално изпратено от ggeenn
                                Г-н Йорданов изнасяте невярна информация поради неточни данни и явна некомпетентност по познания ЗМВР и ППЗМВР,но нищо то българите разбираме от футбол,политика и от МВР.
                                Общият брой на полицейските служители в България е 30 707 щатни бройки, от които са заети 26 861
                                При изчисление на база на населението, според статистиката за 2009 г., при 7 640 200 души се падат по 352
                                полицаи на 100 хиляди души, а по щат - 402. Ако се включат и служителите на ГД "Гранична полиция" се получават под 480 на 100 хиляди души.

                                Ако сте виждали компютър и можете да боравите с него проверете в нетпространството има потвърждение на мнението ми.
                                Желая Ви,успех в работата защото виждам,че сте професионалист!

                                Коментар

                                Working...
                                X