IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Статистически анализ на Time Series

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Изборите най-точно могат да се предвидят ако направиш социологическо проучване няколко дни преди хората да гласуват и пак има несигурност или направо в самия ден. Ама това какво предвиждане е?

    А историческите данни от миналото не помагат много. Основните политически въпроси се променят, нагласите се сменят, партии изчезват, появяват се нови, стават революции, преврати и т.н. Не виждам кое му е стабилното
    Last edited by Money; 21.02.2020, 20:16.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от representjah
      Ами президентските избори / кампанията на определен кандидат - стабилен процес ли са?
      Погледни назад какво е било на изборите 2016. От праймъриз та до избора на Тръмп, до последния момент, и кажи какво мислиш?

      Коментар


      • Бай енд холд на индекс с 30 години хоризонт вероятно е стабилен. Освен ако не се окаже, че не е


        Първоначално изпратено от representjah

        Не е ли стабилен процес избора на лицето Х/У/Зед за президент в определен период от време по същата логика? (януари 2020 - ноември 2020).
        Максималната загуба е размера на залога ни, нито повече нито по-малко.
        Не е ли същото и купуването на акции/облигации на компания и buy/hold? (за опциите е ясно че можеш да се наковеш здраво).

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Валидатор Разгледай мнение

          Те също така имат и огромни средства с които да повлияят на "търговията". Например да оберат стоповете с непредвидено движение.
          Предполагам - да. Това ми го каза, Yunus Aksoy, който преподава international macro. Съмнявам се да ме е излъгал, защото той самият не се интересува от трейдване нито аз съм го питал специално. Той е човек с чисто академични интереси. Някакъв пич от голяма инвестиционна банка в Лондон е правил PhD с него и го е светнал.

          Коментар


          • Колко бързо тича едно конче с определен жокей това е стабилен процес. Също и колко коли ще минат в рамките на пет минути от 12:00 до 12:05 през работен ден на кръстовището на Попа.


            Първоначално изпратено от representjah

            За спортните залагания и определянето на коефициентите в тях се използва Поасоново разпределение.
            Не схванах обаче точно думатата ти "разпределение" - какво значение изобщо има тя и какво печелим ако знаем разпределението. Виждам че във форума под "разпределение" основно се използва "Гаусовото разпределение". Аз самия не знам да смятам посоново/бейсово, знам че има някакви "средни" където всички "познавачи" зареждат в моделите си и им изплюва крайните резултати, но отново всеки си използва различни "средни" и съответно крайните им резултати са коренно различни.
            Идеята ми беше, че от "разпределението" пари не можем да направим, и изобщо не ни бърка какво е то. Парите се правят от разликите в твоите крайни резултати и моите, и кой по-точно си е определил входящите данни и "средните". Единствения показател за което е промяната на баланса (покачването) на банката ти.
            Можем обаче доста да загубим ако смятаме, че стандартното отклонение е едно пък то се окаже мнооого по-голямо и ни свари по бели гащи.
            Last edited by Money; 21.02.2020, 18:40.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
              До колкото знам, има тиймове от трейдъри, които успяват по-често да познаят отколкото да сгрешат. Но те имат по-дълъг хоризнот и имат тотално различен подход от нашите форексаджии.


              Те също така имат и огромни средства с които да повлияят на "търговията". Например да оберат стоповете с непредвидено движение.

              Коментар


              • До колкото знам, има тиймове от трейдъри, които успяват по-често да познаят отколкото да сгрешат. Но те имат по-дълъг хоризнот и имат тотално различен подход от нашите форексаджии.

                Първоначално изпратено от Валидатор Разгледай мнение

                Последният абзац всъщност дава пълно описание на форекс трейд.
                Много добре.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

                  Фрикуънтистката статистика не е добър метод за прогнози на нестабилен процес, който се изменя във времето по един незакономерен начин. Същото важи и за закономерен, който е непредвидим - както в теорията на хаоса, където съвсем малко изменение във входа води до огромни и непредвидими разлики в изхода.

                  Проблемът в случая е и че няма как да се повтори "експериментът". Просто имаш единично събитие и един от "маршрутите" се случва. Това нищо не значи за вероятността другите маршрути да се бяха случили.
                  Последният абзац всъщност дава пълно описание на форекс трейд.
                  Много добре.


                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от representjah

                    Би ли обяснил по-подробно какво имаше в предвид?
                    Фрикуънтистката статистика не е добър метод за прогнози на нестабилен процес, който се изменя във времето по един незакономерен начин. Същото важи и за закономерен, който е непредвидим - както в теорията на хаоса, където съвсем малко изменение във входа води до огромни и непредвидими разлики в изхода.

                    Проблемът в случая е и че няма как да се повтори "експериментът". Просто имаш единично събитие и един от "маршрутите" се случва. Това нищо не значи за вероятността другите маршрути да се бяха случили.
                    Last edited by Money; 21.02.2020, 18:01.

                    Коментар


                    • Мисля, че никак не разбра поста ми

                      Първоначално изпратено от representjah

                      Точно в този момент на борсата (бетфеър) шанса тръмп да спечели е оценен с коефициент 1.69. Или 59% вероятност да е отново президент. Ако има някой несъгласен - да налапва постата има яко пари за залагане. Ако мисли че е подценен/надценен съответно да back-ва или lay-ва.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                        Тука във форума формули не могат да се пишат нормално. Админите ако може да направите нещо, че ще си избием тука без формули
                        Може би това е причината нищо да не сме видели досега. Логореята не се брои.

                        Коментар


                        • Тука във форума формули не могат да се пишат нормално. Админите ако може да направите нещо, че ще си избием тука без формули

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Валидатор Разгледай мнение
                            матеев каза че щял да дава формули.


                            Кога това? Ако даде формули заставам рамо до рамо с него срещу троловете!

                            Коментар


                            • Говорите си вие тука, а матеев каза че щял да дава формули.
                              Очаквам с нетърпение, така че дайте му думата.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

                                Нямам идея, чета доста малко неща от инвестора. Но ако сте стигнали до предположение че са предсказуеми, значи бъркате. Предсказуеми са само по отношение на риска, и то ако разпределението е наистина нормално. На финансовите пазари обаче разпределението не е нормално. Т.е. то е нормално в повечето случай освен когато не е. А важната част е точно там където не е. През 2009 г например някакъв тип се оплакваше как не можел да предвиди подобен срив, защото това било 7сигма събитие. Този човек очевидно си нямаше идея какво говори, защото 7 сигма събитие няма никакъв шанс да се случи. А просто бе базирал риска на нормално разпределение, когато всъщност не е такова.
                                Разпределението е само един мисловен конструкт, между другото. За някои неща върши добра работа. За други не.

                                Ако примерно говорим за това какъв е шансът Тръмп да спечели пак, няма начин да разбарем какво е разпределението освен ако не коструираме няколко хлияди вселени точно като нашата и не ръннем експеримента във всяка една от тях.

                                Коментар

                                Working...
                                X