IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Спестявания във валута

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от earth1225 Разгледай мнение
    Гледам максимално да си защитя парите от обезценяване.
    Има различни схеми и нива, всичко зависи от базата тоест колко пари имаш ? Ако имаш 10 К не виждам каква може да е схемата, нещата частично се променят ако имаш 50 К, със 100К излизаш от груповата фаза на Шампионска лига да се изразя по-образно и имаш шансове да се включиш в схема. От 200 К нагоре играта вече е съвсем на друго ниво. Но гледай винаги поне 20 % от актива да е в злато, въпреки че и то излетя нагоре и сега да купуваш на тези цени е безсмислено. Недей да казваш колко пари имаш, това не ни интересува. И защо така първосигнално да обръщаш във валута ?? Има поне още 10 модела и схеми на инвестиции
    Last edited by бай Стамен Тракториста; 19.04.2020, 16:31.

    Коментар


    • Мисля, че е еврейска лакърдия - една трета имот, една трета злато, една трета брой.
      Сега идват ред въпроси - колко ти е общото богатство? Ако имаш имот и той представлява 60-80 % от богатството, добре ли е? Ако нямаш - искаш ли даимаш? Ако добавиш къща/вила докъде стигат нещата - голямо богатство, но като се върнат цените на имотите, а такива очаквания има, какво ще си мислиш, че си обеднял?
      Иначе за златцето, както казва Импето, малко е късно, беше1250, ама сега не е.
      А пък ако имаш в наличност повечко, купувай швайцери, паунди, долари и евро - горе долу се урегулират. Може и юани
      Естествено, щом си в този форум, сигурно имаш яснота и за ликвидни хартии. И т.н. и т.н., застраховки, марки, монети и картини, но при тях обръщането в брой е друга бира....
      Мисля, че още хора ще понапишат варианти.
      И това ще мине ...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от k_v_v_ Разгледай мнение

        Банките традиционно предлагат незигодни условия за обмяна на валута. Това се изразява в по-голяма разлика курс купува курс продава. Още по просто обяснено ако отидеш в банката с 1000 лева, купиш си за тях евро, долар или франк и след 2 мин се откажеш, влезнаеш пак в банката и си ги обмениш обратно в лев, вече ще имаш 900 и нещо лв. Чейндж бюрата предлагат малко по-изгодни курсове, за по-големи суми може д аискаш отстъпки.

        В следствие на това и други досадни такси в последно време станаха популярни фин тек компании за мобилно банкиране като Revolut i Transferwise които превалутират по междунаков курс и където може да си държиш парите в няколко валути едвновременно.

        Колкото до валутите, ако искаш да си максимално защитен от обезценка на някоя валута, разделяш ги между EUR, USD CHF JPY, последните две са така наречените валути обежище.
        Напълно съм съгласен с написаното от теб,само една забележка - Револют не превалутират на interbank exchange rate, така се рекламират, но не го правят! За Transferwise - не знам!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от earth1225 Разгледай мнение
          Здравейте,
          Христос Воскресе и честит празник на всички.
          Бъдете живи и здрави.

          Предвид актуалната обстановка мисля да обърна част от спестяванията си в друга валута.
          Колебая се между евро, долари и шв. франк.
          Последния път като ходих да си внеса пари /ходя физически а не прехвърлям виртуално защото получавам заплата в една банка а внасям в друга - а таксата си е такса все пак /, споменах на касиераката че бих искал да прехвърля спестяванията от едната сметка във шв. франкове. Тя каза че ще трябва да ми дадат изгоден курс и т.н.... - не продължихме разговорът защото приключваха и си личеше че бързаше.

          Та въпросът ми е:
          Имате ли спестявяния във валута, каква част и във каква валута?
          Явно всяка банка си има отделен курс - какво означава изгоден курс за мен ?
          Как влияе промяната на курса върху спестяванията и въобще отразява ли се промяната му или остава фиксиран, и при случаи на периодично внасяне?

          Благодаря предварително за отговорите и насоките.
          Банките традиционно предлагат незигодни условия за обмяна на валута. Това се изразява в по-голяма разлика курс купува курс продава. Още по просто обяснено ако отидеш в банката с 1000 лева, купиш си за тях евро, долар или франк и след 2 мин се откажеш, влезнаеш пак в банката и си ги обмениш обратно в лев, вече ще имаш 900 и нещо лв. Чейндж бюрата предлагат малко по-изгодни курсове, за по-големи суми може д аискаш отстъпки.

          В следствие на това и други досадни такси в последно време станаха популярни фин тек компании за мобилно банкиране като Revolut i Transferwise които превалутират по междунаков курс и където може да си държиш парите в няколко валути едвновременно.

          Колкото до валутите, ако искаш да си максимално защитен от обезценка на някоя валута, разделяш ги между EUR, USD CHF JPY, последните две са така наречените валути обежище.
          FinancialMarkets.Zone

          Коментар


          • Първоначално изпратено от earth1225 Разгледай мнение
            Гледам максимално да си защитя парите от обезценяване.
            Обръщането на левове в друга валута не смятам, че ще те предпази от обезценяване. Валутните колебания са обект на търгуване с цел извличане на краткосрочни печалби, но в дългосрочен план се обезценяват еднакво, говоря за резервните валути към които си се насочил.
            Ако се страхуваш от обезценяване и сериозна инфлация - злато, акции, имоти, но и те си вървят със съответните рискове.
            Каквото и да решиш, желая успех!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Andy`Z Разгледай мнение

              А какво очакваш "предвид актуалната обстановка", и от какво в крайна сметка искаш, да се предпазиш?
              Гледам максимално да си защитя парите от обезценяване.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от earth1225 Разгледай мнение
                Здравейте,
                Христос Воскресе и честит празник на всички.
                Бъдете живи и здрави.

                Предвид актуалната обстановка мисля да обърна част от спестяванията си в друга валута.
                Колебая се между евро, долари и шв. франк.
                Последния път като ходих да си внеса пари /ходя физически а не прехвърлям виртуално защото получавам заплата в една банка а внасям в друга - а таксата си е такса все пак /, споменах на касиераката че бих искал да прехвърля спестяванията от едната сметка във шв. франкове. Тя каза че ще трябва да ми дадат изгоден курс и т.н.... - не продължихме разговорът защото приключваха и си личеше че бързаше.

                Та въпросът ми е:
                Имате ли спестявяния във валута, каква част и във каква валута?
                Явно всяка банка си има отделен курс - какво означава изгоден курс за мен ?
                Как влияе промяната на курса върху спестяванията и въобще отразява ли се промяната му или остава фиксиран, и при случаи на периодично внасяне?

                Благодаря предварително за отговорите и насоките.
                А какво очакваш "предвид актуалната обстановка", и от какво в крайна сметка искаш, да се предпазиш?

                Коментар


                • 53% в левове в банки, 20% в $, 20 процента под дюшека и 7% във взаимоспомагателни каси и кооперации.

                  Коментар


                  • В следващите 10 г всички пари ще загубят рязко своята стойност с изключение на златото.За швейцареца не съм
                    много сигурен,но и той няма да изостане от тенденцията.
                    Last edited by Grosss; 19.04.2020, 14:26.

                    Коментар


                    • Спестявания във валута

                      Здравейте,
                      Христос Воскресе и честит празник на всички.
                      Бъдете живи и здрави.

                      Предвид актуалната обстановка мисля да обърна част от спестяванията си в друга валута.
                      Колебая се между евро, долари и шв. франк.
                      Последния път като ходих да си внеса пари /ходя физически а не прехвърлям виртуално защото получавам заплата в една банка а внасям в друга - а таксата си е такса все пак /, споменах на касиераката че бих искал да прехвърля спестяванията от едната сметка във шв. франкове. Тя каза че ще трябва да ми дадат изгоден курс и т.н.... - не продължихме разговорът защото приключваха и си личеше че бързаше.

                      Та въпросът ми е:
                      Имате ли спестявяния във валута, каква част и във каква валута?
                      Явно всяка банка си има отделен курс - какво означава изгоден курс за мен ?
                      Как влияе промяната на курса върху спестяванията и въобще отразява ли се промяната му или остава фиксиран, и при случаи на периодично внасяне?

                      Благодаря предварително за отговорите и насоките.
                    Working...
                    X