IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как да спечелим от кризата през 2020-2021г.

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от k_v_v_ Разгледай мнение

    Не знам ама сега пак е 22 $ петрола. Важното е да не объркаш късмета и случайността с правилните действия, пък дано хванеш нещо пожелавам ти го.

    Аз бих казал, че при такива трендове и движения на пазарите се правят лесни и ниско рискови пари с включване по тренда, тренда продължава многократно и обръща само веднъж. Съвсем просто е но е контраинтуитивно, противоречи на масовата психика и инстинкти. Всички обичат да контрят.

    Това го направих само продавайки дъна https://prnt.sc/rjtr02
    При такава хубава волатилност и бързи движения принципно няма проблем да печелиш и в двете посоки. Къси, дълги....зависи от стратегиите с които разполагаш. Както казах, нещата не са едностранчиви.

    Но пък от друга страна ти нямаш реална представа как точно и по каква логика работи моят гридов робот....

    Ето сега ти се движиш една стъпка след събитията и не знаеш че аз вече кеширах 70% от печалбата, Роботът затвори позиции от дъното на 26 и 27. и в понеделник ако цената пак направи дъно под предишните входове ще отвори нови позиции с двойно по голям обем от предишния. И повтаряме отначало. При всяко кеширане остават 30% експозиция. Това упраженение може да се повтори и 100 и 200 пъти. зависи от движенията на пазара. За мен най добрият вариант е пазарът да навлезе в активен рейндж при средна цена 20 долара и този рейндж да продължи с години. При това положение печалбата ми е гарантирана тъй като имам отлична защита от долната граница заради презумпцията че цената на петролът не може да падне до нула и да остане там. Стига брокерите да не решат да ми изиграят някой номер...де
    Last edited by alphaomega; 21.03.2020, 16:04.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от k_v_v_ Разгледай мнение

      Не знам ама сега пак е 22 $ петрола. Важното е да не объркаш късмета и случайността с правилните действия, пък дано хванеш нещо пожелавам ти го.

      Аз бих казал, че при такива трендове и движения на пазарите се правят лесни и ниско рискови пари с включване по тренда, тренда продължава многократно и обръща само веднъж. Съвсем просто е но е контраинтуитивно, противоречи на масовата психика и инстинкти. Всички обичат да контрят.

      Това го направих само продавайки дъна https://prnt.sc/rjtr02
      Дай цифри колега - ще продаваш ли сега дъното от петък и с колко % от акаунта ? ....сметката ще я направя после аз - с елката
      За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

      Коментар


      • Първоначално изпратено от alphaomega Разгледай мнение
        Следите ли петрола WTI? За по малко от 2 дена вече се покачихме с 30% значи точно както очаквах, има голямо търсене на тия нива и който действа бързо и се качи на влака сега ще брои пачките! Но както и да е.....

        Почваме с акциите!

        Първата акция която ще ви кажа е United States Steel Corporation (X).
        Тука прилагаме почти същата гридова стратегия като при петрола, само че ще управлявам позициите ръчно и купувам реални акции на NYSE a не CFD-та.
        В момента цената е 5.28 долара за акция което си е направо смешна цена. Разбира се поради обстоятелствата (криза и паника) както вече казах, готов съм да купувам до нула. Тази компания няма да фалира никога! (Вероятността е много малка) Няма да я оставят, защото производството и е ключово за националната сигурност на САЩ. Тази компания е преживяла всички кризи от началото на 20-ти век до днес! Ще преживее и тази криза и вероятно най късно до няколко години акциите и ще се търгуват далеч над сегашните нива. Освен това към момента дават и 3% дивидент.....

        Другите акции - другата седмица!
        Не знам ама сега пак е 22 $ петрола. Важното е да не объркаш късмета и случайността с правилните действия, пък дано хванеш нещо пожелавам ти го.

        Аз бих казал, че при такива трендове и движения на пазарите се правят лесни и ниско рискови пари с включване по тренда, тренда продължава многократно и обръща само веднъж. Съвсем просто е но е контраинтуитивно, противоречи на масовата психика и инстинкти. Всички обичат да контрят.

        Това го направих само продавайки дъна https://prnt.sc/rjtr02
        Last edited by k_v_v_; 20.03.2020, 21:08.
        FinancialMarkets.Zone

        Коментар


        • Следите ли петрола WTI? За по малко от 2 дена вече се покачихме с 30% значи точно както очаквах, има голямо търсене на тия нива и който действа бързо и се качи на влака сега ще брои пачките! Но както и да е.....

          Почваме с акциите!

          Първата акция която ще ви кажа е United States Steel Corporation (X).
          Тука прилагаме почти същата гридова стратегия като при петрола, само че ще управлявам позициите ръчно и купувам реални акции на NYSE a не CFD-та.
          В момента цената е 5.28 долара за акция което си е направо смешна цена. Разбира се поради обстоятелствата (криза и паника) както вече казах, готов съм да купувам до нула. Тази компания няма да фалира никога! (Вероятността е много малка) Няма да я оставят, защото производството и е ключово за националната сигурност на САЩ. Тази компания е преживяла всички кризи от началото на 20-ти век до днес! Ще преживее и тази криза и вероятно най късно до няколко години акциите и ще се търгуват далеч над сегашните нива. Освен това към момента дават и 3% дивидент.....

          Другите акции - другата седмица!
          Last edited by alphaomega; 20.03.2020, 12:16.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от BojidarKT Разгледай мнение

            По време на текезесетата много от зеленчуците идваха от частни производителите. А самите текезесета не можеха да функционират без механизма на ученическите и студентски бригади. Огромен брой млади хора за по няколко седмици на година.
            То и в момента има огромен проблем с намирането на сезонни работници. Хората станаха капризни - искат да са назначени целогодишно, да имат осигуровки, и да стоят без работа 9 месеца само и само да са ти под ръка за 3-те месеца сезонна работа. Така е например с пчеларите. И после като дойдат 3-те важни месеца, започват да искат отпуска, да се "разболяват", да си "изкълчват" крака и т.н. Или пък да стоят на топло 9 месеца и непосредствено преди активния сезон да те информират, че напускат. Всичко това по действителни случаи.

            Та искам да кажа, че и земеделските производители си имат своите проблеми, и ако не е помощта от държавата, много от тях ще се откажат от този неблагодарен и рисков занаят.
            Last edited by Mateev; 20.03.2020, 09:10.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

              А помните ли какъв рев беше защо държавата давала по един милиард на текезетата?Са по колко дава на сектора?И какво и колко произвеждаха текезесарите и какво се произвежда днес?
              По време на текезесетата много от зеленчуците идваха от частни производителите. А самите текезесета не можеха да функционират без механизма на ученическите и студентски бригади. Огромен брой млади хора за по няколко седмици на година.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от alphaomega Разгледай мнение

                Абе не е много стабилно. Има си проблеми и лоши сезони....суши, наводнения, вредители. Постоянна борба е. Голяма част от земеделците оцеляват благодарение на субсидии и еврофондове. И редовно държавата трябва да ги спасява. Но няма как иначе. Без земеделие няма цивилизация!

                В този ред на мисли земеделската земя от първа и втора категория е добра инвестиция за период на криза. Ако намерите нещо изгодно купувайте веднага! Няма да съжалявате.
                А помните ли какъв рев беше защо държавата давала по един милиард на текезетата?Са по колко дава на сектора?И какво и колко произвеждаха текезесарите и какво се произвежда днес?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от BojidarKT Разгледай мнение
                  И какво сега...излиза, че най-стабилният бизнес ще е земеделието....
                  Абе не е много стабилно. Има си проблеми и лоши сезони....суши, наводнения, вредители. Постоянна борба е. Голяма част от земеделците оцеляват благодарение на субсидии и еврофондове. И редовно държавата трябва да ги спасява. Но няма как иначе. Без земеделие няма цивилизация!

                  В този ред на мисли земеделската земя от първа и втора категория е добра инвестиция за период на криза. Ако намерите нещо изгодно купувайте веднага! Няма да съжалявате.

                  Коментар


                  • И какво сега...излиза, че най-стабилният бизнес ще е земеделието....

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
                      И как една сумарна клиентска маржин позиция ще се покрие на реалния пазар, че ми е много интересно?
                      Брокерите също търгуват на марджин през по големи посредници! Защо се правиш че не знаеш? Нали каза че едно време и вие сте изнасяли към IB

                      Петрола примерно го хеджират през фючърси на CME и рестартират позицията при изтичане на договора. Затова и могат да предложат безсрочни CFD-та за които обаче се плаща суап от страна на клиента. Това всъщност са разходите на брокера за постоянното обновяване на позициите на борсата + някакъв рисков буфер.

                      Ето ти линк с марджин изискванията на CME. https://www.cmegroup.com/trading/ene...M&pageNumber=1
                      Last edited by alphaomega; 19.03.2020, 22:47.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от k_v_v_ Разгледай мнение
                        .....Още нещо CFD-тата МОГАТ да движат пазара зашото нетна експозиция на брокерите отива към пазара ако е силно дисбалансирана, но друга тема
                        И как една сумарна клиентска маржин позиция ще се покрие на реалния пазар, че ми е много интересно?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение
                          Човекът ти каза, че е готов до 0 да пазарува. Сметнал си е риска. Тук според мен е много важно, че има производствена цена на петрола и ако за Саудитска Арабия е най-ниска и е около 13$ да кажем, то можеш с висока доза сигурност да предположиш, че няма да се задържи дълго под нея.
                          Не знам да палача ли да се смея ли, колко пъти съм виждал и чувал такива изказвания...Ваша си работа, харчете си парите както искате, аз споделям мнение.

                          За 10-15$ и аз си го представям да видим.

                          Тук не се споменава нищо затова, че фючърсите изтичат и повечето брокери не прехвърлят позиции, какво ще го правите тогава, ако сте в дълбокия екуити ДД?

                          Още нещо CFD-тата МОГАТ да движат пазара зашото нетна експозиция на брокерите отива към пазара ако е силно дисбалансирана, но друга тема
                          FinancialMarkets.Zone

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение
                            АлфаОмега, напълно споделям гледната ти точка. Имам хубави грид роботи, но отдавна не съм ги ползвал. Някой приличен vps да препоръчаш?
                            За съжаление не мога да ти препоръчам VPS защото отдавна не ползвам. Моите роботи са на личен сървър който стои в офиса ми.

                            Коментар


                            • Човекът ти каза, че е готов до 0 да пазарува. Сметнал си е риска. Тук според мен е много важно, че има производствена цена на петрола и ако за Саудитска Арабия е най-ниска и е около 13$ да кажем, то можеш с висока доза сигурност да предположиш, че няма да се задържи дълго под нея.
                              Keep going ...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от alphaomega Разгледай мнение

                                Абсурдно и смешно е да сравняваме биткойн и петрола!

                                Биткойнът е финансово/технологичен експеримент и явен балон напомпан от алчност и нереалистични очаквания. Ако утре биткойна падне до нула и изчезне това на почти никой няма да му направи впечатление нито пък ще доведе до сътресения. Светът ще си продължи както обикновено. Само една малка група хора като % от населението ще си изгубят вложените пари и толкова.

                                А петролът е реален и супер важен ресурс без който съвременната световна икономика не може да съществува! Ако утре изчезне петролът тази цивилизация приключва! След като е толкова важен този ресурс, това означава че за него винаги ще има търсене и съответно цената му никога няма да падне до нула. Или поне това няма да се случи в нашият живот. Да не забравяме че за много държави приходите от петрол са основна движеща сила и на това се крепят целите им икономики. Това няма изгледи да се промени в близките 10 години.

                                Кризите са временни явления! Те идва и отминават и след всяка криза търснето на ресурси и енергия се възобновява и дори прави нови рекорди.
                                Сигурен съм че някой е говорил със същия патос и ентусиазъм за среброто 1980, дали го е дочакал на дълги до след 2000

                                https://prnt.sc/rj7bje

                                Сигурен съм че и за тази компания
                                https://prnt.sc/rj7d6a
                                Която е била по голяма и мощна от държава и на практика е владяла света нея никой не я чак отдавна

                                FinancialMarkets.Zone

                                Коментар

                                Working...
                                X