IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Създаване на алгоритъм/робот за търсене на логика в числови редици

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
    Сиреч, анализираш времеви серии подредени по ред както данните са възникнали във времето. И аз приятелски ти казвам, че за анализа на времевите редици има цяла наука, в смисъл огромен раздел от иконометрията. А това, което твърдиш, че правиш - един обикновен Student distribution, е точно за сампъли от торби боб от дадена реколта. Или за хвърляне на монета ези/тура - любимият ти пример.

    Не доумявам защо не се информиарш малко за това, което се отиваш да правиш. Тука май силно е замесено Егото - за което съдя от някои от изблиците ти и личните нападки.

    Ти си специалиста по лични нападки, заяждания, подигравки и обиди. Нещо повече - ти си човека, който УМИШЛЕНО ПРЕЧИ ВЪВ ВСЯКА ЕДНА ТЕМА на хората, които се опитват да напишат нещо полезно. Създадоха се специални теми, в които ти се даде шанс да си развиеш по-подробно собствените си възгледи, но ти дори и не ги погледна. Това е защото нямаш никакви възгледи или концепции, и единственото ти желание е да СПАМИШ и ТРОЛИШ във всички теми, в които се появи някой свестен човек, който иска да напише нещо полезно.

    Ако този форум беше мой, досега щях да съм те изхвърлил с парцалите от него. Благодарение на тебе всяка една тема заприличва на парцал, на бойно поле, което ти УМИШЛЕНО СЪЗДАВАШ.

    Да ме извини администрацията на форума, но има ли някакъв начин в него някъде да се създаде тема, до която Money и още 2-3 трола като него да нямат достъп за писане?

    Коментар


    • Няма смисъл. Ти като го публикуваш и то ще стане безполезно. Най-добре си джиткай тихомълком и стани милиардер и ще ни говориш от екрана на телевизора (аз не гледам ТВ, ама другите ще те гледат).

      Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

      Аз не само вярвам, че съм измислил нещо по-добро. Аз ЗНАМ, че съм измислил нещо по-добро. Звучи нескромно, но имам неоспорими доказателства. Дори съм готов да публикувам голяма част от това знание, но както сам виждаш, форумните олигофрени няма да ми позволят да го направя това.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
        От това, което е обяснил до сега, излиза, че Матеев прави едно Стюдънт разпределение на базата на всички данни. Обясненията му са, че това е като хвърляне на монета ези/тура и колкото повече повтаря експеримента, толкова повече се доближава до истината, т.е. 0.5 вероятност.

        Виж какво е писал надолу. Това авторегресия, векторна авторегресия, ADL, GARCH, тренодеве, чупене на трендове за нищо ги няма. Стюдънт разпределение и точка!

        Схаванах че така, но си нямам идея как може да се обясни на човек че прави глупости, когато познанието му е толкова далеч от това което му трябва

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

          Търсят се с компютри, но не и от роботи. Ако за тебе термина компютър и робот значи едно и също нещо, значи имаш голям проблем.
          Роботи са, програми са, но са роботи. Наливаш му данни, пускаш му какво иска да използва и робота ти произввежда функция, който най-добре ще отразява това което си му дал като ограничения. Не е ти да измисляш функцията и да я даваш на робота да я решава, което би било обикноменото програмиране.

          Коментар


          • От това, което е обяснил до сега, излиза, че Матеев прави едно Стюдънт разпределение на базата на всички данни. Обясненията му са, че това е като хвърляне на монета ези/тура и колкото повече повтаря експеримента, толкова повече се доближава до истината, т.е. 0.5 вероятност.

            Виж какво е писал надолу. Това авторегресия, векторна авторегресия, ADL, GARCH, тренодеве, чупене на трендове и т.н. за нищо ги няма. Стюдънт разпределение и точка!

            Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
            Да го кажа по друг начин. Докато ти се опитваш да намираш логики в промени на цени и в стандартни отклонения. Тези които ще играят срещу тебе вече са включили самообучителни роботи с невронни мрежи или дървета на решенията. Какъв мислиш че ти е шанса да измислиш нещо по-добро

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
              Да го кажа по друг начин. Докато ти се опитваш да намираш логики в промени на цени и в стандартни отклонения. Тези които ще играят срещу тебе вече са включили самообучителни роботи с невронни мрежи или дървета на решенията. Какъв мислиш че ти е шанса да измислиш нещо по-добро
              Аз не само вярвам, че съм измислил нещо по-добро. Аз ЗНАМ, че съм измислил нещо по-добро. Звучи нескромно, но имам неоспорими доказателства. Дори съм готов да публикувам голяма част от това знание, но както сам виждаш, форумните олигофрени няма да ми позволят да го направя това.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

                Мисля че не си никак наясно с нещата. Зависимостите от поне десетилетие се търсят от компютри, търговията е от още по-рано.
                Търсят се с компютри, но не и от роботи. Ако за тебе термина компютър и робот значи едно и също нещо, значи имаш голям проблем.

                Коментар


                • Да го кажа по друг начин. Докато ти се опитваш да намираш логики в промени на цени и в стандартни отклонения. Тези които ще играят срещу тебе вече са включили самообучителни роботи с невронни мрежи или дървета на решенията. Какъв мислиш че ти е шанса да измислиш нещо по-добро

                  Коментар


                  • Сиреч, анализираш времеви серии подредени по ред както данните са възникнали във времето. И аз приятелски ти казвам, че за анализа на времевите редици има цяла наука, в смисъл огромен раздел от иконометрията. А това, което твърдиш, че правиш - един обикновен Student distribution, е точно за сампъли от торби боб от дадена реколта. Или за хвърляне на монета ези/тура - любимият ти пример.

                    Не доумявам защо не се информиарш малко за това, което се отиваш да правиш. Тука май силно е замесено Егото - за което съдя от някои от изблиците ти и личните нападки.


                    Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                    Отново грешни разсъждения. Човек - помисли малко преди да напишеш нещо във форума. Приятелски ти го казвам. Не искам непрекъснато да правя реплика на твоите постинги, но ти ме предизвикваш, като пишеш неверни неща. И престани да намекваш, че аз имам някакъв проблем, защото проблемния си ти с твоето невежество. И престани да намекваш за това училище за трактористи, щото ако моето е такова, то тогава твоето сигурно е за зидаро-мазачи.

                    А сега на сериозно:
                    Не анализирам торба с боб, а тикове или сегменти, при които е важна ТЯХНАТА ПОДРЕДБА ЕДИН СЛЕД ДРУГ. Точно в тази подредба се намират едни от най-интересните зависимости.

                    Също така искам да ти кажа, че не всяка една ценова редица има смисъл да се анализира. Например няма смисъл да анализираме ценови редици, в които има вградена ИНФОРМАЦИЯ ОТ БЪДЕЩЕТО. Такива цифрови редици са зиг-зага, редиците High и Low, вълните не Елиът и много други, в които формирането на някоя стойност изисква информация от бъдещето.

                    Самите зиг-заци ги анализирам, за да си изясня някои статистически параметри на черната кутия, но за търговски цели използвам друга редица - редицата, при която всеки един нов сегмент го откривам със закъснение от 1-ца спрямо неговото начало. Така се получава истинската търговска редица от барове с еднакви по висоична опашки с дължина 1-ца, и точно в тази редица търся зависимости и стратегии с ПМО.
                    Last edited by Money; 15.02.2020, 16:43.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                      Заглавието на темата така, както си го измислил, според мене не е много коректно. Роботите се създават, за да търгуват вместо хората, а не за да търсят зависимости в числови редици. От друга страна търсенето на зависимости е процес, който включва в себе си много на брой различни спомагателни софтуери, посредством които с една или друга методика се тестват милиарди потенциални стратегии, и се подбират най-добрите от тях. След това тези най-добри стратегии допълнително се доусъвършенстват и на базата на така създадените и вече проверени правила се създава робот, който да търгува по тези правила.

                      Та според мене трябва да се изясниш какво искаш да обсъждаме в темата:
                      1. Методики за анализ на цифрови редици и за търсене на закономерности в тях или
                      2. Начини за създаване на търговски роботи, софтуер, вътрешна схема, йерархия от класове и др.

                      Първата задача е чисто математическа, а втората - чисто програмистка. Кое от двете те интересува?
                      Мисля че не си никак наясно с нещата. Зависимостите от поне десетилетие се търсят от компютри, търговията е от още по-рано.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                        Щом анализираш процес, който ти генерира уникални числа за всеки един момент във времето значи анализираш времева серия.

                        Проблемът е, че ти я анализираш така, все едно е торба боб и ти мериш всяко бобче колко тежи за да видиш разпределието на теглото на бобчетата в торбата. Сиреч пробваш се с елементарната статистика от училището за трактористи, където имаш някаква "популация" с фиксирани характеристики, върху която правиш наблюденията.......
                        Отново грешни разсъждения. Човек - помисли малко преди да напишеш нещо във форума. Приятелски ти го казвам. Не искам непрекъснато да правя реплика на твоите постинги, но ти ме предизвикваш, като пишеш неверни неща. И престани да намекваш, че аз имам някакъв проблем, защото проблемния си ти с твоето невежество. И престани да намекваш за това училище за трактористи, щото ако моето е такова, то тогава твоето сигурно е за зидаро-мазачи.

                        А сега на сериозно:
                        Не анализирам торба с боб, а тикове или сегменти, при които е важна ТЯХНАТА ПОДРЕДБА ЕДИН СЛЕД ДРУГ. Точно в тази подредба се намират едни от най-интересните зависимости.

                        Също така искам да ти кажа, че не всяка една ценова редица има смисъл да се анализира. Например няма смисъл да анализираме ценови редици, в които има вградена ИНФОРМАЦИЯ ОТ БЪДЕЩЕТО. Такива цифрови редици са зиг-зага, редиците High и Low, вълните не Елиът и много други, в които формирането на някоя стойност изисква информация от бъдещето.

                        Самите зиг-заци ги анализирам, за да си изясня някои статистически параметри на черната кутия, но за търговски цели използвам друга редица - редицата, при която всеки един нов сегмент го откривам със закъснение от 1-ца спрямо неговото начало. Така се получава истинската търговска редица от барове с еднакви по висоична опашки с дължина 1-ца, и точно в тази редица търся зависимости и стратегии с ПМО.

                        Коментар


                        • Щом анализираш процес, който ти генерира уникални числа за всеки един момент във времето значи анализираш времева серия.

                          Проблемът е, че ти я анализираш така, все едно е торба боб и ти мериш всяко бобче колко тежи за да видиш разпределието на теглото на бобчетата в торбата. Сиреч пробваш се с елементарната статистика от училището за трактористи, където имаш някаква "популация" с фиксирани характеристики, върху която правиш наблюденията.

                          И по-големият проблем e, че не разбираш как това концептуално не ти върши работа за дей трейдинг.
                          Last edited by Money; 15.02.2020, 16:19.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                            Добре, я ми кажи на твоята редица с наблюдения на цената какво имаш в оста х?
                            Имам пореден номер на тика, или пореден номер на сегмента, ако тиковете съм ги преобразувал в зиг-заци. Не че не помня и времето, но това както вече казах е СПОМАГАТЕЛНА ЦИФРОВА РЕДИЦА, просто една от многото други, които изчислявам, поддържам и използвам. В тях обаче НЕ ТЪРСЯ ЗАВИСИМОСТИ, защото дори и да открия такива, от това пари не могат да се спечелят. Всички спомагателни редици се използват само и единствено като ФИЛТРИ, на базата на които по някаква логика могат да се филтрират (премахват) част от сделките с цел повишаване на ПМО.

                            Ако все още не си го осъзнал, ще ти дам пример:

                            В цифровата редица на времето има една голяма зависимост - ЦИКЛИЧНОСТ, при която часовете, минутите и секундите се повтарят на всеки 24 часа, а дните от седмицата на всеки 7 дена. Ха сега ми кажи как можем да спечелим пари от това? Някъде някой дали купува и продава време, че да го убия с моето 100%-ово ПМО.
                            Last edited by Mateev; 15.02.2020, 16:08.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                              Да се направи робот, който да намира зависимости в редици е супер лесно. Всеки овърфитнат алгоритъм ще ти свърши прекрасна работа. Въпроса е за какво точно ти е това нещо.
                              Заглавието на темата така, както си го измислил, според мене не е много коректно. Роботите се създават, за да търгуват вместо хората, а не за да търсят зависимости в числови редици. От друга страна търсенето на зависимости е процес, който включва в себе си много на брой различни спомагателни софтуери, посредством които с една или друга методика се тестват милиарди потенциални стратегии, и се подбират най-добрите от тях. След това тези най-добри стратегии допълнително се доусъвършенстват и на базата на така създадените и вече проверени правила се създава робот, който да търгува по тези правила.

                              Та според мене трябва да се изясниш какво искаш да обсъждаме в темата:
                              1. Методики за анализ на цифрови редици и за търсене на закономерности в тях или
                              2. Начини за създаване на търговски роботи, софтуер, вътрешна схема, йерархия от класове и др.

                              Първата задача е чисто математическа, а втората - чисто програмистка. Кое от двете те интересува?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                                Да се направи робот, който да намира зависимости в редици е супер лесно. Всеки овърфитнат алгоритъм ще ти свърши прекрасна работа. Въпроса е за какво точно ти е това нещо.
                                Както е и супер лесно да намираш корелации. Но почти всички те са spurious correlations, или още bullshit correlations, както ви бях цитирал от едно учебниче.

                                Коментар

                                Working...
                                X