IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Защо повечето трейдъри губят?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от k_v_v_ Разгледай мнение

    bvg зарежи ги тия няма как да победиш гълъбите.
    Виж колко са горди с неразбирането си.

    Поне отговора на заглавието стана напълно ясен. Напълно ясно стана, че нито има заговор нито кой знае колко сложни похвати зад побеждаването на пазара, лотарията или букито, математика и стастика. А губещите са толкова много видно защо "глупавият е твърде глупав за да разбере че е глупав", интуиция
    Що бе? Виж ги сладури. Прочетоха няколко нови понятия в интернет и с малко копи пейст се опитват да изглеждат тежки, ама от 100 км си личи, че в приложната част са гола вода. Тези са ми най- интересни, дето могат цял ден да ти обясняват защо не са им проработили прогнозите. Малко мешат теми от статистика и психология - нервно лингвистично програмиране. Явно хипнотизират котировките. Трябва малко да понамали семинарите на Кобилкина, но пък в крайна сметка всеки сам си избира с какво да се забавлява.
    Last edited by bvg; 01.02.2020, 01:02.

    Коментар


    • Лошо няма, статистиката в началото е супер досадна, но после като я позахапеш малко и става по-интересна. И всъщност заедно с иконометрията е учудващо голям дял от математиката. В по-напредналата фаза става необходима и линейната алгебра.

      Има и Bayesian statistics, което е отделно направление и с много голямо приложение в изкуствения интелект.

      Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

      Money те са на А_Б. Ти искаш регресионен анализ да правят. Не че и това ще им помогне ама …
      Те да започнат с решението на задачата за играта ДАМА. Оная дето е от обратната страна на не се сърди човече .
      Ще ме накарат след 20 години мързел със статистика да хванем пак математиката
      Last edited by Money; 31.01.2020, 21:25.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
        Ти остави изкуствения интелект, ама аз от такива спецове очаквам да говорят за ADL (1, 3), ARIMA, ARMA, VAR (Vector autoregression), GARCH, volatility clustering, хетероскедастичност и т.н.

        А те t-distribution и ези/тура и то дори там с набягане на общи приказки и бла-бла... Е, как да не ги вземеш за мезе такива гълъбчета
        Money те са на А_Б. Ти искаш регресионен анализ да правят. Не че и това ще им помогне ама …
        Те да започнат с решението на задачата за играта ДАМА. Оная дето е от обратната страна на не се сърди човече .
        Ще ме накарат след 20 години мързел със статистика да хванем пак математиката
        Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

        Коментар


        • А, не знам. Имай предвид, че при обработката на голямо количество данни видеокартите са трепач, много евтино решение за любителски machine learning. Това, че интерфейсът е на Wordpress не означава, че зад него няма нещо по-така. Не мога да кажа само от тази информация.


          Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение

          Мишо,
          сега поразгледах малко по-подробно тоя сайт, дето се фукат с изкуствения интелект. Ми то, според скромното ми мнение, чиста измама е тва, scam отвсякъде. Видях, че е правен на Wordpress, някакви напудрени приказки за всякакви неща от изкуствения интелект и как събирали информация и я обработвали с видеокарти. Информация за 10000 актива от хиляди източници, чак сантименти хващали, смятали като луди с тия видеокарти да предоставят актуална информация и прогнози всеки ден. Дават некъв пример с валутни двойки с котировки отпреди две седмици и как направили 5% доходност за 10 дни.
          Колко ли балъка ще се хванат на тая въдица....

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
            Ти остави изкуствения интелект, ама аз от такива спецове очаквам да говорят за ADL (1, 3), ARIMA, ARMA, VAR (Vector autoregression), GARCH, volatility clustering, хетероскедастичност и т.н.

            А те t-distribution и ези/тура и то дори там с набягане на общи приказки и бла-бла... Е, как да не ги вземеш за мезе такива гълъбчета
            Мишо,
            сега поразгледах малко по-подробно тоя сайт, дето се фукат с изкуствения интелект. Ми то, според скромното ми мнение, чиста измама е тва, scam отвсякъде. Видях, че е правен на Wordpress, някакви напудрени приказки за всякакви неща от изкуствения интелект и как събирали информация и я обработвали с видеокарти. Информация за 10000 актива от хиляди източници, чак сантименти хващали, смятали като луди с тия видеокарти да предоставят актуална информация и прогнози всеки ден. Дават некъв пример с валутни двойки с котировки отпреди две седмици и как направили 5% доходност за 10 дни.
            Колко ли балъка ще се хванат на тая въдица....
            Last edited by Kildirim_Bei; 31.01.2020, 17:12.
            Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
            ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

            Коментар


            • Ето тука, вижте това, Modelling Non-Stationary Time Series. Понаучете малко терминология в тая област. Къде сте тръгнали по бели гащи

              https://books.google.co.uk/books?id=...0ARIMA&f=false

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                Хаха, така де. Но този същия предлага метод за търговия. Виждал съм академични статии по темата. Методът му е тестван и наистина "работи" за известно време, после се проваля с доста големи загуби и после пак работи известно време. Известното време може да е година, две, че и повече, но не предлага системна възможност за правене на пари в дългосрочен план и не е ясно кога ще издърпаш късата клечка.
                Кое работи и кое не, ще се разбере по време на мечия пазар.
                Last edited by Todor Sabev; 31.01.2020, 17:00.

                Коментар


                • Ти остави изкуствения интелект, ама аз от такива спецове очаквам да говорят за ADL (1, 3), ARIMA, ARMA, VAR (Vector autoregression), GARCH, volatility clustering, хетероскедастичност и т.н.

                  А те t-distribution и ези/тура и то дори там с набягане на общи приказки и бла-бла... Е, как да не ги вземеш за мезе такива гълъбчета

                  Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение
                  Мисля, че трябва малко да вдигнем нивото. Тва ПМО, статистики, формули са остарели неща.

                  Сега се прилагат deep-learning технологии, изкуствени невронни мрежи (каквото и да значи това), невролингвистично програмиране, самообучаващи се и самоадаптиращи се алгоритми за всякакви финансови инструменти, предвиждане на цената на всякакви финансови активи за 10 дни напред.... ехееее
                  Всички екстри на изкуствения интелект за анализ и предвиждане на финансовите пазари за смешната сума от 70$/месец.
                  Няма да цитирам сайта, сигурно ще изтрият поста. Но го има и тва вече.

                  Ние тук се занимаваме с глупости.
                  Last edited by Money; 31.01.2020, 17:02.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bvg Разгледай мнение

                    Добре притиснат съм до стената. Трол е не ползва нищо, дават му 300 лв на месец да плещи глупости.
                    bvg зарежи ги тия няма как да победиш гълъбите.
                    Виж колко са горди с неразбирането си.

                    Поне отговора на заглавието стана напълно ясен. Напълно ясно стана, че нито има заговор нито кой знае колко сложни похвати зад побеждаването на пазара, лотарията или букито, математика и стастика. А губещите са толкова много видно защо "глупавият е твърде глупав за да разбере че е глупав", интуиция
                    FinancialMarkets.Zone

                    Коментар


                    • Хаха, така де. Но този същия предлага метод за търговия. Виждал съм академични статии по темата. Методът му е тестван и наистина "работи" за известно време, после се проваля с доста големи загуби и после пак работи известно време. Известното време може да е година, две, че и повече, но не предлага системна възможност за правене на пари в дългосрочен план и не е ясно кога ще издърпаш късата клечка.

                      Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                      ,,Кравешките лайна,, явно не си ги прочел а си компетентен сигурно щот са лайна ама не само ти. Името е Чарлз Дау който е един основоположниците на техническия анализ. А индекса Дау Джоунс е кръстен на него и неговия съдружник Едуард Джоунс с които основават агенцията. И Чарз Дау не е спекулант а по скоро само анализатор.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bvg Разгледай мнение

                        Много точно го каза, това са концепции които ги няма нито в книгите, нито в семинарите на брокерите, нито има известни изнесени публични такива. Покажи ми една книга на "величията" в спекулата като Дау Джоунс или Елиът, Талеб или който друг се сетиш в която са доказани или поне емпирично измерени твърденията им, за фигури, за вълни, за нива на съпротива и подкрепа и други кравешки лайна! Нали знаеш как един учен представя доклад? Теза, изложение, опитна постановка, доказателсвто, рецензия, ползвана литература и т.н. дори и експеримантална част.

                        Един истински случай. Откривали някаква гара в България, не съм сигурен коя точно и на откриването една дама от висшето общество вижда как локомотива чака на перона, пуфти пуши и казва: "Това никога няма да тръгне", след 20 минути локомотива потегля и тя победоносно се обръща и тръгвайки си казва: "Това никога няма да спре!" - Та малко и вашта работа така.
                        ,,Кравешките лайна,, явно не си ги прочел а си компетентен сигурно щот са лайна ама не само ти. Името е Чарлз Дау който е един основоположниците на техническия анализ. А индекса Дау Джоунс е кръстен на него и неговия съдружник Едуард Джоунс с които основават агенцията. И Чарз Дау не е спекулант а по скоро само анализатор.
                        Last edited by Todor Sabev; 31.01.2020, 16:42.

                        Коментар


                        • Мисля, че трябва малко да вдигнем нивото. Тва ПМО, статистики, формули са остарели неща.

                          Сега се прилагат deep-learning технологии, изкуствени невронни мрежи (каквото и да значи това), невролингвистично програмиране, самообучаващи се и самоадаптиращи се алгоритми за всякакви финансови инструменти, предвиждане на цената на всякакви финансови активи за 10 дни напред.... ехееее
                          Всички екстри на изкуствения интелект за анализ и предвиждане на финансовите пазари за смешната сума от 70$/месец.
                          Няма да цитирам сайта, сигурно ще изтрият поста. Но го има и тва вече.

                          Ние тук се занимаваме с глупости.
                          Last edited by Kildirim_Bei; 31.01.2020, 16:44.
                          Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                          ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                          Коментар


                          • Всъщност аз повече приличам на трол от него, той по-скоро напомня за сирените от "Одисея", прекалено е красив, богат и успешен за трол

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

                              Кое точно го няма в книгите, доколкото ги разбирам КВВ ползва моментум стратегии, а Матеев и той не знае какво ползва, освен, че е изплюто от сървърите, но май става въпрос за някакви вариации на ARMA..
                              Добре притиснат съм до стената. Трол е не ползва нищо, дават му 300 лв на месец да плещи глупости.

                              Коментар


                              • И на мене също. Тъкмо викам, ха сега да видим какво ще каже bvg, а той излиза с евтините номера - щом знаеш за какво става дума дай да не си говорим

                                Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

                                Що, тъкмо стигнахме до интересното

                                Коментар

                                Working...
                                X