IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от хамстер Разгледай мнение

    получих разяснения от сателитния профил FMZK,
    че специалиста баце / кондорчо / курта007 /.../..., като е казал, че чака дъно при метала имАл предвид не в близко време а след, цитирам ;

    "
    човека е писал за ново дъно а ти искаш за 3 седмици да стане ли .
    това е за една година поне напред ве ."


    визионер се очертава момчето.
    ба ти нале си купил 6 унции преди 3 седмици. стискай жълтиците от 3000 лв парчето .
    и ипотеката стискаи. песъка е близо.
    а тия двамата ги знам. те са един ако не знаеш
    Първоначално изпратено от хамстер Разгледай мнение

    баце / кондор .
    а тоя не съм го виждал ,кой е . да не си засмукал песък и от него
    Първоначално изпратено от хамстер Разгледай мнение

    курта007 .
    Last edited by FMZK; 11.03.2020, 21:09.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение


      те и няколко специализирани лекарски екипа се опитваха...
      после... предписаха по-силните апчета.

      иначе, подценявате го кондорчо, той почти винаги познава...ама наопаки;
      - купил съм акции на атера и я чакам земята в тутракан да удари 2 600лв...бум, дългосочен и липса от форума с тоя профил
      - набълбоцал съм се с петрол на 60$ и го чакам да удари 80...бум петрола на 33
      - графиките ми нашепват за ново дъно в златото ...пляс нов връх

      получих разяснения от сателитния профил FMZK,
      че специалиста баце / кондорчо / курта007 /.../..., като е казал, че чака дъно при метала имАл предвид не в близко време а след, цитирам ;

      "
      човека е писал за ново дъно а ти искаш за 3 седмици да стане ли .
      това е за една година поне напред ве ."


      визионер се очертава момчето.

      Коментар


      • Затворени дълги , късо злато стоп 1704.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение

          Параметрите са второстепенни... защо ?

          Ще ти дам далечен пример.
          Едно момиче си пише дневник ежеминутно, какво прави и какво чувства (това са графиките ти).
          Ти по някъкъв начин можеш да надничаш в него и да го четеш.
          И почваш да си правиш изводи (тоест стратегии за покупко продажба) какъв човек е.

          Аз отделно, съм сложил тракер на телефона и.
          Следя я през пет преки какво прави, как го прави и с кого го прави.
          И аз мога да чета от дневника и.

          Кой от двамата има по-пълна картина ?
          Респектиран съм от '' далечния ти пример '' .

          И начина , по който си задаваш риторичен въпрос !!!

          Кажи , си ВИЖДАНЕТО за цената на Златото , на база '' четенето на дневника от телефона на едно момичв ..... блабла ''

          И тогава веднага ще ти отговоря '' Кой от двама ни има по -пълна картина ''

          Няма как да го направя , обаче , ако ти не си показал твоята '' картина '' , а само си споменал метафорично , че ''рисуваш''


          пп Но доколкото виждам , не ти помага много - много метода с ' надничането в телефоня с тракер''

          Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение
          При условие,
          - че на ЕЦБ вече лихвите са нулеви и тя няма оръжия за противодействие,
          - Италия, Германия и Франция са заразени доста, следват Испания, Швейцария и Ук,
          - има дрязги и некомпететност, как и на коя криза да се реагира първо,
          - никога не е имало статут на убежище,
          защо издуханото Евро расте срещу основните валути ???
          А в същия момент 7 дена по рано аз съм написал

          Първоначално изпратено от Correctively objective
          ЕUR....- започва растящ тренд.......................
          С показани отворени сделки ..............

          Как мислиш ???? Кой от двамата има по пълна картина ..........................................
          Last edited by Correctively objective; 11.03.2020, 08:52.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение

            Параметрите са второстепенни... защо ?

            Ще ти дам далечен пример.
            Едно момиче си пише дневник ежеминутно, какво прави и какво чувства (това са графиките ти).
            Ти по някъкъв начин можеш да надничаш в него и да го четеш.
            И почваш да си правиш изводи (тоест стратегии за покупко продажба) какъв човек е.

            Аз отделно, съм сложил тракер на телефона и.
            Следя я през пет преки какво прави, как го прави и с кого го прави.
            И аз мога да чета от дневника и.

            Кой от двамата има по-пълна картина ?
            няма да те разбере,
            на него му стига да наднича през ключалката. не го обърквай излишно.
            препоръка е

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Correctively objective Разгледай мнение

              Съгласен съм с така дадените параметри ...........
              Параметрите са второстепенни... защо ?

              Ще ти дам далечен пример.
              Едно момиче си пише дневник ежеминутно, какво прави и какво чувства (това са графиките ти).
              Ти по някъкъв начин можеш да надничаш в него и да го четеш.
              И почваш да си правиш изводи (тоест стратегии за покупко продажба) какъв човек е.

              Аз отделно, съм сложил тракер на телефона и.
              Следя я през пет преки какво прави, как го прави и с кого го прави.
              И аз мога да чета от дневника и.

              Кой от двамата има по-пълна картина ?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение

                Oпитвам се да схвана как действа системата на Баце.
                Значи ама каквито и събития да стават по света,
                - тренда на златото пак ще се върне рано или късно, както го показва .... Фибоначи
                - няма значение краткосрочно, защото тренда се определя от цената на дневна, седмична, МА и др технически инструменти
                - тренда от графиките е ЖЕЛЕЗЕН, даже и Тръмп да туитне нещо лошо (че почва икономическата война с Китай), даже печалбите на фирмите от СП500 да са ниски, даже и петрола да иде на 25$ или много смъртоносен вирус да се появи и т.н.
                - имаше един тука, Михалис, той пък мислеше, че новините следват цената, не обратното
                - даже количеството на покупки (или продажби) на злато от ЦБ, също не са важни, нали така, важни са графиките
                - също и съобщаването на предстоящи БЪДЕЩИ събития (война, тероризъм, решение на ФЕД, на Тръмп, смяна на шефа на ФЕД) и те не са важни, защото Графиките са акумУлирали минало и настоящето на цената на златото, нали така
                Графиките дали показават напечатаната парична маса, балоните в имотите, рисковете в раздадените кредити, алгосите които купуват и продават хартиено злато за части от секундата с вътрешна информация и разполагащи с доста финансов резерв.
                Оня ден в петък около 16.04 ч имаше къси продажби на злато за 2 млрд и златото слезна с 40$.за минути.
                Много дни манупулациите го държат в рейдж от 50$ за деня.
                Как графиките се борят с манипулациите или пак са железни.
                Много са въпросите, ама не проумявам графичната ти система.
                Именно действията СЕГА формират цената, която се естествено се появява на графиката и ти си мислиш в коя вълна да я включиш.
                А какво за членовете на LBMA в Лондон, дето два пъти на ден се съглазяват на някаква цена.
                Ами че в тази цена има акумулирано търсене и предлагане СЕГА, те не гледат графики.
                Написах важните неща за мен , за влизане в сделка .
                Изброените от теб неща не оказват голямо влияние за взимането ми на решениия ( туитове , бъдещи събития , манипулации за които ''четеш'' и т.н ) , иначе цената се формира сега - да - на база изминалите събития отразени в изминалите движения ......
                Бих ти отговорил , на всяка поотделна подточка , но виждам , че '' събеседничката ратка с влажния поглед '' вече ти е отговорила

                Коментар


                • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение

                  Oпитвам се да схвана как действа системата на Баце.
                  Значи ама каквито и събития да стават по света,
                  - тренда на златото пак ще се върне рано или късно, както го показва .... Фибоначи
                  - няма значение краткосрочно, защото тренда се от цената на дневна, седмична, МА и др технически инструменти
                  - тренда от графиките е ЖЕЛЕЗЕН, даже и Тръмп да туитне нещо лошо (че почва икономическата война с Китай), даже печалбите на фирмите от СП500 да са ниски, даже и петрола да иде на 25$ или много смъртоносен вирус да се появи и т.н.
                  - имаше един тука, Михалис, той пък мислеше, че новините следват цената, не обратното
                  - даже количеството на покупки (или продажби) на злато от ЦБ, също не са важни, нали така, важни са графиките
                  - също и съобщаването на предстоящи БЪДЕЩИ събития (война, тероризъм, решение на ФЕД, на Тръмп, смяна на шефа на ФЕД) и те не са важни, защото Графиките са акумУлирали минало и настоящето на цената на златото, нали така
                  Графиките дали показават напечатаната парична маса, балоните в имотите, рисковете в раздадените кредити, алгосите които купуват и продават хартиено злато за части от секундата с вътрешна информация и разполагащи с даста финансов резерв.
                  Оня ден в петък 16.04 ч имаше къси продажби на злато за 2 млрд и златото слезна с 40$.
                  Много дни манупулациите го държат в рейдж от 50$ за деня.
                  Как графиките се борят с манипулациите или пак са железни.
                  Много са въпросите, ама не проумявам как мислиш.

                  те и няколко специализирани лекарски екипа се опитваха...
                  после... предписаха по-силните апчета.

                  иначе, подценявате го кондорчо, той почти винаги познава...ама наопаки;
                  - купил съм акции на атера и я чакам земята в тутракан да удари 2 600лв...бум, дългосочен и липса от форума с тоя профил
                  - набълбоцал съм се с петрол на 60$ и го чакам да удари 80...бум петрола на 33
                  - графиките ми нашепват за ново дъно в златото ...пляс нов връх


                  препоръка е

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Correctively objective Разгледай мнение

                    Техн . анализ , Вълни на Елиът , VSA или price action
                    ..... графики............?
                    Oпитвам се да схвана как действа системата на Баце.
                    Значи ама каквито и събития да стават по света,
                    - тренда на златото пак ще се върне рано или късно, както го показва .... Фибоначи
                    - няма значение краткосрочно, защото тренда се определя от цената на дневна, седмична, МА и др технически инструменти
                    - тренда от графиките е ЖЕЛЕЗЕН, даже и Тръмп да туитне нещо лошо (че почва икономическата война с Китай), даже печалбите на фирмите от СП500 да са ниски, даже и петрола да иде на 25$ или много смъртоносен вирус да се появи и т.н.
                    - имаше един тука, Михалис, той пък мислеше, че новините следват цената, не обратното
                    - даже количеството на покупки (или продажби) на злато от ЦБ, също не са важни, нали така, важни са графиките
                    - също и съобщаването на предстоящи БЪДЕЩИ събития (война, тероризъм, решение на ФЕД, на Тръмп, смяна на шефа на ФЕД) и те не са важни, защото Графиките са акумУлирали минало и настоящето на цената на златото, нали така
                    Графиките дали показават напечатаната парична маса, балоните в имотите, рисковете в раздадените кредити, алгосите които купуват и продават хартиено злато за части от секундата с вътрешна информация и разполагащи с доста финансов резерв.
                    Оня ден в петък около 16.04 ч имаше къси продажби на злато за 2 млрд и златото слезна с 40$.за минути.
                    Много дни манупулациите го държат в рейдж от 50$ за деня.
                    Как графиките се борят с манипулациите или пак са железни.
                    Много са въпросите, ама не проумявам графичната ти система.
                    Именно действията СЕГА формират цената, която се естествено се появява на графиката и ти си мислиш в коя вълна да я включиш.
                    А какво за членовете на LBMA в Лондон, дето два пъти на ден се съглазяват на някаква цена.
                    Ами че в тази цена има акумулирано търсене и предлагане СЕГА, те не гледат графики.
                    Last edited by hazard; 10.03.2020, 22:10.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ria2020 Разгледай мнение
                      Е извинявай , но не се ли досети , че това е техническа грешка без да искам съм събрал моят отговор към цитат от твой пост , защотоп си копи пействам коментарите , пиш ги другаде , че ми е по удобно.

                      За мен риска не си струва , печалбата накрая би била по малка отколкото ,, ако инвестирам другаде при по малък риск . А и в случаят няма как да се хеджирам да намаля загубите , защото цената на златото няма пряка корелация с никой друг инструмент ....Вързват го с петрола , но то е по скоро някаква историческа справка отколко реална такава , защото днес една тройунция е 50 барела преди 2-3 седмици беше 25 , а 2008 в пика на петрола беше станала 4-5 барела.
                      Да за момента няма да инвестирам , но не виждам къде е проблема да коментирам, никъде не е казано в темата , че е само за хора купили/продали злато.
                      Няма проблем да коментираш разбира се, но когато някой изразява мнение за нещо, но сам за себе си няма вътрешната убеденост да го подкрепи с действия, тогава едно подобно мнение каква достоверност да буди?

                      Убеден съм, че когато някой има вътрешната убеденост за нещо, то го подкрепя с действия!
                      Когато няма тази вътрешна убеденост, си търси оправдания, както в случая!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

                        Виж сега. Значи първо, не ми копирай текстовете и в тях да вмъкваш произволен текст, защото излиза, че аз съм го написал! А ТОВА НЕ Е ТАКА!

                        На второ място, азбучна истина е, че дългосрочния залог е много по-сигурен и точно той не е случайност или хазарт! Това го пише навсякъде и по финанси и по икономика и не вярвам да има много хора на тази земя, които да са на обратното мнение!

                        Обясних ти го много просто! Обслужването като разходи на дълготрайна позиция, са много по-малки, спрямо ПЕЧАЛБАТА, от движенията, които си посочил! НЯМА ПРИЧИНА ДА НЕ СЛОЖИШ ГОЛЯМА ЧАСТ ОТ ПАРИТЕ ТИ НА ТОЗИ ЗАЛОГ, ЩОМ СИ СИГУРЕН!!! Как хем си сигурен, хем случайност! Хем на дълготрайна перспектива, хем да е хазарт! Това са взаимоизключващи се неща!


                        Писал си до края на тази година 1000 долара щяло да стане, даже и под 1000 можело.

                        Нека всеки да прецени позицията ти, през твоите доводи!

                        Аз имам злато и ако в дългосрочен план то не се представя добре, аз реално ГУБЯ! Ти който си "убеден", но не ПРОДАВАШ? Какво може да загубиш? Какво стои зад думите ти? Достойнството от форума???

                        Утре, ако "случайно" не познаеш, какво ще стане? Ще си го преместиш от единия крачол в другия???


                        п.п.

                        Като не сме стигнали пика, просто няма да надуваш на ливъридж! Ти твоето пак ще си го хванеш, после!
                        Е извинявай , но не се ли досети , че това е техническа грешка без да искам съм събрал моят отговор към цитат от твой пост , защотоп си копи пействам коментарите , пиш ги другаде , че ми е по удобно.

                        За мен риска не си струва , печалбата накрая би била по малка отколкото ,, ако инвестирам другаде при по малък риск . А и в случаят няма как да се хеджирам да намаля загубите , защото цената на златото няма пряка корелация с никой друг инструмент ....Вързват го с петрола , но то е по скоро някаква историческа справка отколко реална такава , защото днес една тройунция е 50 барела преди 2-3 седмици беше 25 , а 2008 в пика на петрола беше станала 4-5 барела.
                        Да за момента няма да инвестирам , но не виждам къде е проблема да коментирам, никъде не е казано в темата , че е само за хора купили/продали злато.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ria2020 Разгледай мнение
                          Невъзможно е да се спечели от шорт с такъв дълъг хоризонт или ако се спечелки би било плод на случайност, тоест чист хазарт . За мен тренда е надолу, дори и да не сме стигнасли пика в краткосрочен период.
                          Виж сега. Значи първо, не ми копирай текстовете и в тях да вмъкваш произволен текст, защото излиза, че аз съм го написал! А ТОВА НЕ Е ТАКА!

                          На второ място, азбучна истина е, че дългосрочния залог е много по-сигурен и точно той не е случайност или хазарт! Това го пише навсякъде и по финанси и по икономика и не вярвам да има много хора на тази земя, които да са на обратното мнение!

                          Обясних ти го много просто! Обслужването като разходи на дълготрайна позиция, са много по-малки, спрямо ПЕЧАЛБАТА, от движенията, които си посочил! НЯМА ПРИЧИНА ДА НЕ СЛОЖИШ ГОЛЯМА ЧАСТ ОТ ПАРИТЕ ТИ НА ТОЗИ ЗАЛОГ, ЩОМ СИ СИГУРЕН!!! Как хем си сигурен, хем случайност! Хем на дълготрайна перспектива, хем да е хазарт! Това са взаимоизключващи се неща!


                          Писал си до края на тази година 1000 долара щяло да стане, даже и под 1000 можело.

                          Нека всеки да прецени позицията ти, през твоите доводи!

                          Аз имам злато и ако в дългосрочен план то не се представя добре, аз реално ГУБЯ! Ти който си "убеден", но не ПРОДАВАШ? Какво може да загубиш? Какво стои зад думите ти? Достойнството от форума???

                          Утре, ако "случайно" не познаеш, какво ще стане? Ще си го преместиш от единия крачол в другия???


                          п.п.

                          Като не сме стигнали пика, просто няма да надуваш на ливъридж! Ти твоето пак ще си го хванеш, после!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

                            Еми ето! Влизаш мощно на шорт! Тайминга няма какво да те бърка толкова, защото движението, за което както каза, си сигурен!!! Е в много повече пъти по-голямо като профит, от разходи за суап от държана дълго позиция!
                            Невъзможно е да се спечели от шорт с такъв дълъг хоризонт или ако се спечелки би било плод на случайност, тоест чист хазарт . За мен тренда е надолу, дори и да не сме стигнасли пика в краткосрочен период.
                            Я си представи обаче, че спада, за който си сигурен, започне още от утре. Представи си колко ще има да прибираш! От друга страна, такава убеденост, ще е грехота ако не я обезпечиш с голям процент от притежаваните от теб средстава! Реално ако си играч и си убеден, натискаш със сериозни пари, ако ти е колкото за спорта, няма какво да го коментираме!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

                              Аз нищо не меря! Аз съм дългосрочен инвеститор! За мен до 2 години, цената трябва да е поне 2400!
                              Браво !
                              Даде конкретика !!!
                              Малка ......... но конкретика .
                              И е АБСОЛЮТНО ВЪЗМОЖНО ..... до края на 2022 , да сме на 2400 .
                              Съгласен съм с така дадените параметри ...........

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ria2020 Разгледай мнение

                                И сега графиките ти какво показват , ако не тайна ... Колко ще е цената на златото към краят годината и началото .... Защото навремето 2010-11 имаше хора , които се кълняха в децата си когато стана 1900 долара , че с това печатане няма как да не стане 3-4 -5 хиляди долара поне за тройунция , а то стана близо 1000 и то умерените , имаше и хора , които графиките им показваха и към 7-8 хиляди долара , щото такова било сътношението долар за злато 1945 година.
                                Не , не тайна .
                                Назад пише .......... доста !
                                За надолу съм по прицип..............
                                Но фактора '' време '' не присъства в нито един от видовете анализ ......

                                Така че , който ти каже и време на прогнозата си ............ го пропускай

                                Коментар

                                Working...
                                X