IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • До сега всички валути базирани на златото са пропаднали... Факт!

    Как е златарите, чакаме ли война в Близкия изток?

    Коментар


    • След три месеца мотане най после златото тръгна в правилната посока първа цел 1550 втора 1820 трета 2000 аз предполагам

      Коментар


      • ЧНГ, пожелание за много успехи и поздрави на всички инвеститори в метали.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от xkm Разгледай мнение
          "Какво нарушава инвестиционната стойност на сечените златни кюлчета?

          • Отделяне на кюлчето от пластмасовата опаковка. Така се разделя кюлчето от вградения в опаковката сертификат, което прави продукта злато за материал и се изкупува 5-6 % по-евтино в България.
          • Счупвания и груби драскотини по пластмасовата опаковка. Ако, търговският вид е нарушен, то инвестиционната стойност се губи. Купуваме го скъпо около борса, за да можем да го продадем на следващ клиент отново над борса. В противен случай сме принудени да го изкупим по-евтино за претопяване под борса"
          Във всички случаи трайността на опаковката е по - малка от тази на златното кюлче . След N брой години тя ще бъде в лошо състояние . Цената на кюлчето ще падне с 5 % . Излиза , че ни продавате пластмаса на цената на злато .
          Това е полимер, PVC. За твое щастие и нещастие на еколозите издържа 500 години. Стига да не се подмята, няма проблеми. Ако, все пак не искаш да имаш опаковка, можеш да си вземеш от летите кюлчета. Внасяме и такива от време на време.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

            добре си ги описал
            също може да пуснеш и една класация на топ 3,5 или 10 инвестиционни продукти на база това какво купуват/продават клиентите ви като обем и брой сделки също, която да актуализираш тримесечно (примерно)
            Понеже исках да продавам само продукти адекватни за инвестиция ( без подаръчни, колекционерски и ненужно надценени ) подбрах тези, които са най- адекватни спрямо следните критерии: 1. световна ликвидност, 2. делимост спрямо обема на всяка от четирите категории- микро, малка, средна и голяма инвестиция, 3. оптимална цена в класа си спрямо грамаж ( делимост) 4. предпочитаемост на БГ и световния пазар, 5. оптимално ниска фалшифицируемост, 6. оптимално лесна съхранимост в класа си. Съвсем умишлено гамата ми е малка и това са и най- продаваните продукти на БГ пазара. Евентуално бих добавил в последствие още няколко основни, но не бих влезнал в странните и подаръчни продукти, понеже не искам да обърквам инвеститорите. Идеята е никой да не допусне грешка, дори и да иска. Оставям нумизматиката, колекционерските и подаръчни продукти на конкуренцията.
            Last edited by Krum Atanasov; 24.12.2019, 18:28.

            Коментар


            • "Какво нарушава инвестиционната стойност на сечените златни кюлчета?

              • Отделяне на кюлчето от пластмасовата опаковка. Така се разделя кюлчето от вградения в опаковката сертификат, което прави продукта злато за материал и се изкупува 5-6 % по-евтино в България.
              • Счупвания и груби драскотини по пластмасовата опаковка. Ако, търговският вид е нарушен, то инвестиционната стойност се губи. Купуваме го скъпо около борса, за да можем да го продадем на следващ клиент отново над борса. В противен случай сме принудени да го изкупим по-евтино за претопяване под борса"
              Във всички случаи трайността на опаковката е по - малка от тази на златното кюлче . След N брой години тя ще бъде в лошо състояние . Цената на кюлчето ще падне с 5 % . Излиза , че ни продавате пластмаса на цената на злато .

              Коментар


              • С наближаването на края на 2019 г. златото е на път за 20% годишна печалба (в eвро)

                Я да видим 2020г как ще завърши, аз предвиждам поне 10-15% нагоре.(в евро)
                Но и кои са евентуалните събития, които биха засилили движенията му нагоре :

                1.Има признаци, например кризата с репо в Ню Йорк, нарастващите проблеми в банките от еврозоната и проблемите с кредитирането в Китай, че периодичната кредитна криза, която винаги следва период на кредитна експанзия, е неизбежна в много близко бъдеще (1 до 10 месеца).
                1.1 Опасноста за Брексит без сделка или половин сделка се увеличава при това събитие.

                2.Назряващата газова криза до Кипър, между САЩ, ЕС и Турция.
                Залога е много голям, никой без бой няма да отстъпи и е трудно отвън морските граници на Кипър, в международни води, да се предвиди кой ще заграби от газта и другите дали само ще гледат.

                3.Изборите в САЩ.
                Дълбоката държава зад Демократите трудно биха преглътнали нови 4 години на Тръмп, а те още контролират и ЦРУ

                При конфликт/криза златото се качва, долара стои силен, за сметка на еврото, тоест в левове златото още повече ще се качи.
                Last edited by hazard; 31.12.2019, 21:08.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Krum Atanasov Разгледай мнение
                  https://igold.bg/blog/sastoyanie-na-...ionnoto-zlato/ Toва е статия, която написах относно състоянието, в което трябва да бъдат инвестиционните златни продукти когато инвеститорите ги купуват и продават. Мсиля, че ще е полезна за всички интересуващи се от физическото притежание на злато.
                  добре си ги описал
                  също може да пуснеш и една класация на топ 3,5 или 10 инвестиционни продукти на база това какво купуват/продават клиентите ви като обем и брой сделки също, която да актуализираш тримесечно (примерно)
                  това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                  Коментар


                  • https://igold.bg/blog/sastoyanie-na-...ionnoto-zlato/ Toва е статия, която написах относно състоянието, в което трябва да бъдат инвестиционните златни продукти когато инвеститорите ги купуват и продават. Мсиля, че ще е полезна за всички интересуващи се от физическото притежание на злато.

                    Коментар


                    • https://www.bloombergtv.bg/v-razviti...XAkoQMzJVR88og


                      Мисля, че би било интересно за хората, които гледат на благородните метали, като една цяла група, а не като отделни паладий, палтина, сребро и злато. Насреща съм за коментари. Има какво да се обсъди по темата.

                      Коментар



                      • Heизвecтeн тъpгoвeц нaпpaви гoлямa cдeлĸa, вяpвaйĸи чe пpeз 2021 г цeнaтa нa злaтoтo щe дocтигнe 4000 дoлapa зa yнция. B cpядa в Hю Йopĸ бяxa пpoдaдeни 5 xиляди лoтa, ĸoитo дaвaт пpaвoтo нa coбcтвeниĸa дa ĸyпyвa злaтo пpeз юни 2021 г. нa цeнa oт 4 xиляди дoлapa зa yнция, cъoбщи Вlооmbеrg. Πлaтeнaтa пpeмия e $3,5 нa yнция, a oбeмът нa cдeлĸaтa e зa $ 1,75 милиoнa. Πo тoзи нaчин щe мoжeтe дa ce cпeчeли oт нeя, caмo aĸo цeнaтa нa злaтoтo нaдxвъpли $ 4003.5 ĸъм дaтaтa нa изтичaнe нa oпциятa.
                        Toвa e ĸaтo 18-мeceчнa зacтpaxoвĸa зa живoт", ĸaзвa Taй Уoнг, pъĸoвoдитeл нa тъpгoвиятa c цeнни мeтaли нa ВМО Саріtаl Маrkеtѕ, цитиpaн oт aгeнциятa. Чyдя ce ĸaĸвo щe ce cлyчи в cвeтa, ĸoгaтo цeнaтa нa злaтoтo ce пoĸaчи дo 4000 дoлapa?" Toзи, ĸoйтo нaпpaви тoзи зaлoг, чaĸa мнoгo pязĸo и бъpзo движeниe." https://money.bg/investments/koy-zal...ne-troyno.html

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение
                          https://www.bloombergtv.bg/v-razviti...e-dopalnitelno
                          значи на година се добиват 3000 тона и след 16 год златото ще изчезне в земята, щом са останали само 50 000 тона.
                          Популацията расте в Азия и Африка, индустрията расте, средната класа расте, ЦБ вече нямат лимит за покупки, златната борса в Шанхай набира скорост, силният долар действа негативно, не само за златото, май времето му изтича.
                          Само се чудех, как може седмици да стои в рейдж от $20-$25
                          не знам, но тука имаме един специалист, дето чака ново дъно.
                          само не знае кога го чака.

                          Коментар


                          • https://www.bloombergtv.bg/v-razviti...e-dopalnitelno
                            значи на година се добиват 3000 тона и след 16 год златото ще изчезне в земята, щом са останали само 50 000 тона.
                            Популацията расте в Азия и Африка, индустрията расте, средната класа расте, ЦБ вече нямат лимит за покупки, златната борса в Шанхай набира скорост, силният долар действа негативно, не само за златото, май времето му изтича.
                            Само се чудех, как може седмици да стои в рейдж от $20-$25

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

                              Ти гледаш на златото от позицията на трейдар гонещ печалба за кратки интервали от време.Напрактика в твоя случай дали ще е злато или круши и ябълки е без значение.Има позиция.Има залог за определен период от време.Или печели.Или губи.Ясно е.Другата позиция е на хора които си изкарват пари от това с което се занимават и вкарват някаква част от тях във физическо злато.За тях не е от голямо значение дали златото през 2020 година ще е 1000 долара или 1800 долара.Те биха продали само в краен случай на нужда.Развързването на такова злато е в моменти когато то скача в пъти или както споменах при нужда.Не е правилно да се сравнява начина ти на инвестиране краткосрочно със спестяването в метал.Двете нямат нищо общо като логика на вложението.
                              Кратко, точно и ясно ! Колегата бърка Лом с Лондон.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

                                Ти гледаш на златото от позицията на трейдар гонещ печалба за кратки интервали от време.Напрактика в твоя случай дали ще е злато или круши и ябълки е без значение.Има позиция.Има залог за определен период от време.Или печели.Или губи.Ясно е
                                Така е , и това ми дава основание да казвам нещата , които казвам . Защото не правя залог ( не се казва така ) , по това дали ще има облаци или не , а въз основа на неща на графиките , който увеличават '' залога'' в моя помощ до 85 % (например ) .
                                Това че търгувам кратковременно ( ден , седмица , месец ) , не може да стане без да имам глобален поглед на картината .....
                                Всеки анализ на каквото и да е започва от по голема времева рамка -----> към по малка ..........

                                Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение
                                .Другата позиция е на хора които си изкарват пари от това с което се занимават и вкарват някаква част от тях във физическо злато.За тях не е от голямо значение дали златото през 2020 година ще е 1000 долара или 1800 долара.
                                Айде , бе ...... От позицията на кои хора говориш ??? Че то влизащи в болднатото за мен само за графата ''балъци''
                                Значи за теб , ако имаш 100 000 $ , ти е все едно дали ще си купиш 50 оz или 100 oz ........ Това ли ми казваш ????

                                Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение
                                Те биха продали само в краен случай на нужда.Развързването на такова злато е в моменти когато то скача в пъти или както споменах при нужда.
                                Стова съм съгласен . Така е .... и така се прави , когато купуваш физика за ''защита'' или диверсификация !!!

                                Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение
                                Не е правилно да се сравнява начина ти на инвестиране краткосрочно със спестяването в метал.Двете нямат нищо общо като логика на вложението.
                                Бъркаш .... Аз не ''инвестирам краткосрочно'' - такова нещо няма . Аз спекулирам със цената на златото . И точно и именно защото го правя , имам по добра представа и визия глобално - кога БИ трябвало да се купи физическо ....

                                пп Аз не съм враг на златото или хората които се застраховат чрез него ......... Аз просто съм противник и опонент на тези които казват , че СЕГА е добре да се купува ........ Ами не - не е ..........
                                Ще има по добри цени и тогава ще може да се купи повече за същата сума от сега
                                Last edited by Correctively objective; 25.11.2019, 18:56.

                                Коментар

                                Working...
                                X