IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скалпиране? Що е то?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от lz1kka
    Първоначално изпратено от blqblq
    Дано да е на демо засега, че подобна статистика (+1000/-1000) не звучи много зарибяващо... Тренирай 2-3 години поне на демо и когато имаш яснота какво правиш, отвори един малък риъл акаунт, а след време, може да вкараш повечко пари. Най- важното е да подобриш познаваемостта си - поне 65%, иначе няма как да стане номера с дългосрочните резултати и наистина да режеш от корен губещите позиции, тъй като при скалп малко трудно се постига добро Р/Р съотношение...
    2-3 години на демо не може да ми се случи. Сигурен съм, че след 2-3 месеца вече ще съм се изкушил и ще съм отворил акаунт с размер около $2000. Това е и причината да седя денонощно пред компютъра. Чесно казано снощи затворих 4-5 много глупави позиции от където идват и загубите. Днес нещата седят доста по-добре. 600 долара от загубите са само от снощи. Ако игнорирам точно тези загуби, то излиза, че днес съм към 100 долара на печалба. Ако всеки ден съм така (предполага се, че ще натрупам опит и ще изчистя случайно налучканите), то за 1 месец би трябвало да мога да удвоя капитала.

    За жалост обаче всичко това е само на теория
    За жалост и след 2-3 месеца пак ще си на загуба. Това не е занаят, който се учи за толкова кратко време. Не се притеснявай, всички сме губили по някоя и друга сметка преди да се научим.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от blqblq
      Дано да е на демо засега, че подобна статистика (+1000/-1000) не звучи много зарибяващо... Тренирай 2-3 години поне на демо и когато имаш яснота какво правиш, отвори един малък риъл акаунт, а след време, може да вкараш повечко пари. Най- важното е да подобриш познаваемостта си - поне 65%, иначе няма как да стане номера с дългосрочните резултати и наистина да режеш от корен губещите позиции, тъй като при скалп малко трудно се постига добро Р/Р съотношение...
      2-3 години на демо не може да ми се случи. Сигурен съм, че след 2-3 месеца вече ще съм се изкушил и ще съм отворил акаунт с размер около $2000. Това е и причината да седя денонощно пред компютъра. Чесно казано снощи затворих 4-5 много глупави позиции от където идват и загубите. Днес нещата седят доста по-добре. 600 долара от загубите са само от снощи. Ако игнорирам точно тези загуби, то излиза, че днес съм към 100 долара на печалба. Ако всеки ден съм така (предполага се, че ще натрупам опит и ще изчистя случайно налучканите), то за 1 месец би трябвало да мога да удвоя капитала.

      За жалост обаче всичко това е само на теория

      Коментар


      • Дано да е на демо засега, че подобна статистика (+1000/-1000) не звучи много зарибяващо... Тренирай 2-3 години поне на демо и когато имаш яснота какво правиш, отвори един малък риъл акаунт, а след време, може да вкараш повечко пари. Най- важното е да подобриш познаваемостта си - поне 65%, иначе няма как да стане номера с дългосрочните резултати и наистина да режеш от корен губещите позиции, тъй като при скалп малко трудно се постига добро Р/Р съотношение...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от blqblq
          Ами нали за скалп си говорим? Влиза се със 100% от акаунта (може и на 2-3 части) за 1-2-5 или повече пипса, ако тръгне добре позицията. Затва и ти препоръчвам маржин 1:1, че да не се увличаш...

          Реално при скалп стопът ти е на ръка. Не пласираш поръчка на Х пипса, а затваряш след 2-3 пипса, когато патернът вече не е валиден или се окаже, че сигналът ти е фалшив... Ако влезеш с целия акаунт (при 1:500) и нямаш желязна, ама наистина желязна дисциплина е малко съмнително, че ще затвориш. Нека бъдем обективни - всеки от нас е бил начинаещ и затварянето на губеща позиция (стопът) е особено конфликтна тема и най- често отнема доста време преди човек да започне да слага стопове или да се научи къде е този преломен момент, където трябва да затвори на ръка...
          Знам за какво говориш. Адски трудно е да затвориш позиция на загуба макар и с 1-2 пипса! Това беше и причината да пресуша един реал акаунт Все си викаш "е айде още малко, то ще обърне микротренда в моя полза" Гадно е... Аз днеска мога да се похваля, че успях със скалпиране да докарам печалба от над $1000, но в същото време и загубиш горе долу толкова Ако не друго то поне хъс имам Ако можех да предотвратя губещите позиции и да остане само печалбата от $1000 дневно щеше да е много добре Знам, знам... Да не бъда алчен

          Коментар


          • Ами нали за скалп си говорим? Влиза се със 100% от акаунта (може и на 2-3 части) за 1-2-5 или повече пипса, ако тръгне добре позицията. Затва и ти препоръчвам маржин 1:1, че да не се увличаш...

            Реално при скалп стопът ти е на ръка. Не пласираш поръчка на Х пипса, а затваряш след 2-3 пипса, когато патернът вече не е валиден или се окаже, че сигналът ти е фалшив... Ако влезеш с целия акаунт (при 1:500) и нямаш желязна, ама наистина желязна дисциплина е малко съмнително, че ще затвориш. Нека бъдем обективни - всеки от нас е бил начинаещ и затварянето на губеща позиция (стопът) е особено конфликтна тема и най- често отнема доста време преди човек да започне да слага стопове или да се научи къде е този преломен момент, където трябва да затвори на ръка...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от blqblq
              Първоначално изпратено от Kiyosi Ito
              blqblq, какво значение има дали си 1:1 или 1:100 след като загубата си е загуба, а при скалпирането тя е сиииилно ограничена от близкия стоп или по-точно трябва да е сииииилно ограничена като бъде поставен стоп. много важно условие е максимално тесния спред - 1 пип евро/усд, 3 кабел, 5-6 паунд/йена и т.н. а за серизни игрчи готови на 100 мио ордери (маржин) спреда слиза до 0,2 при евротто, и т.н.
              Киоси, много ясно, че има разлика... при 1:500 ще фалира за 0 време, а при 1:1 и без стоп няма как да фалира, хехе Малка, но съществена разлика, особено за начинаещ...
              Извинявай, но това не зависи ли от това с колко ще играя?При 1:100 може да играя с 1 лот, но ако съм 1:500 защо да не играя с 0.2 лота примерно?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Kiyosi Ito
                blqblq, какво значение има дали си 1:1 или 1:100 след като загубата си е загуба, а при скалпирането тя е сиииилно ограничена от близкия стоп или по-точно трябва да е сииииилно ограничена като бъде поставен стоп. много важно условие е максимално тесния спред - 1 пип евро/усд, 3 кабел, 5-6 паунд/йена и т.н. а за серизни игрчи готови на 100 мио ордери (маржин) спреда слиза до 0,2 при евротто, и т.н.
                Киоси, много ясно, че има разлика... при 1:500 ще фалира за 0 време, а при 1:1 и без стоп няма как да фалира, хехе Малка, но съществена разлика, особено за начинаещ...

                Коментар


                • blqblq, какво значение има дали си 1:1 или 1:100 след като загубата си е загуба, а при скалпирането тя е сиииилно ограничена от близкия стоп или по-точно трябва да е сииииилно ограничена като бъде поставен стоп. много важно условие е максимално тесния спред - 1 пип евро/усд, 3 кабел, 5-6 паунд/йена и т.н. а за серизни игрчи готови на 100 мио ордери (маржин) спреда слиза до 0,2 при евротто, и т.н.
                  Това е просто мнение. Това не е предпоставка за търговия.

                  Коментар


                  • Днес два пъти имах възможност да скалпирам на ++. И двата пъти се въздържах. И двата пъти ми целуна стопа!! Така че скалпирането е възможно най-добрата стратегия!!!!!!!!!!!!! Мамка му! Ще си сипя още едно. Лека вечер.
                    http://georgipiskov.blogspot.com

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от lz1kka
                      Е аз го правя на 1:500
                      Тогава би трябвало да знаеш какво следва, ако влизаш с целия акаунт при подобен маржин. Или ако не знаеш все още, поне би трябвало да си подготвен. С риск да се повторя, моят съвет е по- малък маржин.

                      При ниска познаваемост, голяма сметка и здрави нерви можеш да опиташ някякъв Мартингейл. Така и с една печеливша сделка за деня ще си напред с парите или... хехехе...

                      Успех!

                      Коментар


                      • Re: ..

                        Първоначално изпратено от Tastarosa
                        3 години е един добър диапазон за наблюдаване, изучаване, анализиране. Ако успееш да хванеш пулса за по-кратко време - ок.
                        Тук обаче не засягам форекса. Скалпирането е по - нискорисково и по-придвидимо на фондовия пазар, където трендовете са в повечето случай далеч по-ясни, фигурите от конвенционалния техн. анализ са по-приложими и повтаряеми...
                        Фондов и стоков пазар са понятия много далеч от мен. Нямам си абсолютно никакво понятие какво представляват. Ако смяташ, че нещата там са почти единтични както при валутната търговия бих им отделил извесно внимание. Ако става въпрос за нещо коренно различно вече не знам дали бих се захванал. 3 месеца си промивам мозъка с валутна търговия и ако сега спра това значи да предам себе си

                        Не ме притеснява това дали се харесвам достатъчно или не, или пък дали ми е мило здравето и психиката. В момента имам една единствена цел и това е да се науча да скалпирам, както и да имам поне 80% познаваемост месечно. Готов съм да дам всичко от себе си! Поне за сега... Чесно казано днес успях да затворя огромно количество позиции. Хубавото е че макар и 80% от тях да са на загуба то остават едни 20% на които много си се радвам

                        Коментар


                        • Пренасочи се към интрадей/суинг търговия.

                          Аз се харесвам твърде много за да се съсипвам с разни идиотщини по тикови графики.

                          Максималния резултат от интрадей търговия за 1 ден може да е и 500 пипса, всичко зависи доколко може да обърнеш внимание на повече двойки и да си АДЕКВАТЕН по отношени на пазара. Както и да си адекватен по принцип.

                          Тактики и похвати за каквато и да е търговия ВЕЧЕ не споделям.

                          Не слушай какво ти говорят хора, които разбират от Форекс колкото всеки обущар - САМ намери СВОЯ ПОДХОД, провери как е действал в миналото и ако резултата е обнадеждаващ - следвай метода. Ще получиш много съвети и шарени индикатори наготово, но за да печелиш ще трябва да вложиш и много от СЕБЕ СИ.

                          Успех.

                          Коментар


                          • ..

                            3 години е един добър диапазон за наблюдаване, изучаване, анализиране. Ако успееш да хванеш пулса за по-кратко време - ок.
                            Тук обаче не засягам форекса. Скалпирането е по - нискорисково и по-придвидимо на фондовия пазар, където трендовете са в повечето случай далеч по-ясни, фигурите от конвенционалния техн. анализ са по-приложими и повтаряеми...

                            Коментар


                            • Валутната двойка ти я избираш – зависи от нивото на риск (печалба), които предпочиташ. По принцип, Chf, Jpy, Gbp са високо воалитни валути. Ако проведеш един по-задълбочен анализ на пазара и изчислиш корелацията м/у валутите, ще установиш, че е почти безмислено да играеш с повече от 1 валутна двойка. Коефициентите на корелация са около 0,6-0,96 (отнася се за почти всички валути). Ако едната се качва, качва се и другата, а останалите падат. Ниско воалитни са Аud/usd, nzd/usd. По-малко печелиш, по-малко губиш.

                              Коментар


                              • Re: ..

                                Първоначално изпратено от Tastarosa
                                Скалпирането може да се прилага след един достатъчно дълъг период на наблюдаване на даден инструмент. Трудно ще можеш да бъдеш печеливш с тази техника, ако не знаеш капризите на конкретния пазар. Скалпиране прилагат по-опитните играчи - това искам да кажа.
                                Това вече звучи доста по-обнадеждаващо Лошото е че едни ме съветват да играя само на EUR/USD други пък казват да нямам нищо общо с тази двойка понеже много интереси има намесени и аз чесно казано станах разноглед Смяташ ли, че 10-12 часа на ден наблюдаване и игране на демо би допринесло за малко по-бързо усвояване на пазара?

                                Коментар

                                Working...
                                X