IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

InstaForex - Мошеници висша класа

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Това, че Инстафорекс са мошеници, го подозирах от дълго време, но си траех от благоприличие. Все пак имах акаунт в техния форум. Сега, когато вече нямам, нищо не може да ми затвори устата. Така че цялата тази история самите те си я предизвикаха. Нямаха зор да ме BAN-ват първия път, като по този начин да ми демонстрират своето превъзходство. Тогава не знам дали мухата це-це е ухапала Orion, но той ме BAN-на за 10 дена без никакво сериозно основание и без да ми даде никакъв шанс да си кажа моята гледна точка. Privelege утвърди BAN-а и с това постави началото на цялата тази олелия.

    Аз силно се обидих от първия BAN поради простата причина, че се чуствах невинен, и че съм допринесъл страшно много за техния форум. Изписал съм хиляди информационни постинги, помагащи на хората да започнат да печелят, и съм едва ли не единствения човек от техния форум, който го прави това. Всички останали ползват форума му за лаф-моабет и го пълнят със спам, само и само да напишат нещо с цел да получат някакъв бонус. Аз единствен влизах във форума, за да пиша информационни и образователни постинги.

    В началото не се интересувах от пикливата им бонус програма. Пишех дълги и подробни постинги само и единствено за да съм полезен с нещо на хората. Регистрирах си бонусен акаунт в един много по-късен период от време, и дори тогава основната ми цел беше на този акаунт да правя демонстрационна търговия. Дори няколко пъти умишлено се опитвах да зануля акаунта, което не е чак толкова лесна работа. Когато обаче започнах да водя темата за направата на печеливши роботи със Strategy Quant, реших на този бонусен акаунт да пусна няколко робота и да видя какво ще направят. Те пък взеха, че започнаха да печелят, и това вероятно уплаши InstaForex и Privelege. Все пак това бяха роботи, на които публикувах сорс кода, а пълния комплект от около 40 робота го подарих на няколко човека.

    До този момент от време аз въобще не съм си мислил, че някога ще тегля пари от бонусния акаунт, и затова не съм си правил труда да се верифицирам. Използвах акаунта като демо и като демонстрационен акаунт, търговията в който беше публична. В един момент обаче, когато печалбата стана хиляди долари, реших все пак да си ги изтегля. Защо да им ги подарявам, след като парите са спечелени по честен и почтен начин без да се нарушават правилата на бонусната им програма.

    И точно в този момент от време (не по-рано), когато реших да тегля пари, Инстафорекс ми демонстрира истинското си лице на БРОКЕР-МОШЕНИК. Направи го, като ми отказа да верифицира акаунта. В същото време и със същите документи Европейския клон на ИнстаФорекс ми направи верификацията без никакви проблеми. Следователно проблемът не е в документите. Проблемът е в това, че другия ИнстаФорекс НЕ ЖЕЛАЕШЕ ДА МИ ИЗПЛАТИ ЧЕСТО ЗАРАБОТЕНАТА ПЕЧАЛБА. И затова те задействаха НЕЗАКОННАТА ЗАЩИТНА КЛАУЗА, че имат правото когато си искат ДА ОТКРАДНАТ ПАРИТЕ НА НЯКОГО, без да дават никакви обяснения за това.

    При това положение Privelege няма никакво морално или законно право да обвинява мене за каквото и да било. Вината е само и единствено във МОШЕНИЧЕСКАТА СХЕМА НА ИНСТАФОРЕКС, която схема се задейства спрямо мене, защото започнах да печеля много пари. Това е първопричината за последвалите събития. Всичко останало са следствия. По-долу накратко публикувам последователността на събитията във времето.

    1. Аз си трая и не искам пари от Инстата, така че всичко е мирно и тихо дори и тогава, когато някой ме обиди и аз му отвърна със същото. Saxsteen например много пъти ме е наричал ИДИОТ и Privelege не му трие постингите, защото според него това не е било обида.
    2. Аз започвам да печеля много в бонусния акаунт, но не искам да тегля перчалбата. Всичко продължава да си е мирно и тихо.
    3. Аз правя опит да си изтегля печалбата, но за целта трябва да си верифицирам акаунта.
    4. Изпращам документи за верификация и на двата офиса на Инстафорекс- европейския и другия, в който ми е бонусния акаунт.
    5. От европейския офис ми правят верификацията и започват да ме притесняват по телефона кога ще захраня акаунта със живи пари.
    6. От другия офис МИ ОТКАЗВАТ ВЕРИФИКАЦИЯ. Тоест вече се е задействала МОШЕНИЧЕСКАТА СХЕМА.
    7. Изпращам мейл на съпорта, за да ги питам какво не им е наред в моите документи. Отговор НЯМА.
    8. Пиша във форума с молба за съдействие да си изясня защо ми е отказана верификация. Privelege също отказва да ми съдейства.
    9. Аз оставам в небрано лозе. Нямам никакъв шанс да получа съдействие от когото и да било.
    10. Няколко пъти правя опит да повдигна въпроса във форума, за да обясня на другите хова, че Инстафорекс ми играе КУРВЕНСКИ НОМЕРА.
    11. Започва кампания по изтриване на всички мои неидобни постинги.
    12. Започват да ми изпращат предупреждения за наказания, че уж съм им бил нарушавал правилата на форума. В него обаче няма правило, което да забранява човек да иска съдействие за проблемите си със съпорта на Инстафорекс.
    13. Абсолютно неоснователно ми дават няколко наказателни точки, последвани от 10 дневен BAN от страна на Орион.
    14. Аз вече съм бесен, защото ИЗМАМНИЧЕСКАТА СХЕМА НА ИНСТАФОРЕКС се стовари върху мене без да ми даде никакъв шанс да се защитя и да си кажа моята гледна точка.
    15. Отворих тази тема във Investor.bg и в нея описах случая. Да, използвах силни думи, но няма как да е другояче когато човек се е почувствал УНИЖЕН и ИЗМАМЕН.
    16. След като изтече 10-дневния BAN написах един постинг във форума на Privelege, в който разкривах коя е неговата самоличност, и в който намеквах, че всеки ще си получи заслуженото за неговите действия.
    17. Постинга беше изтрит буквално на секундата и аз получих вечен BAN.
    18. Privelege (тука е ruseneca) дойде в тази тема и започна да приказва ЛЪЖИ и ИЗМАМИ, като това го прави до ден днешен.

    Истината обаче е една единствена - срещу мене се задейства ИЗМАМНАТА СХЕМА НА ИНСТАФОРЕКС, защото честно и почтено спечелих много пари и направих опит да си ги изтегля.

    Чак след това започнаха да ме наказват за измислени нарушения, и да ме BAN-ват без причина. Просто така им беше разпоредено от InstaForex. Оказва се, че InstaForex е добър брокер само за тези клиенти, които губят пари. За тези, които печелят, веднага започва да прилага ИЗМАМНАТА СХЕМА с НЕЗАКОННАТА ЗАЩИТНА КЛАУЗА.

    Да, тази схема се задейства рядко, защото рядко някой започва да печели големи суми. Въпросът ми обаче е има ли смисъл човек да си губи времето с бонусите на ИнстаФорекс, след като вече е ясно, че никога няма да му позволят да си изтегли печалбата, ако спечели големи пари. Да, дребни печалбици изплащат, за да поддържат разклатеното си ренюме, но ако някой спечели много пари, те няма да му ги дадат. Точно обратното - ще намерят начин да го изкарат него виновен за това, и ще го BAN-нат за вечни времена.
    Last edited by Mateev; 09.10.2019, 12:19.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
      Selena не е смешно, обидно е. Той ни е сънародник.
      ...което е жалко. Не обичам паразитите. Затова, се чудя на Матеев, що се е заврял при тях. Иска да спечели?
      Last edited by RUBLA; 09.10.2019, 10:12. Причина: Спазвайте добрия тон!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ruseneca Разгледай мнение
        Отвори си очите и си затвори портфейла! Думата "доверие" няма да я чуеш на световните подове!
        Не разбирам къде трябва да я чувам. Думата ДОВЕРИЕ означава дали АЗ имам доверие на някой брокер. Ако аз заподозра че чисто теоретично е възможно да ми прави някакви номера .... пари от мен няма да види.И няма документ или договор който да ме накара да внеса и стотинка ако нямам такова доверие.И това не съм само аз , а всеки нормално мислещ човек.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

          А да си чувал нещо за договорите с незаконен предмет и съответната им изначална им нищожност? Сигурно и това ти звучи като корейски трактат по медицина от XVIти век...та...засега я остави гинкобилобата и се концентрирай в гражданското право...чл. 26, ал. 2 ЗЗД...


          А ти за място на сключване и понятие като "международен договор" и кога важи международното право, кога националното и кога двете страни евентуално могат да се споразумеят правото на коя държава ще важи в договора? Законите ги четете като дявола евангелието.

          Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
          ruseneca , с думи прости казано смяташ че е напълно в реда на нещата " компанията" каквото е дала като "бонус" да може да си го вземе обратно по нейно си усмотрение. Много странно чуство за справедливост и то било и контрол. С една дума - това се нарича ИЗМАМА.

          Разбира се, че е справедливо! Кой брокер не е поставил такава защитна клауза в договора си?! Ако утре вземеш кредит от банката, банката трябва ли да те "измами" и да поиска да и върнеш кредита, наедно с лихвата по него, или ще бъде така добра да ти даде парите ей така, безвъзмездно?!

          Помислете преди да пишете!
          Безплатен обяд НЯМА! Ако все пак такъв ви се предлага, НЯКОЙ вече го е платил! Ако някой плаща за нещо, той е изправен пред финансов риск, който трябва да се елиминира по някакъв начин. Това става със защитни клаузи.

          Почнете да си четете договорите, не само с брокерите, а въобще! Така ще имате по-ясна ГЛОБАЛНА картина.

          Първоначално изпратено от shkata Разгледай мнение


          Понякога се появява възможност по законен начин да прецакаш някой клиент. Това че имаш тази възможност означава ли че трябва да го правиш? В този сектор , както и в банковия , всичко опира до доверие. Като покажеш че не може да ти се има доверие и като прибавим факта че си офшорка дето може да прави каквото си иска, на практика се обезмисля всичките пари дето са вложени за да се изкара нещо от малък пазар като нашия.


          Отвори си очите и си затвори портфейла! Думата "доверие" няма да я чуеш на световните подове!

          Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
          Искам да кажа, че Privelege трябва да е благодарен на модераторите на този форум, че го оставят да се защитава и да продължава да приказва врели-некипели. В неговия форум посетителите нямат това щастие - да могат да се защитят или най-малкото да си кажат тяхната си гледна точка. В неговия форум той директно трие, и после лъже обществеността, че еди кой си бил наказан, защото бил нарушил еди какво си. И хората изпитват сляпо безсилие и отчаяние, че не им се дава правото да се защитят.

          Затова трябваше да отворя тази тема във форум, в който аз съм администратор, и след това да започна да му трия неговите обяснения. А ако много започнеше да подскача, трябваше да го BAN-на и да кажа на всички, че 4 пъти е нарушил правилата на форума - ха, ха ..... Само така той щеше да изпита това, което стотици хора изпитват в неговия форум - сляпо отчаяние от безсилието си да противодействат на неговите лъжи и измами.


          Бъди благодарен на модераторите тук, че въобще са запазили темата ти, защото е в противоречие на условията им за ползване! Като гледам, решили са само да те редактират.

          И тук се трият постове, не е като да не се трият. И то с основание, смея да твърдя! Ние също сме имали такова! Тук просто толерансът е по-висок, докато при нас е по-нисък заради бонус кампанията. Тук идеята е повече трафик, съответно и рекламодатели, при нас по-смислени постове.
          Но за цинизмите, които от време на време присъстват в постовете ти, и на двете места бихме подходили с отвращение и незабавно поставяне на нарушение, а защо не и бан.

          Направи си собствена платформа и си псувай и обиждай наред. Като подхванеш лекарите ( които явно са ти трън в очите ), минеш през Инстафорекс и мен, и не приключваш до тук...Свободен пазар, свобода на словото, но не и свободия! Всичко си има граници!
          С Уважение,
          Bulgaria-Forex™

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

            А да си чувал нещо за договорите с незаконен предмет и съответната им изначална им нищожност? Сигурно и това ти звучи като корейски трактат по медицина от XVIти век...та...засега я остави гинкобилобата и се концентрирай в гражданското право...чл. 26, ал. 2 ЗЗД...
            Ти па ся уплаши човека , нема да можем да му четем надъханите манипулации.

            Коментар


            • ruseneca , с думи прости казано смяташ че е напълно в реда на нещата " компанията" каквото е дала като "бонус" да може да си го вземе обратно по нейно си усмотрение. Много странно чуство за справедливост и то било и контрол. С една дума - това се нарича ИЗМАМА.
              D.Y.F-091066

              Коментар


              • Selena не е смешно, обидно е. Той ни е сънародник.
                D.Y.F-091066

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ruseneca Разгледай мнение

                  С кои закони? Тези в България ли? Защото като юридическо лице, брокерът определя правилата на промоциите и кампаниите си спрямо мястото на регистрация и регулация! А то не е нито в България, нито в която и да било друга страна членка на ЕС!

                  Ако си отвориш сметка при австралийски брокер, българските ли закони ще важат, или тези в Австралия? Аз залагам на второто!
                  Умрях от смях. Боже, събери си вересиите.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ruseneca Разгледай мнение

                    И как така пропуснахме точно тази точка да прочетем, след като знаем, че търгуваме с чужди пари?! А тя там залежава от 2010 г. насам, видно и доказуемо. Google не забравя! Тайната е в гинкобилобата, смеси я с меда.

                    Много наивно звучи някой ей така да си раздава пари, без да има защитна клауза. Не мислиш ли?
                    Айде бягай обратно при роботите, че ПМО-то не е само статистика, трябва си и разбиране на договора, с който си бил обвързан. На теория всичко точно, но на практика...нещата май куцат.
                    А да си чувал нещо за договорите с незаконен предмет и съответната им изначална им нищожност? Сигурно и това ти звучи като корейски трактат по медицина от XVIти век...та...засега я остави гинкобилобата и се концентрирай в гражданското право...чл. 26, ал. 2 ЗЗД...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
                      Точно тази точка 10.3 ще му изяде главата на Privelege. Първо самата точка е шокираща, и нейния текст е достатъчен да изгони от Инстафорекс дори и най-заблудените до момента трейдери. И второ - аз такава точка не си спомням. Явно е дописвана/редактирана нощес. Това няма начин да не бъде забелязано от ГДБОП. Благодаря на Privelege, че сам си направи харакири .....

                      Нещо много бързо администраторите на ИнстаФорекс се разтропаха да променят правилата. Интересно дали ползват адвокат, или в бързината правят глупост след глупост.
                      Да си вкара човек автогол си е изкуство. Точка 10.3 изби рибата. Благодаря за забавлението.

                      Коментар


                      • Искам да кажа, че Privelege трябва да е благодарен на модераторите на този форум, че го оставят да се защитава и да продължава да приказва врели-некипели. В неговия форум посетителите нямат това щастие - да могат да се защитят или най-малкото да си кажат тяхната си гледна точка. В неговия форум той директно трие, и после лъже обществеността, че еди кой си бил наказан, защото бил нарушил еди какво си. И хората изпитват сляпо безсилие и отчаяние, че не им се дава правото да се защитят.

                        Затова трябваше да отворя тази тема във форум, в който аз съм администратор, и след това да започна да му трия неговите обяснения. А ако много започнеше да подскача, трябваше да го BAN-на и да кажа на всички, че 4 пъти е нарушил правилата на форума - ха, ха ..... Само така той щеше да изпита това, което стотици хора изпитват в неговия форум - сляпо отчаяние от безсилието си да противодействат на неговите лъжи и измами.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ruseneca Разгледай мнение

                          С кои закони? Тези в България ли? Защото като юридическо лице, брокерът определя правилата на промоциите и кампаниите си спрямо мястото на регистрация и регулация! А то не е нито в България, нито в която и да било друга страна членка на ЕС!

                          Ако си отвориш сметка при австралийски брокер, българските ли закони ще важат, или тези в Австралия? Аз залагам на второто!

                          Понякога се появява възможност по законен начин да прецакаш някой клиент. Това че имаш тази възможност означава ли че трябва да го правиш? В този сектор , както и в банковия , всичко опира до доверие. Като покажеш че не може да ти се има доверие и като прибавим факта че си офшорка дето може да прави каквото си иска, на практика се обезмисля всичките пари дето са вложени за да се изкара нещо от малък пазар като нашия.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ruseneca Разгледай мнение
                            ......За цялата тази ситуация, в която се намира Mateev, не съм виновен нито аз, нито колегата модератор във форума, нито InstaForex! Виновен е Mateev с цялото си бездействие при идентификация на сметката си по-рано и с 4-те нарушения на правилата на форума, след които беше баннати изключен от БОНУС кампанията.

                            Редно е Mateev да си понесе отговорността за нарушенията! За всяко такова има наказание!
                            Стига си натяквал тези измислени 4 нарушения, защото аз за такива не се сещам. Хайде покажи ми постингите в твоя форум, в които нещо съм съгрешил, и след това ми посочи кое правило на форума съм нарушил.

                            И не ми се прави на света вода ненапита, защото форума на Инстата е пълен с обидни постинги от един човек към друг, които явно не са нарушение и не се трият, а моите постинги се трият без да съм нарушил никакви правила - просто защото това са НЕУДОБНИ ПОСТИНГИ за Инстата или за Privelege. Който не вярва, нека да направи търсене във форума на Инстата с думичката ИДИОТ и ще открие, че тя се среща в 80 различни теми, без съответните постинги да са били изтривани. Значи проблемът не е в обидните постинги, а в нещо друго.

                            Аз лично се сещам за 4 мои прегрешения към Инстафорекс:
                            1. Започнах да водя няколко теми, в които започнах да уча хората как да си направят печеливша търговска стратегия. Това обаче се възприе като заплаха за печалбите на Инстата.
                            2. Започнах да подарявам готови печеливши роботи. Това е още по-голяма заплаха, защото ако всеки започне да печели, Инстата ще фалира.
                            3. Започнах прекалено много да печеля в бонусния акаунт с темпо от няколко стотин процента в годишен план. С това пък направо им бръкнах в червата и те дотолкова се уплашиха, че веднага се разпоредиха по някакъв начин да бъда спрян. Ако не го бяха направили, щях да тегля хиляди долари не се знае колко пъти.
                            4. Започнах да диря сметка на Privelege, че с едни и същи мои документи бях верифициран в европейския клон на Инстата, и в същото време бях отсвирен от другия клон. Това вече си беше живо доказателство, че Инстата играе курвенски номера на печелившите клиенти. Не може едни и същи документи да са приемливи за едните и неприемливи за другите, при положение че собственика и да двете фирми е един и същи. Явно става въпрос за дискриминация - в единия клон вече съм печеливш клиент, и затова ми играят курвенски номера, а в другия все още не го знаят това..

                            Та сега не само си мисля, но и вече съм на 100% убеден, че Privelege извърши САМОРАЗПРАВА с мене по поръчка на висшите шефове на Инстата. Няма абсолютно никакво значение какво съм писал или казал - аз просто съм един от неудобните за тях клиенти, а на такива главата трябва да им се реже докато е време.
                            Last edited by Mateev; 08.10.2019, 19:18.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ruseneca Разгледай мнение

                              "С думи прости и цитати" съм обяснил назад в темата. Не изпитвам и необходимост да убеждавам когото и да било в някаква теза! Всеки има глава на раменете си, за да осмисли, че парите не растат по дърветата, а когато те се раздават току така от някой, винаги има условия, които трябва да се спазват.

                              Тук съм, защото името ми е било използвано в черен пиар и за да разясня, че в цялата тази ситуация има едно лице, което твърди, че е било измамено от група мошеници, които в крайна сметка са организирали кампания с ясни правила и клаузи, с цел въвеждането на нови трейдъри в света на финансите без те да рискуват свои собствени средства, търгувайки в реални условия, а не с демо сметка!

                              Освен Трейдър.бг които преди време бяха организирали същата тази кампания с наша помощ като знания и опит и с подкрепата на друг форум, за други "смелчаци" не се сещам!
                              Ами ето, даваме възможност да неутрализираш черния PR. Колко му е?
                              А законите...Пука ли ти? Не личи.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                                Правилата при вас немат нищо общо с законите , а точно обратното. Всъщност с вашите правила и санкции нарушавате законите.
                                С кои закони? Тези в България ли? Защото като юридическо лице, брокерът определя правилата на промоциите и кампаниите си спрямо мястото на регистрация и регулация! А то не е нито в България, нито в която и да било друга страна членка на ЕС!

                                Ако си отвориш сметка при австралийски брокер, българските ли закони ще важат, или тези в Австралия? Аз залагам на второто!
                                С Уважение,
                                Bulgaria-Forex™

                                Коментар

                                Working...
                                X