IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Златото се движи по разписание, има го закачено на подуенската гара. Ако се завърти поредният 20 годишен цикъл, е редно да очакваме за това десетилетие 1200*4=4800$ за тройунция или апетитната сума от 5000$. Така беше и 2000-2010 г. - 300*4=1200$ за тройунция, които се задържаха 10 години. Така е от края на войната. На всеки 20 години имаме четирикратно повишаване на цената. Започва от 35$ през 1945 г., стига до 140$ - 20 години по-късно, после стига до 400$ по време на петролната криза през 70-те, когато отвързват златния стандарт, връща леко на 300$ заради агресията на започналото инвестиционно банкиране по времето на Рейгън и пак започва да катери през 2000 г., стига до 1200$ през 2011 г., почива десет години и сега пак започва. Златото е като влакът беглец на Кончаловски и затова го има на разписанието на гарата, но никога не спира.

    Коментар


    • Надали някой не е забелязал, зер не е и отскоро де, ма стана съвсем очеизваден напоследък тренда - колкото по се сили гущеро - толкова повече и жлътото.
      Тотал дет му викат ингилизите декаплинг

      Не че имам нещо против де, че си имам доволно и от двете, ма все пак се надявам един ден ако се спихне зеления то поне жълтия да каже стига на тая братска дружба.

      Коментар


      • Честити 1500 евро на тройунция - massive, както казват по социалните мрежи
        Апропо, имам един комплект Атина, който не ми трябва (безкрайно много ме дразни голямата кутия, юото ми заема място). Ако някой го иска, да драсне на лични, може и братер, все ми е тая
        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

          Според очакванията стана, панамерикан хайкнаха дивидента 43%, а нюмонта дори 80%.
          Заедно с барик сега ми се заформя около 2.2% средна д.д-ст от трите. Хем хедж, хем дивиденти повече от пазара, дал господ и още капиталови, не бих се сърдил
          Чеша се дали да не прибера профита днес при тоя спайк на AG и да го разпределя между останалите ? Не се впечатлих особено от отчета им, очаквах по добри цифри за последното 3месечие.
          AG го продадох на 10,416 euro купено 4,6 за мене е куха работа но даде прекрасен профит. Яд ме е че разкарах PAAS но купих ABX който е подценен към момента и добавих NEM вчера, който може да направи 50 процента от тази цена наторе без проблем. Лошото е че пропуснах двете топ компании където беше истинската игра, а за тях е късно презакупени там няма игра вече. Старите коне дадоха печалба, но играта беше при азите жребчета.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
            https://finance.yahoo.com/news/barri...114715191.html

            Добър отчет и с новия дивидент вече 2.2% д.доходност спрямо средната ми....нелошо като за тенеке.
            Дано такива приятни изненади да има и при nem, paas. AG нaдали се канят да кихат дивиденти, ма знайш ли, стават чудеса.
            По важна е капиталовата де..

            Засега съм малко над 1/4 в тия, другото е индексно при РМ.
            Според очакванията стана, панамерикан хайкнаха дивидента 43%, а нюмонта дори 80%.
            Заедно с барик сега ми се заформя около 2.2% средна д.д-ст от трите. Хем хедж, хем дивиденти повече от пазара, дал господ и още капиталови, не бих се сърдил
            Чеша се дали да не прибера профита днес при тоя спайк на AG и да го разпределя между останалите ? Не се впечатлих особено от отчета им, очаквах по добри цифри за последното 3месечие.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от diletant Разгледай мнение
              Вместо да се опитвате да предвиждате непредвидимото, защо не напишете мнението си за възхода на златото?
              Кой купил купил. Интересна игра при мините. Но със сериозен риск. Там трябват познания и късмет. AG е показателен пример, съотношение риска печалба. Както и момент вход дъно.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от vstoykov Разгледай мнение

                Защо това е условие за национализация? Не може ли национализацията (ограбването) да настъпи по друга причина - примерно дошли са социалисти на власт?

                Миналия път като ограбиха сащанското население формално не се водеха социалисти, тогава това беше мръсна дума.

                Сега има криптовалути, обезпечени със злато. Златото се съхранява в юрисдикции, където е малко вероятно да настъпи национализация.

                Но такава не се изключва, защото ако водещите държави с голяма военна мощ решат да има национализация - те просто може да заплашат с война или икономически санкции държавите, които са се превърнали в убежище.

                Представете си санкции срещу Hong Kong, Сингапур и Швейцария. Какво биха направили тогава? Много просто - ще предадат златото на държавите, които ги заплашват. Или не? Ами ако швейцарците гласуват на референдум да не се предадат и да не предадат златото?

                Най-много да им наложат изолация (икономически санкции). Много трудно политиците биха посмели да водят война за да откраднат златото. Но може да го обяснят по друг начин - "борба с тероризма". Терористите ползват златото против интересите на нашата държава, за това им помага Швейцария. Хайде да я бомбардираме. Какво може да се обърка?

                Разбира се, може да подгонят държателите на ключове. Да въведат данък 200% годишно върху притежанието. Ти го притежавай златото, но си плащай двойно колкото струва всяка година. Това не е кражба, данък е. Нали?

                Гледайте законодателството. Ако въведат задължение за деклариране на активи (за сега само акциите и дяловете в чужбина се декларират, но не и криптовалути, договори за разлика, опции, злато) - значи се готвят да въвеждат данък върху притежанието. И евентуална конфискация.
                Всички сериозни играчи знаят че криптото е спекула, а другата му функция в момента е невидим трансфер на капитал. Свободни зони разбира се ще съществуват както го е написал колегата Матеев. Обезпечени със златно покритие хартиени активи по принцип са безполезни ценни книжа, които могат да се използват за кратко средносрочна спекула.Видяхме в Германия от януари контрола върху закупуването на злато. Защо там. Защото от най толемият пазар на физическо притежание ва злато се започва първо.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Gold Zombie Разгледай мнение

                  Това още нищо не е. В следващите няколко дена златото ще е ракета. Със сериозни дневни движения нагоре.
                  Нека само да се разкихат корейците и японците както китайците.............

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от diletant Разгледай мнение
                    Вместо да се опитвате да предвиждате непредвидимото, защо не напишете мнението си за възхода на златото?
                    Това още нищо не е. В следващите няколко дена златото ще е ракета. Със сериозни дневни движения нагоре.
                    До новите собственици на INVESTOR.BG - не притежавам никакво злато, сребро, депозити и акции.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от vstoykov Разгледай мнение
                      ....
                      Гледайте законодателството. Ако въведат задължение за деклариране на активи (за сега само акциите и дяловете в чужбина се декларират, но не и криптовалути, договори за разлика, опции, злато) - значи се готвят да въвеждат данък върху притежанието. И евентуална конфискация.
                      Не забравяй, че самите властимащи също притежават злато и други тайни активи, така че те също се нуждаят някъде по света да се съхранят защитени офшорни зони, в които те да крият заграбеното по нечестен път, и натрупаните милиони от комисионни. Така че каквито и закони да се въвеждат, в тях винаги ще има вратички за спасяване на собственото богатство.


                      Коментар


                      • Вместо да се опитвате да предвиждате непредвидимото, защо не напишете мнението си за възхода на златото?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение
                          В зависимост от това колко силно е то, съществува голяма вероятност за поредно разкъсване на фючърсният от физическият пазар с огромна разлика в цената. Ако това условие се изпълни следва посевместна забрана и национализация на активи обезпечени със злато.
                          Защо това е условие за национализация? Не може ли национализацията (ограбването) да настъпи по друга причина - примерно дошли са социалисти на власт?

                          Миналия път като ограбиха сащанското население формално не се водеха социалисти, тогава това беше мръсна дума.

                          Сега има криптовалути, обезпечени със злато. Златото се съхранява в юрисдикции, където е малко вероятно да настъпи национализация.

                          Но такава не се изключва, защото ако водещите държави с голяма военна мощ решат да има национализация - те просто може да заплашат с война или икономически санкции държавите, които са се превърнали в убежище.

                          Представете си санкции срещу Hong Kong, Сингапур и Швейцария. Какво биха направили тогава? Много просто - ще предадат златото на държавите, които ги заплашват. Или не? Ами ако швейцарците гласуват на референдум да не се предадат и да не предадат златото?

                          Най-много да им наложат изолация (икономически санкции). Много трудно политиците биха посмели да водят война за да откраднат златото. Но може да го обяснят по друг начин - "борба с тероризма". Терористите ползват златото против интересите на нашата държава, за това им помага Швейцария. Хайде да я бомбардираме. Какво може да се обърка?

                          Разбира се, може да подгонят държателите на ключове. Да въведат данък 200% годишно върху притежанието. Ти го притежавай златото, но си плащай двойно колкото струва всяка година. Това не е кражба, данък е. Нали?

                          Гледайте законодателството. Ако въведат задължение за деклариране на активи (за сега само акциите и дяловете в чужбина се декларират, но не и криптовалути, договори за разлика, опции, злато) - значи се готвят да въвеждат данък върху притежанието. И евентуална конфискация.
                          Last edited by vstoykov; 20.02.2020, 13:55.
                          Два прости метода за легално намаляване на данъците

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

                            Ако има световен военен конфликт той ще е свързан с Близкия Изток и ще е свързан със съществуването на държавата Израел .Даже си
                            мисля че вече е започнал,но тепърва ще ескалира.Колкото до Индия и Пакистан това е ала-бала работа.
                            Основни направления са Азиатско- Тихоокенският регион, Близък Изток, Пакистан - Индия. Преразпределение на ресурсите в Африка. Общо взето световна картина.
                            Но това не е интресно толкова в момента. Има още време.
                            Интересно е как китайската зараза ще се отрази на пазара на злато. Липса на покупки, но от друга страна най-големият производител е изкаран от играта по добива. най-големият играч на произвоство на злато от скрап е блокиран. Второ направление. Миналта година имаме спад в световен мащаб на миннодобива. Голд мининг пик е минат безвъзвратно. Трето булион банките ще трябва да закриват къси позиции и това означава покачване на фючърсният пазар. Въпрос на време е параболично покачване на златото най-късно до 22 ра. В зависимост от това колко силно е то, съществува голяма вероятност за поредно разкъсване на фючърсният от физическият пазар с огромна разлика в цената. Ако това условие се изпълни следва посевместна забрана и национализация на активи обезпечени със злато.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от marin1 Разгледай мнение

                              Хм, Интересно ги редиш!
                              Война няма да има, поне не Световна! Ще има ядрен конфликт м/у Индия и Пакистан, но няма да има III-та Световна Война а само слухове за нея.
                              За Златото съм съгласен на 100% с теб
                              И за Османлиите съм съгласен - ще има бум и после срив. През бума ще асимилират южна България, както съм писал по-долу, а после ще изчезнат.
                              П.С. Това че ще завладеят част от България няма да е страшно. Целта им ще е да направят полумесец на Балканите - до Албания включително, ще включва и северна Гърция. Българите в южна България няма да се закачат и ще живеят по-добре отколкото сега в пределите на РБ.
                              Ако има световен военен конфликт той ще е свързан с Близкия Изток и ще е свързан със съществуването на държавата Израел .Даже си
                              мисля че вече е започнал,но тепърва ще ескалира.Колкото до Индия и Пакистан това е ала-бала работа.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от marin1 Разгледай мнение

                                Хм, Интересно ги редиш!
                                Война няма да има, поне не Световна! Ще има ядрен конфликт м/у Индия и Пакистан, но няма да има III-та Световна Война а само слухове за нея.
                                За Златото съм съгласен на 100% с теб
                                И за Османлиите съм съгласен - ще има бум и после срив. През бума ще асимилират южна България, както съм писал по-долу, а после ще изчезнат.
                                П.С. Това че ще завладеят част от България няма да е страшно. Целта им ще е да направят полумесец на Балканите - до Албания включително, ще включва и северна Гърция. Българите в южна България няма да се закачат и ще живеят по-добре отколкото сега в пределите на РБ.
                                Да Китайците здраво въоражават Пакистан. 3 тата беше студената така поне я обозначавахме едно време , Четвъртата няма да се размине най късно до 25 та, но може отново да е подобна на предишната. През 2002-3 та им се размина на Индия-Пакистан, сега нямам представа. Но златото вещае огромен финансов катаклизъм най късно до 20-22 ра година. Същият индикатор каквъто проследих през 2002-2008 ма. Тренда му започна 16 та параболичният растеж вероятно 21-22 ра. След изборите в САЩ новият президент задължително ще направи бърза победоносна война. Интересно е къде-

                                Коментар

                                Working...
                                X