IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Междо другото, съвсем скоро ще видите и силата на долара както съм казвал много пъти в темата, при идващите обстоятелства!
    Тази сила, ще се отрази пряко, на държащите физика в БГ, защото основната котировка на Злотоооо е в долари!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
      навърта ли се тук един многоников пророк ))
      ще ми се да прочета някоя прогноза от него, относно хартиеното злато или дървеното желязо )))

      но да НЕ поглежда тавекса и другите физически продавачи.
      да си дърпа чертички по чарта. после ще са ми наематели с мама...ако станат софиянци де. немам интерес към копторки около столипиново.
      навръта се навръта се . хамсер раттен ддб с малко опишле. няма дървено желязо . то е на хамсер раттен у отзади.
      а мама ти неще да ти става наемател . тя при баце е сега . дърпа една чертичка.
      и ти си я дърпал ратттен раттен

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Correctively objective Разгледай мнение

        Епа , ти , кибика го казваш .................. Кой да питам ........ 7 Тебе трябва ......
        Та я пак : кои са яките инструменти за вход сега ...... Кой актив , коя валутна двойка ..........
        Щом го казваш , та и предпочиташ пред златото - кажи кои са , да намажем филията и ние
        явно "путове на SPY със страйк..... " не ти говри нищо... отказвам се.
        ти не си баце , а клонинг ! просто сега ми се затвърдиха съмненията.
        разбрах и защо с този си ник не пропускаш да ме хапнеш и да се заядеш стилът ни е познат.
        ок всеки сам си избира приоритетите в живота
        бъди здрав!

        ПП точки мога да слагам и аз в постовете си, но няма да съм баце .... налЕ..
        Last edited by bertram; 17.03.2020, 14:28.
        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

        Коментар


        • Първоначално изпратено от LaCosta Разгледай мнение

          Аз просто си разсъждавам, щото до преди месец всички медии бяха налазени от колегите на Крум и ни обясняваха:
          1. Златото е много добро за хеджиране на риска - акциите може да падат, обаче цената на златото тогава да видиш кво прай.....
          2. Златото от 5 000 години запазва своята стойност. Не златото поскъпва, а измислените валути се обезценяват!
          3. При форсмажорни обстоятелства винаги може да разчиташ на ликвидност при златото! Всеки винаги ще ти го купи!
          и т. н.

          В това отношение много хубаво се получава, че преживяваме тази извънредна ситуация, та всеки може да провери за себе си валидността на горните и на други подобни твърдения. Най-ценното нещо в живота е опита!
          Никога не съм предполагал, че може да се получи такова огромно търсене на физическо злато и ЕДНОВРЕМЕННО с това такъв срив в цената, което ясно показва, че и да си купил физическо, цената на метала се формира от едни измислени цифрички на екрана!
          Изкушавам се пак да пиша, виждам, че си се надъхал....

          Това, че има глупаци, които смятат, че като акциите падат, златото трябва да расте, не означава, че златоооооооотооо е виновно на глупаците!
          Ако беше така 50% Акции ETF, 50% Злато! Златото общо взето компенсира инфлацията поне до минимална стойност за добив, суровина е все пак, а акциите растат! Ако акциите почнат да падат, златото покрива и балансира!
          Колко тъп трябва да е някой, за да мисли така! Има много тъпи хора, но не златото е виновно, а тяхната тъпотия, за това какво е златото! Това е по точка 1!

          Точка 2! Ти колко си чакал да се обезценят влутите. Официално инфлация няма. Ужким Аз в момента съм МНОГОООО, АМА мНОГОООО под текущите нива в Евро като средна цена! Изчакай една година, тогава да видим валути или злато, кое каква стойност! Нека да изчакаме 12 месеца и да видим, дали моя ЛЕВ в джоба или ЗЛОТО, ще запазят стойност спрямо средните ми цени в ЕВРООООО! Аз към момента независимо от спада съм на голяма печалба! Повтарям, на голяма ПЕЧАЛБА, като процент!

          3. Да ликвидност има! В момента мои познати са готови да купуват от физически лица, стига да могат да им предложат близки до пазарната цена от 2600-2700. В банките е над 3200! Ако имаш инвестиционни продукт, които да са читави и след проверка, за текущата цена лесно мога да ти намеря ЛИКВИДНОСТ, колкото искаш! Само от познати хора!!!! Представям си останалия пазар какъв е! И колко още ЛИКВИДНОСТ би поел!!!!!!!! ЛИКВИДНОСТ ИМАААААААА, стига да ти трябва! Веднага ще я намериш! Гарантирам ти го!

          Аз за разлика от теб съм си предсатвял, че може да изчезне физиката, но цените да падат! Голямата разлика е там, че мен ме интересува, голямото избушване и хеликоптерните пари, които ще сринат всичко и ще има точка Х, след 2 години! Боли ме фара, че сега котировката падала!
          Вчера един мой познат, не искаше да продаде на друг мой такъв, дори и на 3,1К! Въпреки, че имаше колебание, дали за неговите финансови възможности, не е купил повече от колкото е трябвало! Не пожела да продаде! А ЛИКВИДНОСТ ИМАШЕ!

          След 2 месеца обаче, ще е още по-голямата ликвидноста, чисто между хората, защото това, което тогава ще стане, ти дори не може и да си го представиш, сега!
          Last edited by Mike Florida; 17.03.2020, 14:17.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

            мен кибика ли питаш

            Пут-ове на SPY със страйк.... по избор купени за смешни пари, когато, вирусът не беше проблем за САЩ...според тръмпи

            много по-сигурна и печеливша сделка от ловене на 10% в жълтото.

            жълтото си е за резерв, а за търговия има много по яки инструменти.
            Епа , ти , кибика го казваш .................. Кой да питам ........ 7 Тебе трябва ......
            Та я пак : кои са яките инструменти за вход сега ...... Кой актив , коя валутна двойка ..........
            Щом го казваш , та и предпочиташ пред златото - кажи кои са , да намажем филията и ние

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Correctively objective Разгледай мнение

              А бе, къде е Крум .............
              Сигурно на някоя река е превил гръб с едно сито в ръка.....

              Все от някъде трябва да се осигури стока я за продан, я за загубен бас....

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Correctively objective

                Къде другаде...
                мен кибика ли питаш

                Пут-ове на SPY със страйк.... по избор купени за смешни пари, когато, вирусът не беше проблем за САЩ...според тръмпи

                много по-сигурна и печеливша сделка от ловене на 10% в жълтото.

                жълтото си е за резерв, а за търговия има много по яки инструменти.
                Last edited by bertram; 17.03.2020, 14:24.
                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                Коментар


                • навърта ли се тук един многоников пророк ))
                  ще ми се да прочета някоя прогноза от него, относно хартиеното злато или дървеното желязо )))

                  но да НЕ поглежда тавекса и другите физически продавачи.
                  да си дърпа чертички по чарта. после ще са ми наематели с мама...ако станат софиянци де. немам интерес към копторки около столипиново.
                  препоръка е

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от LaCosta Разгледай мнение

                    Аз просто си разсъждавам, щото до преди месец всички медии бяха налазени от колегите на Крум и ни обясняваха:
                    1. Златото е много добро за хеджиране на риска - акциите може да падат, обаче цената на златото тогава да видиш кво прай.....
                    2. Златото от 5 000 години запазва своята стойност. Не златото поскъпва, а измислените валути се обезценяват!
                    3. При форсмажорни обстоятелства винаги може да разчиташ на ликвидност при златото! Всеки винаги ще ти го купи!
                    и т. н.

                    В това отношение много хубаво се получава, че преживяваме тази извънредна ситуация, та всеки може да провери за себе си валидността на горните и на други подобни твърдения. Най-ценното нещо в живота е опита!
                    Никога не съм предполагал, че може да се получи такова огромно търсене на физическо злато и ЕДНОВРЕМЕННО с това такъв срив в цената, което ясно показва, че и да си купил физическо, цената на метала се формира от едни измислени цифрички на екрана!
                    А бе, къде е Крум .............
                    Мисля , че бас дължеше на някакъв форумец .... Една златна унцийка ...................

                    Щото това продава , разбира се ........... Ако продаваше сиренье , баса щеше да е за едно кило сиренье

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                      и аз така, но в моменти като настоящия е по-добре да се търси волатилност другаде. това в случай, че се цели търговия.
                      Аз просто си разсъждавам, щото до преди месец всички медии бяха налазени от колегите на Крум и ни обясняваха:
                      1. Златото е много добро за хеджиране на риска - акциите може да падат, обаче цената на златото тогава да видиш кво прай.....
                      2. Златото от 5 000 години запазва своята стойност. Не златото поскъпва, а измислените валути се обезценяват!
                      3. При форсмажорни обстоятелства винаги може да разчиташ на ликвидност при златото! Всеки винаги ще ти го купи!
                      и т. н.

                      В това отношение много хубаво се получава, че преживяваме тази извънредна ситуация, та всеки може да провери за себе си валидността на горните и на други подобни твърдения. Най-ценното нещо в живота е опита!
                      Никога не съм предполагал, че може да се получи такова огромно търсене на физическо злато и ЕДНОВРЕМЕННО с това такъв срив в цената, което ясно показва, че и да си купил физическо, цената на метала се формира от едни измислени цифрички на екрана!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от LaCosta Разгледай мнение

                        А ако утре приемат Базел IV с точно обратните договорености? Дъната ли да купуваме тогава или върховете да продаваме?

                        Аз съм фен на златото, но многопосочното мислене ми е по-ценно и за това гледам и нагоре, и надолу.
                        и аз така, но в моменти като настоящия е по-добре да се търси волатилност другаде. това в случай, че се цели търговия.
                        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                          Точно, защото действат на принципа 'бай дъ дипс' и имат пара да влагат, който действа като тях не е капо в последните много години

                          С влизането в сила на договореностите по Базел III тази схема става още по-актуална
                          А ако утре приемат Базел IV с точно обратните договорености? Дъната ли да купуваме тогава или върховете да продаваме?

                          Аз съм фен на златото, но многопосочното мислене ми е по-ценно и за това гледам и нагоре, и надолу.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Correctively objective Разгледай мнение
                            .....
                            Понеже възможностите им са огромни , в последствие - компенсират ..........
                            Точно, защото действат на принципа 'бай дъ дипс' и имат пара да влагат, който действа като тях не е капо в последните много години

                            С влизането в сила на договореностите по Базел III тази схема става още по-актуална

                            Честно казано в текущата ситуация дъ биг шорта не е в златото, а в SP500 и останалите индекси и/или акции, а за професионалистите търговия с опции вероятно е направилa определени хора милионери/милиардери миналата седмица.

                            успех в търговията.

                            ПП аз съм от кибиците дето дават акъл
                            Last edited by bertram; 17.03.2020, 12:32.
                            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                              Всъщност не е оксиморон, а тавтология. Въпроси за теб от мен. Защо централните банки така упорито купуват физическо? Втори въпрос: какво правим, когато мониторът застине? Трети въпрос: кога ще оставиш хората да си изказват мненията и ще излезеш от ролята на дванадесет годишен?

                              Кой ще пише тук, кой няма да пише не е твоя работа. Премерили сме ти капата. Ако действително имаше ниво, професионално ниво, последното нещо, което щеше да правиш е въобще да си губиш времето да дискутираш с нетрейдъри, тъй като в това изначално няма никакъв смисъл. Ето, това, мон амур, дискусията ти с нормални хора с нормално поведение от други професии и браншове си е жив оксиморон.

                              За притежателите на физическо. Възможно е в един момент, ако системата се срине, и въобще да няма цени на металите. Природата не търпи вакуум. Алтернативата ще е или черен пазар или държавна регулация. Докато се възстанови нормалния ред в обществото. Предстои да се види.
                              лелче мнго смешен пост , ти у всички теми мериш капи . шефка ли си какво си . или просто само имаш яд. и ти ли като хамсер купи 6 унци на 1700 и сега некой виновен.
                              баце каза надоло и злато надоло. факт . баце като каже нагоре и злато нагоре . ти чакай .
                              сега иди пиши умно в тема за корона. не те гоня но бертрам каза
                              Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                              кибиците вън!
                              бертрам не дава не баце обективен.

                              Коментар


                              • Няма да цитирам поста на La Costa за да не се получава ......... тафтология ........ Но не мога да не го поздравя за абсолютно точното мнение ....
                                +10 500 ................

                                Да добавя само ....... :
                                Това че централните банки купуват злато ( засилено се струва само на някой като селенчето ) изобщо не оказва влиание на цената на златото на повече от дневен таймфрейм ..........
                                Още повече ЦБ са единна част от сентимента , глобалния и по никакъв начин купуването от тях не БИ ТРЯБВАЛО да се разглежда , като условие за поскъпване в близко бъдещо .........
                                Напротив : мога да представя графика от '80 - те .... досега , как златото пропада точно в моменти след огромно запасяване и на АЦБ и на РЦБ .... и на ЕЦБ .... и т.н .........
                                Цената се движи от Общия Сентимент и никоя ЦБ няма влат над него ......... Дори обратното - и те са участници и не малко пъти пият студена вода , с определена покупка ..........
                                Понеже възможностите им са огромни , в последствие - компенсират ..........

                                Коментар

                                Working...
                                X