IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение
    Като гледам коментарите и възбудата в темата мислим че златото близо до локален връх примерно Примерно 1550 - 1600 около 20 август
    Подкрепям.

    Коментар


    • Като гледам коментарите и възбудата в темата мислим че златото близо до локален връх примерно Примерно 1550 - 1600 около 20 август

      Коментар


      • ей ви тука една от рядкото смислени статии, която в тоя олигофреничен сайт никога няма да публикуват защото са много далече от истината както винаги

        Михаил Хазин: Финансовото лоби в САЩ загуби

        https://pogled.info/svetoven/mihail-...-zagubi.107569
        ...................
        Първо, Тръмп натисна ръководството на Федералния резерв да намали основния лихвен процент. Той го натисна, защото всички институции на "западния" глобален проект, които са отговорни за теоретичните основи на финансовата политика (тоест на настоящия етап за подкрепата и поддръжката на системата на Бретън Уудс) от много месеци казват, че лихвеният процент трябва да се повишава!
        ...................
        Та така , връщайки се към предишните текстове, обръщам внимание, че не е възможно да се разрушава старата система без наличието на нова. Каквато в момента няма, защото дори обсъждането ѝ бе забранено цели десетилетия.
        ...................
        Когато решат (а по-малко от година това няма да отнеме), тогава и ще започнат конференциите, някъде през 2022-2023 година.

        Коментар


        • Само един още по-бърз коментар - империята се разпада, какви корекции, какви rate hikes, какво злато на 1200 ?!?

          Преди няколко месеца очаквах златото на 1600 есента... не съм познал, явно ще е по-рано.
          А до края на годината ще видим 2000 - само не знам кога, може да е на Коледа, може и да е на 1-ви ноември

          До новите собственици на INVESTOR.BG - не притежавам никакво злато, сребро, депозити и акции.

          Коментар


          • Само бърз коментар, за да отбележа, че вече е еврото /съответно Левът/ е на по-малко от 2% от пробив на историческите върхове при златото. При повечето други валути е вече факт.
            Не съм убеден, даже по-скоро не мисля, че ще го превземем с този крак. Времето за корекция наближава, но е много опасно да се играят корекциите вече, дори за дейтрейдинг.
            Личното ми мнение го казах: 5% отдръпвания при златото за мен са подарък, 10% при сребро и мини - също. Вторичните подкрепи ще лежат на горе-долу такова отстояние от текущите нива през повечето време.
            Основната съм я казал - за златото е 1365, нивото, чийто пробив толкова време следях тук и чийто машинации перфектно си свърши работата да отсее слабите ръце.

            П.С.
            Интересно съвпадание как акселирирахме точно след пробива му. Като че ли сега имаме съвършен нов фундамент за златото, който преди това не е съществувал.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение

              Зависи от какво естество е кризата. При нейно туширане с масирано печатане на пари нива от 2400 лесно ще бъдат достигнати, но при решаване на изпускане на парата чрез жертвоприношение на някоя инвестиционна банка нивата ще са доста по стряскащи. Междудругото имам пост от 2016 година доста преди започването на покачването на златото, че започва новият бичи пазар, имаше достатъчно време за акумулиране на доста ниски нива.
              Този път ми се струва обаче, че центъра на бурята ще бъде еврозоната и от там ще започне всичко, а на както предишния път САЩ и последвало прехвърляне към периферията. Индикаторите сигнализират за идваща турболенция точно в Еврозоната за съжаление. Да се надяваме, че с масирано печатане на пари ще успеят да тушират някое форсмажорно събитие и единствения негатив би бил единствено нова обезценка на книжните пари.
              Поредната прогноза на път да се сбъдне............Най-доброто време за влизане в германските Комерц и Дойче банк е................като фалират...........

              Коментар


              • Първоначално изпратено от cupwinner Разгледай мнение
                Мнооого интересна и добре написана статия.

                https://www.investor.bg/analizi/91/a...iciran-285933/

                особено ето тези 2 абзаца:
                "Проблемът би бил по-лош днес. Какво определя стойността на златото спрямо всички стоки и услуги? През 19 век златни монети са били използвани за много сделки. Хората и фирмите е трябвало да държат запас от златни монети съобразно своите разходи. Когато стойността на златото се е покачвала спрямо всичко останало (дефлация), хората са получавали стимул да харчат монетите и по този начин да повишават цените на стоките и услугите. Ако стойността на златото е падала (инфлация), хората са се нуждаели от повече злато, така че те са харчили по-малко и са натискали надолу другите цени. Този решаващ механизъм е свързвал цената на златото с всички други цени.

                Тази връзка вече е напълно изчезнала. Освен в бижутерията и в някои дребни промишлени приложения, няма нищо специално относно златото, което да го свързва с всички други цени. Ако днес Федералният резерв фиксира цената на златото, цената на всичко останало просто ще блуждае. Федералният резерв може също толкова ефективно да фиксира цената на дъвката. Паричната котва е нещо добро, но котвата трябва да бъде свързана с кораба. Златото вече не е."

                С други думи, цената на златото ще е волатилна, докато цените на имотите имат само една посока --->> НАГОРЕ.
                Исш ти продам мойта панелка за едни 100 бонбона евра ? тъй или иначе ше е 200 след колко годинни там според "твойте прогнози" ше си много напред ..... За златото ше почекате, защото волатилна нищо не значи .... казваш ще е нагоре или надоле, че така и баба ми в пияно състояние може, " .... Ми тя цената ше е волатилна и ше се клати между 1800$ и 1000$ " ....

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Minka Разгледай мнение

                  Пълни тъпотии! НИ са такъв балон, че дори не трябва да го обсъждаме. Същото е като с други активи в момента.
                  Общо взето си прав обаче: няма връзка с кораба майка в момента, защото там печатат хартийки.
                  я влез там в темата и го обсъди с брокерките да видиш как щи кажат, да не ставаш "смешна" защото след 10г. ще са по-скъпи в сравнение със сегашните цени ....

                  Първоначално изпратено от marin1 Разгледай мнение
                  Добри Ютро!!!
                  https://www.zerohedge.com/news/2019-...h-73-countries
                  "Everything Has Changed" - Gold Is At An All-Time High In 73 Countries

                  А това е само началото .....
                  Тва кво ше рече бай Марине, че треа хората да купуат или ко ? Ти си добър барометър обаче с пичкенкойнот беше същия филм, на 50 000 пееесе хиледи ,на 100 стовка иляди и накрая по нос .... да не стане и със златото същия филм ? .... Ти лично имаш ли Long XAU/USD ?
                  Last edited by michaelis12; 12.08.2019, 13:40.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от cupwinner Разгледай мнение
                    Мнооого интересна и добре написана статия.

                    https://www.investor.bg/analizi/91/a...iciran-285933/

                    особено ето тези 2 абзаца:
                    "Проблемът би бил по-лош днес. Какво определя стойността на златото спрямо всички стоки и услуги? През 19 век златни монети са били използвани за много сделки. Хората и фирмите е трябвало да държат запас от златни монети съобразно своите разходи. Когато стойността на златото се е покачвала спрямо всичко останало (дефлация), хората са получавали стимул да харчат монетите и по този начин да повишават цените на стоките и услугите. Ако стойността на златото е падала (инфлация), хората са се нуждаели от повече злато, така че те са харчили по-малко и са натискали надолу другите цени. Този решаващ механизъм е свързвал цената на златото с всички други цени.

                    Тази връзка вече е напълно изчезнала. Освен в бижутерията и в някои дребни промишлени приложения, няма нищо специално относно златото, което да го свързва с всички други цени. Ако днес Федералният резерв фиксира цената на златото, цената на всичко останало просто ще блуждае. Федералният резерв може също толкова ефективно да фиксира цената на дъвката. Паричната котва е нещо добро, но котвата трябва да бъде свързана с кораба. Златото вече не е."

                    С други думи, цената на златото ще е волатилна, докато цените на имотите имат само една посока --->> НАГОРЕ.
                    В държава в която населението намалява всяка година с 1% цената на имотите в ниския и средния сегмент има само една посока-НАДОЛУ.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от cupwinner Разгледай мнение
                      Мнооого интересна и добре написана статия.

                      https://www.investor.bg/analizi/91/a...iciran-285933/

                      особено ето тези 2 абзаца:
                      "Проблемът би бил по-лош днес. Какво определя стойността на златото спрямо всички стоки и услуги? През 19 век златни монети са били използвани за много сделки. Хората и фирмите е трябвало да държат запас от златни монети съобразно своите разходи. Когато стойността на златото се е покачвала спрямо всичко останало (дефлация), хората са получавали стимул да харчат монетите и по този начин да повишават цените на стоките и услугите. Ако стойността на златото е падала (инфлация), хората са се нуждаели от повече злато, така че те са харчили по-малко и са натискали надолу другите цени. Този решаващ механизъм е свързвал цената на златото с всички други цени.

                      Тази връзка вече е напълно изчезнала. Освен в бижутерията и в някои дребни промишлени приложения, няма нищо специално относно златото, което да го свързва с всички други цени. Ако днес Федералният резерв фиксира цената на златото, цената на всичко останало просто ще блуждае. Федералният резерв може също толкова ефективно да фиксира цената на дъвката. Паричната котва е нещо добро, но котвата трябва да бъде свързана с кораба. Златото вече не е."

                      С други думи, цената на златото ще е волатилна, докато цените на имотите имат само една посока --->> НАГОРЕ.
                      Пълни тъпотии! НИ са такъв балон, че дори не трябва да го обсъждаме. Същото е като с други активи в момента.
                      Общо взето си прав обаче: няма връзка с кораба майка в момента, защото там печатат хартийки.

                      Коментар


                      • Мнооого интересна и добре написана статия.

                        https://www.investor.bg/analizi/91/a...iciran-285933/

                        особено ето тези 2 абзаца:
                        "Проблемът би бил по-лош днес. Какво определя стойността на златото спрямо всички стоки и услуги? През 19 век златни монети са били използвани за много сделки. Хората и фирмите е трябвало да държат запас от златни монети съобразно своите разходи. Когато стойността на златото се е покачвала спрямо всичко останало (дефлация), хората са получавали стимул да харчат монетите и по този начин да повишават цените на стоките и услугите. Ако стойността на златото е падала (инфлация), хората са се нуждаели от повече злато, така че те са харчили по-малко и са натискали надолу другите цени. Този решаващ механизъм е свързвал цената на златото с всички други цени.

                        Тази връзка вече е напълно изчезнала. Освен в бижутерията и в някои дребни промишлени приложения, няма нищо специално относно златото, което да го свързва с всички други цени. Ако днес Федералният резерв фиксира цената на златото, цената на всичко останало просто ще блуждае. Федералният резерв може също толкова ефективно да фиксира цената на дъвката. Паричната котва е нещо добро, но котвата трябва да бъде свързана с кораба. Златото вече не е."

                        С други думи, цената на златото ще е волатилна, докато цените на имотите имат само една посока --->> НАГОРЕ.

                        Коментар


                        • Добри Ютро!!!
                          https://www.zerohedge.com/news/2019-...h-73-countries
                          "Everything Has Changed" - Gold Is At An All-Time High In 73 Countries

                          А това е само началото .....
                          remember remember the fifth of november

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение
                            ......
                            michaelis12
                            Аз съм по-бик от тебе за миньорите.
                            Смятам, че още до края на тази година можем да превземем върха от 2016 - той е на 20%, а както се вижда това движение се прави за седмици, когато му дойде времето. Та като се случи този пробив до края на годината, както засега се очакванията, мисля че много, много бързо ще стигнем до върховете на GDX и HUI - примерно за около година време още т.е. до края на 2020 за мен е напълно възможно да сме при върховете на мините /горе-долу х3 на текущите нива/, стига подкрепите да държат.
                            дивергенция гледам се заформила на 4ч. на дневна също, чак нещо до година ако стане по-сериозно, сега свърши филма .... народо както винаги влиза в еуфория когато ония големите излизат .....

                            Коментар


                            • Тръмпа е луд и иска да го преизберат. Реки от мед и масло и победа в битката с Китай. Ще натиска за реки от мед и масло от федът - разбирайте ниски лихви и QE + едновременно с това ще пусне демократични бомби някъде и ще потроши сума пари на данъкоплатците за предизборна заря...

                              пълен мармалад

                              от тук нататък не вжидам правителство, което ще намалява дефицитите и ще редуцира държавния дълг...всичко е понзи схема.

                              бай дъ дипс!
                              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                              Коментар


                              • Todor Sabev
                                Не съм сигурен дали ме разбра. Говорех за корекцията, която смятам че предстои съмсем скоро след това движение. Като цяло не мисля че докато не стигнем 1800-2000, ще има връщане много повече от 5% за златото или 10тина за среброто и GDX.

                                От цитиранете горе нива вече, както и когато МЯУ дойде след 2-3 годинки, естествено можем да видим и по-сериозни връщания, които обаче пак едва ли ще стигат текущите нива.

                                michaelis12
                                Аз съм по-бик от тебе за миньорите.
                                Смятам, че още до края на тази година можем да превземем върха от 2016 - той е на 20%, а както се вижда това движение се прави за седмици, когато му дойде времето. Та като се случи този пробив до края на годината, както засега се очакванията, мисля че много, много бързо ще стигнем до върховете на GDX и HUI - примерно за около година време още т.е. до края на 2020 за мен е напълно възможно да сме при върховете на мините /горе-долу х3 на текущите нива/, стига подкрепите да държат.

                                Коментар

                                Working...
                                X