IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение
    Ще се наблюдава много интересна корелация между имотния сектор и златото в идващите 12-24 месеца.От една страна имотите ще спаднат поне наполовин в номинал спрямо сега.Отдруга златото ще увеличи цената си ДЕСЕТ пъти.Тоя цирк с маските в който участваме е заради негово величество ЗЛАТОТО.........Презизчисляването на стойности още не е започнало.........търпение.Търпение.......нека да се поносят маските още 6 месеца и тогава ще ви направят господата калкулацията........същите господа които 50 години тръбяха че златото е демоде........поне 50 пъти съм гледал с наслада отговора на Бен Бенарке на въпроса на Рон Пол за златото.......може и 60 пъти да е било.........точно тези ще ви опипат протмонетата.Накрая и протмонетата ще ви вземат........

    Десет пъти ?
    Боже мой . Всеки ли може да се регне и да си пише тук . Някаква елементарна финансова култура не се ли иска . Или историческа такава. Пак върши работа.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение
      Ще се наблюдава много интересна корелация между имотния сектор и златото в идващите 12-24 месеца.От една страна имотите ще спаднат поне наполовин в номинал спрямо сега.Отдруга златото ще увеличи цената си ДЕСЕТ пъти.Тоя цирк с маските в който участваме е заради негово величество ЗЛАТОТО.........Презизчисляването на стойности още не е започнало.........търпение.Търпение.......нека да се поносят маските още 6 месеца и тогава ще ви направят господата калкулацията........същите господа които 50 години тръбяха че златото е демоде........поне 50 пъти съм гледал с наслада отговора на Бен Бенарке на въпроса на Рон Пол за златото.......може и 60 пъти да е било.........точно тези ще ви опипат протмонетата.Накрая и протмонетата ще ви вземат........
      Това ?

       

      Коментар


      • Ще се наблюдава много интересна корелация между имотния сектор и златото в идващите 12-24 месеца.От една страна имотите ще спаднат поне наполовин в номинал спрямо сега.Отдруга златото ще увеличи цената си ДЕСЕТ пъти.Тоя цирк с маските в който участваме е заради негово величество ЗЛАТОТО.........Презизчисляването на стойности още не е започнало.........търпение.Търпение.......нека да се поносят маските още 6 месеца и тогава ще ви направят господата калкулацията........същите господа които 50 години тръбяха че златото е демоде........поне 50 пъти съм гледал с наслада отговора на Бен Бенарке на въпроса на Рон Пол за златото.......може и 60 пъти да е било.........точно тези ще ви опипат протмонетата.Накрая и протмонетата ще ви вземат........
        Last edited by Hermes73; 30.03.2020, 21:58.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

          Сметката е много по-интересна!!!

          Аз първо бих я направил през това, че 95% от изтъгуваното злато в Лондон е хартиено! А се води, че всички са купили уж злато!

          Така погледнато само 5% физическо злато, са формирали моментната цената от 1600 долара! Другите 95% са формирали нещо, неясно какво! А тези 95% се води, че също уж са искало злато!

          На следващо място, кумулативния държавен световен дълг е около 253 трилиона, а корпоративния и останалия 350 трилиона!
          Това са ти едни 600 трилиона!

          Само Италия има 2 трилиона долара дълг!

          Общата стойност на дериватите, част от банковата система са за около 1 квадратрилион! ДБ държи такива за 55 трилиона, като цялия БВП на ЕС е по памет 9 трилиона, а на Германия, май 2,3 трилиона!

          Добитото злато около 50% е за финансови нужди, 40% за бижута, а 10% за индустрията. Много малка част от златото в индустрията подлежи на рециклране, а при бижутата, това, което не е изгубено в ежедневието или не е изтъркано под формата на халки, не е ясно колко е точно като обем!

          Така, че огромната част от твоята сметка за 1,04 трилиона, на практика не съществува!

          Идва и БОНУСА!!! САЩ само за седмица, увеличи държавния си дълг с над 15%! Аз те уверявам, че това е само за този месец! Предстои много, ама много, ама много ОЩЕЕЕЕЕЕЕЕ....
          Това се отнася и за всички останали страни........

          Така погледнато, само първия месец от кризата общия световен дълг от 253 трилиона, на практика вече е 300 трилиона!
          Имаш едни бързи 40 трилиона, само за месец!

          Осъзнаваш ли колко жалка е сметката за 1,04 трилиона! А дори и те не съществуват в пълна степен, по причините, които съм посочил!
          И ?
          Какво следва от този урок по статистика .
          Ти да не би да си ония статистик Inform . бертрам , чак пък иска и проява на уважение за положения труд
          ха - ха
          Момчета , вие сте някакви клакьори на тавексчето или просто на инвестора за повече трафик

          Коментар


          • Първоначално изпратено от c.r.e.a.m Разгледай мнение

            По-добре е да се купува, когато никой не иска. Отнася се за всичко, което става за инвестиция. Сега всеки иска да купува, няма налично, дилърите щавят пощурелия народ с обещание за доставка... Не мисля, че точно сега е момента. Не ми трябват нито анализи, нито експерти. Стига ми да знам, че сега всеки иска да купува.
            Аааа на 10-15 000 долара унцията ще се появи...........недей да купуваш сега........

            Коментар


            • Първоначално изпратено от c.r.e.a.m Разгледай мнение

              По-добре е да се купува, когато никой не иска. Отнася се за всичко, което става за инвестиция. Сега всеки иска да купува, няма налично, дилърите щавят пощурелия народ с обещание за доставка... Не мисля, че точно сега е момента. Не ми трябват нито анализи, нито експерти. Стига ми да знам, че сега всеки иска да купува.
              Така де , и аз това казвам,като се юрне стадото не мисля,че е момента за бизнес а по скоро момента за нови "жертви".

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

                Това е еврейска максима. Въпроса е че сега не е момента за златото, или поне така твърдят някои. Други пък твърдят точно обратното,сега да се купува задължително.
                По-добре е да се купува, когато никой не иска. Отнася се за всичко, което става за инвестиция. Сега всеки иска да купува, няма налично, дилърите щавят пощурелия народ с обещание за доставка... Не мисля, че точно сега е момента. Не ми трябват нито анализи, нито експерти. Стига ми да знам, че сега всеки иска да купува.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

                  Сметката е много по-интересна!!!

                  Аз първо бих я направил през това, че 95% от изтъгуваното злато в Лондон е хартиено! А се води, че всички са купили уж злато!

                  Така погледнато само 5% физическо злато, са формирали моментната цената от 1600 долара! Другите 95% са формирали нещо, неясно какво! А тези 95% се води, че също уж са искало злато!

                  На следващо място, кумулативния държавен световен дълг е около 253 трилиона, а корпоративния и останалия 350 трилиона!
                  Това са ти едни 600 трилиона!

                  Само Италия има 2 трилиона долара дълг!

                  Общата стойност на дериватите, част от банковата система са за около
                  1 квадратрилион! ДБ държи такива за 55 трилиона, като цялия БВП на ЕС е по памет 9 трилиона, а на Германия, май 2,3 трилиона!

                  Добитото злато около 50% е за финансови нужди, 40% за бижута, а 10% за индустрията. Много малка част от златото в индустрията подлежи на рециклране, а при бижутата, това, което не е изгубено в ежедневието или не е изтъркано под формата на халки, не е ясно колко е точно като обем!

                  Така, че огромната част от твоята сметка за 1,04 трилиона, на практика не съществува!

                  Идва и БОНУСА!!! САЩ само за седмица, увеличи държавния си дълг с над 15%! Аз те уверявам, че това е само за този месец! Предстои много, ама много, ама много ОЩЕЕЕЕЕЕЕЕ....
                  Това се отнася и за всички останали страни........

                  Така погледнато, само първия месец от кризата общия световен дълг от 253 трилиона, на практика вече е 300 трилиона!
                  Имаш едни бързи 40 трилиона, само за месец!

                  Осъзнаваш ли колко жалка е сметката за 1,04 трилиона! А дори и те не съществуват в пълна степен, по причините, които съм посочил!
                  Защо реши че цената се дължи на 5% физическо злато ? Ти въобще съзнаваш ли какво пишеш ?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                    650 000 000 * 1600$ = 1040 000 000 000 = 1,04 Трилиона долара

                    на фона на 'сипването' и преосмислянето на инвестицците в дцк и акции на разни кухи дружества, които се крепят с креидити и байбек на собствените си акции ... сумата не изглежда 'страшна'


                    има още много хиляди тонове злато, но те са в държавните резерви а след последния базел == пари и не мисля, че някой ще го продава, вместо това ще печати , защото го има..

                    да не говорим, че основата част добита в последните години е изкупена от източните сили, които отдавна чакат момента за ресет на системата.. тука вече навлизам малко в теория на конспирацията и може да напиша глупости
                    Сметката е много по-интересна!!!

                    Аз първо бих я направил през това, че 95% от изтъгуваното злато в Лондон е хартиено! А се води, че всички са купили уж злато!

                    Така погледнато само 5% физическо злато, са формирали моментната цената от 1600 долара! Другите 95% са формирали нещо, неясно какво! А тези 95% се води, че също уж са искало злато!

                    На следващо място, кумулативния държавен световен дълг е около 253 трилиона, а корпоративния и останалия 350 трилиона!
                    Това са ти едни 600 трилиона!

                    Само Италия има 2 трилиона долара дълг!

                    Общата стойност на дериватите, част от банковата система са за около
                    1 квадратрилион! ДБ държи такива за 55 трилиона, като цялия БВП на ЕС е по памет 9 трилиона, а на Германия, май 2,3 трилиона!

                    Добитото злато около 50% е за финансови нужди, 40% за бижута, а 10% за индустрията. Много малка част от златото в индустрията подлежи на рециклране, а при бижутата, това, което не е изгубено в ежедневието или не е изтъркано под формата на халки, не е ясно колко е точно като обем!

                    Така, че огромната част от твоята сметка за 1,04 трилиона, на практика не съществува!

                    Идва и БОНУСА!!! САЩ само за седмица, увеличи държавния си дълг с над 15%! Аз те уверявам, че това е само за този месец! Предстои много, ама много, ама много ОЩЕЕЕЕЕЕЕЕ....
                    Това се отнася и за всички останали страни........

                    Така погледнато, само първия месец от кризата общия световен дълг от 253 трилиона, на практика вече е 300 трилиона!
                    Имаш едни бързи 40 трилиона, само за месец!

                    Осъзнаваш ли колко жалка е сметката за 1,04 трилиона! А дори и те не съществуват в пълна степен, по причините, които съм посочил!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                      не бъркай инвестиция със сейф хевън актив

                      кеш -> злато -> имот / акции -> кеш -> злато ..... това е по-правилната схема особено за хоризонт 20+г може да се завърти няколко пъти ...

                      кеш -> имот -> акумулираните наеми в злато -> златото в кеш -> нов имот -> акумулираните наеми в злато -> .....



                      само леприконите зариват златото за стотин години и му се радват на новолуние...
                      Това е еврейска максима. Въпроса е че сега не е момента за златото, или поне така твърдят някои. Други пък твърдят точно обратното,сега да се купува задължително.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от LaCosta Разгледай мнение

                        И понеже проявяваш признаци на диалогичност и май се замисляш над това, което пише другия, за разлика от Пазителя на правата вяра в тая тема, ще ти разкрия още една тайна относно тези огромни стимули:

                        1. Те стават + /т. е. актив/ по баланса на централните банки и отиват....
                        2. Стават - /пасив/ по баланса на правителствата и търговските банки, от там отиват като .....
                        3. Като + /актив/ Под формата на подарък /хеликоптерни пари, целенасочена безвъзмездна помощ и т. н. поради загуба на работа/ или под формата на безлихвено кредитиране/ за гражданите и фирмите, които са реализирали ЗАГУБИ и са пред ФАЛИТ! Защо им ги дават? За да им изтрият загубите /с подарък/ или да задлъжнеят още с нови кредити.

                        Който разполага със здрава икономическа логика ще проследи финансовата верига по-горе и ще забележи, че всъщност един спасителен пакет новонапечатани трилиони долари/евро от централните банки реално става КОМПЕНСАЦИЯ за реализираните загуби и фалити сред частните лица и фирмите. Близко е до ума, че МНОГО ЗАГУБИ въобще няма да бъдат компенсирани, но не за това ми е думата сега.

                        Мисълта ми е, че тези планирани за напечатване трилиони, които толкова възбуждат мисълта на всички ни в тая тема, НЯМАТ почти никакво отношение към реалната икономика и към пазара на злато със знак ПЛЮС, а само едни положителни цифрички в компютрите на централните банки ще се дадат на фирмите и гражданите за да оцелеят, но надали въобще ще са в състояние да КУПУВАТ злато с тях!
                        Има счетоводна мисъл в написаното крокодиле, личи си . Поздравления.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ria2020 Разгледай мнение

                          Примерно двустаен обзаведен в добро състояние в Младост 2005 , струваше 1 кило злато , за 15 години от наем по 500 лева средно на месец /по малко от реалните пазарни слагам , за да не стои празен, при този наем , няма да има един месец празен / са 90 хиляди лева доходност и то по най консервативните оценки , като извадим данъци и разходи за освежаване за 10 000 за периода , прави към 80 000 чиста доходност плюс апартамент на които предстои да му спадне цената, но пак е по на далавера от 1 кило злато .... Златото е най зле поредставящата се инвестиция в последните 20 години , Софикс не се брои , това не го считам за инвестиция... Та златото сравнено със Софикс , търкането на билетчет и други екзотики може да се е представило добре , но реално не , дори и влог в КТБ беше по на далавера от покупката на злато , стига да е под 100 000 евро и хората си взеха парите .
                          не бъркай инвестиция със сейф хевън актив

                          кеш -> злато -> имот / акции -> кеш -> злато ..... това е по-правилната схема особено за хоризонт 20+г може да се завърти няколко пъти ...

                          кеш -> имот -> акумулираните наеми в злато -> златото в кеш -> нов имот -> акумулираните наеми в злато -> .....



                          само леприконите зариват златото за стотин години и му се радват на новолуние...
                          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                            https://www.macrotrends.net/1378/dow...storical-chart

                            Графиката е логаритмична пиковете и спадовете са много по - големи всъщност

                            На Български нещата са брутални специално при акциите Софикс октомври 2007 - 1900 лв злато 760 долара за унция, евро- долар 1.4 .
                            сега Софикс 430 лв, една унция 1630, евро долар 1.1.

                            Софикс 2007 - 1.8 унции ,- 2020 - 0,15 унции. Тук е такъв голям спада защото по принцип софикс не се възстанови и се пак спихна , както и еврото падна спрямо долара , както долара пада срещу златото от 2007 - 2008 година

                            Спада при Софикс е над 90 процента или 12 пъти измерен в злато.

                            При имотите нещата са малко по - нормални само само в при ваканционните са подобни като при Софикс. Да предположи че имотите в София сега са на цени в лева равни по време на балона пролетта 2008 тогава златото се търгуваше на 1000 долара а евро долар на 1. 6
                            Сега . златото е 1630 а евро долар е 1.1.

                            Спада измерен в злато при ,,коравите,, имоти в София без да е почнал спада в лева в момента в злато е 57 процента от 2008. При ваканционните е 80 -90 процента.

                            Същите сметки могат да се направят и през швейцарски франк.

                            Мисля че прави някакво дъно отношението активи към злато и до края на годината чакам да има леко връщане в полза на активите спрямо златото, но ще за малко.
                            Примерно двустаен обзаведен в добро състояние в Младост 2005 , струваше 1 кило злато , за 15 години от наем по 500 лева средно на месец /по малко от реалните пазарни слагам , за да не стои празен, при този наем , няма да има един месец празен / са 90 хиляди лева доходност и то по най консервативните оценки , като извадим данъци и разходи за освежаване за 10 000 за периода , прави към 80 000 чиста доходност плюс апартамент на които предстои да му спадне цената, но пак е по на далавера от 1 кило злато .... Златото е най зле поредставящата се инвестиция в последните 20 години , Софикс не се брои , това не го считам за инвестиция... Та златото сравнено със Софикс , търкането на билетчет и други екзотики може да се е представило добре , но реално не , дори и влог в КТБ беше по на далавера от покупката на злато , стига да е под 100 000 евро и хората си взеха парите .

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

                              Дай на български ?
                              https://www.macrotrends.net/1378/dow...storical-chart

                              Графиката е логаритмична пиковете и спадовете са много по - големи всъщност





                              На Български нещата са брутални специално при акциите Софикс октомври 2007 - 1900 лв злато 760 долара за унция, евро- долар 1.4 .
                              сега Софикс 430 лв, една унция 1630, евро долар 1.1.

                              Софикс 2007 - 1.8 унции ,- 2020 - 0,15 унции. Тук е такъв голям спада защото по принцип софикс не се възстанови и се пак спихна , както и еврото падна спрямо долара , както долара пада срещу златото от 2007 - 2008 година

                              Спада при Софикс е над 90 процента или 12 пъти измерен в злато.

                              При имотите нещата са малко по - нормални само само в при ваканционните са подобни като при Софикс. Да предположи че имотите в София сега са на цени в лева равни по време на балона пролетта 2008 тогава златото се търгуваше на 1000 долара а евро долар на 1. 6
                              Сега . златото е 1630 а евро долар е 1.1.

                              Спада измерен в злато при ,,коравите,, имоти в София без да е почнал спада в лева в момента е 57 процента от 2008. При ваканционните е 80 -90 процента.

                              Същите сметки могат да се направят и през швейцарски франк.

                              Мисля че прави някакво дъно отношението активи към злато и до края на годината чакам да има връщане в полза на активите спрямо златото, но ще за малко.

                              БНБ може да не печати и и да не прави количествени облечения. А България да е изрядна и да няма голям държавен дълг . Но общата тенденция на свръхзадлъжналост и нас ни удря даже като периферия по - силно.
                              Капиталите се оттеглят към централните части.
                              Last edited by Todor Sabev; 30.03.2020, 20:18.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                                Този многониковия си знае - а ти ако си различен имаш извиненията ми, че те зачислих към никовете!
                                Ха-ха , ти си продължаваш , заученото .
                                Човече , какво извинение и защо ? Къде пише като правило че след един ник не може да имаш друг , та го използваш в постове като за нещо лошо. Знаем ли ти с колко ника си . Имал ли си други . А и само с този да си, това прави ли мнението ти по правилно от на друг с 5 ника , който следва мисълта си и вижданията си. Не вярвам някой да си прави акаунт за да оборва себе си .
                                Аз съм имал няколко ника , първия ми е от 2005 . На някой съм забравил паролите , с други са ме банвали . И ?
                                Това прави ли мнението ми по - низко или неправилно от твоето .
                                Шампион по никове тук е лордчето , но не го наричаш многоников изобщо .
                                Толкова по идеята ти да омаловажиш поста или мисълта на някой , само защото ника не му е първия от 2005 или 2010 .

                                Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                                2008-ма, я нямаше паричната маса и печатането, което закара златото знаеш къде. Тогава ЦБ 'мигаха', а сега са в режим - 'дайте да дадем' и 'готови сме за кризата' ... обаче черния лебед не пита и пак ни изненада лошо.. локдаун с печатане не се лекува.
                                Това не е отговор на въпроса ми , а е някакво общо изречение със зле насвързани неща.
                                Както и да е. Само да напомня , че ЦБ не печатат от вчера , а от десетилетие. А златото ходи до 1045 долара въпреки печатенето.през това десетилетие.


                                Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                                И на теб и на ria ви го казам - ИСКРЕНО ще се зарадвам ако сте прави и ще купя с ВАС злато в ниското (е ако купувате де).

                                Крум не е изчезнал! Спря да пише тук, вероятно защото нивото е трагично. Иначе е добре и чака да премине лудницата.
                                Човекът беше максимално коректен и даде доста добри насоки на тези, които ги интересува пазара на физическо.
                                (е ако купувате де)
                                .
                                Не , ще продаваме като падне. Пак използваш ирония , като форма на общуване.
                                И обяснението ти , че Крум е спрял , заради някакво ниво е шаблонно .
                                Нивото е такова каквото е . Или може би, когато пишеше преди месец , два , е било супер ?
                                Ти си ник на 15 години , би трябвало и ти да си отговорен за това падане на нивото .
                                Last edited by Big Brother 666; 30.03.2020, 19:48.

                                Коментар

                                Working...
                                X