IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Шъ въ замоля съвсем учтиво да се запрете със спама в темата за ЗЛАТОТО, пък ако не сте така любезни, шъ замоля модератора да зачисти терена. Читателите на тая тема проявиха дори прекалена толерантност към форекс гаданията ви. Не злоупотребявайте повече!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от petergenov Разгледай мнение
      Какви данни позваш за общия добив на злато в света? Защото аз бях чел в анализ, че годишния добив е около 4800 тона
      https://www.gold.org/goldhub/data/hi...ine-production

      World Gold Council - организация на най-големите златодобивни компании.
      Има таблица, интерактивна карта и ексел за сваляне.

      Трябва да намеря още една информация, за Китай и Индия като най-големите потребители/вносители на злато през последните години. Пишеше, че за десет години (2007-2017) индийците са внесли около 10000 т злато, а китайците - около 7200 т. Китайците са изкопали и още 3-4000 т, за Индия няма данни за добив. Индийците се нуждаят от средно около 800 т злато на година, и контрабандно там се вкарват още около 120 т на година.
      Това са огромни цифри в сравнение с данните за количеството налично злато и годишните добиви.
      Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
      ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

      Коментар


      • Годишният добив действително е около 3 350 тона.

        А това, че на българска територия се добива, не ни носи никакви ползи, а по-скоро негативи от вредните технологии. Дори още по-лошо - да бяхме нямали залежи, да не съжаляваме, че сме колония, а пък сега - има някакви залежи, ама си имаме и колониално управление, което прави възможно ползите от златото да заминават навън, а негативите да остават у нас.
        Total supply up fractionally to 4,490t, supported by record mine production and higher recycling. Explore Q4 and full year gold mining and gold production data.

        Коментар


        • Какви данни позваш за общия добив на злато в света? Защото аз бях чел в анализ, че годишния добив е около 4800 тона

          Коментар


          • Останах учуден, че в цяла Европа (Турция и Русия не ги слагам) злато се добива само във Финландия, Швеция и България?!?
            Количествата са съответно 8.3, 7.9 и 6.8 тона. Данни на World Gold Council за 2018.
            Това са последните три места в класацията.

            Първите пет:
            1. Китай - 404.1 т
            2. Австралия - 314.9 т
            3. Русия - 297.3 т
            4. САЩ - 221.7 т
            5. Канада - 189 т

            Общия добив за 2018 е около 3350 т.
            Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
            ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Correctively objective Разгледай мнение

              Браво Седларов , браво !
              Страхотен сигнал подаде , чрез приятелчето си .......... Но кой ли е той ...........
              Поста ти е пуснат на 08.08 , а срива в Евро / Паунд , започна на другия ден 09.08 От цена 0.9325 . Сега е 0,8675 .
              Прибирам 3000 лв за два месеца от тази валутна двойка, Сега ...........
              Дано и ехххх , към когото беше отправен поста и бонуса ,във вид на съвет - се е възползвал.....
              то, не е само да се даде сигнал за покупка, трябват и топки да се задържи залога ако се появят турболенции нагоре или надолу и накрая да се даде сигнал кога да се продаде.

              Правилно си направил, като си продал днес.
              Защото в понеделник или ще е 0.94 или 0.80

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Седларов Разгледай мнение

                Точно сега бъркаш в заключението си . Нямам нищо общо (акаунтно) със споменатите никове . Аз си нося торбите с цимент и ако някъде припадне нещо повече - благодарско .
                Но е разбираемо за теб ,да правиш грешни предположения - проследявайки прогнозите ти последните 2-3 години в темата (цитирам , ехххх, цитирам - нищо лично )
                Сега , кой е авера ми от Касабланка е ..... тайна .
                И от индексите каза че си далече от истината , но ме мързи да препредавам всичко . Хайде за сега , лека , че утре 4 кубика , мен чакат .

                Приятелчето ми каза , да качиш графика на покачването от 1160 . С обозначенията за '' нов връх '' (цитирам ).
                В замяна на твоята графика , ако въобще я имаш - той ти дава бонус . Продавай евро за паунди . Сега.

                пп Всичко са само цитати от Месинджера .
                Браво Седларов , браво !
                Страхотен сигнал подаде , чрез приятелчето си .......... Но кой ли е той ...........
                Поста ти е пуснат на 08.08 , а срива в Евро / Паунд , започна на другия ден 09.08 От цена 0.9325 . Сега е 0,8675 .
                Прибирам 3000 лв за два месеца от тази валутна двойка, Сега ...........
                Дано и ехххх , към когото беше отправен поста и бонуса ,във вид на съвет - се е възползвал.....
                Last edited by Correctively objective; 17.10.2019, 15:29.

                Коментар


                • Като изключим 2009, 10 и 11, когато го оставиха от 850 да иде на 1900.
                  Тоест 123 % рейдж

                  Значи от лятото на 2013 до летото на 2019 се движи в рейджа от 1150 до 1350 с много малки изключения.
                  Само 17 %. във 6 години.Това ако не беше брутална манипулация.
                  И не става дума за някое самоволно трейдърче от Дойче Банк.

                  Това, обеснявам, явно вече са му намерили цаката как да го подтискат.


                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от LaCosta Разгледай мнение

                    Преди 16 години златото е било четири Апо-евтино. Какво пречи след още 16 години да е още 4 пъти по-скъпо, т. е. нейде към 6 000 долара?
                    Логичният отговор е - нищо, даже финансовите турболенции вероятно ще са по-силни и ще видим тези цени по-рано.
                    Но щом очакваш, че ти няма да ги видиш, тогава остава да приемем, че възрастта ти или твоя диоптър или и двете заедно са доста напреднали.
                    Не нося очила , а възрастово ( ако няма някой ''случаен случай ) си давам още около 30 г.
                    Та .... да бъда по точен тогава : В следващите 3 години няма да минем върха от 1920
                    В следващите 5- 7 години ще видим 2500 /2700 .............
                    6000 / 10000 / 20000 ................. няма да видИМ въобще !!!!!
                    Дано остане поста във времето ..........

                    пп А може и да греша за след 10 години - инфлациии , деноминацииии всякакви ........... За другото , обаче - НЕ

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Correctively objective Разгледай мнение
                      Т
                      И все някакви числа 5000 $ / 10 000 $ за унция .....
                      Не знам '' шепа играчи съсредоточени основно в САЩ и Западна Европа.'' , какво ще правят но горните цени аз и ти няма да ги видим НИКОГА ......
                      2500 / 2700 .......... може би ........ след години
                      Преди 16 години златото е било четири пъти по-евтино. Какво пречи след още 16 години да е още 4 пъти по-скъпо, т. е. нейде към 6 000 долара?
                      Логичният отговор е - нищо, даже финансовите турболенции вероятно ще са по-силни и ще видим тези цени по-рано.
                      Но щом очакваш, че ти няма да ги видиш, тогава остава да приемем, че възрастта ти или твоя диоптър или и двете заедно са доста напреднали.

                      Коментар


                      • Някаква нова мода ли е всички да слагат интервал пред запетаите? Питам за един приятел.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Correctively objective Разгледай мнение
                          Т

                          Не отговори на въпросите - примери в поста ми .
                          Иначе , конспиративни теории за ФЕД , евреи , масони , '' Череп и кости '' , знам че си чел
                          Има някой та не знае , как работят пазарите
                          Хермес , от много години пишеш тук
                          И все някакви числа 5000 $ / 10 000 $ за унция .....
                          Не знам '' шепа играчи съсредоточени основно в САЩ и Западна Европа.'' , какво ще правят но горните цени аз и ти няма да ги видим НИКОГА ......
                          2500 / 2700 .......... може би ........ след години
                          Еми то доста работи са в сферата на конспирацията.Давам простия пример ако на някой толкова му пука за населението защо не спрат например маргарините-доказано вреден продукт получена по химически път храна?Или Е-тата за които даже ОФФициалната медицина и диетология надигат вой въпреки лобитата?Простолюдието лапа та се пушек дига химия...........Средно по 4 кг на глава годишно.Ееее това пак е в сферата на конспирациите.........За златото...........Не знам кога КАРТЕЛА ще изпусне златото.Време не мога да дам.Но и най-силната империя рано или късно се пропуква.Било отвътре било отвън...........И тук ще дойде Видов ден .Нито аз нито ти можем да кажем и предскажем кога как и къде..............Много ни е ниско нивото на информираност за процесите.С теб гадаем .Аз от събирането на трошица по трошица информация свързвайки всичко с логиката и историята.Ти гледайки графики и трендове.

                          Коментар


                          • Т
                            Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

                            Приказки под шипковия храст.Фючарсите са измислени за диктуване на цените от ...................Ако се измерваше само реалната икономика на суровини и стоки САЩ и в десетката нямаше да е.Чрез кухи схеми от рода на фючарсите се управлява света и се финансира армията на САЩ да пази собствениците на ФЕД.
                            Не отговори на въпросите - примери в поста ми .
                            Иначе , конспиративни теории за ФЕД , евреи , масони , '' Череп и кости '' , знам че си чел
                            Има някой та не знае , как работят пазарите
                            Хермес , от много години пишеш тук
                            И все някакви числа 5000 $ / 10 000 $ за унция .....
                            Не знам '' шепа играчи съсредоточени основно в САЩ и Западна Европа.'' , какво ще правят но горните цени аз и ти няма да ги видим НИКОГА ......
                            2500 / 2700 .......... може би ........ след години

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Correctively objective Разгледай мнение

                              Глупости .
                              Цената е такава , каквато е.
                              И като всяка друга стока , се търгува със , и без доставка.................
                              Според черното горе , тогава....''ако ги нямаше игрите с контрактите без физическа доставка , цената на нефта трайно щеше да е над 100 $''
                              Или всеки който търгува пшеница , соя , захар .........ги търгува с доставка , и ги складира налично в мазето си ,
                              Да не им свали цената ...
                              Приказки под шипковия храст.Фючарсите са измислени за диктуване на цените от шепа играчи съсредоточени основно в САЩ и Западна Европа....................Ако се измерваше само реалната икономика на суровини и стоки САЩ и в десетката нямаше да е.Чрез кухи схеми от рода на фючарсите се управлява света и се финансира армията на САЩ да пази собствениците на ФЕД.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                                в момента никой няма зор златото да поскъпва.
                                нито запада нито изтока
                                но поскъпва, защото го кълват сериозно.

                                ако ги нямаше игрите с контрактите без физическа доставка, цената трайно щеше да е над $2К
                                Глупости .
                                Цената е такава , каквато е.
                                И като всяка друга стока , се търгува със , и без доставка.................
                                Според черното горе , тогава....''ако ги нямаше игрите с контрактите без физическа доставка , цената на нефта трайно щеше да е над 100 $''
                                Или всеки който търгува пшеница , соя , захар .........ги търгува с доставка , и ги складира налично в мазето си ,
                                Да не им свали цената ...
                                Last edited by Correctively objective; 16.10.2019, 16:19.

                                Коментар

                                Working...
                                X