IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от LaCosta

    Благодаря за съвета! Действително това е добра и работеща стратегия, особено при златото, когато човек иска да неутрализира ценовия риск и няма идея къде ще ходи пазара в момента. Аз обаче май имам идея в конкретната ситуация и ще рискувам да проверя, отделно, че тия цени на физическото са в резултат на изкуствен за пазара недостиг. Ще следя как се развива и вируса, и финансовият колапс в правителствените бюджети и т. н.

    Ще повторя моята мъжка прогноза от преди седмица - по време на драмата с вируса в САЩ очаквам Дау да се запъти към 15 500, а златото да върне до към 1 450 долара.

    Прегледах графиката за последните десетина края на тримесечия и не забелязвам отчетлива тенденция към разпродажби в последния ден, но може и да има такава.

    Среброто и Джей Пи Морган ще бъдат проучени.
    ако вируса натисне САЩ, а като гледам статистиката тепърва отива натам - ще има голямо мазало и трилионите ще се размятат по телевизора ... това не значи, че златото ще избухне и вероятно ако спихне пазара ще спихне и то, но честно казано не мисля, че ще има физика за купуване. Аз също имам заделен кеш за някакви покупки при следващото засмукване, но не съм на 100% убеден, че ще мога да взема злато Ако Швейцарците са отворили може и да стане, но трябва и тук да сме прескочили лошото, че трябва да се щъка напред назад (най малкото куриерите) или Тавекс и Крум да се почнали оперативна дейност заредени добре и без луди спредове.. много условия станаха, а вируса настъпва в САЩ и ЕС...

    Мисля си, че в един момент нещата ще отидат на локдаун и тогава Тръмпи ще почне да им праща чекове на америкацните, които иначе както са въоръжени ще стане страшна патаклама..един друг... в магазини и тн..

    Виж, че физика от 3 седмици няма. Доста смело е да мислим, че при форсмажор на 1200-1300 ще можем да пипнем по 1-2 кила от местен търговец...то само ние ли ще сме...

    но както и да ги дъвчем и в момента няма

    поздрави
    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

    Коментар


    • Магазините в Сан Франциско се подготвят за бунтове, що бе нали е цветя и рози в САЩ нали QE-та и чекове ще хвърчат, А ??

      По-долу е мястото където е най-сигурно в САЩ, 30% е заето вече (иначе се поддържа с макс 5% персонал), защо бе война ли очакват, бунтове, частни милиции, партизани ????

      NORAD and NORTHCOM have already used up about 30% of the underground facility, according to The Drive.
      O'Shaughnessy said with the increased personnel, his "primary concern was … are we going to have the space inside the mountain for everybody who wants to move in there, and I'm not at liberty to discuss who's moving in there.".
      "Our dedicated professionals of the NORAD and NORTHCOM command and control watch have left their homes, said goodbye to their families and are isolated from everyone to ensure that they can stand the watch each and every day to defend our homeland.
      Cheyenne Mountain bunker is more than 2,000 feet underground and can survive a 30 megaton nuclear explosion.
      It's certainly not optimal, but it's absolutely necessary and appropriate given the situation."

      Та, да видим как ще се отрази тази дълга карантина до 30 Април на американците, без пари, работа, достъп до болница на долара и златото съответно.
      Click image for larger version

Name:	unrest.JPG
Views:	1
Size:	83.4 КБ
ID:	3570763



      Коментар


      • Първоначално изпратено от Big Brother 666

        Не , не ... ти си . Неможа да понесеш нещо , дойде ти в повече и реши да се направиш на Кичка .
        Айде да се поспреш малко, че ни писна на всички да ти четем бебешките закачки.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

          И са кво Равновеско чакал 200 долара за златото ,а получил корона и станал Зомби Равновеско.
          Да хронолгията е правилна.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Big Brother 666

            Не , не ... ти си . Неможа да понесеш нещо , дойде ти в повече и реши да се направиш на Кичка .
            Не говори глупости за ратко и още повече за мен .
            Първия няма акъл , да формулира постовете в имотната . а и си абсолютно разпознаваем зад тях
            Аз е просто абсурд да съм , и ти продължаваш да говориш глупости и манипулации .
            Теб ще те питат лично , как ти дойде идея за тая простотия и червенофенерска работа .

            Иначе , Корективния , може да си пише , че златото ще пада и без аватар .
            Но много мрази курвенски приоми ...


            пп И послеслов добавяш ? С допълнителни пера се кичиш по задника ??? ок
            аман вече, колко поста бяха нужни, за да стане ясно за какво си тук...
            нервите отслбават с годините. пиши си за златото - не ми пречиш.
            извинявам се на колегите, които ни четат уточненията в стил знаем кой.
            добре че има игнор листа. този път ще я използвам с удоволствие!
            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение

              Сега съм на олио. И подобни компании.И засега съм много доволен. А за жълтото намери поста ми от 16 та където съм написал, че започва бичи тренд. Тогава когато всички бленуваха за злато по 200 долара начело с онова специалистче Равновесие. За жълтото. Само ръшаните и китайците може да му изиграят лоша шега тази година поради липса на ликвидност защото Долара сега е Царят иначе тренда продължава нагоре за 3000 долара до края на тази година. Пазара на злато се интересува само от физическа доставка на ония играчи с 400oz баровете не на мишконяците с монетите, която определя дългосрочната картина. Дериватите плъзгат цената му главно краткосрочно. Колкото и всички да си мислят и четейки, че хартиения пазар манипулирал цената и затова тя била ниска или висока или не знам какво си- .А за 200 та долара олио. Да казвал съм го. Не съм познал така е- Но може да видиш и колко пъти съм бил в правилната посока- Сега е време за почивка. Значи може да се разцъква комар по борсите. сбъдва. Иначе всички щяхме да сме конкуренти на федералните. Нещо ми писна от дериватите по индексите. Достатъчно си поиграх с тях. Успех ти желая.
              И са кво Равновеско чакал 200 долара за златото ,а получил корона и станал Зомби Равновеско.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение

                А за 200 та долара олио. Да казвал съм го. Не съм познал така е
                Откровеността и честността се забелязват и все още се ценят от доста хора. Точните прогнози също правят чест - не е като някои да пуснат мъгляви надъхвания, а след това като не се реализират очакванията им - "ама аз не съм писал, че това означава онова, което вие си помислихте".

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение

                  Сега съм на олио. И подобни компании.И засега съм много доволен. А за жълтото намери поста ми от 16 та където съм написал, че започва бичи тренд. Тогава когато всички бленуваха за злато по 200 долара начело с онова специалистче Равновесие. За жълтото. Само ръшаните и китайците може да му изиграят лоша шега тази година поради липса на ликвидност защото Долара сега е Царят иначе тренда продължава нагоре за 3000 долара до края на тази година. Пазара на злато се интересува само от физическа доставка на ония играчи с 400oz баровете не на мишконяците с монетите, която определя дългосрочната картина. Дериватите плъзгат цената му главно краткосрочно. Колкото и всички да си мислят и четейки, че хартиения пазар манипулирал цената и затова тя била ниска или висока или не знам какво си- .А за 200 та долара олио. Да казвал съм го. Не съм познал така е- Но може да видиш и колко пъти съм бил в правилната посока- Сега е време за почивка. Значи може да се разцъква комар по борсите. сбъдва. Иначе всички щяхме да сме конкуренти на федералните. Нещо ми писна от дериватите по индексите. Достатъчно си поиграх с тях. Успех ти желая.
                  Мерси за пожеланието .
                  И аз на теб .
                  Всеки греши , важно е да си го признае и да продължи напред

                  Успех и на теб

                  Коментар


                  • Знаете ли...Чета ви от около месец, т.е. откакто се зададе това, в което сме в момента.
                    Има два вида пищещи - такива, които цитират факти и на базата на тях правят логични (най-малко според тях) предположения, които имат връзка с темата (в случая златото).
                    Втората група са хора-нарциси - или пишат, за да бъдат забелязани (съдържанието няма значение за тях, важното е да се напише нещо бомбастично) или пишат (относнително) смислени постове, но толкова мъгляво, зле граматически написано, че за средно-интелигентен човек е трудно да отсее зърното от плявата.
                    Бих искал да апелирам и се надявам добросъвестно да възприемете думите ми - ако мислите, че сте професионалисти (трейдъри на злато, инвеститори, любители-инвеститори с уважение към българския език, финансисти и др.), моля ви, бъдете отговорни. "Отговорни" в смисъл - бъдете обективни, избягвайте нападките, дребнословието, нарцисизма...
                    Помислете си, че ви четат хора и вашите постове влияят! "Вашето мнение е важно за нас" е фраза отразяваща реалността.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Big Brother 666

                      Теб , май те цитираха наскоро със пост за нефт над 200 , докрая на тази или миналата , не помня
                      Да не те цитират и тази , като пример за '' непознал две години подред ''
                      Оставете бертрам (benassi ) и Майк Флорида .
                      Те ще се скрият в края на годината , взели парички от Крум с неанонимния акаунт
                      Единия хвали другия , другия хвали първия
                      И със всякакви приоми за манипулиране , излагане чрез неверни неща , крадене на аватари се стремят да омаловажат неща говорени от хора доказали се нагледно и постоянно .
                      Не си хвърляйте парите сега !!!
                      Сега съм на олио. И подобни компании.И засега съм много доволен. А за жълтото намери поста ми от 16 та където съм написал, че започва бичи тренд. Тогава когато всички бленуваха за злато по 200 долара начело с онова специалистче Равновесие. За жълтото. Само ръшаните и китайците може да му изиграят лоша шега тази година поради липса на ликвидност защото Долара сега е Царят иначе тренда продължава нагоре за 3000 долара до края на тази година. Пазара на злато се интересува само от физическа доставка на ония играчи с 400oz баровете не на мишконяците с монетите, която определя дългосрочната картина. Дериватите плъзгат цената му главно краткосрочно. Колкото и всички да си мислят и четейки, че хартиения пазар манипулирал цената и затова тя била ниска или висока или не знам какво си- .А за 200 та долара олио. Да казвал съм го. Не съм познал така е- Но може да видиш и колко пъти съм бил в правилната посока- Сега е време за почивка. Значи може да се разцъква комар по борсите. сбъдва. Иначе всички щяхме да сме конкуренти на федералните. Нещо ми писна от дериватите по индексите. Достатъчно си поиграх с тях. Успех ти желая.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение
                        Целия свят може да фалира. Но не и Федералната система. Доларът сега е цар.
                        Доларът по принцип се представя добре в кризи, не е лошо човек да го притежава, но там ми се струва, че е възможно не при криза, а при изключително голяма депресия и разбъркване на международния ред в рамките на седмица да се случи значително обезценяване, ако силни фактори решат да отнемат световната военно-политическа хегемония на САЩ. /А ние си знаем, че доларът се крепи не на икономика, а на военно-политически наложено господство над света./
                        Всеки сам си преценява доколко голям е този риск, но при швейцарския франк го няма и пак е убежище при кризи.
                        Това си е мое опасение и жокер за притежателите на валутата. Аз нямам и не препоръчвам нищо.

                        Коментар


                        • за да не се спекулира - benassi не е мой акаунт, ако не е на многониковия, значи е на някой с бан

                          иначе аз си държа на своето, който има потоци от свеж кеш, няма конкретна идея за инвестиция и не е сигурен, че ще уцели дъното ... спазва тъптото правило " buy the dips" като важното е да го прави постепенно и спокойно, като не се подава на импулса.

                          Във времето се акумулира златерн резерв, който дава свобода и възможност за този, който го притежава...даже в моменти, когато финансовата система е 'болничен' или още по-лошо 'ваканция'.

                          краят на тримесечието дава добри възможности за тези, които имат суха пара и достъп до физическо, което е проблем в момента.

                          големите риби на комекса с късите позиции използват такива моменти да обрулят стоповете на тези удължили на база фундамент и убедени, че златото ще лети....и бам дървото , защото големите имат ресурса.. в резултат забива, гърмят стопове, дългите ближат рани, затварят позиции, а големите риби си изчистват късите позиции с профит или поне на 0 (докато са акумулирали физическо на задържани от тях цени)...

                          прекалено конспиративно стана , но може ако не ви мързи да зачетете за пазара на сребро и позицията физически на джи пи морган.


                          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение
                            Струва ми се, че относно физиката, ти не си заредил, каквото и да разправяш в групата! Поне аз мисля така!
                            Може и да не съм прав, но като съм те следил какво си писал, съм убеден, в което!
                            Аз нищо не разправям в групата, тъй като за мен личните подробности около човека не ме интересуват. Аз мога достатъчно добре да претегля хората по това, което пишат.
                            Но след като подпитваш, аз нямам проблем да кажа в прав текст - при хората, които генерират постоянен паричен поток, който могат да отделят за спестявания или инвестиции, няма такова понятие като "заредил", щото купуваш този месец, ама другия пак имаш кеш и пак му търсиш място и така всеки месец. Имам покупки и тук, и там, и някое имотче, и пак идва кеш, и пак трябва да го мисля.
                            Казвал съм и пак казвам - аз съм почти изцяло купувач, не само тук.

                            Не съм щастлив от падащо злато, тъй като златото при намаляваща цена е безпредметно. /За какво му е на човек да държи нещо, представящо се по-зле от кеша, а пък по-трудно за покупка и продажба?/
                            Но съм доволен от цялостно спихване на балона на активите по света, тъй като преди това ги надуваха ЦБ и ги правеха по-трудно достъпни за хората с пари в брой, а по-скоро за тези с кредит, т. е. за техните клиенти.

                            Честно казано, след 2008 г. аз живеех с постоянно очакване на втората по-голяма вълна на кризата и съм достатъчно добре подготвен.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

                              Аз не се ядосвам! Аз се моля златото да пада, защото съм си приготвил едни парички и 3 златодобивни компании се надявам, поне на предния спад, средата на март да ги хвана с ордерчета! Аз купувам от 2015 и средната цена ми е доста ниска в евро!

                              Тия 250 тона ще се разтворят много набързо в необятния кеш, който идва от ЦБ, за да "спасят" света!
                              Тепърва идва краха на икономиката и цирковете! Тепърва идват обещанията за пари!

                              Аз каквото съм искал като физика съм взел! Имам приятели, които късно се усетиха, обаче!

                              Нека да видим, дали и кога ще има физика, както и на какви цени!

                              Струва ми се, че относно физиката, ти не си заредил, каквото и да разправяш в групата! Поне аз мисля така!
                              Може и да не съм прав, но като съм те следил какво си писал, съм убеден, в което!

                              Както съм казвал и преди! Времето ще покаже! Ще имаш възможност да си провериш теорията!
                              Доста объркващо идват постовете ти .
                              Молиш се да пада , ПРИГОТВИЛ СИ ПАРИЧКИ , а прокламираш пост след пост невиждан ръст на златото , заради инфлация ?

                              Като да пишат 2-3 ма човека от профила , без да се съобразяват един с друг
                              Според това което очакваш , не е ли по добре сега да скочиш и да чакаш 80 000 $ хахахахахах

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от LaCosta Разгледай мнение
                                Майки, не се ядосвай!
                                Виж каква хубава новина ни поднася руската ЦБ! Ние тук се кахърим, че няма злато, че много се вдигнали цените на физическото, че няма доставки и ето, виж, има Господ и той ни чу и е казал на РЦБ да ни преотстъпи едни 150-250 тона злато годишни покупки.
                                А пък може и РЦБ да чете анализите ни и да е решила да се смили над нас, отчаяно търсещите физическо злато. Даже ми се види, че и отстъпка в цената ще ни направят.
                                Аз не се ядосвам! Аз се моля златото да пада, защото съм си приготвил едни парички и 3 златодобивни компании се надявам, поне на предния спад, средата на март да ги хвана с ордерчета! Аз купувам от 2015 и средната цена ми е доста ниска в евро!

                                Тия 250 тона ще се разтворят много набързо в необятния кеш, който идва от ЦБ, за да "спасят" света!
                                Тепърва идва краха на икономиката и цирковете! Тепърва идват обещанията за пари!

                                Аз каквото съм искал като физика съм взел! Имам приятели, които късно се усетиха, обаче!

                                Нека да видим, дали и кога ще има физика, както и на какви цени!

                                Струва ми се, че относно физиката, ти не си заредил, каквото и да разправяш в групата! Поне аз мисля така!
                                Може и да не съм прав, но като съм те следил какво си писал, съм убеден, в което!

                                Както съм казвал и преди! Времето ще покаже! Ще имаш възможност да си провериш теорията!
                                Last edited by Mike Florida; 31.03.2020, 21:31.

                                Коментар

                                Working...
                                X