IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

До 2 г лих% по валутните депозити в БГ ще достигнат 20-25%

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Дано не падне, ама.......

    За да не падне борда, трябва МФ да емитира глобални облигации с фиксирана доходност, ама те се занимават с вдигане на акциза на ракията и цигарите, за да увеличат приходите в хазната!!!
    То с тея кредити и и липса на заплати, хората пари за ядене нямат, камо ли па за цигари и алкохол!!!


    Даже, сега 20 млн за референдум ще дават за новините на турски по БНТ!
    Купи си ДЦКта, та да има държавата пари за референдуми.....!

    мани, мани!!!

    Ако долара продължи да расте яко в следващите няколко години, както очаквам ...........

    ......СТАВА СТРАШНО!

    Коментар


    • Хехехе, интересно и поучително е да се видят толкова фалирали нещастници накуп, както в тази тема

      Хич и не се надявайте девалвация да ви стопи задълженията !

      Сегашните банки не са като ония през 1997. Поне докато Бойко е на власт, си мисля, че бордът няма да падне...по много причини...

      Юнаци...пак ще ви напиша същото след 6 месеца, после след още 6 месеца, както го писах преди 6 месеца

      Коментар


      • Re: До 2 г лих% по валутните депозити в БГ ще достигнат 20-

        Първоначално изпратено от SStoilov
        Лошо , лошо, щом задаваш такъв въпрос.

        Левчетата ти са по лоши от еврото, защото срещу твоите 1 000 лв в банката има само около 300 лв в банкноти. И при еврото е така, но там ма една банка - ЕЦБ , дето може и печата допълнителни банкноти, ако ти поискаш изведнъж да си изтеглиш влога. А сега познай БНБ дали може да печати левчета .


        Първоначално изпратено от bate Goiko
        Първоначално изпратено от Мрънкалото
        Действително успяхте да ме трогнете г-н Караиванов, но защо левчетата ми да са по-лоши от еврото и Вие не можете май да обясните.
        ...
        Срещу моите 1000 лева в банката няма 300, а около 110-140 лева. А в европейска банка, срещу 1000 евро има средно 40. Задължителните резерви, които определя ЕЦБ на банките са 2%! Това е 50 пъти ливъридж. И няма как паричното предлагане да не се раздуе и банките в периоди на растеж да гледат към ЦИЕ, за да си раздадат парите с добър спред. В Англия средните минимални резерви са паднали от 20% до 3% за последните 40 год. И после що Банк ъф Ингланд спасява банки...тстс

        Коментар


        • Re: До 2 г лих% по валутните депозити в БГ ще достигнат 20-

          Първоначално изпратено от Петър Караиванов
          И един въпрос за размисъл - За 12г. Валутен Борд , колко % е инфлацията сумарно за целия период? Въпрос 2 - ако инфлацията в момента е 0.1% защо банката ти дава 10% по депозита ? Ако успееш да и отговориш на тези 2 въпроса , може и да ти светне малко от малко.
          На първия въпрос никой не може да отговори. Има някаква стъкмистика, но ми се струва, че няколко пъти правиха промени в нея.
          Колкото до лихвите и инфлацията - лихвите (по депозити и кредити) зависят от пазарните условия (търсене и предлагане на пари от страна на хора и банки), а инфлацията - не. Така че в някои случаи лихвите са по-ниски от инфлацията (2007г.), а в други са по-високи (2009г.). В трети случаи пък лихвите по депозити са под инфлацията, а тези по кредити - над инфлацията (2002г.)
          Та отговорът е прост - банките искат да привлекат ресурс (по една или друга причина), ресурсът е малко, търсетето - голямо, което пък води до висока цена.
          Цените от друга страна не растат с особено изобилни темпове (като през 2007г. примерно) и затова отчитаме ниска инфлация.
          Не виждам кое му е ненормалното.

          Коментар


          • Леле мръднах малко от България и веднага се разпищолиха душманите на борда. Седя си сега в хотелската стая и се дивя на простотиите изписани в последните два дни. И Пешо Лъжеца и Мошеника е пръв както винаги в "прогнози".

            Като сте толкоз отворени, що се не хванете с мен на бас за борда? Хайде, има ли желаещи? Или ви е страх да не станете като Злата Ламя - да имате да ми давате 1000 лева или да престанете да пишете със сегашните си никове, щото ще се покриете с позор като хора, не плащащи задълженията си?

            Хайде, приемам предложения!
            He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

            Коментар


            • Re: До 2 г лих% по валутните депозити в БГ ще достигнат 20-

              Първоначално изпратено от rogers
              Първоначално изпратено от Мрънкалото
              Действително успяхте да ме трогнете г-н Караиванов, но защо левчетата ми да са по-лоши от еврото и Вие не можете май да обясните.
              Муахахаха, интересен въпрос и никой не можа да отговори на човека смислено- само общи приказки. Факт е че вързахме бюджета без печатане на пари - колко държави в Европа го направиха.
              да-да и после само ме упрекват и питат защо мрънкам.
              даже един човек ми обяснява как срещу моите 1000 лева имало 300 лева в банката ама той не е разбрал, че аз имам 1000 лева ама са ми в джоба.
              как ще намалят като са си у мен - нито съм ги изял нито изпил макар ме ми се иска сега по празниците. едва се сдържам ама искам да ги инвестирам в нещо но се чудя
              това е лично и информационно мнение и не може да се счита за инвестиционна препоръка или нещо подобн

              Коментар


              • Пеко та кога ще падне борда че нещо не разбрах.Много ти се ще тази работа ма нали знаеш че в живота на човека става точно обратно на това дето много го иска.Айде поспри се малко с този апокалипсис.То е ясно че все някога ще излезем от борда.Ако не ни приемат в еврозоната до 3-4 години ще си излезем сами.Това е.Няма нищо страшно.

                Коментар


                • Re: До 2 г лих% по валутните депозити в БГ ще достигнат 20-

                  роджърс, интересно колко ще мрънка Мрънкалото, като осъзнае, че влога му не само не е покрит с евро, ами дори не е покрит с левови банкноти

                  После пак да пита за разликата

                  Тебе нещо грее ли те бюджета и връзването му, щот мен изобщо не ме грее. По ме притеснява гарантирането на депозитите хехе , и баланса на емисионно.

                  Първоначално изпратено от rogers
                  Първоначално изпратено от Мрънкалото


                  Действително успяхте да ме трогнете г-н Караиванов, но защо левчетата ми да са по-лоши от еврото и Вие не можете май да обясните.
                  Муахахаха, интересен въпрос и никой не можа да отговори на човека смислено- само общи приказки. Факт е че вързахме бюджета без печатане на пари - колко държави в Европа го направиха.

                  Коментар


                  • Re: До 2 г лих% по валутните депозити в БГ ще достигнат 20-

                    Първоначално изпратено от rogers
                    Първоначално изпратено от Мрънкалото


                    Действително успяхте да ме трогнете г-н Караиванов, но защо левчетата ми да са по-лоши от еврото и Вие не можете май да обясните.
                    Муахахаха, интересен въпрос и никой не можа да отговори на човека смислено- само общи приказки. Факт е че вързахме бюджета без печатане на пари - колко държави в Европа го направиха.
                    Ако му отговорим "смислено", ще кажеш, че бутаме борда.
                    Толкова ли желаеш смислен отговор?

                    Коментар


                    • Re: До 2 г лих% по валутните депозити в БГ ще достигнат 20-

                      Първоначално изпратено от Мрънкалото


                      Действително успяхте да ме трогнете г-н Караиванов, но защо левчетата ми да са по-лоши от еврото и Вие не можете май да обясните.
                      Муахахаха, интересен въпрос и никой не можа да отговори на човека смислено- само общи приказки. Факт е че вързахме бюджета без печатане на пари - колко държави в Европа го направиха.

                      Коментар


                      • Re: До 2 г лих% по валутните депозити в БГ ще достигнат 20-

                        Лошо , лошо, щом задаваш такъв въпрос.

                        Левчетата ти са по лоши от еврото, защото срещу твоите 1 000 лв в банката има само около 300 лв в банкноти. И при еврото е така, но там ма една банка - ЕЦБ , дето може и печата допълнителни банкноти, ако ти поискаш изведнъж да си изтеглиш влога. А сега познай БНБ дали може да печати левчета .


                        Първоначално изпратено от bate Goiko
                        Първоначално изпратено от Мрънкалото
                        Действително успяхте да ме трогнете г-н Караиванов, но защо левчетата ми да са по-лоши от еврото и Вие не можете май да обясните.
                        Ми щото нямат левчета тия момченца, както и други валути гроздето е кисело панимаеш ?

                        Коментар


                        • Re: До 2 г лих% по валутните депозити в БГ ще достигнат 20-

                          Първоначално изпратено от Мрънкалото
                          Действително успяхте да ме трогнете г-н Караиванов, но защо левчетата ми да са по-лоши от еврото и Вие не можете май да обясните.
                          Ми щото нямат левчета тия момченца, както и други валути гроздето е кисело панимаеш ?

                          Коментар


                          • Re: До 2 г лих% по валутните депозити в БГ ще достигнат 20-

                            Първоначално изпратено от Мрънкалото
                            Действително успяхте да ме трогнете г-н Караиванов, но защо левчетата ми да са по-лоши от еврото и Вие не можете май да обясните.
                            Защото не правим Мерцедес, БМВ, Ауди, а правим Мрънкала. Това достатъчно ли е?

                            Коментар


                            • А лихвите ще скочат, ако падне борда.
                              * think positive * think simple * think big *
                              * be moderate * be cool * be yourself *

                              Коментар


                              • Re: До 2 г лих% по валутните депозити в БГ ще достигнат 20-

                                Първоначално изпратено от bate Goiko
                                Първоначално изпратено от Петър Караиванов
                                Първоначално изпратено от SPEKO
                                Петър,

                                Според мен, Бордът не трябва да пада, а само да се девалвира с 20% лева!
                                Падне ли борда се връщаме от начало и ни чакат нови 10г. феодално робовладелски строй! ........Братя Галеви, Тимаджии, Маргини и т.н. докато го докараме до гражданска война!

                                Според мен, едностранно приемане на еврото или запазване на бордът са пътя към капитализмът!
                                За това пиша,че трябваше да се случи вече 2г. Сега обаче е необратимо късно !
                                Край !!! Следва апокалипсис, защо не послушахте ПК !!!
                                Единственото нещо което следва е , че ще бъдеш един от многото Верващи останали без пари след събитията които предстоят да се случат в близките няколко месеца.

                                И един въпрос за размисъл - За 12г. Валутен Борд , колко % е инфлацията сумарно за целия период? Въпрос 2 - ако инфлацията в момента е 0.1% защо банката ти дава 10% по депозита ? Ако успееш да и отговориш на тези 2 въпроса , може и да ти светне малко от малко.

                                Коментар

                                Working...
                                X