IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от БАЦЕ Разгледай мнение

    Какво....."хартиеното"....??
    И.....въобще какво е "хартиено злато" ??
    Познаваш ли някой който има такова...??
    Колко е в момента цената на "хартиеното "и колко е на ...реалното ??
    Има ли разлика ????
    Кога ще има ???
    Хартиеното са фючърсите в злато. Оказват влияние на цената, но когато дойде Видьов ден те помагат за по бързото му изстрелване към 5000$ за унция

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

      Разбира се че не оказва влияние.Влияние оказва хартиеното................
      Какво....."хартиеното"....??
      И.....въобще какво е "хартиено злато" ??
      Познаваш ли някой който има такова...??
      Колко е в момента цената на "хартиеното "и колко е на ...реалното ??
      Има ли разлика ????
      Кога ще има ???

      Коментар


      • Първоначално изпратено от БАЦЕ Разгледай мнение
        използването на златото в промишлеността не оказва почти никакво влияние върху цената му...
        това няма да се промени и в бъдеще
        Разбира се че не оказва влияние.Влияние оказва хартиеното................

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Krum Sokolov Разгледай мнение
          Точно така! Да обясним на някои невежи, че добива на злато през последните 3-4 години спада, както и инвестициите за откриване на нови залежи. Затова и смятам да обърна 30% до 50% от парите си в злато. В момента купувам на всеки лев спад в цената с идеята да започна да удвоявам количествата след още 2 лева спад на грам. Не мисля че златото ще падне под 65 лева за грам. в момента купувам златни монети с чистота 23.666 карата и смятам да напълня един чувал
          Ти обръща някога и доларите в австралийски долари.......
          При курс ....1.06
          Друг е въпросът че това беше преди 6 години и тая цена няма да я видим поне още шест години.......
          за сведения сега сме 0 74.........
          да не стане и сега така че ти си известен с куците си сделки.......

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение

            Блестящо. В момента около 20% от годишния добив на злато отива за промишлени цели. Има уникални физични характеристики.
            Особено ценно за някои електроники с критична важност. Там само най-доброто е достатъчно добро.
            Точно така! Да обясним на някои невежи, че добива на злато през последните 3-4 години спада, както и инвестициите за откриване на нови залежи. Затова и смятам да обърна 30% до 50% от парите си в злато. В момента купувам на всеки лев спад в цената с идеята да започна да удвоявам количествата след още 2 лева спад на грам. Не мисля че златото ще падне под 65 лева за грам. В момента купувам златни монети с чистота 23.666 карата и смятам да напълня един чувал
            Last edited by Krum Sokolov; 29.07.2018, 10:48.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
              Един въпрос от практиката, извън теорията и касичките
              - Какво е бъдещето за използването на златото в промишлеността?
              използването на златото в промишлеността не оказва почти никакво влияние върху цената му...
              това няма да се промени и в бъдеще

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Krum Sokolov Разгледай мнение
                Аз пък се радвам много на спада на златото, защото имам евра и паунди. Доларите ги продадох (над 1.80) и сега обръщам хартийките в злато (мисля че долара ще се обезценява дългосрочно). Ако златото пада още, ще купувам с двойни обеми и после с четворни. Радвам се когато някой дава прогнози за ново дъно. очаквам златото да тръгне към 5000$ в следващите 10 години.
                Толкова ти е акълът сополов - Чунчо .....
                Що не ги купи доларите пак на 1 57.
                болинджъра. ..... не подсказали ти......
                и докато пада златното..... ти се обезценяват и еврата и паунда кокоши- милионере. ...

                пп.... злато на 5000 долара унцията През идващите 10 години ще го видиш само ако се запишеш у БСП..... и си сложиш над кревата фототапет на Путин
                .
                Last edited by БАЦЕ; 29.07.2018, 10:38.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
                  Един въпрос от практиката, извън теорията и касичките
                  - Какво е бъдещето за използването на златото в промишлеността?
                  Блестящо. В момента около 20% от годишния добив на злато отива за промишлени цели. Има уникални физични характеристики.
                  Особено ценно за някои електроники с критична важност. Там само най-доброто е достатъчно добро.
                  Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                  ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                  Коментар


                  • Един въпрос от практиката, извън теорията и касичките
                    - Какво е бъдещето за използването на златото в промишлеността?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                      Стана интересно ..
                      .от 1045 пробив докъде го виждаш ...и времеви хоризонт , please
                      Аз пък се радвам много на спада на златото, защото имам евра и паунди. Доларите ги продадох (над 1.80) и сега обръщам хартийките в злато (мисля че долара ще се обезценява дългосрочно). Ако златото пада още, ще купувам с двойни обеми и после с четворни. Радвам се когато някой дава прогнози за ново дъно. очаквам златото да тръгне към 5000$ в следващите 10 години.
                      Last edited by Krum Sokolov; 29.07.2018, 08:15.

                      Коментар


                      • Златото затвори на 1222.22

                        “Случайното” ниво

                        Коментар


                        • Екса, тебе в предвижданията за златото хич те няма, ама за Амазон (дето не можеш и тикъра му да напишеш като хората) се оказа прав

                          +4.07% в предварителната търговия...

                          Първоначално изпратено от misho2 Разгледай мнение
                          20.06.2018, 18:34

                          Ами по-логично е тогава покупка на АМАZ (или други от СИПа), която качи 70% за последните 12 месеца, нале ?
                          Last edited by Money; 27.07.2018, 12:24.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Tantum Разгледай мнение

                            Учудвам се, че ми задаваш такива въпроси. Хората, които са малко по-запознати с инвестирането, би следвало да са наясно за какво говоря.


                            Не се учудвам .........че се учудваш.
                            Изброй , 3ма - 4 ма поне от тия..............
                            Хората, които са малко по-запознати с инвестирането, би следвало да са наясно за какво говоря
                            Да не се учудиш още повече......

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от БАЦЕ Разгледай мнение

                              1. Колко краткосрочни движения............на 15 мин. графика или на Дневна графика.........
                              2. Напиши поне 4-5 имена от '' всички големи инвеститори '' , да видим на кои трябва ''да вярваме''
                              3 Дай линк да видим , къде са казали или написали че са ''съгласни '' в невъзможноста да се предвидят краткосрочни движения.....


                              пп....Щото аз го правя в 75 % от случаите..............ама това щото , сигурно не съм у списъка на ''големите инвеститори''
                              Учудвам се, че ми задаваш такива въпроси. Хората, които са малко по-запознати с инвестирането, би следвало да са наясно за какво говоря.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                                Стана интересно ..
                                .от 1045 пробив докъде го виждаш ...и времеви хоризонт , please
                                2-3 страници назад съм го описал ................. ''чичо Митко" го е и цитирал..........
                                И пак.......с пояснението че е един от възможните варианти за сега.............
                                За тайминг не се наемам.......... Има 2-3 основни суингови движения до тогава (ако ще става )...............
                                Трябва поне половината да минат............ за да предположа..............

                                Коментар

                                Working...
                                X