IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Продажбите на руско злато в чужбина са скочили осем пъти през 2019 г. до 5,7 милиарда долара и почти целият обем е изнесен за Великобритания , според руските митнически данни.
    Миналата година Русия регистрира рекордно увеличение на износа на злато за Великобритания - повече от 12 пъти в стойностно изражение, до 5.33 млрд долара.
    За сравнение, през 2018 г. Великобритания е закупила злато от Русия само за 433 милиона долара, през 2017 г. - за 1,1 милиарда долара.

    Трудно е да се каже дали това злато остава във Великобритания или е изпратено до други страни за крайно потребление, заяви директорът на Световния съвет за злато (ССЗ) за взаимодействието с членовете на борда и пазарите Джон Мълиган. Но такива значителни притоци, както в случая от Русия, често служат като индикатор за повишено търсене на злато от институционални инвеститори както във Великобритания, така и в чужбина, посочва той.
    /Поглед.инфо/ Продажбите на руско злато в чужбина са скочили осем пъти през 2019 г. до 5,7 милиарда долара и почти целият обем е изнесен за Великобритания , според руските митнически данни. Брекзит помогна за увеличаване на износа на ценни метали от Русия.

    Коментар


    • Колко от пишещите са правили поръчка на кюлчета от немски, швейцарски, естонски и т.н. сайтове? Нали има застраховка, има доставка, има риск, има бавене.. Любопитните може да звъннат на UPS и да питат как стои въпроса с доставките на злато и сребро (по принцип, а не в условията на затворени граници) . Ще останете изненадани от отговора ...

      Цената на унцията не е удачно да се следи по лунар 2019 , защото не е за инвестиция, а за колекция.

      Реалната цена на златна монета е горе-долу средата между цена купува и цена продава, и в повечето случаи е въпрос на договорка. Т.е. ако тръгнете да продавате, няма да си дадете кленовия лист в тавекс на 3100лв, а ще гледате да го продадете на някой, който търси на 3300лв(Защото в тавекс е близо 3600лв)

      С две думи - при физическото винаги има пазарлък и може би не е удачно да се замеряте с разни хвърчащи цифри $1700 ли е, $1800 ли е, утре 4000лв ли ще е... Въпрос на договорка..

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
        иначе седя и си мисля, че си мисля - доста хора очакваха при краша на акциите златото да ги последва до към 1250-1300 за унция и да могат да се качат на влакчето за 2000+ докато акциите страдат... така беше 2008-ма но дали ще бъде така 2020-та... може да се окаже, че няма да хлътне жълтото и в един момент ще тръгнат да го гонят по нанагорнището, което допълнително ще даде сила на бичетата тук.
        Авто секторът е един от многото, а БМВ просто е една от първите компании, публикувала данните си. Смяташ ли, че строителството няма да повлече редица други сектори? А производството на машини и съоръжения? А авиокомпаниите? А банките? А туризма? А блокиралото кредитиране дали няма да смъкне резултатите на всички останали сектори?

        Иначе всеки мислено си мисли своите си мисли и си мисли, че е голям мислител.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от LaCosta Разгледай мнение

          Само да не се окаже, че ще има буря след публикуваните данни за всяко едно тримесечие от следващите 4-8 броя?

          Днес БМВ публикува 21% спад на продажбите и то за тримесечие, в което само март имаше ограничителни мерки.

          "Cпopeд пpeдcтaвeнaтa инфopмaция oĸoлo 80% oт тъpгoвцитe в Eвpoпa и oĸoлo 70% oт тeзи в CAЩ, c ĸoитo ВМW cи пapтниpa, вce oщe вpeмeннo нe paбoтят."
          авто сектора беше ясен от началото на годината, че нещата няма да са добре, а короната направо ще ги разкатае. познати, които работят в този сектор споделяха притеснения в целия бранш (развой), че се очакват куци години и съкращения. там си е на цикли и те ги усещат по-добре от централните банкери даже.


          иначе седя и си мисля, че си мисля - доста хора очакваха при краша на акциите златото да ги последва до към 1250-1300 за унция и да могат да се качат на влакчето за 2000+ докато акциите страдат... така беше 2008-ма но дали ще бъде така 2020-та... може да се окаже, че няма да хлътне жълтото и в един момент ще тръгнат да го гонят по нанагорнището, което допълнително ще даде сила на бичетата тук.
          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

          Коментар


          • X_Y , Благодаря. И на мен ми писна от прекалени многоточия, въпросителни, удивителни, риторични въпроси и многозначителни имотикони.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
              .. докато пазарите не се успокоят и не мине бурята на априлските и майски данни ... все още ще се събира кофти фундамент за акциите.
              Само да не се окаже, че ще има буря след публикуваните данни за всяко едно тримесечие от следващите 4-8 броя?

              Днес БМВ публикува 21% спад на продажбите и то за тримесечие, в което само март имаше ограничителни мерки.

              "Cпopeд пpeдcтaвeнaтa инфopмaция oĸoлo 80% oт тъpгoвцитe в Eвpoпa и oĸoлo 70% oт тeзи в CAЩ, c ĸoитo ВМW cи пapтниpa, вce oщe вpeмeннo нe paбoтят."

              Коментар


              • В момента в тавекса е около 2000$ унцията, а какво карат не знам
                В швейцария има по малко над 1800$ унцията https://www.goldavenue.com/en/shop/g...bu-mixed-years
                В швейцария ако вземеш на бар-ове идва 1730-1740$ унцията https://www.goldavenue.com/en/shop/g...-9-pamp-suisse

                с нормализирането на доставките цената на физиката ще си дойде в обичайните нива няколко % над спота.

                виж къде ще ходи комекса е друга бира, засега много сериозно са се заели и те и лондонските играчи да обясняват как нямат абселютно никакви проблеми откъм физика и само малко вирОЗа ги мъчи иначе са топ.

                Очаквам с наливането на ликвидност от страна на ФЕД да се повъзбудят индексите (пазарите) и съответно определени заклещени играчи да излязат от позиции и .... да се приютят в злато.. докато пазарите не се успокоят и не мине бурята на априлските и майски данни ... все още ще се събира кофти фундамент за акциите.


                ПП не гледайте лунарите - там лепват и колекционерска стойност, което е пълен ташак... гледайте кругеранди, кленов лист, кенгуру и филхармония от едно унциевите в тавекс са 3578 продава в момента.
                Last edited by bertram; 06.04.2020, 19:11.
                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Correctively objective Разгледай мнение
                  Спри се и иди да търсиш вируса ..................
                  ЦБ не могат '' да ми пуснат повече пари в обръщение '' . Могат да напечатат повече пари , но не могат да ги ''обръщат''. Така се получава дефлация....
                  И откъде накъде хипотетично добавяш '' златото ти е ограничен продукт, '' . Не може да се печати , ТО СЕ ДОБИВА .......
                  А добива може да се увеличи ................... Многократно !!!!!
                  И въобще този ти пост е по зле и от предишния .
                  Ти наистина си нямаш хал хабер , само като гледам какви думи комбинираш за да си съставиш изреченията....
                  Нефта ти е толкова '' ограничен '' , колкото златото ..............
                  Какво го спря да иде под 20 $ . Нали парите са хартишки ..............

                  'Абер си нямате ............ никакъв ..........
                  Все пак да не сме прекалено взискателни към дамата, при положение, че и на други участници в тази тема това е нивото на финансови познания.
                  Пък и така е прието да се пише в тая тема - съвсем на аба / на ангро - "Печата пари", "Трилиони, трилиони, трилиони", "златото се изстрелва" и т. н. Даже колкото по- на едро ги приказваш, толкова повече овации обираш. А пък това, че централните банки създават една малка част от парите във финансовата система, а много повече се създават от търговските банки през кредитния мултипликатор, няма никакво значение. Свиването на кредитирането или на потреблението пък съвсем никой в тая тема не ги бръсне за фактор в икономиката и при формирането на цената на златото.

                  А пък че сегашната криза е точно обратната на предишната от 2008 г. /едната тръгва от колапс на определени финансови инструменти, а сегашната - от директно спиране на бизнеса/ и това няма как да се коригира само с финансови облекчения, е съвсем безинтересно на тукашната публика.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Correctively objective Разгледай мнение
                    Ами така погледнато , описаният икон. процес ще повлияе и на краставиците . Много ясно , че ако хляба е 1000 лв - унцията ще е 3 000 000 лв ................
                    Но това дори и не трябва да се пише .......... още повече в такъв форум ............

                    Спри се и иди да търсиш вируса ..................
                    ЦБ не могат '' да ми пуснат повече пари в обръщение '' . Могат да напечатат повече пари , но не могат да ги ''обръщат''. Така се получава дефлация....
                    И откъде накъде хипотетично добавяш '' златото ти е ограничен продукт, '' . Не може да се печати , ТО СЕ ДОБИВА .......
                    А добива може да се увеличи ................... Многократно !!!!!
                    И въобще този ти пост е по зле и от предишния .
                    Ти наистина си нямаш хал хабер , само като гледам какви думи комбинираш за да си съставиш изреченията....
                    Нефта ти е толкова '' ограничен '' , колкото златото ..............
                    Какво го спря да иде под 20 $ . Нали парите са хартишки ..............

                    'Абер си нямате ............ никакъв ..........


                    Не са мой .......... И тука ти е тъмна Индия
                    Мдам. Страничен въпрос, но важен. Колко струва в момента една унция физическо злато във Венецуела?

                    Толкова по темата дали икономиката на дадена държава не влияе на цената на физическото злато в същата тази държава.

                    С теб се разминаваме по много причини и едната от тях е, че ти мислиш повече за цената на златото изхождайки от цените формирани на съответните електронни пазари.

                    Аз съм си голд бъг. Мен електронните пазари слабо ме вълнуват.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                      Ако икономиката предизвиква инфлация, дефлация или стагфлация (щото, съгласи се с мен това са си икономически, а не химически процеси), и ако тази инфлация повишава цените на всичко, то естествено, че ще повлияе и върху цената на златото.
                      Ами така погледнато , описаният икон. процес ще повлияе и на краставиците . Много ясно , че ако хляба е 1000 лв - унцията ще е 3 000 000 лв ................
                      Но това дори и не трябва да се пише .......... още повече в такъв форум ............
                      Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение
                      Ако ЦБ ти пуснат повече пари в обръщение и от друга страна златото ти е ограничен продукт, защото не можем да си го напечатаме както си печатаме хартиените пари, естествено ще имаш влияние на тази инфлация и върху цената и на златото, както и върху цената на който и да е друг продукт. В този смисъл се изказах..
                      Спри се и иди да търсиш вируса ..................
                      ЦБ не могат '' да ми пуснат повече пари в обръщение '' . Могат да напечатат повече пари , но не могат да ги ''обръщат''. Така се получава дефлация....
                      И откъде накъде хипотетично добавяш '' златото ти е ограничен продукт, '' . Не може да се печати , ТО СЕ ДОБИВА .......
                      А добива може да се увеличи ................... Многократно !!!!!
                      И въобще този ти пост е по зле и от предишния .
                      Ти наистина си нямаш хал хабер , само като гледам какви думи комбинираш за да си съставиш изреченията....
                      Нефта ти е толкова '' ограничен '' , колкото златото ..............
                      Какво го спря да иде под 20 $ . Нали парите са хартишки ..............

                      'Абер си нямате ............ никакъв ..........
                      Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение
                      Отделно са си твоите цикли. Те са друга бира.
                      Не са мой .......... И тука ти е тъмна Индия

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Correctively objective Разгледай мнение
                        X_Y , нямам нападки .......... Цитирам и отговарям на пост в темата .... по темата ...........

                        Защо на ЛС , като пиша за златото , репликирайки съществуващ пост ............




                        Изобщо не е вярно ......... Изобщо не си запозната с циклите ......... И изобщо цената на златото не се влияе от икономиката.

                        Само 100 години назад да се разгледат , ако човек не е лаик , веднага ще види и разбере ....................
                        Ако икономиката предизвиква инфлация, дефлация или стагфлация (щото, съгласи се с мен това са си икономически, а не химически процеси), и ако тази инфлация повишава цените на всичко, то естествено, че ще повлияе и върху цената на златото.

                        Ако ЦБ ти пуснат повече пари в обръщение и от друга страна златото ти е ограничен продукт, защото не можем да си го напечатаме както си печатаме хартиените пари, естествено ще имаш влияние на тази инфлация и върху цената и на златото, както и върху цената на който и да е друг продукт. В този смисъл се изказах.

                        Отделно са си твоите цикли. Те са друга бира.

                        Коментар


                        • По принцип няма как да не се отклони темата от време на време или паралелно да се коментират някакви неща и обикновено не е проблем. Но вие двамата просто прекалилихте. Превърнахте я в някакво бойно поле само между вас двамата.

                          Correctively objective, формулировката на сегашния ви пост няма нищо общо с предишния, който изтрих и много добре го знете.
                          रादोस्त

                          Коментар


                          • X_Y , нямам нападки .......... Цитирам и отговарям на пост в темата .... по темата ...........

                            Защо на ЛС , като пиша за златото , репликирайки съществуващ пост ............


                            Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                            Спирам щом си рекъл, но какво се случва със златото е функция на това какво се случва с икономиката, така че не е спам според мен. Уважавам молбата ти, но спираш интересна дискусия.
                            Изобщо не е вярно ......... Изобщо не си запозната с циклите ......... И изобщо цената на златото не се влияе от икономиката.

                            Само 100 години назад да се разгледат , ако човек не е лаик , веднага ще види и разбере ....................

                            Коментар


                            • Модераторе! През цялото време търпите абсолютни простотии, но се хващате за неща, че не се пишело по темата! Това е доста субективно и няма смисъл да се разглежда, така или иначе!

                              Стана доста трагично, нивото!

                              Успехи на всички! И на вас с модерирането и на инвеститорите!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                                Още не. Не съм наясно с пазара, пък чакам да разкеша разни неща и тогава. При сребърните миньори мисля че още година цените ще бъдат ниски. Ти кои препоръчваш. Тук как седят нещата с национализация регулация или други капани както и тези който могат и да фалират, сливания, изкупувания. Не за друго щот ние ще разберем последни.

                                Но и в момента са си окей за влизане. Според мен ще тестват дъна от предишни години.
                                Скъпи са тези които стават и съответно неизгодни в момента. PAAS е дървена но с добра цена за момента. Има още една канадска ама с 10% CHINA TOWN участие. А от опит знам където са се намъкнали поденебесните в минното дело винаги са го съсипвали. 18 та имах три литиеви мини, като почнаха да се намъкват Сидзипиновците и директно продадох. Пет месеца по-късно и трите бяха на повече от 80% надолу. Китайците правят така. Влизат с малки проценти, след това правят врътка с ръководството и взимат основния пакет на безценица, сривайки цената на акциите, като реално цялата продукция на мините си захранва тяхната индустрия почти безплатно. Акционерите пият по една студена вода, а тяхната индустрия се сдобива с почти безплатна суровина. Така че с мините на много внимателно. Там има изненади от хиляда и една нощ. Аз направих друго взех ETC при срива на среброто на 18 долара като стигне две трети заминават една трета седи- Медта като ли че ли направи дъното си, когато бях написал. Светът скоро ще е жаден за метали и зехтин. Въпреки че всички чаката олиото на 10 долара.

                                Коментар

                                Working...
                                X