IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

РОБО Валутна търговия без стопове!!!

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от SKP Разгледай мнение

    След първото изречение, не виждам повече смисъл, да ти отговарям. Матейката, имаше такива експерименти с комплект ботове, които не знаеше на каква база отварят позиции. А ги ползваше, само чрез бектестове. Ако реши, да се включва. Чао, засега.
    След като съм толкова много под нивото ти - имам една молба - коментирай, моля поста ми от днес в темата: MT5 - Робо трейдинг

    Коментар


    • Първоначално изпратено от varb Разгледай мнение

      Не разбирам какво общо имат годините? Използвах РОБО, защото имаше такава тема - имам предвид търговия с ATS. На колкото го настроиш, на толкова ще те спира! Настъпилите стопове със сигурност си ги отнасяш вкъщи - допускаш ли, че брокера може от време на време да обира стоповете целенасочено?
      След първото изречение, не виждам повече смисъл, да ти отговарям. Матейката, имаше такива експерименти с комплект ботове, които не знаеше на каква база отварят позиции. А ги ползваше, само чрез бектестове. Ако реши, да се включва. Чао, засега.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от alphaomega Разгледай мнение

        И форекса и акциите са един дол дренки. Няма никаква далавера в тия пазари освен ако не разполагаш с вътрешна информация или ако не си намерил някаква утойчива неефективност която да екплоатираш.

        При акциите все пак има малко по добри шансове за простосмъртен да изкара някой лев. Има повече информация и по голям избор. Има и от къде да се крадат идеи.....А при форекса няма почти никакъв шанс. Там е месомелачка отвсякъде.
        А така.
        Нито с форекс, нито с акции/фондов пазар/ се занимаваш. Но се изказваш компетентно, и за двата. Специалист по всичко. Почти със сигурност си с инженерно образование.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от SKP Разгледай мнение

          От колко години си на пазара? И според теб какво означава Робо-търговия? И според твб, ботовете на каква база търгуват?
          По-долу прочетох маса глупости. Колеги, ако не се занимавате с форекс, поне не пишете глупости. Глейте си акцийките.
          Не разбирам какво общо имат годините? Използвах РОБО, защото имаше такава тема - имам предвид търговия с ATS. На колкото го настроиш, на толкова ще те спира! Настъпилите стопове със сигурност си ги отнасяш вкъщи - допускаш ли, че брокера може от време на време да обира стоповете целенасочено?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от SKP Разгледай мнение

            От колко години си на пазара? И според теб какво означава Робо-търговия? И според твб, ботовете на каква база търгуват?
            По-долу прочетох маса глупости. Колеги, ако не се занимавате с форекс, поне не пишете глупости. Глейте си акцийките.
            И форекса и акциите са един дол дренки. Няма никаква далавера в тия пазари освен ако не разполагаш с вътрешна информация или ако не си намерил някаква утойчива неефективност която да екплоатираш.

            При акциите все пак има малко по добри шансове за простосмъртен да изкара някой лев. Има повече информация и по голям избор. Има и от къде да се крадат идеи.....А при форекса няма почти никакъв шанс. Там е месомелачка отвсякъде.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от varb Разгледай мнение
              Надявам се на дискусия принципно за и против стоповте и в частност при РОБО-търговията. Аз работя без стопове и съм им върл противник!!!
              От колко години си на пазара? И според теб какво означава Робо-търговия? И според твб, ботовете на каква база търгуват?
              По-долу прочетох маса глупости. Колеги, ако не се занимавате с форекс, поне не пишете глупости. Глейте си акцийките.

              Коментар


              • Реално погледнато, ако не закриваш губещи позиции (не слагаш стопове) и имаш достатъчно капитал зад гърба си за да ги покриваш никога не може да си назад и винаги ще си на печалба докато брокера не ти каже че не си желан

                От горното следва че ако играеш със сериозна сума пари трябва да имаш още по сериозна за да я покриваш, а ако я имаш едва ли ще ти се налага форекс да играеш
                Или пък да играш с малка сума пари та да можеш да я покриваш, но пък тогава не си заслужава да се цъклиш пред монитора

                В общи линии форекса е като хазарта с тотото идеята е да губиш пари, а брокера да печели
                ако постоянно печелиш накрая брокера ти казва че не си желан

                Горното е валидно за форекса, ако става въпрос за акции може да те оставят и по дълго да печелиш

                Коментар


                • Зависи от системата. Какъв риск поема и дали отваря само единични сделки по един инструмент или балансира/хеджира риска с много позиции по различни инструменти. Принципно не е задължително да има фиксиран стоп на всяка позиция но е добре да има някаква защита срещу зануляване на цялата сметка.
                  Ако нямаш вградена такава защита на определено от теб ниво (% загуба от сметката) то тогава брокера ще ти затвори позициите служебно като достигнеш нивото за Margin Call. Но не може да се разчита че брокера ще ти затвори поцииите точно там. Възможно е при нисколиквиден пазар да се получи и отрицателен баланс в зависимост от това къде е регулиран брокера. Ако е в ЕС отрицателния баланс си е за сметка на брокера.

                  Коментар


                  • РОБО Валутна търговия без стопове!!!

                    Надявам се на дискусия принципно за и против стоповте и в частност при РОБО-търговията. Аз работя без стопове и съм им върл противник!!!
                  Working...
                  X