IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Другари и другарки , моите 5 цента ...

    Първо да видим ко съм писал преди 10 години :
    Златото - Балон или не ? (архив до 12.07.2012 г.)
    писа в тема | 03 октомври 2011, 22.43 ч.
    За тия дето купиха 2008 е верно дългосрочна , клоняща към безкрайност Да не стане и с тия дето СЕГА купуват злато...
    2011 - връх 1800+ $ , още не може да го стигнем.

    Така , да започнем отдалече - 1971 другарите хамериканци ни отнеха най-скъпото - *деноминатора* , това е дълга тема, но ако искате да видите как стоят нещата наистина , ползвайте правилния деноминатор.

    Централни банки и правителства се (само) заблуждават, че могат да влияят на икономиката ( могат но в отрицателна посока - по малко вреди , или повече вреди) . Икономиката се прави от *хората*

    Да погледнем икономическите супер цикли ( 30-40 години продължителност) , на какво се дължат ? на правителствата , на централните банки ? Мне
    на раждаемостта се дължат ( + съответната кредитна експанзия)

    Последния връх на суперцикъл беше 2000 година , а дъното 2012 ( 2008 бяха предсмъртни конвулсии). Сега сме "почти в началото" на нов суперцикъл , движен от бума в раждаемостта през 1990 . Чакат ни поне още 20 години икономически растеж ( пак ... гледайте правилния дениминатор) , Европа е с малко забавяне , предполагам, че сега търсим дъно.

    Та златото , погледнете отношението доходи/злато за US, EU , ... на дъното е , или малко след него . Златото е скъпо в момента ( не мога да кажа накъде ще ходи в измислената единица долар, но в деноминатор труд е на най-вискотите си нива ).

    Чакат ни поне едни 20 години даунтренд . То затова и всички се активизираха да продават монети , кюлчета и т.н.

    Виж ... среброто .. хм...

    Коментар


    • Баи голд стоп 1558 баи US500 СТОП 3345

      Коментар


      • Първоначално изпратено от lalka 75 Разгледай мнение

        Тенекето още се удътжа на балонни висоти. Кога ли ще се смряска ...
        Мечтай си.

        Коментар


        • Нови дълги стоп 1561.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

            Добавяне дълго злато стоп на 1547.
            Официалната статистика за короновируса показва рязък спада на ново заразилите, както и че излекуваните вече надхвърлят в пъти новозаразените, докато преди една седмица беше точно обратното. При това положение златото би трябвало да падне значително
            Обаче текущото дъно 1547 не е пробито и златото се поизкатери над него Тази дивергенция показва че нестабилността ще продължи в близко бъдеще и златото ще избие на горе. Причините могат да бъдат различни вирусната епидемия да направи ново голямо огнище. Властите в Китай да отхлабване хватка та и епидемията да се поднови. Хватката да продължи доста по дълго от очаккването което да срине икономическия растеж в Китай и като излизат данните от икономиката за зимните месеци пазарите както в Китай така и в на Глобално ниво да коригират и съответно златото посока юг. Нова нестабилност около ИРАН

            Моя преференциялен сценарии е крутите мерки които ще доведат до значително забавяне на Китайския растеж , съпътствано с тлеещи огнища на епидемията което ще води до несигурност до края на зимата.

            ПП Самата истерия около вируса която не е съвсем неоснователна, оказва психологически натиск върху обществото под формата на страх както върху потребителите така и върху инвеститори и предприемачи . Това също ще допринесе за забавянето.
            Last edited by Todor Sabev; 12.02.2020, 20:25.

            Коментар


            • https://finance.yahoo.com/news/barri...114715191.html

              Добър отчет и с новия дивидент вече 2.2% д.доходност спрямо средната ми....нелошо като за тенеке.
              Дано такива приятни изненади да има и при nem, paas. AG нaдали се канят да кихат дивиденти, ма знайш ли, стават чудеса.
              По важна е капиталовата де..

              Засега съм малко над 1/4 в тия, другото е индексно при РМ.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                Добавяне дълго злато стоп на 1547.
                Тенекето още се удътжа на балонни висоти. Кога ли ще се смряска ...

                Коментар


                • Въпроса вече не е дали цената на златото се манипулира.........А до кога ще продължи това.Кухите преливания от пусто в празно на ЦБ-тата както посочих преди около месец ще издържат до появата на ФИЗИЧЕСКО неизпълнение на суровини и стоки.......Мнението ми е че с масовката КОРОНАВИРУС се цели точно това от определени сили.......

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение
                    Дълго злато стоп 1535.
                    Добавяне дълго злато стоп на 1547.

                    Коментар


                    • Дълго злато стоп 1535.

                      Коментар


                      • Вирусът изглежда овладян, в Близкия изток нищо не се случва, а макро показателите са по-добри от очакваното. Лихвите по 10г. облигации нагоре, злато - надолу.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                          Вируса може да се движи циклично на вълни. Това първо
                          Отделно информацията в медиите може също да е с лаг и даже недостоверна.
                          И трето има напрежени усеща се на всякъде макар и да спадна в момента според мен временно. Говоря за общия сентимент. Отделно някъкви други събития може изстрелят златото което корелира с общия сентимент.
                          Аз лично не съм имал особени притеснения с тоя вирус и не съм вярвал на тоя наратив като обосновка за гмуркане на пазарите.
                          Най малкото понеже идва от може би най подходящото място (където може да бъде ограничено най лесно), ккп не си поплюва а и ревове за човешките права там не вървят.
                          Маркета засега продължава да си е бай дъ дип тип, не че съм се възползвал де, спада бе прекалено плитък за вкуса ми.

                          Коментар


                          • А може и много по-бързо да стане...

                            Коментар


                            • Възможно е да има такива събития. Но ако няма най-вероятно отиваме под 1500, а лихвите по 10г. облигации ще се вдигнат и това го виждам да стане до месец. Това е моята прогноза. Не давам 100% гарация естествено


                              Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                              Вируса може да се движи циклично на вълни. Това първо
                              Отделно информацията в медиите може също да е с лаг и даже недостоверна.
                              И трето има напрежени усеща се на всякъде макар и да спадна в момента според мен временно. Говоря за общия сентимент. Отделно някъкви други събития може изстрелят златото което корелира с общия сентимент.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                                Последното. Първото е почти сигурно, че няма да стане. Вирусът издиша


                                Вируса може да се движи циклично на вълни. Това първо
                                Отделно информацията в медиите може също да е с лаг и даже недостоверна.
                                И трето има напрежени усеща се на всякъде макар и да спадна в момента според мен временно. Говоря за общия сентимент. Отделно някъкви други събития може изстрелят златото което корелира с общия сентимент.
                                Last edited by Todor Sabev; 04.02.2020, 16:16.

                                Коментар

                                Working...
                                X