IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Статистически анализ на Time Series

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от R1a1 Разгледай мнение

    Това е едно от философските разбирания за Бог - веднъж създал света, няма нужда повече да се меси, а е и недостойно.

    Не иронизирам, само се сетих и споделям.
    Ами да, така е, но това е обща психологическа черта на всички трейдери. Дори и най-некадърните такива си имат някаква идея в главата си, и ревностно я пазят в тайна, защото си мислят, че е много велика. Във форума на Желев дори имаше един, който си призна, че е начинаещ трейдер, и задаваше въпроси от типа какво е това спред, а само след три дена пусна обява, че продава някаква велика идея за търговска стратегия за 600 лева. И разбирате ли трябва да побързаме, защото цената с всеки един ден ще става все по-висока и по-висока.

    Не знам да се смея ли или да плача, но факта си е факт - всеки вярва в собственото си величие, и аз в това число, и никой не е склонен да споделя идеите си за стратегии, защото ги смята за гениални.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
      .Специално мене ще ме разпознаете, че съм окончателно готов, по това, че ще спра да пиша по форумите, защото дори и това, което съм го казал до момента, вече е много и не е редно да му давам такава голяма публичност.
      Това е едно от философските разбирания за Бог - веднъж създал света, няма нужда повече да се меси, а е и недостойно.

      Не иронизирам, само се сетих и споделям.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
        Е, дорбе, но аз за петте цифри ви вярвам

        А това, че пък вие не вярвате също е доста показателно...
        Човек - аз не съм анонимен ник като тебе. Аз съм реален истински човек, който много хора го познават, и на който всеки може от Търговския и Имотния регистър да му види фирмите, парите, печалбите, данъците, имотите и всичко останало около финансовото му състояние. Не си поискал - не си го направил.

        В същото време ти за мене си само едни 5 буквички, зад които може да се крие дори и някой анонимен пубертет, който избива комплекси и се забавлява да дразни батковците. Дай ми мейла си и телефона си, и нека да си поприказваме и да споделим един с друг подробности от живота си и бизнеса си, и чак тогава мога да започна да те уважавам като човек и може би като приятел. Дотогава обаче ти си оставаш за мене само едни 5 буквички, при това лошо подбрани.

        Коментар


        • Е, дорбе, но аз за петте цифри ви вярвам

          А това, че пък вие не вярвате също е доста показателно...

          Само ще добавя, Боже с какви хора съм тръгнал да споря, Боже

          Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

          Каквото и да кажеш, ние също няма да ти повярваме, защото ти също не публикуваш стейтмънти от реални акаунти. Само подскачаш като наперено петле и нищо повече, но такива сме ги виждали много.
          Last edited by Money; 22.02.2020, 20:30.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
            В смисъл как? Като каже USD/JPY? И то анонимно

            Абе вие форексаджиите на кой свят живеете и въобще имате ли си идея с какви пари работят някои от интуитивните никове тука? Май не
            Каквото и да кажеш, ние също няма да ти повярваме, защото ти също не публикуваш стейтмънти от реални акаунти. Само подскачаш като наперено петле и нищо повече, но такива сме ги виждали много.
            Last edited by Mateev; 22.02.2020, 20:24.

            Коментар


            • В смисъл как? Като каже USD/JPY? И то анонимно

              Абе вие форексаджиите на кой свят живеете и въобще имате ли си идея с какви пари работят някои от интуитивните никове тука? Май не


              Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

              Разбира се, че нищо няма да видите, това е повече от ясно. Какво искаш - да кажем открито на бандитите да отвлекат член на семейството и да искат откуп?
              Last edited by Money; 22.02.2020, 20:10.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                Както и да е. Нищо не сме видяли като сделки и няма и да видим. Това е ясно.
                Разбира се, че нищо няма да видите, това е повече от ясно. Какво искаш - да кажем открито на бандитите да отвлекат член на семейството и да искат откуп?

                Забрави я тази. Предпочитам да си мислите, че плещя глупости, а който разбрал - разбрал. Има такива хора, които са ми благодарни, и пиша заради тях, а не заради форумните тролове.
                Last edited by Mateev; 22.02.2020, 20:08.

                Коментар


                • Огромни суми с пет цифри . С пет цифри няма огромни суми. Тука му направи мечешка услуга.

                  А и удвоява всяка година на всичкото отгоре - това пък съвсем не се връзва.

                  Както и да е. Нищо не сме видяли като сделки и няма и да видим. Това е ясно.

                  Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
                  K_v_v вече прави невъзможното. Удвоява парите в годишен план, и това вече го прави години наред. Следя му акаунтите (поне тези, които ми е дал), и съм впечатлен от постигнатите резултати. Управлява огромни суми с по 5 и дори 6 цифри собствени пари и пари на инвеститори. Пестелив е във хвалбите си, и сигурно има защо, но в реалноста той е постигнал мечтите на всички вас, взети заедно.
                  Last edited by Money; 22.02.2020, 20:01.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                    Явно съм направил това, което не е възможно. Да речем - чист късмет. Но съм го документирал. А и както казах, на никого не го препоръчвам, напротив даже.

                    Дай ти конкретни сделки и докажи, че и ти правиш невъзможното.
                    K_v_v вече прави невъзможното. Удвоява парите в годишен план, и това вече го прави години наред. Следя му акаунтите (поне тези, които ми е дал), и съм впечатлен от постигнатите резултати. Управлява огромни суми с по 5 и дори 6 цифри собствени пари и пари на инвеститори. Пестелив е във хвалбите си, и сигурно има защо, но в реалноста той е постигнал мечтите на всички вас, взети заедно.

                    Alphaomega също има стратегии, с които е демонстрирал чудеса, но той залита в огромен брой сделки за кратко време. Нещо като пипсоване. Впечатляващото е, че неговите стратегии работят еднакво добре на всички валутни двойки, на които ги пусне. Преимуществото му е, че в логиката на стратегиите му се отчитат дори и новините, както и че прави анализ на патерни по собствени си критерии, в които той се опитва да детектира действията на големите играчи, и след това да влиза в тяхната посока.

                    Аз се развивам в коренно различно направление, и се опитвам да постигна тотално превъзходство над пазара по методи, които вече са се доказали. На етап симулации наистина постигам чудеса, но в реалната търговия все още не съм създал пълния комплект класове, които да отработват всичко това. Пиша в момента софтуер на напълно автоматизиран робот, който без никакви настройки да е в състояние сам да открива зависимости и да печели навсякъде, където го пусна и където все пак има такива зависимости. Ако наистина исках да ви излъжа, можех да ви покажа акаунти с впечатляващи резултати, но аз си знам, че има и други акаунти, които са си загубили парите поради една или друга грешка на недописания софтуер.

                    Това е истината към днешна дата. Специално мене ще ме разпознаете, че съм окончателно готов, по това, че ще спра да пиша по форумите, защото дори и това, което съм го казал до момента, вече е много и не е редно да му давам такава голяма публичност.

                    Иначе от трите големи аспекта на печелившата търговия, два съм ги разрешил, и вече съм писал във форума за тях, а третия също е разрешен, но все още си го пазя в тайна. Става въпрос за:
                    1. Как да разработим добра търговска стратегия с много много много високо ПМО
                    2. Как да разработим критерий, по който да разпознаваме истински добрите стратегии
                    3. С какъв MM да натоварим тези стратегии

                    За точки 2 и 3 вече има намерено и математически доказано най-доброто възможно решение. За точка 1 имам гениално според мене решение, което обаче може да бъде подобаващо оценено само от друг системен трейдер, ако му го подшушна на ухо. Пробива по т.1 стана сравнително от скоро, и все още не съм се похвалил на другите системни трейдери каква е неговата същност. Когато обаче човек го чуе, веднага ще се плесне по челото и ще каже "как не съм се досетил по-рано". Тоест метода е елегантен, логичен и лесен за разбиране, но малко е труден за програмиране, и както вече казах - изисква колосална компютърна мощ за доброто му отработване в реално време. Това обаче са подробности, защото метода би работил много добре и само на един единствен сървър с 20-30 процесорни ядра

                    Близко е до ума, че няма как тези неща да ги обясня с подробности в публичното пространство, но дори и това, което вече съм го написал, е от полза на системните трейдери и на тези трейдери, които искат да избягат от стадото и да си подобрят търговията.

                    За съжаление моите методи изискват човек да е програмист, по възможност с обектно-ориентирано програмиране, защото за тях няма написан готов софтуер. Това е от една страна усложнение, но от друга пък е гаранция, че сравнително малко хора ще имат потенциала да ги използват, и това няма да доведе до изчезване на зависимостите, които те експлоатират.
                    Last edited by Mateev; 22.02.2020, 19:59.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                      Те си имат специален отдел, в който работят над 50% от персонала им. Този отдел се занимава само и единствено с опазването на тайната на тяхната търговия, като публикува в интернет всякакви дезинформации с цел да не би някой да се досети какво точно правят.

                      Има обаче някои факти, които няма как да се прикрият. Например:
                      1. Стратегията им се базира на задълбочени познания на Теорията на вероятностите и Статистиката.
                      2. Имат на разположение колосална изчислителна мощ. Говорим за стотици хиляди високопроизводителни сървъри.
                      3. Анализират в реално време милиони на брой патерни в историческите данни на хиляди финансови инструменти.
                      4. Сървърите им вземат решения за микросекунди и търгуват със закъснение пак от микросекунди.

                      Само на базата на тази информация един интелигентен човек вече може да се досети какво точно правят.

                      И ....... и последната моя концепция също се нуждае от колосална изчислителна мощ, и също се базира на патерни в хиляди финансови инструменти, за да се познае с висока вероятност посоката на един единствен. Alphaomega ще ме разбере, защото по неговите намеци, че не се нуждае от исторически тестове, стигам до извода, че и той е напипал тази идея.
                      Не само съм напипал идеята ами вече дори съм я реализирал на базово ниво и имам няколко бета версии които работят на реални сметки.

                      Освен това, преди време ти намекнах че разработвам и автоматична система за разпознаване на сложни технически модели в реално време като за целта използвам методи взаимствани от технологиите за верификация на биометрични данни.

                      Както вече може би си разбрал, обратното инженерство и разгадаването на тайните на чуждите технологии ми доставя удоволствие. А и отдавна съм разбрал че не е нужно да измислям всичко от нулата. Много по ефективно е да търся готови работещи решения от други индустрии и да ги адаптирам за личните си цели.

                      В крайна сметка проектът се оказа доста успешен и дори аз все още не съм осъзнал какъв е пълният му потенциал. Даже съжалявам че не започнах реализацията по тази идея по рано.
                      Не мисля че си струва да пиша тук в големи подробности как точно работи моята технология, но ще ти кажа че вече за мен няма технически модел който да е прекалено сложен. Новият ми скенер може да открие за няколко милисекунди абсолютно всяка възможна графична форма без значение от нейната големина и сложност.

                      Няколко от твоите идеи доста ми помогнаха и вече съм им намерил точното практическо приложение. Ключова роля изиграха принципите от Триъгълникът на Паскал, както и идеята за преубразуването на първичните числови редици в алтернативни формати пригодени специално за бърз статистически анализ в реално време.

                      Та това е посоката в която се движа към момента.






                      Last edited by alphaomega; 22.02.2020, 19:36.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                        Реално аз имам разсъждения, коренно различни от тези на стадото. Само това вече е достатъчно основание човек да се замисли, като чете написаните постинги. Не казвам че разсъжденията ми са единствените правилни, но твърдя, че щом човек се е отдалечил от стадото, значи вече си струва да се провери какво точно прави и пише по форумите.
                        А ако се отдалечим твърде много от стадото, какъвто е конкретният случай? Отказваме да си пием хапчетата и твърдим, че всички са неудачници, защото не виждат розовия слон?

                        Коментар


                        • Явно съм направил това, което не е възможно. Да речем - чист късмет. Но съм го документирал. А и както казах, на никого не го препоръчвам, напротив даже.

                          Дай ти конкретни сделки и докажи, че и ти правиш невъзможното.

                          Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
                          Ако искаш сериозен разговор, подходи серизно към него.

                          Кажи ми каква е стратегията ти и по какво тя се различава от стратегиите на целокупното стадо? Все пак когато ти купуваш, някой ти продава. И тука едната от двете страни играе ролята на глупака. Та какво ти е конкурентното преимущество, щото друг да е в тази роля, а не ти?

                          Ако просто говориш за Buy & Hold стратегия с "гениален" подбор на това кои точно акции ще купиш, повярвай ми - това го правят и всички други членове на стадото.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                            Хвърлям идеална, тотално перфектна монета във вакуум със специална перфектна машина, която винаги хвърля монетата еднакво, така че вероятността да е точно 1/2 и така до "безкрай". И ползвам Стюдънт дистрибюшън.
                            Ако искаш сериозен разговор, подходи серизно към него.

                            Кажи ми каква е стратегията ти и по какво тя се различава от стратегиите на целокупното стадо? Все пак когато ти купуваш, някой ти продава. И тука едната от двете страни играе ролята на глупака. Та какво ти е конкурентното преимущество, щото друг да е в тази роля, а не ти?

                            Ако просто говориш за Buy & Hold стратегия с "гениален" подбор на това кои точно акции ще купиш, повярвай ми - това го правят и всички други членове на стадото.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                              Продължаваш да се напъваш да доказваш, че на финансовите пазари не може да се печели систематично.
                              Продължавам да твърдя, че от хазарт (вкл и ритейл форекс) не може да се печели.

                              Но основната цел на последните ми мнения бе да докажа, че лъжете. Отново! Пазар за над 5 трилиона бил нисколиквиден за Ренесанс...

                              Коментар


                              • Може да съм просто невероятен късметлия и не мога да отрека, че има елемнт на късмет.

                                Но хайде покажете вие на какво сте способни. Не виждам какъв е проблемът. Нали сте системни. Хайде!

                                За моята стратегия съм писал ужасно много и ми е писнало да обяснявам. Кликни и прочети.

                                Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                                Измъкна се само с 2-3 изречения, и освен това не стана ясно кое в твоите действия се различава от действията на всеки един член на стадото. Хайде постарай се още малко, защото от написаното до момента аз си мисля едно единствено нещо - ТИ НЯМАШ ПЕЧЕЛИВША СТРАТЕГИЯ. Или с други думи - поредния член на стадото, който си е самоповярвал в собствената си интуиция.
                                Last edited by Money; 23.02.2020, 02:09.

                                Коментар

                                Working...
                                X