IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Нужно ли е да плащам данък и какъв ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от forexboy Разгледай мнение

    Абе вие у НАПо комай умирате от скука, че се чудите какви сондирания да правите по форумите. Те затова искат да ви намалят, щото количество много, качество никакво!


    Коментар


    • Първоначално изпратено от lenovo Разгледай мнение
      ако не си изтегля парите а стоят в платформата, ще трябва ли да плащам данъци пак или не
      Данъчното облагане не се определя от това дали си изтеглил парите или не.

      По въпроса писахме в темата: Относно данъчно облагане при търговия с акции през Interactive Brokers
      Last edited by vstoykov; 23.04.2018, 22:04.
      Два прости метода за легално намаляване на данъците

      Коментар


      • Първоначално изпратено от lenovo Разгледай мнение
        Значи се получава двоино облагане така ли излизане ?
        Съгласно данъчното законодателство на САЩ (Internal Revenue Service 26 CFR Part 1 RIN 1545–BJ56) от 01 март 2017 г. ****** удържа 30% данък върху получените дивидентни плащания за CFD (ДЗР) върху американски акции.
        и още 5-10% за бг.
        не плаща се само на едното место. по изгодно е в БГ. ама за дивидента не става защото се удържа при източника. за капиталовата доходност става

        Коментар


        • А това какви и колко акции купуваш къде се отразява, че после да те гонят за данъците

          Коментар


          • Значи се получава двоино облагане така ли излизане ?
            Съгласно данъчното законодателство на САЩ (Internal Revenue Service 26 CFR Part 1 RIN 1545–BJ56) от 01 март 2017 г. ****** удържа 30% данък върху получените дивидентни плащания за CFD (ДЗР) върху американски акции.
            и още 5-10% за бг.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от lenovo Разгледай мнение
              Здравейте планирам да си купя акции, интересувам се ако направя печалба , ще трябва ли да плащам данъци какви и колко и т.н.
              Другия ми въпрос,е ако не си изтегля парите а стоят в платформата, ще трябва ли да плащам данъци пак или не , да кажем направя 1000 лв печалба и тя стой в онлайн сайта от където съм направил инвестиция на тяхната треидинг платформа,ще трябва ли пак да ги декларирам и плащам нещо ?
              Абе вие у НАПо комай умирате от скука, че се чудите какви сондирания да правите по форумите. Те затова искат да ви намалят, щото количество много, качество никакво!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Intern-trader Разгледай мнение

                Отговарям и на другия ти въпрос, определено първо трябва да се чете, защото по тези теми има доста писано и никой няма да си направи труда да ти отговори детайлно, след като ти не си направиш труда да провериш първо какво има по тия въпроси. Дали си теглиш или не парите от платформата няма никакво значение, това е грешка, която правят доста хора. За облагане на доходите е водещо дали и кога са получени, а това става когато направиш продажба и положителната разлика от сделката влезе в сметката, независимо кой ти е посредника и в коя страна е. Ако сделките са в България и ЕИП на регулиран пазар, няма данък, но извън тези борси, капиталовите печалби са облагаеми.
                За европейското икономическо пространство - важно уточнение - и аз благодаря - защото моята особеност е, че почти никога не продавам, само купувам
                За тегленето на парите от - ного ясно - все една да питаш дали държиш ДОД, ако си държиш парите в дебитната карта, вместо да си ги теглиш и да си ги изхарчиш.
                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                Коментар


                • ставката е 10% за капиталова печалба. дивидента се облага при източник и зависи в коя държава е. за БГ е 5%

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от lenovo Разгледай мнение
                    Другия ми въпрос,е ако не си изтегля парите а стоят в платформата, ще трябва ли да плащам данъци пак или не , да кажем направя 1000 лв печалба и тя стой в онлайн сайта от където съм направил инвестиция на тяхната треидинг платформа,ще трябва ли пак да ги декларирам и плащам нещо ?
                    Отговарям и на другия ти въпрос, определено първо трябва да се чете, защото по тези теми има доста писано и никой няма да си направи труда да ти отговори детайлно, след като ти не си направиш труда да провериш първо какво има по тия въпроси. Дали си теглиш или не парите от платформата няма никакво значение, това е грешка, която правят доста хора. За облагане на доходите е водещо дали и кога са получени, а това става когато направиш продажба и положителната разлика от сделката влезе в сметката, независимо кой ти е посредника и в коя страна е. Ако сделките са в България и ЕИП на регулиран пазар, няма данък, но извън тези борси, капиталовите печалби са облагаеми.

                    Коментар


                    • Леновов - има куп теми по въпросът - чети.

                      Но ок - отговарям ти накратко - плащаш данък върху капиталова доходност (ако купиш акции и по-скъпо ги шитнеш) - ако те са чужди - Български: не.
                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                      Коментар


                      • Нужно ли е да плащам данък и какъв ?

                        Здравейте планирам да си купя акции, интересувам се ако направя печалба , ще трябва ли да плащам данъци какви и колко и т.н.
                        Другия ми въпрос,е ако не си изтегля парите а стоят в платформата, ще трябва ли да плащам данъци пак или не , да кажем направя 1000 лв печалба и тя стой в онлайн сайта от където съм направил инвестиция на тяхната треидинг платформа,ще трябва ли пак да ги декларирам и плащам нещо ?
                      Working...
                      X