IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Best Drill Interceptions In The Mining Sector For The Week Ended 19 August 2018

    https://seekingalpha.com/article/420...19-august-2018
    destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

    Коментар


    • Хубаво оформено есенце .............
      За жалост ...... постфактум ... ..................Тоест - при случили се ВЕЧЕ , събития ...........
      Есенце .... отричащо едногодишни , други , хубави есета от същия автор ....
      Тук виждам синтезирани , и прилежно подредени мой прогнози , дори '' до долар '' , представени ......... като '' ЕВРИКА ''
      Дори '' възможностите '' са '' преснимани '' , но непознаването на материята изцяло , отново е довело до грешки , които в последствие , биха вкиселили не едно шампанско .................






      Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение
      Златото си отдъхна малко след като почти не "фалира" по-миналата седмица.
      Това масивно движение надолу трудно може да се е тълкува като нещо друго освен трета вълна в C-вълна на корекцията започнала от Август 2016.
      ще покажеш ли графика с нотация ???

      Началното ми очакване беше че едно от най-масивните ралита, които златото е имало /Януари-Юли 2016/ е кориграло със спада до 1120 в края на 2016та и оттам е започнал новият импулс.( една година ти говоря че грешиш )
      Очевидно обаче златото има друго на ум. (само то ли ?? )
      Цялото 6-месечно движение от Януари-Юли 2016 продължава да коригира вече 18 месеца. Имайки предвид обаче какъв беше мащабът на ралито, това не е чак толкова необичайно, въпреки че действително малко "попрекалява". (Айде , бе ...... верно ли не е ''необичайно'')

      По същество:
      Това рали, което в момента виждаме твърде възможно е:
      1. Четвърва вълна в 3та вълна на С-вълната на корекцията започнала от Юли-Август 2016. В този случай следва да имаме още две спускания за нови дъна: за завършването на третата вълна. И след това за спускането на финалната 5 вълна на С-вълната
      2. Трета вълна е завършила и сега сме в 4-та вълна на С-вълната, което означава, че предстои още едно финално спускане.
      Варианти 1 и 2 са вероятни в този ред и докато сме под 1220. Затвърждават се с пробив на 1182.

      3. Третият вариант е да сме намерили дъно и да започне изграждането на нов сет-ъп като този, който така гръмко се провали преди няколко седмици, още с пробина на 1245. Този вариант тепърва има да се доказва с изграждане на импулс и пробив на две съпротиви. Така че има доста време.
      (е па то 4 -та възможност , няма ..... )

      Допълнително:
      Ако действително се намираме във варинати 1 или 2, и особено вариант 1 - има вероятност сентиментът да стане невъобразимо мрачен. Докато във вариант 2 спускане до 1150 ( те тая цифра не ми е ясно - отде я знаеш ) може да завърши фигурата, при вариант 1 таргетът 1100 ще действа като магнит да цената. Но при изпълнение на вариант 1, ще има сет-ъп като по учебник: импулс Януари-Юли 2016, а-b-c корекция от юли 2016 до, да кажем, края на 2018та. Таргетът на този сетъп при златото е между 1,618 и 2,00 екстензията на първия импулс, който е 332 долара. С други думи докато тази фигурна е валидна, тя предполага доста стремглав устрем към таргет, който е между 537,17 и 664 долара над предстоящото дъно. Ако приемем хипотезата, че действитело се развива корекция като "по учебник" с дъно 1100, таргетът ще бъде между 1637 и 1764 долара някъде в рамките на 12-18 месеца, въпреки че времевия хоризон е условен.
      (изчисленията , математически са верни ......... Въпроса е ,че вероятноста да е сгрешен ''модела'' за сетъпа е голяма .
      Това ще доведе , до още изгубено време в крещене на РАЛИ ....... и неизпито шампанско )


      Важно е да уточня, че не е важно само да се види спускане до даден таргет и да се влиза с рогата напред. Веднъж стигнала таргетът си, цената трябва да даде нужната реакция/индикация за направено дъно, а именно дивергенции, заформяне на импулс, пробив на съпротива. В противен случай се ловят падащи кинжали.


      Допълнително2:
      Колкото и да не съм фен на корелациите, имам предвид, че златото може да изчаква сините чипове в америка и европа да завършат петата си вълна на ръстове. Мисля, че до края на годината ще се справят. Възможно е и немалка част от тях да свършат с ED, за който е характерно супер рязкото обръщане на тренда с таргет началото на диагонала. Това добре би съвпаднало с движението, което се очаква при металите.
      Като цяло догодина е твърде вероятно да станем свидетели на ужасно мечи и страшен сентимент. Корекцията от 20-30% реално се категоризира като мечи пазар, рецесия въолще не е изключена.
      Предстои да видим дали Софийските имоти ще се пуснат рязко за С-вълна към 700 евро или ще коригират скромно с 15-20% докъм 950-1000евро /м2, откъдето да видим още един връх няколко години по-късно преди голямото МЯУ. (Тук - добре ..... И пак тихомълком смяна на идеите ..... Описаното движение в имотите на вълна '' с '' е мое , а ти отново се противопоставяше със идея за 2-3 годишен ръст над сегашния връх със таргет 2500 $ кв.м ( търсеше 5-та за завършек на целия ръст .............. Не ми се търси , иначе ще го постна )
      **Като цяло докато Дау държи 19100-20000 догодина, това по-вероятно ще бъде много страшна корекция, а голямото МЯУ няколко години по-късно.

      Допълнително3:
      Много хубаво някой беше споменал Дау/голд съотношението. (кой ли е тоя .....някой ) Аз го ползвам като потвърждение за дългосрочните ми очаквания. (верно ??? не ти помогна много в изминалата година )
      Действително таргетът Дау/голд е под 1 следващите 1-2 десетилетия (хахаха един път да си на мойто ) . А дау/силвър минимум 25!!
      Сега всеки хубаво да си направи сметката дори да сме съвсем близо до върха от примерно 30000 и видим наистина страшна корекция от 70%, това ни връща към дъно 9000. Хайде сега сметките с рейшотата
      Това действително предстои следващите 10 до може би максимум 30 години. Според мен малцина подозират какво всъщност готви сектора и как мантрата за една и съща покупателна способност ще се пръсне на парчетата.



      Успех! (мерси )
      Last edited by Kondora; 25.08.2018, 13:05.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение
        Златото си отдъхна малко след като почти не "фалира" по-миналата седмица.
        Това масивно движение надолу трудно може да се е тълкува като нещо друго освен трета вълна в C-вълна на корекцията започнала от Август 2016.

        Началното ми очакване беше че едно от най-масивните ралита, които златото е имало /Януари-Юли 2016/ е кориграло със спада до 1120 в края на 2016та и оттам е започнал новият импулс. Очевидно обаче златото има друго на ум. Цялото 6-месечно движение от Януари-Юли 2016 продължава да коригира вече 18 месеца. Имайки предвид обаче какъв беше мащабът на ралито, това не е чак толкова необичайно, въпреки че действително малко "попрекалява".

        По същество:
        Това рали, което в момента виждаме твърде възможно е:
        1. Четвърва вълна в 3та вълна на С-вълната на корекцията започнала от Юли-Август 2016. В този случай следва да имаме още две спускания за нови дъна: за завършването на третата вълна. И след това за спускането на финалната 5 вълна на С-вълната
        2. Трета вълна е завършила и сега сме в 4-та вълна на С-вълната, което означава, че предстои още едно финално спускане.
        Варианти 1 и 2 са вероятни в този ред и докато сме под 1220. Затвърждават се с пробив на 1182.

        3. Третият вариант е да сме намерили дъно и да започне изграждането на нов сет-ъп като този, който така гръмко се провали преди няколко седмици, още с пробина на 1245. Този вариант тепърва има да се доказва с изграждане на импулс и пробив на две съпротиви. Така че има доста време.


        Допълнително:
        Ако действително се намираме във варинати 1 или 2, и особено вариант 1 - има вероятност сентиментът да стане невъобразимо мрачен. Докато във вариант 2 спускане до 1150 може да завърши фигурата, при вариант 1 таргетът 1100 ще действа като магнит да цената. Но при изпълнение на вариант 1, ще има сет-ъп като по учебник: импулс Януари-Юли 2016, а-b-c корекция от юли 2016 до, да кажем, края на 2018та. Таргетът на този сетъп при златото е между 1,618 и 2,00 екстензията на първия импулс, който е 332 долара. С други думи докато тази фигурна е валидна, тя предполага доста стремглав устрем към таргет, който е между 537,17 и 664 долара над предстоящото дъно. Ако приемем хипотезата, че действитело се развива корекция като "по учебник" с дъно 1100, таргетът ще бъде между 1637 и 1764 долара някъде в рамките на 12-18 месеца, въпреки че времевия хоризон е условен.

        Важно е да уточня, че не е важно само да се види спускане до даден таргет и да се влиза с рогата напред. Веднъж стигнала таргетът си, цената трябва да даде нужната реакция/индикация за направено дъно, а именно дивергенции, заформяне на импулс, пробив на съпротива. В противен случай се ловят падащи кинжали.


        Допълнително2:
        Колкото и да не съм фен на корелациите, имам предвид, че златото може да изчаква сините чипове в америка и европа да завършат петата си вълна на ръстове. Мисля, че до края на годината ще се справят. Възможно е и немалка част от тях да свършат с ED, за който е характерно супер рязкото обръщане на тренда с таргет началото на диагонала. Това добре би съвпаднало с движението, което се очаква при металите.
        Като цяло догодина е твърде вероятно да станем свидетели на ужасно мечи и страшен сентимент. Корекцията от 20-30% реално се категоризира като мечи пазар, рецесия въолще не е изключена.
        Предстои да видим дали Софийските имоти ще се пуснат рязко за С-вълна към 700 евро или ще коригират скромно с 15-20% докъм 950-1000евро /м2, откъдето да видим още един връх няколко години по-късно преди голямото МЯУ.
        **Като цяло докато Дау държи 19100-20000 догодина, това по-вероятно ще бъде много страшна корекция, а голямото МЯУ няколко години по-късно.


        Допълнително3:
        Много хубаво някой беше споменал Дау/голд съотношението. Аз го ползвам като потвърждение за дългосрочните ми очаквания. Действително таргетът Дау/голд е под 1 следващите 1-2 десетилетия. А дау/силвър минимум 25!!
        Сега всеки хубаво да си направи сметката дори да сме съвсем близо до върха от примерно 30000 и видим наистина страшна корекция от 70%, това ни връща към дъно 9000. Хайде сега сметките с рейшотата
        Това действително предстои следващите 10 до може би максимум 30 години. Според мен малцина подозират какво всъщност готви сектора и как мантрата за една и съща покупателна способност ще се пръсне на парчетата.



        Успех!
        Пак бързаш следи Дау кво прави. Пазарни цикли от голям порядък в повечето случаи не завършват с диагонал, поне не клин. Там в края се развива неква форма на еуфория .и импулса е по - екстремен. Покачването при Дау от пролетта не мяза на такова нещо. При европейските такова нещо съвсем липсва. Иначе чакам Баце и Моней да те налазят еуфорично.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от kurta007 Разгледай мнение

          На едно нещо.
          И то е....

          Коментар


          • Златото си отдъхна малко след като почти не "фалира" по-миналата седмица.
            Това масивно движение надолу трудно може да се е тълкува като нещо друго освен трета вълна в C-вълна на корекцията започнала от Август 2016.

            Началното ми очакване беше че едно от най-масивните ралита, които златото е имало /Януари-Юли 2016/ е кориграло със спада до 1120 в края на 2016та и оттам е започнал новият импулс. Очевидно обаче златото има друго на ум. Цялото 6-месечно движение от Януари-Юли 2016 продължава да коригира вече 18 месеца. Имайки предвид обаче какъв беше мащабът на ралито, това не е чак толкова необичайно, въпреки че действително малко "попрекалява".

            По същество:
            Това рали, което в момента виждаме твърде възможно е:
            1. Четвърва вълна в 3та вълна на С-вълната на корекцията започнала от Юли-Август 2016. В този случай следва да имаме още две спускания за нови дъна: за завършването на третата вълна. И след това за спускането на финалната 5 вълна на С-вълната
            2. Трета вълна е завършила и сега сме в 4-та вълна на С-вълната, което означава, че предстои още едно финално спускане.
            Варианти 1 и 2 са вероятни в този ред и докато сме под 1220. Затвърждават се с пробив на 1182.

            3. Третият вариант е да сме намерили дъно и да започне изграждането на нов сет-ъп като този, който така гръмко се провали преди няколко седмици, още с пробина на 1245. Този вариант тепърва има да се доказва с изграждане на импулс и пробив на две съпротиви. Така че има доста време.


            Допълнително:
            Ако действително се намираме във варинати 1 или 2, и особено вариант 1 - има вероятност сентиментът да стане невъобразимо мрачен. Докато във вариант 2 спускане до 1150 може да завърши фигурата, при вариант 1 таргетът 1100 ще действа като магнит да цената. Но при изпълнение на вариант 1, ще има сет-ъп като по учебник: импулс Януари-Юли 2016, а-b-c корекция от юли 2016 до, да кажем, края на 2018та. Таргетът на този сетъп при златото е между 1,618 и 2,00 екстензията на първия импулс, който е 332 долара. С други думи докато тази фигурна е валидна, тя предполага доста стремглав устрем към таргет, който е между 537,17 и 664 долара над предстоящото дъно. Ако приемем хипотезата, че действитело се развива корекция като "по учебник" с дъно 1100, таргетът ще бъде между 1637 и 1764 долара някъде в рамките на 12-18 месеца, въпреки че времевия хоризон е условен.

            Важно е да уточня, че не е важно само да се види спускане до даден таргет и да се влиза с рогата напред. Веднъж стигнала таргетът си, цената трябва да даде нужната реакция/индикация за направено дъно, а именно дивергенции, заформяне на импулс, пробив на съпротива. В противен случай се ловят падащи кинжали.


            Допълнително2:
            Колкото и да не съм фен на корелациите, имам предвид, че златото може да изчаква сините чипове в америка и европа да завършат петата си вълна на ръстове. Мисля, че до края на годината ще се справят. Възможно е и немалка част от тях да свършат с ED, за който е характерно супер рязкото обръщане на тренда с таргет началото на диагонала. Това добре би съвпаднало с движението, което се очаква при металите.
            Като цяло догодина е твърде вероятно да станем свидетели на ужасно мечи и страшен сентимент. Корекцията от 20-30% реално се категоризира като мечи пазар, рецесия въолще не е изключена.
            Предстои да видим дали Софийските имоти ще се пуснат рязко за С-вълна към 700 евро или ще коригират скромно с 15-20% докъм 950-1000евро /м2, откъдето да видим още един връх няколко години по-късно преди голямото МЯУ.
            **Като цяло докато Дау държи 19100-20000 догодина, това по-вероятно ще бъде много страшна корекция, а голямото МЯУ няколко години по-късно.


            Допълнително3:
            Много хубаво някой беше споменал Дау/голд съотношението. Аз го ползвам като потвърждение за дългосрочните ми очаквания. Действително таргетът Дау/голд е под 1 следващите 1-2 десетилетия. А дау/силвър минимум 25!!
            Сега всеки хубаво да си направи сметката дори да сме съвсем близо до върха от примерно 30000 и видим наистина страшна корекция от 70%, това ни връща към дъно 9000. Хайде сега сметките с рейшотата
            Това действително предстои следващите 10 до може би максимум 30 години. Според мен малцина подозират какво всъщност готви сектора и как мантрата за една и съща покупателна способност ще се пръсне на парчетата.



            Успех!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Vladi666 Разгледай мнение
              Тоя скок на какво се дължи
              На едно нещо.

              Коментар








              • Първоначално изпратено от БАЦЕ Разгледай мнение

                Достигнат е върха на синия вариант ..... ......



                Другата седмица ще е интересно .........
                Започнем ли със снижение и минем ли под 1171 - по вероятно е да имаме още едно дъно преди да започне ръста .........
                Но при всички положения - купуването на '' хартиено злато '' ( ) от текущи нива ще донесе печалба в близко време .
                Добра !
                Независимо кой път ще избере с точност пазава ................

                пп Не мога да кажа същото за купеното '' физическо '' , тия дни ............
                Първоначално изпратено от Vladi666 Разгледай мнение
                Тоя скок на какво се дължи



                Във всеки случай , не е заради мойте червени линиики .................
                Ма .......... де да знаеш ...................




                пп . В цитирания пост - графиката е 30 минутна ............
                Потвърждаващата прогнозата е на 1 час ........... за по пригледно ....... че времето си минава



                Last edited by Kondora; 24.08.2018, 20:20.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                  Злото над 1.5%, среброто 2....тъй става то когато всички са нет шорт.
                  Интересното е че последния такъв случай е края на далечната 2001. 5- 6г след това тенекето е х 3-4 пъти цената.

                  Хич не ми се вярва това да е случая сега, ма добре е едно наум да се има....че Бацето наскоро едни луди рейшота изографиса, мани мани
                  Не че го хваля, но до момента си позна числото. За 5 годишната му прогноза ще видим, може да си е само негово пожелание

                  Коментар


                  • Злото над 1.5%, среброто 2....тъй става то когато всички са нет шорт.
                    Интересното е че последния такъв случай е края на далечната 2001. 5- 6г след това тенекето е х 3-4 пъти цената.

                    Хич не ми се вярва това да е случая сега, ма добре е едно наум да се има....че Бацето наскоро едни луди рейшота изографиса, мани мани

                    Коментар


                    • Тоя скок на какво се дължи

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                        И тогава и сега това е трудно осъществимо. Тогава много хора просто не са го предали. И сега пак същата работа. И такъв чер пазар би се формирал... Мислех, че по-крейзи от моя милост няма, ама ти изби рибата .
                        Това е един от вероятните сценарии.............Винаги трябва да си подготвен и приспособим.Преживяват успешно не
                        най-силните а най-приспособимите.......

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение
                          Преди 50 години ако в САЩ без прокурорска заповед някой беше арестуван и се стигнеше до съд процеса щеше да е сензация............Сега могат да те задържат просто ей така федералните............щото им е скимнало...........без право на адвокат за 72 часа.Светът се променя.Времената и нравите също.Циркът с демокрацията е към края си.Скоро си мислех по какво се различава роба от времето на Рим от общия работник с 600 лв заплата...........Разлики има но в основните неща има прилики.......
                          И тогава и сега това е трудно осъществимо. Тогава много хора просто не са го предали. И сега пак същата работа. И такъв чер пазар би се формирал... Мислех, че по-крейзи от моя милост няма, ама ти изби рибата .

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                            Не думай. Ако в живота става това, което е малко вероятно, то имам осигурена клубна вечер идната седмица с моя “любимец” в този форум.

                            А сега малко по-сериозно, мисля, че грешиш. Времената са други и има технологии, които правят забраната на златото трудно осъществима.
                            Преди 50 години ако в САЩ без прокурорска заповед някой беше арестуван и се стигнеше до съд процеса щеше да е сензация............Сега могат да те задържат просто ей така федералните............щото им е скимнало...........без право на адвокат за 72 часа.Светът се променя.Времената и нравите също.Циркът с демокрацията е към края си.Скоро си мислех по какво се различава роба от времето на Рим от общия работник с 600 лв заплата...........Разлики има но в основните неща има прилики.......
                            Last edited by Hermes73; 24.08.2018, 14:55.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Kondora Разгледай мнение

                              Дай графика ...........откъдето и да е................ откогато и да е

                              Иначе..........все едно си го чул от........Еvgo , под тебе ...
                              Сигурно го е чул от либерална медия, то 90% такива..

                              Голяма ДЕглобализация ще да е било последните 20г (пък ний да не забележим ) щом злото е по 5...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

                                В живота обикновенно става това което е малко вероятно..........малките проценти вероятност тежът повече от големите.Освен това има прецедент.........Нима мислиш че на една планета с крайни ресурси може да има безкраен възход?Щетите от икономическото развитие през последните 100 години за екологията са видими и без да си специалист в областа.................Индиците и африканците искат да притежават смартфони коли и да живеят като европейците.............те гледат в нета как живее белия свят .................докога ще издържи ситемата.......Елита сам ще разруши този тип икономика и ще намали популацията.Това е голямата борба между Тръмп и глобалистите.Ако Хилъри беше пезидент ДАУ щеше вече да е 5-6000.................
                                Не думай. Ако в живота става това, което е малко вероятно, то имам осигурена клубна вечер идната седмица с моя “любимец” в този форум.

                                А сега малко по-сериозно, мисля, че грешиш. Времената са други и има технологии, които правят забраната на златото трудно осъществима.

                                Коментар

                                Working...
                                X