IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

    Аз смятам, че предстои абсолютен колапс, а това ще замете не само официалната, но и сивата икономика по страни!
    Дай накакъв времеви период

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

      Бе, че не познаваш испания, то ясно се вижда. Че не те “боли” и това се подразбира по дефолт, но логиката е друга - ако са ти погрешни предпоставките, ще са погрешни и съоветните изводи.

      Давам ти контрапрогноза - там нищо не е рухнало. В Испания и Италия има доста повече пари от официално отчетените. Ще дойдат десни и то скоро и няма да са от типа на раздаващите ббд. Те са съвсем други животни и не ги познаваш. Просто са различен тип хищници. Те нищо, пак подчертавам нищо никога не дават. Само вземат.

      Доколко въобще тези процеси те засягат ... ами засягат те. Не лично, но е добре да се проследяват. Засягат те жестоко и по друга линия, но не е по тази тема.

      Моята прогноза (без да викам) е следната въобще за Европа - дефлация - стагфлация и чак след около две години - инфлация.

      Ще поживеем и ще видим.

      Прогнозата ми за физическото злато - 1700 - 1800 долара до края на годината. Траен ръст нагоре. Под траен ръст не визирам истеричен ръст. Със съответните моментни леки спадове.
      1.Бъди така добра да ми обясниш, как точно ме засяга, че не мога да се сетя! С 1-2 изречения, едва ли чак толкова ще разводним темата!

      2. Разбирам те много добре, ти си във филма, че има огромна сива икономика, без да си го изтъкнала формално, и смяташ, че фалирали са държавите, но не и хората! Аз смятам, че предстои абсолютен колапс, а това ще замете не само официалната, но и сивата икономика по страни!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение

        В полза на златото, но за мен е важно след 5-10 години кое къде ще е.
        Като е важно, какво ще е след 5 или 10 години, какво ми се обясняваш, като ученичка за дневното движение, тогава?

        Коментар


        • ФЕД на практика вече е извън играта.
          Американската администрация и тя се изчерпва.
          По тъч линията загрява Адам Смит.
          https://money.bg/finance/fed-nyama-p...MIxCIw_MSufGCM
          https://www.bloombergtv.bg/analizi/2...y_e6QsRFY7D0NQ
          Състраданието не е добродетел

          Коментар


          • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение
            Насдак скача с 4%
            Безценното злато с едвам 1%
            Майки пиши с още по големи букви хехе
            насдак тепърва има да пада. много при това.
            за намиране на дъно е рано.

            оценките на голяма част от участващите в индекса са все още на база прекомерни очаквания, бай-бек на собствени акции и откровени счетоводни фалшификации, но всичко това идва дюшеш при бичи тренд, тренда се счупи и нещата ще започнат да лъсват едно по едно...
            Last edited by bertram; 06.04.2020, 15:02.
            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

              Викам, защото така съм преценил....

              Десните няма да дойдат сега, просто защото хората са настроени повече от всякога, че някой трябва да им даде! ДА ИМ ПОДАРИ!

              Десни могат да дойдат някога там, след като всичко тотално е рухнало а хората са се отчаяли с години!


              Аз топката съм я успокоил, аз съм си в БГ. Не съм в Испания и принципно, за разлика от теб, слабо ме "боли" какво ще бъде там!
              Това, че към момента няма проект ГЛАСУВАН, за ББД, но означава, че в идните месеци нама да има такъв! Просто това е прогнозата на статията и моята прогноза! Ако ти имаш друга прогноза за десни и тн..... Приемам я! Нека да оставим времето да покаже, кой ще познае!
              Бе, че не познаваш испания, то ясно се вижда. Че не те “боли” и това се подразбира по дефолт, но логиката е друга - ако са ти погрешни предпоставките, ще са погрешни и съоветните изводи.

              Давам ти контрапрогноза - там нищо не е рухнало. В Испания и Италия има доста повече пари от официално отчетените. Ще дойдат десни и то скоро и няма да са от типа на раздаващите ббд. Те са съвсем други животни и не ги познаваш. Просто са различен тип хищници. Те нищо, пак подчертавам нищо никога не дават. Само вземат.

              Доколко въобще тези процеси те засягат ... ами засягат те. Не лично, но е добре да се проследяват. Засягат те жестоко и по друга линия, но не е по тази тема.

              Моята прогноза (без да викам) е следната въобще за Европа - дефлация - стагфлация и чак след около две години - инфлация.

              Ще поживеем и ще видим.

              Прогнозата ми за физическото злато - 1700 - 1800 долара до края на годината. Траен ръст нагоре. Под траен ръст не визирам истеричен ръст. Със съответните моментни леки спадове.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение




                Я ми кажи от началото на годината къде е Наско и къде е злото, като си толкова умен?
                В полза на златото, но за мен е важно след 5-10 години кое къде ще е.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение
                  Насдак скача с 4%
                  Безценното злато с едвам 1%
                  Майки пиши с още по големи букви хехе
                  Нали съм ти казал, да ме скролираш! Ти си прекалено умен, за да ме четеш или да ме коментираш!

                  Наско вдига с 4, а злото с 1, само, че в петък злото беше зелено, но Наско падаше!

                  Така погледнато, няма какво да се коментират, дневни движения, а да се гледа генералната картина!

                  Я ми кажи от началото на годината къде е Наско и къде е злото, като си толкова умен?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
                    Във money.bg има един колега Василев, много пише за инфлацията, все интересни неща, ама тази статия за гражданската заплата е друга. Това не е ли подобно на минимален базов доход, който да се дава на всеки, мисля че във Финландия правиха експеримент със 2000 човека, ама какво стана ?
                    Първоначално изпратено от Инвестор.бг Разгледай мнение
                    След края на пробния проект за безусловен базов доход във Финландия изглежда, че целите на власите за стимулиране на заетостта са далеч от изпълнението си, посочва Investor.bg.

                    Финландското правителство обяви в петък първите резултати от експеримента си, като според изследователите безусловният базов доход не е успял да накара безработните да работят повече и да печелят повече, каквито бяха надеждите, съобщава Ройтерс.
                    Типичен пример за много надъхваща мярка - "Напечатаните пари тръгват към нас!", но реално неработеща.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от LaCosta Разгледай мнение

                      ........Но повечето хора не разбират кога и защо се появява дефлацията и масово бъркат тайминга - ще дойде инфлацията, но няма да е още тази година. Инфлацията ще се появи едва когато хората са спокойни, върнат се към що-годе нормален начин на живот, имат работа, кредити и започнат да харчат. До тогава, колкото и трилиони да се наливат, нищо няма да се промени.......
                      ОК приемам! Сблъскваме визии!

                      Ще разберем след 1-2 години, кой е бил прав! Към дадения момент, общо взето нещата сме ги изписали, кой защо, смята, че би се случило, едно или друго!
                      Last edited by Mike Florida; 06.04.2020, 14:36.

                      Коментар


                      • Насдак скача с 4%
                        Безценното злато с едвам 1%
                        Майки пиши с още по големи букви хехе

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                          Нищо не е започнало в испания. Успокой топката. Тука на власт ще дойдат десните след пълното осиране на левите с вируса. Пък десните по навик Нищо не дават. Само вземат. А храните са веке повишени. Почва си пълзяща инфлация, но сме далече от ББД.

                          И за да сме по темата физическото е нагоре.

                          Все се каня да те питам...Защо викаш? Четем те доста, но като викаш ефектът е обратен. Ти си знаеш де...
                          Викам, защото така съм преценил....

                          Десните няма да дойдат сега, просто защото хората са настроени повече от всякога, че някой трябва да им даде! ДА ИМ ПОДАРИ!

                          Десни могат да дойдат някога там, след като всичко тотално е рухнало а хората са се отчаяли с години!


                          Аз топката съм я успокоил, аз съм си в БГ. Не съм в Испания и принципно, за разлика от теб, слабо ме "боли" какво ще бъде там!
                          Това, че към момента няма проект ГЛАСУВАН, за ББД, но означава, че в идните месеци нама да има такъв! Просто това е прогнозата на статията и моята прогноза! Ако ти имаш друга прогноза за десни и тн..... Приемам я! Нека да оставим времето да покаже, кой ще познае!

                          Коментар


                          • Във money.bg има един колега Василев, много пише за инфлацията, все интересни неща, ама тази статия за гражданската заплата е друга. Това не е ли подобно на минимален базов доход, който да се дава на всеки, мисля че във Финландия правиха експеримент със 2000 човека, ама какво стана ?

                            Коментар


                            • Моля, придържайте се към темата.
                              रादोस्त

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ford_perfekt Разгледай мнение

                                Това го е имало вече. След Черната смърт. Само че тогава умрелите са били малко повече- към 50% от населението.
                                След "Черната смърт", нещата са се развивали към подобен сценарий с години и десетки такива! Консумацията не се е възстановила за 1-2 години!

                                Него го устройва, това да започне да се случва от есента! Което ще рече след 4-5 месеца!

                                Коментар

                                Working...
                                X