IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Открито писмо до управителния съвет на Investor.bg

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

    Мрънкало, ако Кръчмата се напълни с навлеци, шта държа лично отговорен.
    А Навлечки кога.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение
      Да се даде опция на модитата, да пренасочват ругателите към Виртуалната кръчма. В нея порядките са по свободни и имаме опит с усмиряване на опърничавите. Или ги опиянчваме, или им връчваме парцала да мият пода и да обират паяжините. Опааа, това за паяжините не се препоръчва на обикновените скандалджии. То е запазена територия за напористи лелки. Та, почне ли некой да се прекалено заяжда, автоматично да се отваря подът под него и да пропада в Кръчмата или направо в Избата. Може дори да се отвори тема "Мазата на форума".
      Мрънкало, ако Кръчмата се напълни с навлеци, шта държа лично отговорен.
      Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
      Мечо

      Коментар


      • Проблемът е, че системните сте много заядливи и почти веднага преминавате в личностни нападки. Виж статистически колко от постовете на т.нар. системни са изтрити заради неприемливо съдържание.

        Освен това за реклама на Форекс следва да се плаща.

        Първоначално изпратено от Mateev

        В момента модераторите на форума проявяват незаинтересованост по отношение на културата на диалога. На тях не им се занимава и поради тази причина форума е пълен със заяждания, обидни постинги, подигравки и прочее спам и тролене, като това явление е в особенно силно изразена форма в темите, в които пишат системните трейдери.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение
          Да се даде опция на модитата, да пренасочват ругателите към Виртуалната кръчма. В нея порядките са по свободни и имаме опит с усмиряване на опърничавите. Или ги опиянчваме, или им връчваме парцала да мият пода и да обират паяжините. Опааа, това за паяжините не се препоръчва на обикновените скандалджии. То е запазена територия за напористи лелки. Та, почне ли некой да се прекалено заяжда, автоматично да се отваря подът под него и да пропада в Кръчмата или направо в Избата. Може дори да се отвори тема "Мазата на форума".
          Моето предложение е.

          ,,Мезе в Мазата,,

          Нема се разбере дали ще мезат или ще станат за мезе.
          Last edited by Todor Sabev; 22.02.2020, 14:18.

          Коментар


          • Да се даде опция на модитата, да пренасочват ругателите към Виртуалната кръчма. В нея порядките са по свободни и имаме опит с усмиряване на опърничавите. Или ги опиянчваме, или им връчваме парцала да мият пода и да обират паяжините. Опааа, това за паяжините не се препоръчва на обикновените скандалджии. То е запазена територия за напористи лелки. Та, почне ли некой да се прекалено заяжда, автоматично да се отваря подът под него и да пропада в Кръчмата или направо в Избата. Може дори да се отвори тема "Мазата на форума".

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Mateev

              Такава една опция е трудно да се реализира като софтуер и още по-трудно е да се администрира. Има обаче една друга опция, която я имат всички форуми - създаване на раздел, който да има различни права и различни модератори от другите раздели във форума. Тази опция се настройва много лесно и е само въпрос на желание администрацията на даден форум да я използва.

              В конкретния случай тази опция е единственото възможно решение на проблема. Системните трейдери се нуждаят от собствен раздел, в който някой от тях да е модератор. Причината за това е самата концепция и идеология, която те споделят. Тази концепция влиза в конфликт с разбиранията на интуитивните трейдери, и този конфликт от професионална основа лесно се разгаря в конфликт на личностна основа.

              И тъй като интуитивните трейдери са преобладаващо мнозинство, те много лесно надделяват над системните трейдери. Това обаче лишава форума от обсъждания на тема как се разработват търговски стратегии с използването на исторически тестове и статистически методи за анализ на резултатите от тези тестове.

              Та в тази тема аз отправям молба за създаването на такъв един раздел, който да се казва например "Създаване на търговски стратегии", и в който модератори да са някои от самите системни трейдери - напр. аз, k_v_v_ и Alphaomega. Нека всеки да може да пише и чете в темите от този раздел, но културата на диалога да си я поддържаме ние самите.

              В момента модераторите на форума проявяват незаинтересованост по отношение на културата на диалога. На тях не им се занимава и поради тази причина форума е пълен със заяждания, обидни постинги, подигравки и прочее спам и тролене, като това явление е в особенно силно изразена форма в темите, в които пишат системните трейдери.
              Ти да не си мухобойко ве?
              И на него целия форум му пречи.
              Имаш си свой форум, зарибявай си там за балъци.
              Говорете си там единомишленици, надъхайте се колкото си искате
              Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

              Коментар


              • Драги ми Матейко, нормално е хората да спират да пишат, когато от своя страна спираш да ги провокираш и обиждаш. Жалка картинка - агресорът се прави на жертва.

                Коментар


                • В този ред на мисли предлагам нещо просто(ако вече е направено, не съм попадал на него):
                  Възможност на ползващите форума да "банват" участници във форума по IP адрес за ПЕРСОНАЛНА употреба. Добавете бутон "изключи това IP" в интерфейса или настройките. Веднъж задействана, тази опция трябва да спира появата на коментари, теми и отговори от адреса, който сте посочили, но САМО за Вашия акаунт.
                  Винаги съм се питал защо няма форуми, в които подобна опция да се предлага.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
                    Изпратено с мейл на 21.02.2020 г.
                    Subject: Тролове и малоумници във форума на Investor.bg

                    Уважаеми господа,

                    Извинявам се, че ви занимавам с този проблем, но всички служители на по-ниско ниво, на които писах, не предприемат никакви действия по този въпрос. Преблемът е с форума на Investor.bg, който е превзет от тролове и малоумници, които се подвизават във всички теми необезпокоявани и със съдействието или бездействието на всички модератори. Не един път съм писал на един или друг модератор оплаквания с молба за съдействие, но гласът ми така и си остана глас в пустиня.

                    Накратко за мене:
                    Аз също като вас съм бизнесмен и Управител или Изпълнителен директор на около 10 различни фирми. С трейдинг на финансовите пазари се занимавам повече от 20 години. Преди време аз създадох и развих най-популярния български форекс брокер СТС Финанс и първи в България въведох платформата за търговия МетаТрадер. Няколко години по-късно продадох брокера на Иво Прокопиев за цена, което той ми предложи, и на която не можах да устоя. От тогава до ден деншен се занимавам с разработка на печеливши търговски стратегии за търговия по световните финансови пазари и смело мога да кажа, че имам постигнати значителни успехи.

                    На форума на Investor.bg се опитвам да споделям натрупаното познание, но това е на практика невъзможно поради наличието на няколко трола, единствената задача на които е да пълнят със спам всяка една тема, както и непрекъснато да предизвикват конфликти, използвайки личностни заяждания и обиди, подигравки, и писане на всякакви други простотии. Всичко това те го правят с одобрението (или с бездействието) на модераторите на форума, които вие сте назначили.

                    Не един път съм молил модераторите на форума за защита от тези малоумници, но такава така и не получих. При това не става въпрос само за мене, а за цяла една група от хора, които се занимаваме с развойна дейност, базирана на статистически подход при анализа на ценовите графики. Тази група се опитваме да си водим диалози в дух на разбирателство и взаимопомощ, но троловете и малоумниците не ни оставят на спокойствие. На всеки един наш постинг те избълват десетки техни постинги с подигравки, обиди, заяждания, подклаждания на конфликти и всякакви други действия, целящи да превърнат дадената тема на парцал и на бойно поле. Дори и да сменим темата, те като нахални конски мухи се прехвърлят и в новата тема и отново я правят на парцал.

                    Ако ние спрем да пишем, спират и те, защото нямат какво умно да кажат по своя инициатива. Ако обаче напишем дори и един единствен полезен информационен постинг, те веднага се активират и започват да сипят в изобилие злоба, подигравки, заяждания и директни обиди. Как е възможно всичко това да се допуска на страниците на един такъв известен и популярен сайт и форум, какъвто е Investor.bg. Та този сайт се чете от интелигентни хора и бизнесмени и според мене е недопустимо да се допуска на него да се подвизават малоумници, и написаните от тях простотии да остават за вечни времена и да се индексират от Google.

                    С молба да се разпоредите на модераторите си да прилагат по-стриктен контрол на спама, троленето, заяждането, личностните нападки, подигравки и обиди. Алтернативата е да ми разрешите модераторски права за раздела Валутна търговия или да ни създадете един нов раздел, в който системните трейдери да можем на спокойствие да си водим диалозите и сами да се защитаваме от троловете и малоумниците. Това предложение също съм го правил не един път на вашите модератори, но това винаги си е оставало глас в пустиня.

                    С Уважение,
                    инж. Росимир Матеев

                    Случайно ако още не си чел статията Никой не яде компютърни програми... (намира се тук: https://duma.bg/nikoy-ne-yade-kompyutarni-programi-n208763).

                    Отдели няколко минути за да я прочетеш и да разбереш каква ДОЛНОПРОБНА ИЗМЕТ е управлявала България от 9 септември 1944г. до 10 ноември 1989г. и как техните наследници (ТРОЛОВЕТЕ в този форум) още не могат да се примирят, че България вече не е КОНЦЛАГЕР както беше именно от 9 септември 1944г. до 10 ноември 1989г.







                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
                      Изпратено с мейл на 21.02.2020 г.
                      Subject: Тролове и малоумници във форума на Investor.bg

                      Уважаеми господа,

                      Извинявам се, че ви занимавам с този проблем, но всички служители на по-ниско ниво, на които писах, не предприемат никакви действия по този въпрос. Преблемът е с форума на Investor.bg, който е превзет от тролове и малоумници, които се подвизават във всички теми необезпокоявани и със съдействието или бездействието на всички модератори. Не един път съм писал на един или друг модератор оплаквания с молба за съдействие, но гласът ми така и си остана глас в пустиня.

                      Накратко за мене:
                      Аз също като вас съм бизнесмен и Управител или Изпълнителен директор на около 10 различни фирми. С трейдинг на финансовите пазари се занимавам повече от 20 години. Преди време аз създадох и развих най-популярния български форекс брокер СТС Финанс и първи в България въведох платформата за търговия МетаТрадер. Няколко години по-късно продадох брокера на Иво Прокопиев за цена, което той ми предложи, и на която не можах да устоя. От тогава до ден деншен се занимавам с разработка на печеливши търговски стратегии за търговия по световните финансови пазари и смело мога да кажа, че имам постигнати значителни успехи.


                      На форума на Investor.bg се опитвам да споделям натрупаното познание, но това е на практика невъзможно поради наличието на няколко трола, единствената задача на които е да пълнят със спам всяка една тема, както и непрекъснато да предизвикват конфликти, използвайки личностни заяждания и обиди, подигравки, и писане на всякакви други простотии. Всичко това те го правят с одобрението (или с бездействието) на модераторите на форума, които вие сте назначили.

                      Не един път съм молил модераторите на форума за защита от тези малоумници, но такава така и не получих. При това не става въпрос само за мене, а за цяла една група от хора, които се занимаваме с развойна дейност, базирана на статистически подход при анализа на ценовите графики. Тази група се опитваме да си водим диалози в дух на разбирателство и взаимопомощ, но троловете и малоумниците не ни оставят на спокойствие. На всеки един наш постинг те избълват десетки техни постинги с подигравки, обиди, заяждания, подклаждания на конфликти и всякакви други действия, целящи да превърнат дадената тема на парцал и на бойно поле. Дори и да сменим темата, те като нахални конски мухи се прехвърлят и в новата тема и отново я правят на парцал.

                      Ако ние спрем да пишем, спират и те, защото нямат какво умно да кажат по своя инициатива. Ако обаче напишем дори и един единствен полезен информационен постинг, те веднага се активират и започват да сипят в изобилие злоба, подигравки, заяждания и директни обиди. Как е възможно всичко това да се допуска на страниците на един такъв известен и популярен сайт и форум, какъвто е Investor.bg. Та този сайт се чете от интелигентни хора и бизнесмени и според мене е недопустимо да се допуска на него да се подвизават малоумници, и написаните от тях простотии да остават за вечни времена и да се индексират от Google.

                      С молба да се разпоредите на модераторите си да прилагат по-стриктен контрол на спама, троленето, заяждането, личностните нападки, подигравки и обиди. Алтернативата е да ми разрешите модераторски права за раздела Валутна търговия или да ни създадете един нов раздел, в който системните трейдери да можем на спокойствие да си водим диалозите и сами да се защитаваме от троловете и малоумниците. Това предложение също съм го правил не един път на вашите модератори, но това винаги си е оставало глас в пустиня.

                      С Уважение,
                      инж. Росимир Матеев
                      и това те прави говорител от последна инстанция ли?

                      моето лекарство за тебе е: спираш си нета и грижите ти престават

                      Коментар


                      • Матеев, интересно ми е как се смяташ за последна инстанция и всезнаещ и всички, които не са съгласни с тебе обевяваш за вредни и тролове..Тролове има във всички форуми, но те не са тези, които ти противоречат, а тези които те обиждат тенденциозно..Бих те посъветвал да се замислиш..Аз съм те чел и във други форуми, за мен и там издишаш ..Уважението се печели, а не се подарява..

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение
                          Колега няма да стане това което искаш.Работещите в Инвестор нямат капацитет да знаят кой пише глупости и кой не.Модераторите наистина вярват че хоп затваряме ТЕЦ и АЕЦ слагаме перки и панели и убиваме гадното Енерго.Преди години им пишех до какво ще доведе въвеждането на пазар в електроенергетиката те ме банваха постоянно но виж на награмотниците които ме обиждаха се осигуряваше конфорт.Не си хаби нервите.Невежеството и простотията са непобедими.Много хора си мислят че като прочетат две писания в гугъл и хоп станали образовани.Да не говорим и че са агресивни.Преди време един такъв трол се подвизаваше тук и с името Маранди...Фалиргаше Русия ката ден са е с други никове щот гадните руснаци не искар да фалират.
                          и сега кои са другите никове на русото маранди

                          Коментар


                          • Колега няма да стане това което искаш.Работещите в Инвестор нямат капацитет да знаят кой пише глупости и кой не.Модераторите наистина вярват че хоп затваряме ТЕЦ и АЕЦ слагаме перки и панели и убиваме гадното Енерго.Преди години им пишех до какво ще доведе въвеждането на пазар в електроенергетиката те ме банваха постоянно но виж на награмотниците които ме обиждаха се осигуряваше конфорт.Не си хаби нервите.Невежеството и простотията са непобедими.Много хора си мислят че като прочетат две писания в гугъл и хоп станали образовани.Да не говорим и че са агресивни.Преди време един такъв трол се подвизаваше тук и с името Маранди...Фалиргаше Русия ката ден са е с други никове щот гадните руснаци не искар да фалират.

                            Коментар


                            • Открито писмо до управителния съвет на Investor.bg

                              Изпратено с мейл на 21.02.2020 г.
                              Subject: Тролове и малоумници във форума на Investor.bg

                              Уважаеми господа,

                              Извинявам се, че ви занимавам с този проблем, но всички служители на по-ниско ниво, на които писах, не предприемат никакви действия по този въпрос. Преблемът е с форума на Investor.bg, който е превзет от тролове и малоумници, които се подвизават във всички теми необезпокоявани и със съдействието или бездействието на всички модератори. Не един път съм писал на един или друг модератор оплаквания с молба за съдействие, но гласът ми така и си остана глас в пустиня.

                              Накратко за мене:
                              Аз също като вас съм бизнесмен и Управител или Изпълнителен директор на около 10 различни фирми. С трейдинг на финансовите пазари се занимавам повече от 20 години. Преди време аз създадох и развих най-популярния български форекс брокер СТС Финанс и първи в България въведох платформата за търговия МетаТрадер. Няколко години по-късно продадох брокера на Иво Прокопиев за цена, което той ми предложи, и на която не можах да устоя. От тогава до ден деншен се занимавам с разработка на печеливши търговски стратегии за търговия по световните финансови пазари и смело мога да кажа, че имам постигнати значителни успехи.

                              На форума на Investor.bg се опитвам да споделям натрупаното познание, но това е на практика невъзможно поради наличието на няколко трола, единствената задача на които е да пълнят със спам всяка една тема, както и непрекъснато да предизвикват конфликти, използвайки личностни заяждания и обиди, подигравки, и писане на всякакви други простотии. Всичко това те го правят с одобрението (или с бездействието) на модераторите на форума, които вие сте назначили.

                              Не един път съм молил модераторите на форума за защита от тези малоумници, но такава така и не получих. При това не става въпрос само за мене, а за цяла една група от хора, които се занимаваме с развойна дейност, базирана на статистически подход при анализа на ценовите графики. Тази група се опитваме да си водим диалози в дух на разбирателство и взаимопомощ, но троловете и малоумниците не ни оставят на спокойствие. На всеки един наш постинг те избълват десетки техни постинги с подигравки, обиди, заяждания, подклаждания на конфликти и всякакви други действия, целящи да превърнат дадената тема на парцал и на бойно поле. Дори и да сменим темата, те като нахални конски мухи се прехвърлят и в новата тема и отново я правят на парцал.

                              Ако ние спрем да пишем, спират и те, защото нямат какво умно да кажат по своя инициатива. Ако обаче напишем дори и един единствен полезен информационен постинг, те веднага се активират и започват да сипят в изобилие злоба, подигравки, заяждания и директни обиди. Как е възможно всичко това да се допуска на страниците на един такъв известен и популярен сайт и форум, какъвто е Investor.bg. Та този сайт се чете от интелигентни хора и бизнесмени и според мене е недопустимо да се допуска на него да се подвизават малоумници, и написаните от тях простотии да остават за вечни времена и да се индексират от Google.

                              С молба да се разпоредите на модераторите си да прилагат по-стриктен контрол на спама, троленето, заяждането, личностните нападки, подигравки и обиди. Алтернативата е да ми разрешите модераторски права за раздела Валутна търговия или да ни създадете един нов раздел, в който системните трейдери да можем на спокойствие да си водим диалозите и сами да се защитаваме от троловете и малоумниците. Това предложение също съм го правил не един път на вашите модератори, но това винаги си е оставало глас в пустиня.

                              С Уважение,
                              инж. Росимир Матеев
                              Last edited by Mateev; 21.02.2020, 13:14.
                            Working...
                            X