IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как да спечелим от кризата през 2020-2021г.

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
    Аз лично си мисля, че графиката на петрола и на всички сринали се финансови инструменти ще заприлича на графиката на биткойна след неговия срив, а именно дълга и мъчителна консолидация дълги години наред, от която няма как да се спечели, защото 50%-ната вероятност ще се шири и разпорежда необезпокоявана от никого.

    Можеше да се спечели от къси продажби по време на срива, но кой от вас го направи?

    А сега вече след дъжд - качулка. Колкото някой спечели от биткойна, толкова ще спечели и от възстановяването на пазарите. Това с грида също смятам, че не е правилно, защото 50%-ната вероятност не може да се бие със грид. Единственото фундаментално нещо, в което всички вярват, е че все някога цените ще се върнат на старите нива. Първо това съвсем не е сигурно (вижте биткойна) и второ, дори и да се случи, може да е чак след десетки години.

    Това, че цените бяха такива преди коронавирус, съвсем не означава, че това е било някаква реална стойност на дадените активи. Означава само, че при тази стойност е имало баланс на търсене и предлагане, и нищо повече. В новата ситуация след коронавируса пак ще се намери някакъв баланс на търсене и предлагане, но съвсем не е задължително той да е на старите нива. Точно обратното - много по-вероятно е той да е на съвсем други, доста по-ниски нива.

    Преставете си, че всички цени по целия свят на всички финансови инструменти едновременно се разделят на 2, на 3 или на 10. Ами ето ви го новия баланс, и няма да има сила, която да върне стария баланс дълги години подред.
    странно ще е при повече пари и при по-малко активи(нали сега не се работи, но се потребява) ценита да се разделят на 2, 3, 10 ?!?! Каква е логиката?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
      Аз лично си мисля, че графиката на петрола и на всички сринали се финансови инструменти ще заприлича на графиката на биткойна след неговия срив, а именно дълга и мъчителна консолидация дълги години наред, от която няма как да се спечели, защото 50%-ната вероятност ще се шири и разпорежда необезпокоявана от никого.

      Можеше да се спечели от къси продажби по време на срива, но кой от вас го направи?

      А сега вече след дъжд - качулка. Колкото някой спечели от биткойна, толкова ще спечели и от възстановяването на пазарите. Това с грида също смятам, че не е правилно, защото 50%-ната вероятност не може да се бие със грид. Единственото фундаментално нещо, в което всички вярват, е че все някога цените ще се върбат на старите нива. Първо това съвсем не е сигурно (вижте биткойна) и второ, дори и да се случи, може да е чак след десетки години.

      Това, че цените бяха такива преди коронавирус, съвсем не означава, че това е било някаква реална стойност на дадените активи. Означава само, че при тази стойност е имало баланс на търсене и предлагане, и нищо повече. В новата ситуация след коронавируса пак ще се намери някакъв баланс на търсене и предлагане, но съвсем не е задължително той да е на старите нива. Точно обратното - много по-вероятно е той да е на съвсем други, доста по-ниски нива.

      Преставете си, че всички цени по целия свят на всички финансови инструменти се разделят на 2, на 3 или на 10. Ами ето ви го новия баланс, и няма да има сила, която да върне стария баланс дълги години подред.
      Нещо позитивно, освен апокалипсиса, можеш ли да видиш та и тук налази...?!
      Last edited by maverik; 19.03.2020, 19:10.

      Коментар


      • Аз лично си мисля, че графиката на петрола и на всички сринали се финансови инструменти ще заприлича на графиката на биткойна след неговия срив, а именно дълга и мъчителна консолидация дълги години наред, от която няма как да се спечели, защото 50%-ната вероятност ще се шири и разпорежда необезпокоявана от никого.

        Можеше да се спечели от къси продажби по време на срива, но кой от вас го направи?

        А сега вече след дъжд - качулка. Колкото някой спечели от биткойна, толкова ще спечели и от възстановяването на пазарите. Това с грида също смятам, че не е правилно, защото 50%-ната вероятност не може да се бие със грид. Единственото фундаментално нещо, в което всички вярват, е че все някога цените ще се върнат на старите нива. Първо това съвсем не е сигурно (вижте биткойна) и второ, дори и да се случи, може да е чак след десетки години.

        Това, че цените бяха такива преди коронавирус, съвсем не означава, че това е било някаква реална стойност на дадените активи. Означава само, че при тази стойност е имало баланс на търсене и предлагане, и нищо повече. В новата ситуация след коронавируса пак ще се намери някакъв баланс на търсене и предлагане, но съвсем не е задължително той да е на старите нива. Точно обратното - много по-вероятно е той да е на съвсем други, доста по-ниски нива.

        Преставете си, че всички цени по целия свят на всички финансови инструменти едновременно се разделят на 2, на 3 или на 10. Ами ето ви го новия баланс, и няма да има сила, която да върне стария баланс дълги години подред. Нещо като деноминацията на лева - при нея в един миг всички загубиха луди пари, и след това няма сила, която да върне цените на старото ниво.
        Last edited by Mateev; 19.03.2020, 19:09.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от alphaomega Разгледай мнение
          Повече ме притесняват брокерите, да не решат да ми вдигат изискванията за марджин ако почне да загрубява кризата следващите месеци.
          Бъди сигурен,че ще го направят!Аз дори като непрофесионал се опасявам че ще бъда допълнително засегнат - макар че засега 1:25 ми е комфортно-добре.

          Първоначално изпратено от alphaomega Разгледай мнение
          Затова и разделям капиталът на няколко места.
          Tова няма да ти помогне защото брокерите действат сихронизирано.....

          Другите ти идеи не ми допадат - особенно пък това за грид върху акции (доколкото разбрах CFD или ETF - все едно).Успех и Късмет - особено Късмет!

          Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от alphaomega Разгледай мнение

            Много добре разбирам какво ми казваш. Но от друга страна виждам и голяма възможност и смятам че добре съм си направил сметката по отношение на рисковете. Ситуацията ни предоставя чудесно съотношение Risk:Reward.

            Сега ще ти обясня защо е така. Специално при петрола цената е такава защото има временен рязък спад на търсенето. Икономиките в момента са частично блокирани и има наложени масови ограничения за пътуване в чужбина. Тук са намесени няколко фактора но най голяма тежест разбира се има паниката с корона вирусът. Тази паника обаче ще приключи съвсем скоро, ивънредното положение ще бъде отмененено след седмици и най късно до 2-3 месеца нещата ще се нормализират поне на 70-80% при което търсенето на горива ще започне да нараства отново и за нула време ще се върне обратно почти на нивата от преди паниката. Дори и по време на криза хората няма да слязат от колите, и няма да спрат пътуванията. Тука паниката е водеща.
            Но дори и да приемем песимистичния вариант при който навлизаме в продължителен рейнж на нива 10-25 долара това мен пак ме устройва. Стига да има волатилни движения нагоре надолу в рейнджа и да кеширам регулярни печалби. Симулациите ми показват че от рейнджа при хоризонт от 1 година може да се спечели много повече със грид от колкото от едно покачване до 35-40 долара със една единствена позиция..
            Така че който и сценарий да се случи печалбата е неизбежна. Пазарът не ме притеснява. Повече ме притесняват брокерите, да не решат да ми вдигат изискванията за марджин ако почне да загрубява кризата следващите месеци. Затова и разделям капиталът на няколко места.
            Петрола се изсипа заради спора за добива в ОПЕК, а пазара си му беше време този балон да изгърми след политиката на централните банки последните години.

            В Япония фондовия пазар е в стагнация от 1989 поради съ]ата монетарна политика, така че и акциите не се знае кога ще върнат и дали

            https://i.ibb.co/rpLQT8b/Screenshot-4.png

            Но тая де и да не е това и да е тривиалното обяснение което всеки би казал, вируса, не се знае колко врем ще продължи при положениече в САЩ тепърва ще има бум и свиване на потреблението.

            Отгоре ан всичкото, това което пишеш и го мислиш го мислят и тия дето преди Револют и Робинхоод, не бяха чували за финансови пазари, всеки "майстор инвеститор" в ФБ се счупи да купува дъна които бяха подминати в послените седмици. Бай д дип манталитета е точно характерен за масите, така наречените pigs, едно съм сигурен, това което всеки уона би. масите го мисли, не става, точно обратното.


            Аз лично търгувам чрез реактив ТА и чрез системи с доказано ПМО за което толкова говорихме, не гадая и не влагам пари в предиктив анализ.

            FinancialMarkets.Zone

            Коментар


            • Първоначално изпратено от k_v_v_ Разгледай мнение

              Клишираните фрази са абсолютно верни. Конкретен съвет дадох, как да не се изгуби!

              Пазарите са движени от паника и алчност, изобшо не мисля че е толкова фундамента, иначе щяха да реагират на интервенциите с лихтвите, но все тая.

              Последното ти изречение, ми казва, че не ме разбираш какво ти казвам, истинският трейдър и професионалист никога не съжалява, че е изпуснал нещо си, това е психологически феномен придъщ на другата част от търгуващите и си нарича FOMO.

              Успех
              Много добре разбирам какво ми казваш. Но от друга страна виждам и голяма възможност и смятам че добре съм си направил сметката по отношение на рисковете. Ситуацията ни предоставя чудесно съотношение Risk:Reward.

              Сега ще ти обясня защо е така. Специално при петрола цената е такава защото има временен рязък спад на търсенето. Икономиките в момента са частично блокирани и има наложени масови ограничения за пътуване в чужбина. Тук са намесени няколко фактора но най голяма тежест разбира се има паниката с корона вирусът. Тази паника обаче ще приключи съвсем скоро, ивънредното положение ще бъде отмененено след седмици и най късно до 2-3 месеца нещата ще се нормализират поне на 70-80% при което търсенето на горива ще започне да нараства отново и за нула време ще се върне обратно почти на нивата от преди паниката. Дори и по време на криза хората няма да слязат от колите, и няма да спрат пътуванията. Тука паниката е водеща.
              Но дори и да приемем песимистичния вариант при който навлизаме в продължителен рейнж на нива 10-25 долара това мен пак ме устройва. Стига да има волатилни движения нагоре надолу в рейнджа и да кеширам регулярни печалби. Симулациите ми показват че от рейнджа при хоризонт от 1 година може да се спечели много повече със грид от колкото от едно покачване до 35-40 долара със една единствена позиция..
              Така че който и сценарий да се случи печалбата е неизбежна. Пазарът не ме притеснява. Повече ме притесняват брокерите, да не решат да ми вдигат изискванията за марджин ако почне да загрубява кризата следващите месеци. Затова и разделям капиталът на няколко места.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от alphaomega Разгледай мнение


                Виж какво, ако няма да дадеш конкретни идеи как да спечелим по добре не коментирай тази тема!. Много добре знаеш че не съм на пазарите от вчера и не ме интересуват тия заучени мантри с които ми излизаш. Слушам ги същите от самото начало, от както започнах да се занимавам с финансови пазари и вече многократно съм се убедил че нещата не са едностранчиви. За различните ситуации си има подходящи системи и подходи. Гридовите системи работят чудесно ако знаеш кога и как да ги използваш и ако добре си направиш сметките.

                Тук в момента всичко е фундамент. Това е водещо. Трябва да се прави разлика между нормално функциониране на пазарите и ивънредна кризисна ситуация - това което имаме в момента.

                В момента специално при петрола имаме чудесна възможност която се появява веднъж на 20 години, същото се отнася и за много други инструменти. Който разбира ще се възползва.
                Каквато и криза да има, търсенето на петрол няма да спре а 20 долара за барел е абсурно ниска цена. Вчера пуснах системата и сега вече има няколко сделки на цени 21, 22, 23, и направил съм сметката да купувам дори да падне и до нула. Утре ще разделя позиция в още 2 брокера.

                Скоро ще коментираме и акциите защото и там скоро ще има големи промоции които ако ги изпуснеш ще съжаляваш дълги години.
                Клишираните фрази са абсолютно верни. Конкретен съвет дадох, как да не се изгуби!

                Пазарите са движени от паника и алчност, изобшо не мисля че е толкова фундамента, иначе щяха да реагират на интервенциите с лихтвите, но все тая.

                Последното ти изречение, ми казва, че не ме разбираш какво ти казвам, истинският трейдър и професионалист никога не съжалява, че е изпуснал нещо си, това е психологически феномен придъщ на другата част от търгуващите и си нарича FOMO.

                Успех
                FinancialMarkets.Zone

                Коментар


                • Първоначално изпратено от k_v_v_ Разгледай мнение

                  Малко ме разочарова с този пост а и с другия, за грида. Така де знаеш мисля, какво ми е мнението, тези системи са риск акумулиращи и водят до загуби гарантирано.

                  Всички "инвеститори" се счупиха да купуват дипа и всички са яко набълбукани, сега вече започнаха с добавките

                  LOSERS AVERAGE LOSERS

                  [ATTACH=CONFIG]n3560104[/ATTACH]


                  В този дух от теб като систематичен трейдър очаквам по-различне подход, петрола като нищо може да падне и до 15$ като нищо прредвид ситуациятав цял свят и ОПЕК може да остане евтин за дълго. Това което се търгува сса фючърси които не всеки брокер пренася и изтичат. За мен е нелепо да купуваш "дългосрочно" че и да правиш добавки с увеличаваш се обем. Познавам поне 10 човека които се занулиха тотално и спряха да търгуват при предния спад преди няколко години, купуваха на 70, 60, 50, 40 , нямало как да стане по евтин щял да върне, повчето не търгуват вече...

                  Моята гледна точка е че възможности на пазара има винаги, аз съм системен трейдър и правя това което съм правил и преди и ще правя след кризата, търгувам двата инструмента в които съм се специализирал и за които имам доказано рабпотещи и тествани системи. Не съм воден от FOMO, паника, еуфория и алчност. Затова не съм са затрил нито при предния срив на петрола, нито при този на франка, нито при крипто еуфорията, нито пък ще изгубя пари от сегашния на пазарите, общо взето бизнес ес южуал. Не мисля че който и да е има шанс да оцелее дългсрочно на пазарите без да възприеме този начин на мислене. Bulls Make Money, Bears Make Money, Pigs Get Slaughtered



                  Виж какво, ако няма да дадеш конкретни идеи как да спечелим по добре не коментирай тази тема!. Много добре знаеш че не съм на пазарите от вчера и не ме интересуват тия заучени мантри с които ми излизаш. Слушам ги същите от самото начало, от както започнах да се занимавам с финансови пазари и вече многократно съм се убедил че нещата не са едностранчиви. За различните ситуации си има подходящи системи и подходи. Гридовите системи работят чудесно ако знаеш кога и как да ги използваш и ако добре си направиш сметките.

                  Тук в момента всичко е фундамент. Това е водещо. Трябва да се прави разлика между нормално функциониране на пазарите и ивънредна кризисна ситуация - това което имаме в момента.

                  В момента специално при петрола имаме чудесна възможност която се появява веднъж на 20 години, същото се отнася и за много други инструменти. Който разбира ще се възползва.
                  Каквато и криза да има, търсенето на петрол няма да спре а 20 долара за барел е абсурно ниска цена. Вчера пуснах системата и сега вече има няколко сделки на цени 21, 22, 23, и направил съм сметката да купувам дори да падне и до нула. Утре ще разделя позиция в още 2 брокера.

                  Скоро ще коментираме и акциите защото и там скоро ще има големи промоции които ако ги изпуснеш ще съжаляваш дълги години.

                  Коментар


                  • Ще се направя,че още не съм го казвал:
                    Ето тук, имаме една стабилна възможност. Пазарът е ЕС, Африка, Азия, лат.Америка. Финансирането, от което се нуждае, е около 200 - 300 К за старт, от което насетне, пълно самофинансиране. Дългосрочно. . Смекчено, от 30 до над 50% печалба от първото продадено изделие. В готовност е цяла продуктова линия.
                    А вие се занимавайте с някакви проценти от търговийка...
                    Работим я с патньора ми, инж.Павел Влахов Тук може да видите целия проект - https://solo

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от alphaomega Разгледай мнение
                      Последните няколко месеца многократно коментирах из форума и под статиите че предстои рецесия.
                      Е, вече можем да го обявим официално тъй като е факт - рецесията най-после дойде!
                      Да ни е честита новата глобална икономическа и социална криза. А корона вирусът е бонус!

                      Пазарите падат, но място за паника няма!
                      Всяка криза е възможност и то изключително ценна тъй като се случва рядко. По старите и опитни играчи на пазарите знаят поговорката че "големите риби се ловят в мътната вода".

                      Затова предлагам тук да си споделяме идеи за това как да спечелим от новата криза. Аз вече имам много идеи и съм подготвил един кешов резерв който сега започвам да го разпределям по целият финансов спектър. Някой от идеите ще ги споделя тук, други обаче ще ги запазя в тайна засега тъй като ликвидността при някой акции е ограничена и не искам конкуренция.

                      Мисля да започнем с петрола WTI. Тези цени които имаме в момента вече са много много интересни и като цяло всичко под 25 долара ми изглежда супер подценено и изгодно за дълги позиции. Аз лично започвам да купувам още тук (около 21-23 долара) петролни фючърси но през CFD spot за да мога да ги държа неопределено време. Купувам по малко на всички цени през равни интервали от 0.5 - 1 долар като постепенно увеличавам обемите ако цената започне да пада още под 20 долара.

                      Също смятам че при акциите в САЩ вече има някой добри възможности. Но за цели пакети и ETF-и смятам че трябва да се изчака още. Поне и NAZDAQ да го повлекат още малко надолу. А и като цяло медиите все още не са започнали да тръбят краят на света. Значи имаме време.
                      След няколко дена ще ви кажа и някои от конкретните акции които ще купувам.
                      Малко ме разочарова с този пост а и с другия, за грида. Така де знаеш мисля, какво ми е мнението, тези системи са риск акумулиращи и водят до загуби гарантирано.

                      Всички "инвеститори" се счупиха да купуват дипа и всички са яко набълбукани, сега вече започнаха с добавките

                      LOSERS AVERAGE LOSERS

                      Click image for larger version

Name:	deab17e2a8816e2460655fbde84c940a.jpg
Views:	1
Size:	84.5 КБ
ID:	3560104



                      В този дух от теб като систематичен трейдър очаквам по-различне подход, петрола като нищо може да падне и до 15$ като нищо прредвид ситуациятав цял свят и ОПЕК може да остане евтин за дълго. Това което се търгува сса фючърси които не всеки брокер пренася и изтичат. За мен е нелепо да купуваш "дългосрочно" че и да правиш добавки с увеличаваш се обем. Познавам поне 10 човека които се занулиха тотално и спряха да търгуват при предния спад преди няколко години, купуваха на 70, 60, 50, 40 , нямало как да стане по евтин щял да върне, повчето не търгуват вече...

                      Моята гледна точка е че възможности на пазара има винаги, аз съм системен трейдър и правя това което съм правил и преди и ще правя след кризата, търгувам двата инструмента в които съм се специализирал и за които имам доказано рабпотещи и тествани системи. Не съм воден от FOMO, паника, еуфория и алчност. Затова не съм са затрил нито при предния срив на петрола, нито при този на франка, нито при крипто еуфорията, нито пък ще изгубя пари от сегашния на пазарите, общо взето бизнес ес южуал. Не мисля че който и да е има шанс да оцелее дългсрочно на пазарите без да възприеме този начин на мислене. Bulls Make Money, Bears Make Money, Pigs Get Slaughtered

                      FinancialMarkets.Zone

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение

                        Е сега остана да ни продадеш ноу-хауто си че да рахатясаме и ние
                        Нямам нужда да го продавам. Ако искате ще ви го дам и без пари.

                        Е, ако някой много иска да си плати или ако има интерес/идеи да разработи нещо по сериозно с мен може да пише на лични и да измислим нещо .

                        Иначе ако има хора тук които търгуват CFD-та през MT4 или МТ5 мога да ви кача и една свободна версия на гридовия алгоритъм която да си я ползвате колкото искате. Само ще трябва извадя кода на алгоритъма и да го направя на отделен робот понеже сега е част от платформата ми а в нея имам вградени и много други стратегии и не мога ви я дам.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от alphaomega Разгледай мнение

                          При мен суапът на практика е положителен защото използвам специална автоматизирана гридова система чрез която компенсирам разходите за суап като обирам автоматично всички флуктуации на цената при стъпка от $0.50. При това забележи че колкото повече държа позицията толкова повече печеля. Даже във времето позицията ми може да излезе нетно на солидна печалба дори и текущата цената никога да не е била над средната.
                          Е сега остана да ни продадеш ноу-хауто си че да рахатясаме и ние
                          Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение
                            Петролът и на мен ми е интересен, но изчислих че суапът за година ми идва 65 долара за 10 барела, което като процент е доста. Ще споделиш ли при теб колко е?
                            При мен суапът на практика е положителен защото използвам специална автоматизирана гридова система чрез която компенсирам разходите за суап като обирам автоматично всички флуктуации на цената при стъпка от $0.50. При това забележи че колкото повече държа позицията толкова повече печеля. Даже във времето позицията ми може да излезе нетно на солидна печалба дори и текущата цена никога да не е била над средната.
                            Last edited by alphaomega; 18.03.2020, 22:32.

                            Коментар


                            • Петролът и на мен ми е интересен, но изчислих че суапът за година ми идва 65 долара за 10 барела, което като процент е доста. Ще споделиш ли при теб колко е?
                              Last edited by Mr.Profit; 18.03.2020, 21:24.
                              Keep going ...

                              Коментар


                              • Как да спечелим от кризата през 2020-2021г.

                                Последните няколко месеца многократно коментирах из форума и под статиите че предстои рецесия.
                                Е, вече можем да го обявим официално тъй като е факт - рецесията най-после дойде!
                                Да ни е честита новата глобална икономическа и социална криза. А корона вирусът е бонус!

                                Пазарите падат, но място за паника няма!
                                Всяка криза е възможност и то изключително ценна тъй като се случва рядко. По старите и опитни играчи на пазарите знаят поговорката че "големите риби се ловят в мътната вода".

                                Затова предлагам тук да си споделяме идеи за това как да спечелим от новата криза. Аз вече имам много идеи и съм подготвил един кешов резерв който сега започвам да го разпределям по целият финансов спектър. Някой от идеите ще ги споделя тук, други обаче ще ги запазя в тайна засега тъй като ликвидността при някой акции е ограничена и не искам конкуренция.

                                Мисля да започнем с петрола WTI. Тези цени които имаме в момента вече са много много интересни и като цяло всичко под 25 долара ми изглежда супер подценено и изгодно за дълги позиции. Аз лично започвам да купувам още тук (около 21-23 долара) петролни фючърси но през CFD spot за да мога да ги държа неопределено време. Купувам по малко на всички цени през равни интервали от 0.5 - 1 долар като постепенно увеличавам обемите ако цената започне да пада още под 20 долара.

                                Също смятам че при акциите в САЩ вече има някой добри възможности. Но за цели пакети и ETF-и смятам че трябва да се изчака още. Поне и NAZDAQ да го повлекат още малко надолу. А и като цяло медиите все още не са започнали да тръбят краят на света. Значи имаме време.
                                След няколко дена ще ви кажа и някои от конкретните акции които ще купувам.
                                Last edited by alphaomega; 18.03.2020, 22:16.
                              Working...
                              X