IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Gold Zombie Разгледай мнение

    Благодаря за разяснението! Нямах съвсем никаква представа, кое защо е.

    Иначе - точно защото доларът все още го крепят, не е и започнало истинското му обезценяване, което очаквам. И пак поради тази причина, с изключение на притежаващите/работещите директно за долари, златото за всички останали вече е на най-високата си цена. Сега само чакаме да се качи и на най-високата си цена и за поданиците в ядрото на империята в долари... и точно тогава започва веселбата.

    За сега, цената я плащат само икономиките в периферията. Забележете за последните месеци, в кои валути и в каква последователност, цената на златото отбелязваше исторически върхове, докато в ядрото в долари нещата са все още спокойни.
    Може ли да питам, как се обезценява долара?
    Има два варианта: 1/ златото да поскъпва, което се и случва 2/да се обзцени спрямо еврото или кошницата валути
    Какво имаш предвид?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

      а замислял ли си се да погасиш предсрочно кредита
      хехе, ратко, благодаря, развесели ме - тъкмо оправям багажа за морето и потеглям. Наздраве
      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

      Коментар


      • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение
        ...


        Само дет долара в момента не е девалвиран а еврото за тва цената у Тавексот е такава ама дреме ти фара ....

        ...
        Благодаря за разяснението! Нямах съвсем никаква представа, кое защо е.

        Иначе - точно защото доларът все още го крепят, не е и започнало истинското му обезценяване, което очаквам. И пак поради тази причина, с изключение на притежаващите/работещите директно за долари, златото за всички останали вече е на най-високата си цена. Сега само чакаме да се качи и на най-високата си цена и за поданиците в ядрото на империята в долари... и точно тогава започва веселбата.

        За сега, цената я плащат само икономиките в периферията. Забележете за последните месеци, в кои валути и в каква последователност, цената на златото отбелязваше исторически върхове, докато в ядрото в долари нещата са все още спокойни.

        До новите собственици на INVESTOR.BG - не притежавам никакво злато, сребро, депозити и акции.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

          Бе не е само гущерът, и швейцарецо е далече от ол тайм хай. Иначе пари, основно съм в пари (ако не броя наследствените имоти), ама много мразя да ги държа така, ще ми се да сложа в нещо, обаче тъпо и упорито не виждам нищо атрактивно. Гледаме мача от първи ред
          а замислял ли си се да погасиш предсрочно кредита
          препоръка е

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

            Бързичко си ги изпълнява тия цели кат рече...чак напоследък ми е малко завистливо че ми е двойно по малко от злото.
            в момента е на multi year resistance 2013-2015. Миналото движените от 6 месеца беше от 13$ до 21$ кинта сегашното е на две части от 14$ до 16$ и от 14.30$ до 18.30$ .... Ноем./ Януари и сега от Май до Август мое си сметнеш колко месеца е комбинирано и дали се припокрива с другото .....



            Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение

            Ако ще го държиш над 10г като мене, няма особено значение дали ще вземеш на 1500 или 1600.
            не знам дали има значение на 1100 или 1200 ....

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

              Mдааа, само гущера си остана сам самичък...ма и неговия ред ке дойде.

              Общо взето е така, съгласен, ала пък за мене в такива времена най доброто отиграване е да имаш от всичко по нещо, колкото ти душата/топките сакат.
              Едно нещо само си пропуснал макар да се подразбира - една солидна порция трябва да си е в кеш.
              Бе не е само гущерът, и швейцарецо е далече от ол тайм хай. Иначе пари, основно съм в пари (ако не броя наследствените имоти), ама много мразя да ги държа така, ще ми се да сложа в нещо, обаче тъпо и упорито не виждам нищо атрактивно. Гледаме мача от първи ред
              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Minka Разгледай мнение

                Аз чакам, според мен трябва да има малко движение надолу и консолидация, след това пак нагоре. За мен сега не е за купуване. Не купувам и не продавам в момента. Чакам на Twitter да определи посоката.
                Ако ще го държиш над 10г като мене, няма особено значение дали ще вземеш на 1500 или 1600.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от vhk Разгледай мнение
                  06.08.2019, 16:38
                  "Среброто цели 18 долара според мен" Целта е постигната следваща цел 18,5 ,според мен
                  Бързичко си ги изпълнява тия цели кат рече...чак напоследък ми е малко завистливо че ми е двойно по малко от злото.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                    Хайде честит ви ол тайм хай и в евро Аз обаче не съм особен оптимист и на сегашната цена не бих купил ново зло, не че си нямам достатъчни вече де. Всъщност на сегашните пазари принципно не виждам какво може да се купи и да изглежда много изгодно - ни стоки, ни олио, ни акции или облигации, пък НИ у нас - хептен не. Успех на играчите, които вярват в нещо и го търгуват!
                    Mдааа, само гущера си остана сам самичък...ма и неговия ред ке дойде.

                    Общо взето е така, съгласен, ала пък за мене в такива времена най доброто отиграване е да имаш от всичко по нещо, колкото ти душата/топките сакат.
                    Едно нещо само си пропуснал макар да се подразбира - една солидна порция трябва да си е в кеш.

                    Коментар


                    • доста добре казано, въпросът е какво правят останалите играчи когато започне "истинската девалвация на долара"

                      Коментар


                      • глей ги отбора на глупците, винаги едно и също .... х5 новини ежеминутно от преписваческия отбор на Тиквесторо как златото ше отиде на луната и лудите купуват като е дебело, през 2013та беше на хилка щело да падне на 700 като вдигнели лихвите на доларот. Сега при големи зелени прътове купуаай купуааай ... а при големи червени прътове продаай продааай ..... да ама точно обратно треа се прай .....

                        P.S. Само да попитам като сменят олигофрена Драгой в ЕЦБ и следващия неминуемо дигне лихвите на кухото евро, ко прайми ?

                        Първоначално изпратено от Gold Zombie Разгледай мнение
                        В момента например, златото в Тавекс е вече на цени като 2011-2012-та, че дори и повече.

                        Веселбата, както бях написал преди време, ще започне, когато започне и истинската девалвацията на долара.
                        Само дет долара в момента не е девалвиран а еврото за тва цената у Тавексот е такава ама дреме ти фара ....

                        Last edited by michaelis12; 28.08.2019, 15:27.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Minka Разгледай мнение

                          Аз чакам, според мен трябва да има малко движение надолу и консолидация, след това пак нагоре. За мен сега не е за купуване. Не купувам и не продавам в момента. Чакам на Twitter да определи посоката.
                          Харесвам те ))).
                          но аз така реших да изчакам и след като качи до 1185Е за унция кленов лист.
                          от тогава насам само се наскърбявам, като гледам цената как върви.

                          притеснявам, че че голд зомби може да се окаже прав за след месец.

                          Коментар


                          • В момента например, златото в Тавекс е вече на цени като 2011-2012-та, че дори и повече.

                            Веселбата, както бях написал преди време, ще започне, когато започне и истинската девалвацията на долара.
                            До новите собственици на INVESTOR.BG - не притежавам никакво злато, сребро, депозити и акции.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Gold Zombie Разгледай мнение

                              .... Аз продължавам да твърдя, че още тази година ще сме на 2000. За сега прогнозата ми за 1600 за началото на есента е на път да се изпълни.

                              ....
                              Съжалявам, че се самоцитирам от преди месец. Като дори този ми пост е всъщност преповтаряне на мнението ми още от преди няколко месеца, обаче правилата на играта със златото са вече различни. И от тук насетне сме само нагоре.

                              Търговската война и туитовете, изобщо не са причините за това, което се случва със златото.
                              Липсва най-вече консенсуса за натискане надолу на златото.
                              Добавете към това и нагласите за монетарната политика в следващите месеци. Наесен започва голямата инфлация.

                              Започва също така и голямото изгърмяване на държавите по периферията (Аржентина, Индия, Турция, Пакистан, Южна Корея и т.н.) за да се купи поне още малко време за държавите в ядрото преди да започнат да гърмят и те.
                              До новите собственици на INVESTOR.BG - не притежавам никакво злато, сребро, депозити и акции.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ddb Разгледай мнение
                                Някой специалист няма ли да посъветва тук, да купуваме ли жълтото или да изчакваме.
                                Вече даже си закъснял с купуването.
                                След месец обаче, ще си дори още по-закъснял за купуване...
                                Last edited by Gold Zombie; 28.08.2019, 14:33.
                                До новите собственици на INVESTOR.BG - не притежавам никакво злато, сребро, депозити и акции.

                                Коментар

                                Working...
                                X