IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от LaCosta Разгледай мнение

    Кажи нещо повече за тази преоценка. Как си я представяш? До какво ще доведе?
    Големи преоценки са ставали неколкократно.Манията по лалетата в Холандия-най-богатата за 17 век държава в Европа.Холандската Източно -Индийска Компания след преоценка на активите все още е най-голямата съществувала някога компания-7 000 000 000 000 долара активи по днешни цени.Джон Лоу и балона във Франция в началото на 18 век.Ваймарската Република и хиперинфлацията.Всички балони накрая се пукат.Огромната маса губи всичко или почти всичко натрупано за няколко поколения.Последния голям балон който се спука е този от 1929 година......Акциите губят 90% от стойноста си в САЩ....Изчезва храната и стоките от първа необходимост.Масови фалити.За периода от 1929 до 1932 година фалирват 5000 американски банки..................и безброй компании от всички сфери.Балона от 1929 година е МАЛКО БАЛОНЧЕ сравнение с този в момента.Много малко.Напрактика след спукването му няма как да се мине без събитие от рода на Втората Светавна Война......Нещо което да задвижи икономиката отново и да разчисти полето за ново съзидание след това.Банално е но пред нас в момента на финансовто поле има два пътя-хиперинфлация и обезценка на дълговете облечени във фиат пари или планетарен военен конфликт.Сега даже е и още по-сложно.Имаме набиращ проблем с екологията .И въпроса неопира само до емисите въглерод.В момента безконтролното потребление и добиване на ресурси руши основите на биосферата на планетата............Темата за дълговете на фиат парите водещи до свръхпотребление и свръхконсумация е неразривно свързана с пагубните последствия за биосферата от същите тези ЛЕСНИ пари тикани в ръцете на обезумели от треска за потребление милиарди човешки същества.........Не мога да пиша дълго и свързано като МАЙК или 4Д а темата иска дълги чаршафи.....по-лесно ми е да обясня на събеседник седнал срещу мен отколкото да пиша тук.но в общи линии посочих няколко големи спукани балона .Те водята до исторически събития отекнали през вековете.Спукването на балона с лалета води до фалит на най-богата и силна военоморска държава в Европа в периода до 1640 година и отваря вратата пред Англия да стане новата първо търговска а после и глобална сила.Френския балон води до прояждане на устоите на монархията и в крайна сметка до появата на Наполеон.А ваймарския до Адолф Хитлер...........
    Last edited by Hermes73; 31.03.2020, 12:34.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Big Brother 666 Разгледай мнение

      Модераторите не са длъжни , да проверяват истинността на даден пост . Всеки сам трябва да си е модератор , когато реши да публикува лъжа или истина . Но ясно и видимо е , че цената не е ходила до 1648 . Ясно и видимо е че цената е ходила до и под 1613 .
      Всичко е точно обратно на твоя пост в който , незнайно защо , лъжеш . Единственото правилно нещо , което ти оставя сега , ако все пак си мъж , и то с чест , е да напишеш : // Извинявай // на човека , който се опитваш да злепоставиш .
      Доколкото разбрах , той няма и възможност да те репликира в момента , заради неверния ти пост .
      С цялото ми уважение, но този тип постове (като усложливо постнатия от седларов) са по-скоро за форекс темата, защото тук нищим темата дали Златото е Балон... термин, който изключва движения от по 1-2-3-4-10%, които са по-скоро пазарен шум погледнато фундаментално. Може и да бъркам, но въпросният 'трейдър' се състезава (според него) с хора , които хал хабер си нямат от дейтрейдинг и не се занимават.

      След затварянето на рафинериите и късането на въжето в комекса, спредовете се отвориха доста при електронната търговия... което прави дейтрейдинга и ловенето на подобни движения буквално - работа за брокера (това в случай , че сметката не е демо). Много по-добре е да се използва техническия потенциал на даденото лице за търговия с инструменти с по-тесен спред и подобна волатилност, че и по-голяма. Вълновият анализ е приложим не само към златото...поне така съм чел навремето.

      има един пич архитекта с особено чуство за хумор - той ми се струва идеален за опонент в тази тематика ... нито аз нито лорда ще седнем да цепим стинката на 2 за цена, къде на кой брокер какво чукнало или не...

      поздрави
      Last edited by bertram; 31.03.2020, 10:50.
      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Big Brother 666 Разгледай мнение

        Модераторите не са длъжни , да проверяват истинността на даден пост . Всеки сам трябва да си е модератор , когато реши да публикува лъжа или истина . Но ясно и видимо е , че цената не е ходила до 1648 . Ясно и видимо е че цената е ходила до и под 1613 .
        Всичко е точно обратно на твоя пост в който , незнайно защо , лъжеш . Единственото правилно нещо , което ти оставя сега , ако все пак си мъж , и то с чест , е да напишеш : // Извинявай // на човека , който се опитваш да злепоставиш .
        Доколкото разбрах , той няма и възможност да те репликира в момента , заради неверния ти пост .
        Значи инвестора лъже в рубриката си "метали". Скарай му се, че лъже.....

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
          [ATTACH=CONFIG]n3569646[/ATTACH]




          Сори за грозната снимка с телефончето, но я щракнах набързо.

          Тези 2 банкноти от по 100 царски рубли са били е еквивалент около 172 грама 22 карата злато или около малко повече от 5 златни орела (20 монети по 10 царски рубли 22 карата 8,6 гр)

          по текущи цени това са повече от 15К лева

          а тези 2 прекрасно изрисувани купюра са просто стар вестник с малко нумизматична стойност (предвид на окаяното им състояние....2 поколения сме си играли с тях като деца )

          1911-1017 1 банкнота е стигала за едно семейство да преживее сркомно 1 година или за пътуване до божи гроб и обратно. била е приемана за злато в целият свят...и е била по-сигурна валута от американският долар...

          след 1917 - красива хартийка. играл съм си с доста такива останали от единия ми прадядо, който е предпочел сигурността на хартийките, защото златото му е тежало много, а е трябвало да бяга от турците...

          Това ви го пиша по линия на долар, евро, франк, паунд , че и наш лев барабар петко с мъжете = сигурност и стабилност във времето....

          ПП родовата памет не бива да се неглижира!
          С респект и уважение към родовата памет,
          но не бъркайки историческата памет е нужна малка корекция-

          Красивите царски рубли са имали това златно покритие до средата на 2014г., когато Русия влиза в Първата Световна война.

          Как только 29 июля 1914 года была объявлена мобилизация в пограничных с Австро-Венгрией военных округах, появилось распоряжение министерства финансов № 2096. В соответствии с этим распоряжением прекращался свободный размен бумажных денег на золото. Реакция населения оказалась предсказуемой: все 629 миллионов золотых рублей тут же исчезли из обращения.

          https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%97...B1%D0%BB%D1%8C

          Само за периода 2014-2017 с цел покриване огромните военни разходи, хартиените рубли в обръщение се увеличават 5 / пет/ пъти , при което имаме рязко повишаване на инфлацията, населението прибира наличното злато в обръщение, което никога не попада в хазната обратно. От този период са и множеството легенди за укрити златни съкровища, описани в книги и филми.
          Last edited by abc; 31.03.2020, 10:02.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение
            Не знам защо, но Бертрам знае много добре как в събота великия прогностик corectively objective се равняваше по един руски вълновик и предрече gold на 1613 в понеделник, а златото стъпи на 1648, тоест близо до прогнозата на руснака от 1643. Понеже ми беше наложена зверска цензура да изложа невярната прогноза на нашето момче.
            Модераторите не са длъжни , да проверяват истинността на даден пост . Всеки сам трябва да си е модератор , когато реши да публикува лъжа или истина . Но ясно и видимо е , че цената не е ходила до 1648 . Ясно и видимо е че цената е ходила до и под 1613 .
            Всичко е точно обратно на твоя пост в който , незнайно защо , лъжеш . Единственото правилно нещо , което ти оставя сега , ако все пак си мъж , и то с чест , е да напишеш : // Извинявай // на човека , който се опитваш да злепоставиш .
            Доколкото разбрах , той няма и възможност да те репликира в момента , заради неверния ти пост .

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение
              Не знам защо, но Бертрам знае много добре как в събота великия прогностик corectively objective се равняваше по един руски вълновик и предрече gold на 1613 в понеделник, а златото стъпи на 1648, тоест близо до прогнозата на руснака от 1643. Понеже ми беше наложена зверска цензура да изложа невярната прогноза на нашето момче, нямам идея защо, пускам резултата тук.
              Приятелю , след като ''не знаеш защо '' , защо пишеш глупости . Мъчно ми е да ти го кажа , но остави на Берти тази задача - той се справя добре , както със всичко .
              Другото го поствам , както ми е изпратено . Sorry .

              << Адролчо не пиши неща , от които не разбираш , и само защото , някой те е накарал за да си запази никчето от лъжи и манипулации
              Пии си мастичката и се моли панеляка да не падне с 70 % , а само с 40 % идващатс година - две !!!!
              Не знам каква цензура ти е наложена , но пишеш и то ..... неверни неща
              Цензура е наложена на мен , не разбрах защо но .... може и да е , за да не преча на определени никове , да вкарват хората в кошара .
              Та, отвори поне графиката , преди да напишеш нещо ''умно'' . Или досега никога не си го правил и не знаеш как .
              Е , земеделеца '' знае много добре '' - да ти покаже , а не да те оставя да се излагаш ......
              Значи , в петък когато написах поста си , продадох 7 унции на 1628 , стопа беше на 1635
              В понеделник , както написах в петък , цената не проби нагоре , а слезе под 1614 ............ чак до 1611 ( засега ) . 1648 както са ти казали , да напишеш - не е било от 20 дена
              На 1614 затворих 4 унции с профит 55 € , другите три ще чакат за малко по надолу днес
              В най лошия случай ако върне , ще им прибера 27 €
              Добре е като за сутрешно кафе , а ?
              Така .... това беше като допълнение само за теб ....... Никой не би трябвало да се интересува от личните ми печалби .
              Или пък аз от печалбите на някой . Това са лични неща ...........
              Тук говорим само за движение на цената на златото .......... Та по тоя повод , качвам графика , разгледай я , описал съм като за любител нещата ..... Ако пак не я схванеш - питай някой , който '' знае много добре '' >>
              Correctively objective





              п.п За по добра визуализация - десен бутон - преглед на изображението
              Last edited by RUBLA; 31.03.2020, 09:08.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

                Историята на определени интервали винаги се повтаря.Но момчетата с графиките и чертичките-нямам нищо против тях -трябва да се върнат назад в историята. Преди 300 години е имало подобен огромен балон.Макар и в само една страна.Когато дошло време да се пукне богатите и имащите информация натоварили каляските с жълтици а масата останала с хартииките.....Сега всичко ще се повтори но в световен мащаб.Има само три класа активи пренасящи богатството през вековете-златото и среброто...........произведения на изкуството и антики..........и земеделската земя.
                Е този път богатите пак ще натоварят сиромасите , но ще им оставят златото като скрап, като за последно , толкова пъти ги цедиха с хартишки , сега ще им оставят златото .... То и един килограм черен пепер е струвал едно кило злато/възможно и да не е бил толкова , но е бил доста скъп/ , е сега май пак натам отиват нещата едно кило злато да е кило черен пипер...

                Така или иначе света отива към електронни пари на базата на криптовалутите и блокчей технолгията , най късно до 2030 ще се е случила смяната ... Това ще промени света , търговията , банкирането , най вероятно ще изчезнат частните търговски банки каквито ги познаваме , защото няма да има нужда от тях , изкуственият интелект ше свързва гражданите и бизнеса с ЦБ директно без посредничество на банки ... Най вероятно Китай да е първия и останалите ще им се наложи ..... И на този фон къде е златото , бъ ли му мамата , но със сигурност някой с с няколко пендара под дюшека няма да е царят на света ....

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

                  Финансова култура имам достатъчна.Имам и историческа.В оценката от десеткратно увеличение на цената на златото се доверявам на мнението на Джим Рикардс.На този човек аз вярвам.Историята с вируса той я предвиди .Според него в едни момен ще се намери предтекст и всичко ще замръзне.ЗАМРЪЗНЕ.След това идва времето на преоценката.....Точно това ЗАМРЪЗВАНЕ наблюдаваме в момента.....В реалната икономика тези учили по учебници слугуват на такива като мен............Дето и едно висше нямат.........ако че са прочели 5-6000 тома........
                  Кажи нещо повече за тази преоценка. Как си я представяш? До какво ще доведе?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                    инвестирането в акции особено в хоризонт 110 години изисква много професионални умнения от поне 3-4 последователни поколения...
                    много малко са компаниите, които са били ОК 1910 и са ОК и сега след първа световна война,голямата депресия ,втора световна, и куп кризи локални и световни в тези 110 години

                    иначе акциите са давали и е редно да дават по-голям възвръщаемост от парите (златото)...

                    запазване на стойност в големи интервали от време - това е основната характеристика на този божествен метал.... не инвестиция, а запазване на възможност за инвестиция за последващ момент...
                    Една от масово разпространените заблуди, включително и сред феновете на златото е, че акциите дават по-голяма възвръщаемост. Склонен съм да приема данните от графика едно на приложения по-долу линк, при все организацията да е силно пристрастна към златото.

                    Сравняването на златото с американските акции е некоректно, тъй като се сравнява с икономиката на една изгряваща световна империя, достигаща разцвета си и превзела света военно, политически, икономическа, финансово /чрез ФЕД и петродолара/ и т. н., а впоследствие тази империя започва да запада, но пък перфектно се е специализира в измамата и надуването цените на всевъзможни финансови активи.
                    Many investors invest in commodities like gold via indices, but the small weightings to gold in an index can reduce portfolio performance per unit of risk. Understand the case for gold as an outright or supplemental asset in our new report.
                    Last edited by LaCosta; 31.03.2020, 02:33.

                    Коментар


                    • Не знам защо, но Бертрам знае много добре как в събота великия прогностик corectively objective се равняваше по един руски вълновик и предрече gold на 1613 в понеделник, а златото стъпи на 1648, тоест близо до прогнозата на руснака от 1643. Понеже ми беше наложена зверска цензура да изложа невярната прогноза на нашето момче.
                      Last edited by RUBLA; 31.03.2020, 09:02.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

                        Не мога да предвидя с точност периода.Но смятам че до 18 месеца прекалкулирането ще е приключило.Слагам 1 унция физика.Днес на 30 03 2020.
                        по-скоро ще сме на следващото стъпалце
                        според мен следващото стъпалце над което следва да се задържи златото на спот-а е 2000$ за унция, физиката ще е вероятно нагоре.
                        като бие 2000$ е силно вероятно да отиде доста нагоре, а после да се задържи над 2000$ трайно - за целта ФЕД трябва да продължи с политиката си на наливане и раздуване на баланс шийта.

                        лека нощ

                        ПП аз се включвам с една бутилка 20г арменски коняк , но ни трябва някой за гарант - мисля, че Крум е идеален, че поне не се крие чиека зад анонимни никове.



                        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение
                          Какво си готов да сложиш зад думите си ? Днес 30.03.2020г ?
                          И с каква вероятност го твърдиш ?
                          Не мога да предвидя с точност периода.Но смятам че до 18 месеца прекалкулирането ще е приключило.Слагам 1 унция физика.Днес на 30 03 2020.
                          Last edited by Hermes73; 31.03.2020, 00:07.

                          Коментар


                          • Хермесов крепи групата тука през годините! Евала на човека!

                            Всякакви знайни и незнайни герои се подвъртат, но за повечето съм убеден, че са предимно лаладжии!

                            За съжаление нивото доста падна, преди имаше хора, с които дори и да си на противоположно мнение, поне можеше да има някакъв дебат!

                            От тук пишещите, единствено LaCosta, се аргументира и влага някаква сериозност, да си докаже вижданията! Не съм съгласен, с нищо, от това, което пише, но виждам аргументация, виждам изграждане на тези и ми прави добро впечатление! Така се прави. Браво на човека!
                            От него може да се види някакво СЪДЪРЖАНИЕ и всеки съответно да си прецени, дали припознава или не!

                            Бертам и той е от крепителите и също има много добри включвания!

                            Групата се превърна в някаква гротеска, ала тип искрено и лично! От време на време и в детска градина! Аз не знам Хермесов, след толкова много време, как още намира желание да пише тук!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение
                              Напук на вярванията, че нямало налично физическо злато, четейки и други различни форуми, да, ама, не :
                              https://www.royalmintbullion.com/Products/Gold-Bars
                              (налични 100гр херметично запечатани кюлчета, 500гр и 1кг изляти кюлчета) с надценка +10% от фикса
                              https://www.royalmintbullion.com/Pro...old-Coins/Gold
                              налични 1 унциеви златни монети 24 карата, +11% от фикса
                              Наличните монети не са оборотни, евентуално биха се продали като материал само, тоест -3% спрямо Филхармония например
                              и налични сребърни и платинени монети и кюлчета.

                              П.П..Това е продукция директно от Английския монетен двор, който и рефинира естествено.
                              В УК все оше няма рестрикции по градове и външни граници, пратките се пращат с DHL.
                              Вместо да го скрият за 6 месеца и да го продадат за 15 000 долара унцията, тия го продават сега за някакви хартии. Страшни тъпанари.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

                                Историята на определени интервали винаги се повтаря.Но момчетата с графиките и чертичките-нямам нищо против тях -трябва да се върнат назад в историята. Преди 300 години е имало подобен огромен балон.Макар и в само една страна.Когато дошло време да се пукне богатите и имащите информация натоварили каляските с жълтици а масата останала с хартииките.....Сега всичко ще се повтори но в световен мащаб.Има само три класа активи пренасящи богатството през вековете-златото и среброто...........произведения на изкуството и антики..........и земеделската земя.
                                Какво си готов да сложиш зад думите си ? Днес 30.03.2020г ?
                                И с каква вероятност го твърдиш ?

                                Коментар

                                Working...
                                X