IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Защо повечето трейдъри губят?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение

    Абсурдно е да се посочва организатор на лотария или каквато и да е хазартна игра като пример за ПМО.
    Направо акъла ми не го побира.
    Защо да е абсурдно? Логиката е същата, само че организатора е от другия край на тоягата. И не съм го позочил аз Ако погледнеш поста ми- там има една статия от Блумберг, където в детайли се описва как един статистик е направил повече от милярд долара залагайки на коне. Също така може да потърсиш този човек в гугъл и да прочетеш цялата теория. Има и още такива примери, за жалост не всички са публично достояние.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от STARKUS Разгледай мнение

      Божков се възползва с пълна сила от ПМО. От негова гледна точка- бизнеса му има позитивно математическо очакване. А ти прочети ли статиите? Усмисли ли ги? Разбра ли какво се е случило и защо?
      Ти Божков ли си или случаен случай.
      На фондовата борса Божков е ФЕД, ЕЦБ - ти си ….. тоя дето си мечтае за ПМО
      Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

      Коментар


      • Първоначално изпратено от STARKUS Разгледай мнение

        Божков се възползва с пълна сила от ПМО. От негова гледна точка- бизнеса му има позитивно математическо очакване. А ти прочети ли статиите? Усмисли ли ги? Разбра ли какво се е случило и защо?
        Абсурдно е да се посочва организатор на лотария или каквато и да е хазартна игра като пример за ПМО.
        Направо акъла ми не го побира.
        Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
        ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

        Коментар


        • Първоначално изпратено от STARKUS Разгледай мнение

          Божков се възползва с пълна сила от ПМО. От негова гледна точка- бизнеса му има позитивно математическо очакване. А ти прочети ли статиите? Усмисли ли ги? Разбра ли какво се е случило и защо?
          Напълно прав си. Само не очаквай от насрещната страна в тази тема да прочете каквото и да е, да не говорим да го усмисли
          FinancialMarkets.Zone

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

            Нема страшно аз ги скъсявам от 8 години. Алтернативата на късите индекси е дългото злато , която е много по безболезнена.
            Уф, и това имам, и облигации, и БФБ, че и форекс герой ставам понякога с ЕМ валути.. Следвам съветите на тукашните гурута за издирването на ПМОто навсякъде

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

              Я кажи колко милионери има от тотото, националната лотария или там както се казва?
              ЕДИН - Божков. Останалите са случаи от огромната маса играещи. ВАРИАЦИИ на СЛУЧАЙНИ СЪБИТИЯ
              Божков се възползва с пълна сила от ПМО. От негова гледна точка- бизнеса му има позитивно математическо очакване. А ти прочети ли статиите? Усмисли ли ги? Разбра ли какво се е случило и защо?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от STARKUS Разгледай мнение

                Всъщност има примери колкото искаш. Някой сподели статията за студентите от МИТ и лотарията. В този случей има още една, две групи, които разпознават ПМО-то и се възползват( ще потърся цялата статия и ще я постна, ако има интерес).
                А ето и още един пример за ПМО: https://www.bloomberg.com/news/featu...se-racing-code
                Също така потърси информация за т.нар. баща на куант инвестинг- вземи му прочети и книгите и ще получиш достатъчно примери.
                Я кажи колко милионери има от тотото, националната лотария или там както се казва?
                ЕДИН - Божков. Останалите са случаи от огромната маса играещи. ВАРИАЦИИ на СЛУЧАЙНИ СЪБИТИЯ
                Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                Коментар


                • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

                  Че аз от 4 години скъсявам индексите, колко да съм успешен? добре, че има и други неща в живота, че да поддържам някакви базови нива на самодоволство
                  Нема страшно аз ги скъсявам от 8 години. Алтернативата на късите индекси е дългото злато , която е много по безболезнена.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                    За мене ПМО не съществува. Няма хора или роботи които да са го постигнали.
                    Вие само развивате теории без нито един положителен пример.
                    Айде аз съм отрицателния, къде ви е положителния?
                    Имена ако щете и на роботи, кои са му недостатъците, какво е постигнал. НИЩО
                    Всъщност има примери колкото искаш. Някой сподели статията за студентите от МИТ и лотарията. В този случей има още една, две групи, които разпознават ПМО-то и се възползват( ще потърся цялата статия и ще я постна, ако има интерес).
                    А ето и още един пример за ПМО: https://www.bloomberg.com/news/featu...se-racing-code
                    Също така потърси информация за т.нар. баща на куант инвестинг- вземи му прочети и книгите и ще получиш достатъчно примери.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                      Какво искаш да кажеш че ни си успешен.
                      Че аз от 4 години скъсявам индексите, колко да съм успешен? добре, че има и други неща в живота, че да поддържам някакви базови нива на самодоволство

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                        Ще възникне проблемът с data quality в този случай

                        Защо да вярваме да данни предоставени от бъкет троловете?

                        Не е ли прекалено сложно да се вкарват чак в такива детайли? Да издават справки за данъчни декларации, парите са преведени по банка и те са доказуеми от мобилното банкиране. На троловете от националната лотария не им превеждат печалбите по сметка, да не духнат с парите, само ги черпят.
                        Last edited by bvg; 30.01.2020, 17:44.

                        Коментар


                        • Ще възникне проблемът с data quality в този случай

                          Защо да вярваме на данни предоставени от бъкет троловете?

                          Първоначално изпратено от bvg Разгледай мнение

                          Money? Струва ми се поназнайваш статистика. Искаш ли да ти извадя справката ми от реалния акаунт? В него има около 200 сделки за период от година и половина. Да направиш ако искаш един Х-скуеър или тестване на хипотеза или някакъв друг статистически тест, с който да оцениш колко вероятно е да умножа почти по 6 началното салдо? Ще направя видеа, как се логвам в акаунта си, колко пари съм внесъл колко съм изтеглил, по дни, дати и секунди кога е влизано в сделка, кога е излизано? Какво ще кажеш?
                          Last edited by Money; 30.01.2020, 19:59.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

                            Арогантността май се корелира не с интелекта, а с успеха, но това е на живо, по форумите всеки може да се въобразява на мъж
                            Какво искаш да кажеш че ни си успешен.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bvg Разгледай мнение

                              Money? Струва ми се поназнайваш статистика. Искаш ли да ти извадя справката ми от реалния акаунт? В него има около 200 сделки за период от година и половина. Да направиш ако искаш един Х-скуеър или тестване на хипотеза или някакъв друг статистически тест, с който да оцениш колко вероятно е да умножа почти по 6 началното салдо? Ще направя видеа, как се логвам в акаунта си, колко пари съм внесъл колко съм изтеглил, по дни, дати и секунди кога е влизано в сделка, кога е излизано? Какво ще кажеш?
                              Не му обръщай внимание. Не виждаш ли, че неговата цел е да троли темата. Колкото повече внимание му се обръща, толкова ще е по-активен в троленето.

                              Цитати от Википедия:
                              В жаргонната терминология на Интернет, тролът е човек, който публикува противоречиви, провокиращи или извън темата съобщения във Фейсбук, в онлайн дискусионни форуми, стаи за разговори (chat rooms), блогове, коментари към вестникарски статии и др.п., с основна цел да предизвика емоционален отговор от другите потребители, да ги провокира или тормози, или просто да попречи на нормалния тон на водения разговор.

                              Главната цел на троловете е внасянето под някакъв образ на разногласие. Подстрекателското, саркастичното, провокационното или заядливото съдържание на съобщенията на трола са с цел да склонят другите потребители да влязат в безполезна конфронтация със самия него. Колкото по-бурно реагира общността, толкова по-вероятно е тролът да продължи конфронтацията, тъй като тази реакция е знак, че действията му постигат целта му да създаде хаос. Така се е зародила и често използваната в Интернет културата мъдрост „Не хранете троловете“.

                              Канадски учени установяват през 2014 г., с помощта на изследване сред повече от 1200 души, че троловете са „нарцисисти, психопати и садисти“ (както гласи и заглавието на статия в изданието „Психологията днес“).

                              https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%98...80%D0%BE%D0%BB
                              Last edited by Mateev; 30.01.2020, 16:39.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                                Сега точно ми попадна това... много е ценно. Всеки бъдещ FX герой трябва да си принтне и да си го закачи пред компютъра


                                Nonsense correlations and Other Matters

                                Correlation coefficients must be interpreted with care. Many coefficients that are both numerically large and statistically significant by tests to be described later may contain no real information. That statistical significance has been achieved does not necessarily imply that a meaningful and useful relationship has been found. The crucial question is: What has caused the observed covariation? If there is a theory about the joint variation of X and Y, the sign and the size of the correlation coefficient may lend support to that theory, but if no such theory exists or can be devised, the correlation may be clasified as a nonsense correlation.
                                Money? Струва ми се поназнайваш статистика. Искаш ли да ти извадя справката ми от реалния акаунт? В него има около 200 сделки за период от година и половина. Да направиш ако искаш един Х-скуеър или тестване на хипотеза или някакъв друг статистически тест, с който да оцениш колко вероятно е да умножа почти по 6 началното салдо? Ще направя видеа, как се логвам в акаунта си, колко пари съм внесъл колко съм изтеглил, по дни, дати и секунди кога е влизано в сделка, кога е излизано? Какво ще кажеш?

                                Коментар

                                Working...
                                X