IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Защо повечето трейдъри губят?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от k_v_v_ Разгледай мнение

    Струва ми се че не разбираш смисъла на "систематично". Систематично, значи чрез система, която води до дългосрочно възходяща крива на баланса и екуитито, независимо от повтарящите се периоди на загуби и спадове.

    НЕ значи всеки ден у 5, 5 лв от пазара.
    Тоест търсите модели, които в исторически план са реализирали някаква доходност. Ок, сигурен съм, че има такива, но това не значи, че ще генерират доходност и занапред, всъщност шансът да го направят е същият като на всеки произволен модели, който ти хрумне и не е бектестван. Освен това, специално във форекс, колкото и да се рови няма да намерите модел, който да има по-добро Шарп рейшо от Насдак например. Само за пример, за последните 10 години, ако си инвестирал в 2* tqqq с ежеседмична актуализация възвръщаемостта е около 20000%.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
      Да 2018 най-ниските inflows от 2009 насам... Но парите не бягат от там. Само че през 2019 бягат още повече и куант фондовете нетно са загубили $25bn.



      Quantitative equity funds have bled almost $25bn in assets since October as poor performance prompts investors to question the effectiveness of the previously top-selling strategies.
      https://www.ft.com/content/e1f94685-...b-5eea7be43a04





      Реално, не е така, защото статията е писана в средата на 2018, а SP500 се спихна надолу в края на 2018. Така че за референтния период това са кофти резулати.


      Ако обичаш прави си труда да проверяваш нещата които твърдиш, защото за пореден път, фактите са други.

      Ето от любимия ти източник https://www.ft.com/content/83f75daa-...1-4ff78404524e


      Bridgewater Associates’ Pure Alpha returned 14.6 per cent to investors net of fees, its best performance in five years, while DE Shaw’s $14bn Composite fund gained 11.2 per cent, according to people familiar with the matter. Two Sigma’s $9bn Absolute Return fund returned 11 per cent, while its “global macro” Compass fund notched up a 14 per cent gain in 2018. “Quantitative firms that have made very significant investments in infrastructure, technology, data sets and human capital have an ongoing competitive advantage,” said John McCormick, chief executive of Blackstone Alternative Asset Management, the private equity group’s $80bn hedge fund unit.


      The Renaissance Institutional Equities fund last year gained 8.5 per cent, Renaissance Institutional Diversified Alpha returned 3.23 per cent and Renaissance Institutional Diversified Global Equity made 10.3 per cent.
      FinancialMarkets.Zone

      Коментар


      • K_V_V, AlphaOmega,
        Предлагами да си регистрираме по един анонимен акаунт, който да се казва например дрън-дрън или пляс-пляс, и от името на тези акаунти да започнем подобаващо да отговаряме на бля-бля в неговия просташки стил. Така всичко ще си дойде на мястото и администрацията на форума ще е доволна, а ние да си продължим обсъжданията знаете къде.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
          Точно систематично не може да се печели. Някога в миналото е можело, но отдавна тези зависимости са открити, експлоатирани и съответно заличени. Несистематично все още може да се печели, но вие не можете, защото нямате нужният начин на мислене. Ето, докарах го почти като Матеев
          Струва ми се че не разбираш смисъла на "систематично". Систематично, значи чрез система, която води до дългосрочно възходяща крива на баланса и екуитито, независимо от повтарящите се периоди на загуби и спадове.

          НЕ значи всеки ден у 5, 5 лв от пазара.
          FinancialMarkets.Zone

          Коментар


          • Тотото, лотариите, казината и т.н. са надлежно регистрирани, подлежат на контрол и, влизайки там, знаеш перфектно какво те очаква.

            Форекс е измама с хазартен елемент, която чисто и просто трябва да се криминализира.
            Цитат на Блябля.


            И кога да чакаме Гешев с прангите.
            Last edited by Todor Sabev; 25.01.2020, 20:14.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от blqblq Разгледай мнение

              Ритейл форекс е измамна хазартна схема, от която печелят създателите и. А теориите, които развивате, нямат нищо общо с действителността.
              Значи според теб е невъзможно да се печелят систематично пари от форекс по какъвто и да било начин?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от alphaomega Разгледай мнение

                Разбирам че ти и още няколко човека сте настроени много анти форекс понеже в миналото сте загубили пари и после сте се отказали.
                Явно нищо не разбираш, а се опитваш да създаваш нагласи, вменявайки ми едно или друго. Не е нужно да стъпиш в лайното, за да кажеш, че мирише!

                Първоначално изпратено от alphaomega Разгледай мнение
                А сега ми е интересно каква е вашата позиция?
                В крайна сметка вие убедени ли сте на 100% че от Форекс е невъзможно да се печели систематично?
                И изобщо според вас възможно ли е да се печели систематично със робот?
                Ритейл форекс е измамна хазартна схема, от която печелят създателите и. А теориите, които развивате, нямат нищо общо с действителността.

                Коментар


                • Да 2018 най-ниските inflows от 2009 насам... Но парите не бягат от там. Само че през 2019 бягат още повече и куант фондовете нетно са загубили $25bn.



                  Quantitative equity funds have bled almost $25bn in assets since October as poor performance prompts investors to question the effectiveness of the previously top-selling strategies.
                  https://www.ft.com/content/e1f94685-...b-5eea7be43a04

                  Първоначално изпратено от k_v_v_ Разгледай мнение
                  И сега да ти обясня какво пише Inflows значи инвестиции, те са намаляли. Което значи че по малко пари са вкарани във фодовете, не се казва че се теглят парите от фондовете "бягат от тях" както ти си се изразил. Но като цяло това няма отношение към дискусията тук.


                  Реално, не е така, защото статията е писана в средата на 2018, а SP500 се спихна надолу в края на 2018. Така че за референтния период това са кофти резулати.


                  Първоначално изпратено от k_v_v_ Разгледай мнение
                  Quant equity funds -1%

                  quant macro funds -4.2%

                  SP500 -6.59%

                  Реално от това което си цитирал излиза че фондовете се представят по-добре от индекса. Което пак няма особено отношение към тематаз защото повечето правят доста различни от това което ние правим.
                  Last edited by Money; 25.01.2020, 19:27.

                  Коментар


                  • Точно систематично не може да се печели. Някога в миналото е можело, но отдавна тези зависимости са открити, експлоатирани и съответно заличени. Несистематично все още може да се печели, но вие не можете, защото нямате нужният начин на мислене. Ето, докарах го почти като Матеев

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от blqblq Разгледай мнение
                      Матеев, ако не греша, има тема, кръстена валутна търговия. Настоящата тема е създадена с конкретен въпрос - човекът попита и му се отговори. След като почнахте с обичайната пропаганда и откровени лъжи, разбира се, че ще ви свием сърмите. Не бива да има никаква толерантност към подобни отрепки и тарикати на дребно.

                      За да не можеш до безкрайност да залъгваш хората, дефинирай ясно и точно кога ще имаш нещо черно на бяло. От 20 години все си близо, но само на думи. Кога ще разберем, че Матеев се е провалил с гръм и трясък или е разбил пазара?
                      Разбирам че ти и още няколко човека сте настроени много анти форекс понеже в миналото сте загубили пари и после сте се отказали.
                      А сега ми е интересно каква е вашата позиция?
                      В крайна сметка вие убедени ли сте на 100% че от Форекс е невъзможно да се печели систематично?
                      И изобщо според вас възможно ли е да се печели систематично със робот?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от k_v_v_ Разгледай мнение
                        На мен не ми е ясно защо моето менение в което не обиждам никой, а единстевено питам защо анонимни писачи, които говорят клевети и лъжи от години, без каквато и да е обосновка и доказателства не смеят да застанат зад думите си с истинската си самоличност?

                        Триите и техните мнения тогава.....
                        И аз започнах да се съмнявам, че администрацията на форума мери различните хора с различен аршин. Явно си има любимци, които са имунизирани и могат да си пишат каквото си искат.

                        Рапортувах 5-6 постинга и сега чакам да видя ще има ли някаква реакция от администрацията на форума. Ако няма - подозренията ми ще се потвърдят.


                        Коментар


                        • Матеев, ако не греша, има тема, кръстена валутна търговия. Настоящата тема е създадена с конкретен въпрос - човекът попита и му се отговори. След като почнахте с обичайната пропаганда и откровени лъжи, разбира се, че ще ви свием сърмите. Не бива да има никаква толерантност към подобни отрепки и тарикати на дребно.

                          За да не можеш до безкрайност да залъгваш хората, дефинирай ясно и точно кога ще имаш нещо черно на бяло. От 20 години все си близо, но само на думи. Кога ще разберем, че Матеев се е провалил с гръм и трясък или е разбил пазара?

                          Коментар


                          • На мен не ми е ясно защо моето менение в което не обиждам никой, а единстевено питам защо анонимни писачи, които говорят клевети и лъжи от години, без каквато и да е обосновка и доказателства не смеят да застанат зад думите си с истинската си самоличност?

                            Триите и техните мнения тогава

                            Става все по-смешно, много бих се радвал всеки участник да е изкарал поне колкото мен от пазарите, но за съжаление ми е трудно да си представя как това е възможно при положение, че тук само се мрънка акк не може да се печели... големи смешки
                            Last edited by k_v_v_; 25.01.2020, 18:17.
                            FinancialMarkets.Zone

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от blqblq Разгледай мнение

                              И понеже е точно казано, модерацията трие половината ви мнения за обиди и заяждане.
                              Модерацията ми трие мнения, когато в тях сложа линк към форума си. Явно това не ги устройва, и затова повече няма да ги дразня. Вашите мнения обаче ги трие, защото в някои от тях простотията и злобата взема застрашителни размери .....

                              Осъзнаваш ли, че твоята намеса и намесата на Money превърна темата в бойно поле?

                              Преди вие да се появите, ние спокойно си обсъждахме роботите и методите за създаване на търговски стратегии. Това между другото не се случва за първи път. Вади си изводите .....
                              Last edited by Mateev; 25.01.2020, 18:02.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от blqblq Разгледай мнение
                                .... За разлика от теб квв поне се опитва, докато ти НИКОГА не си търгувал, а само дращиш и обиждаш по форумите.
                                Отново разказваш за мокрите си сънищя - ха-ха.

                                След като никога не съм търгувал, защо тогава безпроблемно вземам статус на професионален клиент във всички европейски брокери, изпращайки им стейтмънти с няколко стотин изтъргувани лотове в хиляди сделки през последните 12 месеца?
                                Last edited by Mateev; 25.01.2020, 17:53.

                                Коментар

                                Working...
                                X