IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • забелязал съм, че винаги има участник и в тази и в другите теми с активите, който е купувал златото на 300$ /коя година е било, всеки може да сметне/, имотите 2003-та и тн. такива форумни специалист с последна сделка отпреди 12-16 години...изводите всеки да си ги прави.

    за златото всеки момент да го купиш е добър.
    но става дума за истински метал.
    другото са приказки от шипковия храс'.
    препоръка е

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

      в този ред на мисли - златото е било и под 400$ за унция и може да събираш парички и да го чакаш там, за да си с най-добрата цена.

      "бай дъ дипс" е начин на акумилиране в дългосрочен план, когато се върви по тренда.
      ако считаш, че тренда е надолу тогава е тотал щета.

      1500$ е скъпо да - в сравнение с 1100 или 1200, но с 2000$ няма да е скъпо.

      според мен играта при златото е много сериозна и движения от 5-10% не са съществени за физическото, а за спекулата...там винаги има игра.
      Да , считам че купуването му сега като физика е тотал щета - прай си извода

      И да - на 2000 $ , 1500 $ няма да е скъпо , но 1100/1200 $ е по добре .......

      И въобще си говориш безцелно , нали ...... Да си у темата ........
      Ами то и на 1900$ да го купиш ....... когато (ако) стане 2000 - НЯМА ДА Е СКЪПО .............

      пп. Аз винаги говоря за спекула , краткотрайна , когато пиша за златото ............ Ако не си разбрал
      Затова спести ми есетата си за физическото злато , какъв '' сейв хевен'' Е !!!
      Или поне , кат реплики на мой постове ............

      ппп Под 400 - няма да отиде , имаш ми думата ..........
      И не '' събирам парички '' , от мама и тати ........... Бърто
      Аз ги изкарвам .......
      Last edited by Correctively objective; 28.10.2019, 12:22.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Correctively objective Разгледай мнение

        Е .... глупости .......
        Не говорим философски и менторски , а чисто номинално като стойност .........
        1500 $ за oz НЕ Е ЛИ ПО СКЪПО от 1200 $ за oz ........ ???

        A oт 1100 $ ??

        ....
        в този ред на мисли - златото е било и под 400$ за унция и може да събираш парички и да го чакаш там, за да си с най-добрата цена.

        "бай дъ дипс" е начин на акумилиране в дългосрочен план, когато се върви по тренда.
        ако считаш, че тренда е надолу тогава е тотал щета.

        1500$ е скъпо да - в сравнение с 1100 или 1200, но с 2000$ няма да е скъпо.

        според мен играта при златото е много сериозна и движения от 5-10% не са съществени за физическото, а за спекулата...там винаги има игра.
        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Correctively objective Разгледай мнение

          Е .... глупости .......
          Не говорим философски и менторски , а чисто номинално като стойност .........
          1500 $ за oz НЕ Е ЛИ ПО СКЪПО от 1200 $ за oz ........ ???

          A oт 1100 $ ??

          ....
          Много по-логично е човек купил златни монети да ги продаде само в момент на голяма нужда.Много голяма нужда.Обратното пари в сметката изтичат и края им не се вижда..........Златото е спестител от първа величина за хора със свободни професии и рентиерски доходи.В дългосрочен план даже не е необходимо да се обсоновавам.......................

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

            има един проблем обаче.
            физическото се купува с пари.
            а в демо акаунта ...е, там е съвсем друго.
            Ти затова и нямаш златна паричка
            Ако си ''добра хазайка '' на афганите - могат и да ти подарят 1-2 ....... те имат

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

              Никога не е скъпо да се купува физическо злато.Никога.
              Е .... глупости .......
              Не говорим философски и менторски , а чисто номинално като стойност .........
              1500 $ за oz НЕ Е ЛИ ПО СКЪПО от 1200 $ за oz ........ ???

              A oт 1100 $ ??

              ....

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

                Никога не е скъпо да се купува физическо злато.Никога.
                има един проблем обаче.
                физическото се купува с пари.
                а в демо акаунта ...е, там е съвсем друго.
                препоръка е

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Correctively objective Разгледай мнение

                  Някой да е говорил за спекула с физическо ??? Какво ми обяснявяш пак '' менторската'' , неща които ги знае всеки завършил 8 клас ...

                  Постовете ми са единствено и само спекулативни и касаят движение при метала от няколко часове / дни до няколко седмици ........

                  Така че , не виждам защо ги коментираш с фундаментални неща , известни от 50 века.....


                  пп Друг е въпроса , че са ти малко височки '' dip's'' - овете
                  Физическо съм купувал 300/400 $ от по - долните ''dip's'' -ове ..
                  Сега не е за никакъв '' buy the dips ''.......защото може да поседиш дълго време на отрицателна територия ....
                  С две думи : 1500 е скъпо за купуване на физика ....... Набутал си се ......
                  Никога не е скъпо да се купува физическо злато.Никога.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                    при физическото нямаш много мегдан за спекула, защото спреда е много сериозен като %.
                    там е лонг-търм бай&холд стратегия, която общо взето може да се използва като един вид застраховка срещу много сериозни размествания на пластовете. това с бай дъ дипс е точно в контекста на акумулирането на физическо злато, а не за спекула.

                    успех.
                    Някой да е говорил за спекула с физическо ??? Какво ми обяснявяш пак '' менторската'' , неща които ги знае всеки завършил 8 клас ...

                    Постовете ми са единствено и само спекулативни и касаят движение при метала от няколко часове / дни до няколко седмици ........

                    Така че , не виждам защо ги коментираш с фундаментални неща , известни от 50 века.....


                    пп Друг е въпроса , че са ти малко височки '' dip's'' - овете
                    Физическо съм купувал 300/400 $ от по - долните ''dip's'' -ове ..
                    Сега не е за никакъв '' buy the dips ''.......защото може да поседиш дълго време на отрицателна територия ....
                    С две думи : 1500 е скъпо за купуване на физика ....... Набутал си се ......

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                      при физическото нямаш много мегдан за спекула, защото спреда е много сериозен като %.
                      там е лонг-търм бай&холд стратегия, която общо взето може да се използва като един вид застраховка срещу много сериозни размествания на пластовете. това с бай дъ дипс е точно в контекста на акумулирането на физическо злато, а не за спекула.

                      успех.
                      Да, ама ти си пишеш с комарджия, който винаги познава.........е, понякога зачезва за по година и се появява с нов ник, по-ясновидец и от предишния

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Correctively objective Разгледай мнение

                        Знам ..... мерси ....
                        Ама ти си по - супер ......
                        Само как го каза ......

                        Великан !!! Нема т'ва-онова .............
                        Личи че се занимаваш отдавна .............
                        при физическото нямаш много мегдан за спекула, защото спреда е много сериозен като %.
                        там е лонг-търм бай&холд стратегия, която общо взето може да се използва като един вид застраховка срещу много сериозни размествания на пластовете. това с бай дъ дипс е точно в контекста на акумулирането на физическо злато, а не за спекула.

                        успех.
                        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                          супер си
                          браво
                          Знам ..... мерси ....
                          Ама ти си по - супер ......
                          Само как го каза ......
                          Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                          buy the dips
                          Великан !!! Нема т'ва-онова .............
                          Личи че се занимаваш отдавна .............

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Correctively objective Разгледай мнение

                            Питаш ме очевадни неща .....

                            На първия въпрос - просто трябва да слезеш 5-6 поста по надолу и ще ти се изясни .....
                            Даже си ми и отговорил с някакво - '' buy the dips ...к'вото-такова '' - каквото и да означава за теб ......
                            А и съм обявил : '' Ще напиша при затваряне на сделката '' - няма как да не разбереш таргета ....
                            На втория въпрос - Да виждаш обявен стоп ? Не !! Значи с отварянето на сделката не е имало .
                            Сега вече съм сложил плюсов стоп на 1514.50
                            супер си
                            браво
                            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                              таргет?
                              стоп?
                              Питаш ме очевадни неща .....

                              На първия въпрос - просто трябва да слезеш 5-6 поста по надолу и ще ти се изясни .....
                              Даже си ми и отговорил с някакво - '' buy the dips ...к'вото-такова '' - каквото и да означава за теб ......
                              А и съм обявил : '' Ще напиша при затваряне на сделката '' - няма как да не разбереш таргета ....
                              На втория въпрос - Да виждаш обявен стоп ? Не !! Значи с отварянето на сделката не е имало .
                              Сега вече съм сложил плюсов стоп на 1514.50

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                                таргет?
                                стоп?
                                Аааа, що го караш да нагажда и да те лъже сега? )))

                                Коментар

                                Working...
                                X