IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какви функции желаете да бъдат добавени в сайта

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Добре ще е на постинг да се виждат примерно 5 реда и да има допълнително разширение "виж повече", ако някой иска да го види целия.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
      Аз си мисля, че се е случило нещо друго. Едно време при създаване на сайта IT специалистите са бъзикали в оригиналния код на vBulletin, за да изпълнят заданието на собствениците на сайта, но с това бъзикане безвъзвратно са повредили огромно количество функционалност. И от тогава до ден днешен никой не смее да пипне и един ред в кода, за да не го повреди. Старите IT специалисти ги няма, а новите не могат да се оправят във създадения мазал от кода на сайта.

      Това е и обяснението защо никога не са правили ъпгрейд към по-нова версия на VBulletin - ами защото ще повредят сайта и няма да могат да го поправят. Към днешна дата е по-лесно сайта да се пренапише от самото начало, отколкото да се правят смели експерименти да се бъзика тук или там в един непознат и омазан код.
      Най-логичното решение е инсталация на нова версия и миграция на базата. Със сигурност ще има дребни, дразнещи проблеми, но VBulletin-а определено се нуждае от ъпгрейд. Бих помогнал според възможностите си.

      Коментар


      • Настройката за часова зона на потребителя сякаш изчезна - три пъти съм я търсил по 20 минути и не мига да я намеря: а ми е останало че съм в GMT и времената на всичките постове на всички устройства където съм логнат ги виждам с 3 часа изместени/по стари
        "the trend is your friend until the end..."

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pln Разгледай мнение

          Много дразнещо, плюс трябва възможност за влизане в темата директно до последния прочетен пост!
          + tapatalk вече е стандарт при форумите
          Това с реда на показване на мненията (първо най-старите или първо най-новите) е стандартна функционалност на всеки един vBulletin форум, какъвто вероятно е и съществуващия. Нещо повече - тази функционалност не е административна, а потребителска. Тоест всеки един потребител може сам да си превключи реда на показване, и това става за 1 секунда време.

          И не само тази функционалност, но и една камара други функционалности, които ги искате, форума винаги си ги е имал, но по неведоми причини те са забранени.

          Аз си мисля, че се е случило нещо друго. Едно време при създаване на сайта IT специалистите са бъзикали в оригиналния код на vBulletin, за да изпълнят заданието на собствениците на сайта, но с това бъзикане безвъзвратно са повредили огромно количество функционалност. И от тогава до ден днешен никой не смее да пипне и един ред в кода, за да не го повреди. Старите IT специалисти ги няма, а новите не могат да се оправят във създадения мазал от кода на сайта.

          Това е и обяснението защо никога не са правили ъпгрейд към по-нова версия на VBulletin - ами защото ще повредят сайта и няма да могат да го поправят. Към днешна дата е по-лесно сайта да се пренапише от самото начало, отколкото да се правят смели експерименти да се бъзика тук или там в един непознат и омазан код.

          Това, което ви го описах, е често срещан програмистки проблем, когато първоначалния сайт е правен от начинаещи програмисти без опит, и когато са се търсели срокове за бързо претупване на сайта, а не за направата му така, както трябва да бъде. И сега към днешна дата ъпгрейда на сайта е мисия невъзможна, а създаването на нов сайт със старите данни е мисия свръхскъпа. Тоест - патова ситуация.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

            Комшу по хабитата, приветствам предложението ти! Бих допълнила, че дори е наложително на ЛС да получават и някаква по-конкретна информация за тези, които са натиснали бутона " не харесвам" - да речем IP-то, адресната регистрация, местоработата ... Не за друго,ами да се разберем по мъжки, къде точно ни се разминават възгледите
            Наздраве!
            И това ще мине ...

            Коментар


            • Добавете дати на създаване в статиите в мобилната версия на сайта, понеже е полезна информация.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                Не знам, дали може да се ...„взаимства” оф ФБ но, интересно и полезно е (и при Марко Цукербергски го има) когато натиснеш върху „полето харесано/нехатесано от”, да излиза кратък списък с (не) харесалите коментара. Позволява да си изясниш близост/разминаване във възгледите и т.н.
                Комшу по хабитата, приветствам предложението ти! Бих допълнила, че дори е наложително на ЛС да получават и някаква по-конкретна информация за тези, които са натиснали бутона " не харесвам" - да речем IP-то, адресната регистрация, местоработата ... Не за друго,ами да се разберем по мъжки, къде точно ни се разминават възгледите
                Наздраве!
                Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                Мечо

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Shadow1 Разгледай мнение
                  Сайта на инвестор мисля от много време не е променян и макар на времето да е бил модерен,

                  А какво мислите за обратната последователност на постовете в темите ? Това е единствения сайт в който съм го виждал, харесвате ли го, прави ли ви впечатление изобщо?
                  Сенчест, по принцип излагаш смислено и аргументирано тезата си, но имам настоятелна молба да не упорстваш за промени. Аз пък от своя страна ще изложа два аргумента.
                  1. Може и да се дължи частично на някакви лични операторски несръчности, но след последната промяна на форума бях като болен около 6 месеца. Доминираха ме и други мисли и емоции, но за тях не е прилично да се пише. Не твърдя, че след изминаването на споменатите 6 месеца, започнах да се усещам здрав.

                  2. Вторият ми аргумент ще бъде под формата на един кратък разказ за събития, които се случиха отдавна - още в годините на зората на форума и засягат пряко неговия обърнат вид. Забележка - тогава не пишех, но четях епизодично. Напълно нормално е всяко следващо поколение (разбирай думата поколение в по-широк смисъл) да се опита да постави под съмнение и критика заварените житейски реалии. В тази връзка въпросът за обърнатия вид на форума се поставя директно (включително и остро) поне веднъж на две-три години.

                  Във всяка общност има една група от лица, които понякога основателно, а понякога напълно с напълно въображаеми основания играят или се опитват да играят ролята на тартори. Една неголяма група от споменятия тип настойчиво и с безапелационен тон наложи виждането, че тази подредба трябва да се запази и въпросът не е дискусионен. (Истината е, че не знам за вида на форума при изначалното му стартиране). Стигна се до положение, че когато някакъв пореден неразбрал, нов колега настоя за преразглеждане, му беше размахан строго пръст, като смислово словесното посланието беше примерно: Новобранците да си траят!
                  Нямам представа за възрастта ти, но предполагам, че всеки знае значените на думата "новобранец". Не опитвам да правя никакви внушения във връзка с теб. Просто разказвам
                  Има един стил и маниер на изява и пребиваване он-лайн във виртуалното пространство, при които този обърнат вид дава някакво предимство. Подобни мотиви бяха излагани тогава от "тарторите". За по-голямата част от потребителите си е пълна тъпня.
                  Въпреки всичко, това е една от отличимите характеристики, от особените белези на форума. Дава някакъв особен аромат.
                  То е нещо като английските традиции. Понякога са неразбираеми за външен наблюдател, странни са, пораждат я объркване, я насмешка. Дори те карат да се съмняваш в "редовността" на практикуващите ги в модерните времена. Ама пък традицията дава усещане за солидност, предвидимост, дава почва и здрава, стабилна основа на членовете на общността, полага здрави и здравословни социални граници.
                  Приеми го - това е така и така ще си остане.
                  Аз го приех и вече дори не мисля по този въпрос.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от majnata Разгледай мнение
                    колкот по го ровят , толкоз по-мирише ... да не барат нищо по- добре ...
                    То миризмата от друго. Ти да си здрав.

                    Коментар


                    • колкот по го ровят , толкоз по-мирише ... да не барат нищо по- добре ...

                      Коментар


                      • Не знам, дали може да се ...„взаимства” оф ФБ но, интересно и полезно е (и при Марко Цукербергски го има) когато натиснеш върху „полето харесано/нехатесано от”, да излиза кратък списък с (не) харесалите коментара. Позволява да си изясниш близост/разминаване във възгледите и т.н.

                        Коментар


                        • Освен бутонче ''харесвам'' , да има също и ''не харесвам'' - както при коментарите на статиите.

                          Коментар


                          • Добре звучи темата но, защо не ме вдъхновява?

                            Коментар


                            • Според мен, най-доброто, което може да направят е поддръжката на отчетите, - с всички възможни коеф. (подобно на инфосток) и с последните актуални данни за всяка екселска таблица която се е появила към X3, бфб, инфосток, инвестор, моней и т.н. Ако успеят да концентрират всички данни в само един сайт, ще има мноооого кликове, коментари и нова публика. Ако не се сещат как да стане - да питат Пончо и Margen
                              Last edited by precakanoto; 27.09.2019, 16:43.

                              Коментар


                              • - Опция за редакция/изтриване на коментар под статия. Може да е за ограничено време налична, но когато се пише от телефон често се допускат грешки. А и ми се е случвало да питам нещо под статия(Знам че звучи нелепо, те коментарите все пак са само за да се хвалим колко знаем и колко трагично е нещото за което е статията) и след минута да го науча но не мога да си изтрия ненужния вече коментар.

                                - Защита от дублиране на коментар, това се случва поне при мен, когато сайта зарежда бавно, а аз натисна "изпрати" нищо не се случи и го натисна отново мислейки че не съм улучил копчето. Това е още една ситуация в която триене на коментари ще е от полза впрочем.
                                Last edited by Shadow1; 28.09.2019, 13:41.

                                Коментар

                                Working...
                                X