IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

    инвестирането в акции особено в хоризонт 110 години изисква много професионални умнения от поне 3-4 последователни поколения...
    много малко са компаниите, които са били ОК 1910 и са ОК и сега след първа световна война,голямата депресия ,втора световна, и куп кризи локални и световни в тези 110 години

    иначе акциите са давали и е редно да дават по-голям възвръщаемост от парите (златото)...

    запазване на стойност в големи интервали от време - това е основната характеристика на този божествен метал.... не инвестиция, а запазване на възможност за инвестиция за последващ момент...
    Историята на определени интервали винаги се повтаря.Но момчетата с графиките и чертичките-нямам нищо против тях -трябва да се върнат назад в историята. Преди 300 години е имало подобен огромен балон.Макар и в само една страна.Когато дошло време да се пукне богатите и имащите информация натоварили каляските с жълтици а масата останала с хартииките.....Сега всичко ще се повтори но в световен мащаб.Има само три класа активи пренасящи богатството през вековете-златото и среброто...........произведения на изкуството и антики..........и земеделската земя.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Big Brother 666 Разгледай мнение


      Десет пъти ?
      Боже мой . Всеки ли може да се регне и да си пише тук . Някаква елементарна финансова култура не се ли иска . Или историческа такава. Пак върши работа.
      Финансовата култура много нема да свърши работа , по - добре предаването ,,Бразди,, как се гледат кози и кокошки, не са претенциозни.
      Last edited by Todor Sabev; 30.03.2020, 22:47.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Big Brother 666 Разгледай мнение
        ...
        1 долар сега е равен на 4 цента 1900. 4 цента инвестирани тогава във злато , не могат да се сравнят с 4 цента инвестирани тогава в акции, например. Има и други неща , по добри от злато .
        ...
        инвестирането в акции особено в хоризонт 110 години изисква много професионални умнения от поне 3-4 последователни поколения...
        много малко са компаниите, които са били ОК 1910 и са ОК и сега след първа световна война,голямата депресия ,втора световна, и куп кризи локални и световни в тези 110 години

        иначе акциите са давали и е редно да дават по-голям възвръщаемост от парите (златото)...

        запазване на стойност в големи интервали от време - това е основната характеристика на този божествен метал.... не инвестиция, а запазване на възможност за инвестиция за последващ момент...

        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

        Коментар


        • Първоначално изпратено от blackaquarius Разгледай мнение

          Приятелю не ги слушай пут....те с но 10 ника.Аз си заделих 5 унциики за апартаментче.
          Само така.Пет унции е бил в Берлин апартамента.В София може и ТРИ унции да стане.....Преди инфлацията апартамента в Берлин е бил на цена 3-400 унции..Не 100.Не 200.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Big Brother 666 Разгледай мнение
            Изглежда , че не само вишО нямаш , а предполагам и средно . Ако си започнал да четеш ТОМОВЕ на 10 години , а сега , да кажем си на 50 години ( мисля че си по млад ) ти би трябвало на всеи ДВА дена и половина да си чел по един ТОМ .
            Без никакво прекъсване . Никакво .
            Нивото наистина е доста паднало , както казва господина под теб с руските банкнотки от царска Русия.
            И тоя трик със сравняването е доста стар и изтъркан.
            1 долар сега е равен на 4 цента 1900. 4 цента инвестирани тогава във злато , не могат да се сравнят с 4 цента инвестирани тогава в акции, например. Има и други неща , по добри от злато .
            . Но да не те бавя , имаш да дочетеш днешния ТОМ .
            Какво четеш сега , че май повече пишете , бъговете в момента
            В младежките си години след училище четях всекидневно 4-500 страници........Всеки ден.Граматиката винаги ми е била слаба....не те карам да вярваш на написното от мен....В момента чета Короната на Демона от Джеймс Ролинс .Винаги чета по 2-3 книги .Другата която чета в момента е Време за умиране на Лий Чайлд......През комунизма имаше класация в читалището на всеки град кой е прочел най-много книги за годината.Обявяваха я на 24 май......3-4 години водех доста убедително.Бях ненаситен за познанието от всичко области........Сега вече не мога да чета по 4-500 страници на ден .Като се замисля сега май имам тиха форма на Синдрома на Аспергер..........
            Last edited by Hermes73; 30.03.2020, 22:33.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

              Точно това имам впредвид.
              Приятелю не ги слушай пут....те с но 10 ника.Аз си заделих 5 унциики за апартаментче.
              Sapienti sat - На разбиращия (и малко) му е достатъчно.

              Коментар


              • Напук на вярванията, че нямало налично физическо злато, четейки и други различни форуми, да, ама, не :
                https://www.royalmintbullion.com/Products/Gold-Bars
                (налични 100гр херметично запечатани кюлчета, 500гр и 1кг изляти кюлчета) с надценка +10% от фикса
                https://www.royalmintbullion.com/Pro...old-Coins/Gold
                налични 1 унциеви златни монети 24 карата, +11% от фикса
                Наличните монети не са оборотни, евентуално биха се продали като материал само, тоест -3% спрямо Филхармония например
                и налични сребърни и платинени монети и кюлчета.

                П.П..Това е продукция директно от Английския монетен двор, който и рефинира естествено.
                В УК все оше няма рестрикции по градове и външни граници, пратките се пращат с DHL.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

                  Финансова култура имам достатъчна.Имам и историческа.В оценката от десеткратно увеличение на цената на златото се доверявам на мнението на Джим Рикардс.На този човек аз вярвам.Историята с вируса той я предвиди .Според него в едни момен ще се намери предтекст и всичко ще замръзне.ЗАМРЪЗНЕ.След това идва времето на преоценката.....Точно това ЗАМРЪЗВАНЕ наблюдаваме в момента.....В реалната икономика тези учили по учебници слугуват на такива като мен............Дето и едно висше нямат.........ако че са прочели 5-6000 тома........
                  Изглежда , че не само вишО нямаш , а предполагам и средно . Ако си започнал да четеш ТОМОВЕ на 10 години , а сега , да кажем си на 50 години ( мисля че си по млад ) ти би трябвало на всеи ДВА дена и половина да си чел по един ТОМ .
                  Без никакво прекъсване . Никакво .
                  Нивото наистина е доста паднало , както казва господина под теб с руските банкнотки от царска Русия.
                  И тоя трик със сравняването е доста стар и изтъркан.
                  1 долар сега е равен на 4 цента 1900. 4 цента инвестирани тогава във злато , не могат да се сравнят с 4 цента инвестирани тогава в акции, например. Има и други неща , по добри от злато .
                  . Но да не те бавя , имаш да дочетеш днешния ТОМ .
                  Какво четеш сега , че май повече пишете , бъговете в момента

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение
                    Според него в едни момен ще се намери предтекст и всичко ще замръзне.ЗАМРЪЗНЕ.След това идва времето на преоценката....
                    сюреалистично е...

                    https://chitanka.info/text/26258-koteshka-ljulka

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                      [ATTACH=CONFIG]n3569646[/ATTACH]




                      Сори за грозната снимка с телефончето, но я щракнах набързо.

                      Тези 2 банкноти от по 100 царски рубли са били е еквивалент около 172 грама 22 карата злато или около малко повече от 5 златни орела (20 монети по 10 царски рубли 22 карата 8,6 гр)

                      по текущи цени това са повече от 15К лева

                      а тези 2 прекрасно изрисувани купюра са просто стар вестник с малко нумизматична стойност (предвид на окаяното им състояние....2 поколения сме си играли с тях като деца )

                      1911-1017 1 банкнота е стигала за едно семейство да преживее сркомно 1 година или за пътуване до божи гроб и обратно. била е приемана за злато в целият свят...и е била по-сигурна валута от американският долар...

                      след 1917 - красива хартийка. играл съм си с доста такива останали от единия ми прадядо, който е предпочел сигурността на хартийките, защото златото му е тежало много, а е трябвало да бяга от турците...

                      Това ви го пиша по линия на долар, евро, франк, паунд , че и наш лев барабар петко с мъжете = сигурност и стабилност във времето....

                      ПП родовата памет не бива да се неглижира!
                      In gold we trust

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                        [ATTACH=CONFIG]n3569646[/ATTACH]



                        Сори за грозната снимка с телефончето, но я щракнах набързо.

                        Тези 2 банкноти от по 100 царски рубли са били е еквивалент около 172 грама 22 крата злато или около малко повече от 5 златни орела (20 монети по 10 царски рубли 22 карата 8,6 гр)

                        по текущи цени това са повече от 15К лева

                        а тези 2 прекрасно изрисувани купюра са просто стар вестник с малко нумизматична стойност (предвид на окаяното им състояние....2 поколения сме си играли с тях като деца )

                        1911-1017 1 банкнота е стигала за едно семейство да преживее сркомно 1 година или за пътуване до божи гроб и обратно. била е приемана за злато в целият свят...и е била по-сигурна валута от американският долар...

                        след 1917 - красива хартийка. играл съм си с доста такива останали от единия ми прадядо, който е предпочел сигурността на хартийките, защото златото му е тежало много, а е трябвало да бяга от турците...

                        Това ви го пиша по линия на долар, евро, франк, паунд , че и наш лев барабар петко с мъжете = сигурност и стабилност във времето....

                        ПП родовата памет не бива да се неглижира!
                        Това нагледно обяснение, признавам, страшно ми хареса. Не е лошо човек да колекционира хартишки с възможно най-големите номинали, но да си има едно наум, че в един момент могат да станат колекция от хартийки.
                        Цялото ти мнение барабар със снимката си ги свалям за бъдещо употребление!
                        И естествено чукам един лайк

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение
                          Това ?
                          Точно това имам впредвид.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Big Brother 666 Разгледай мнение


                            Десет пъти ?
                            Боже мой . Всеки ли може да се регне и да си пише тук . Някаква елементарна финансова култура не се ли иска . Или историческа такава. Пак върши работа.
                            Финансова култура имам достатъчна.Имам и историческа.В оценката от десеткратно увеличение на цената на златото се доверявам на мнението на Джим Рикардс.На този човек аз вярвам.Историята с вируса той я предвиди .Според него в едни момен ще се намери предтекст и всичко ще замръзне.ЗАМРЪЗНЕ.След това идва времето на преоценката.....Точно това ЗАМРЪЗВАНЕ наблюдаваме в момента.....В реалната икономика тези учили по учебници слугуват на такива като мен............Дето и едно висше нямат.........ако че са прочели 5-6000 тома........

                            Коментар


                            • Click image for larger version

Name:	0-02-05-4314e71e743be85810133671deb4c8884cfe8557d9f7365d6a497ea65a4a9ed0_dcaba089.jpg
Views:	1
Size:	45.6 КБ
ID:	3569646





                              Сори за грозната снимка с телефончето, но я щракнах набързо.

                              Тези 2 банкноти от по 100 царски рубли са били е еквивалент около 172 грама 22 карата злато или около малко повече от 5 златни орела (20 монети по 10 царски рубли 22 карата 8,6 гр)

                              по текущи цени това са повече от 15К лева

                              а тези 2 прекрасно изрисувани купюра са просто стар вестник с малко нумизматична стойност (предвид на окаяното им състояние....2 поколения сме си играли с тях като деца )

                              1911-1017 1 банкнота е стигала за едно семейство да преживее сркомно 1 година или за пътуване до божи гроб и обратно. била е приемана за злато в целият свят...и е била по-сигурна валута от американският долар...

                              след 1917 - красива хартийка. играл съм си с доста такива останали от единия ми прадядо, който е предпочел сигурността на хартийките, защото златото му е тежало много, а е трябвало да бяга от турците...

                              Това ви го пиша по линия на долар, евро, франк, паунд , че и наш лев барабар петко с мъжете = сигурност и стабилност във времето....

                              ПП родовата памет не бива да се неглижира!
                              Last edited by bertram; 30.03.2020, 21:28.
                              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение
                                Ще се наблюдава много интересна корелация между имотния сектор и златото в идващите 12-24 месеца.От една страна имотите ще спаднат поне наполовин в номинал спрямо сега.Отдруга златото ще увеличи цената си ДЕСЕТ пъти.Тоя цирк с маските в който участваме е заради негово величество ЗЛАТОТО.........Презизчисляването на стойности още не е започнало.........търпение.Търпение.......нека да се поносят маските още 6 месеца и тогава ще ви направят господата калкулацията........същите господа които 50 години тръбяха че златото е демоде........поне 50 пъти съм гледал с наслада отговора на Бен Бенарке на въпроса на Рон Пол за златото.......може и 60 пъти да е било.........точно тези ще ви опипат протмонетата.Накрая и протмонетата ще ви вземат........

                                Десет пъти ?
                                Боже мой . Всеки ли може да се регне и да си пише тук . Някаква елементарна финансова култура не се ли иска . Или историческа такава. Пак върши работа.

                                Коментар

                                Working...
                                X