IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

    Живота е съставен от 99% пълни глупаци! Това не е само на капиталовия, това е във всяка една сфера! Така погледнато, няма нищо очудващо в текущата ситуация!
    Най вероятно това е причината очакванията ти да не се оправдават

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

      Каквото и да си говорим, Италия е фалирала! Хората там трябва да минат през фалит! Испания е фалирала! Хората там трябва да минат през фалит! Трябва да са в ситуацията на хората в Аржентина! Толкова е просто! Нищо повече! Скапаните маслинари или жабари, не са с нищо повече от аржентинците! Целия свят трябва да мине през бедност, до изчистване на дисбалансите!
      Хаха баси омразата дето си събрал.
      Нищо подобно няма да се случи, света и технологиите ще продължат да се развиват. Хората ще продължат да ходят на почивки ,да се забавляват, да харчат

      Коментар


      • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение
        Не, аз говоря сериозно, нещата ще са зле у Бугарско, най-малко тази и другата година, даже и сега ако сега дигнат карантината по света и у нас.
        Виж и СЕТА я забравих.
        Сега пак, наши и ваши ще вземат едни кредити, за да изплуват.
        За другите няма да има нито кредит, нито реална перспектива.

        Това злато като тръгне надолу и вземат, че го купуват яростно.
        Нещата ще цъфнат съвсем като свърши парата от бюрото по труда.Т.е. към края на годината средно,тогава ББ пак ще хвърли остаФката .
        ПП При всички положения от есента ще викаме олеле .

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение
          Мани го ,за него само инфлацията е панацея !
          Не, аз говоря сериозно, нещата ще са зле у Бугарско, най-малко тази и другата година, даже и сега ако сега дигнат карантината по света и у нас.
          Виж и СЕТА я забравих.
          Сега пак, наши и ваши ще вземат едни кредити, за да изплуват.
          За другите няма да има нито кредит, нито реална перспектива.

          Това злато като тръгне надолу и вземат, че го купуват яростно.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение
            Ми хайде мултиплицирай за БГ тогава, но в най-лекия нюанс на черното.
            Окаяното положение на нищожната БГ икономика преди Ковид и след това.
            Орязването на малкото инвестиции, гастарбайтерските пари, ЕС (кохезионни) програми
            Безработица (+ добавена такава от върналите се отвън), слаб пазар навън - слаб износ, слаб вътрешен пазар, увеличени вътрешни разходи, намалени приходи.
            В контекста на темата, как човек да не си купи два напальона за черни и дъждовни дни, ха кажи де ??
            Мани го ,за него само инфлацията е панацея !

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение
              До 12 месеца Италия и Испания, би следвало да са сред най-големите губещи и на колене!
              Целия свят ще затъне.....
              !
              Ми хайде мултиплицирай за БГ тогава, но в най-лекия нюанс на черното.
              Окаяното положение на нищожната БГ икономика преди Ковид и след това.
              Орязването на малкото инвестиции, гастарбайтерските пари, ЕС (кохезионни) програми
              Безработица (+ добавена такава от върналите се отвън), слаб пазар навън - слаб износ, слаб вътрешен пазар, увеличени вътрешни разходи, намалени приходи.
              В контекста на темата, как човек да не си купи два напальона за черни и дъждовни дни, ха кажи де ??

              Коментар




              • В момента сме първа фаза на кризата! Все още много от хората, които имат заделени средства, не вярват, че изобщо може да има криза, след като се махнат карантините! Изглежда им сякаш нещо абстрактно! Нещо повече, някои гледат капиталовия и пробват да си правят изводи...

                Живота е съставен от 99% пълни глупаци! Това не е само на капиталовия, това е във всяка една сфера! Така погледнато, няма нищо очудващо в текущата ситуация!

                Съвсем скоро, когато карантините започнат да се вдигат, ще се види реалната картина. Ще започнат да изпулват и проблемите!
                В момента всичко е на пауза. Първата фаза на кризата 2-3 месеца, правителствата ще покриват почти изцяло загубите както на бизеса, така и на гражданите, с определени изключения. Втора фаза е след 6 месеца, трета фаза след катализирането на втора фаза и допълнителното увеличение на безработицата и свиване на потреблението. Трета фаза, наслагва втора фаза и тн..... Това е ефекта на снежната топка....
                Във финансов аспект, предстои пълна деструкция, само че това също е процес и ще започне от края на лятото! Август, септември!

                До 12 месеца Италия и Испания, би следвало да са сред най-големите губещи и на колене!
                Целия свят ще затъне.....


                п.п.
                Newmont, според мен не са достатъчно добри. В дългосрочен план ги виждам с по-слаби ръстове!

                Коментар


                • How many people actually hold gold stocks in their portfolio?

                  The answer is shockingly low
                  and that is despite industry bellwethers Barrick (NASDAQ:GOLD) and Newmont (NYSE:NEM) breaking out to multi-year highs!

                  Trading platform Robinhood offers investors a peek inside the portfolios of its 10-million users. The platform openly reports the number of accounts that own a particular equity.

                  Let’s take a look at the very top of the list as of April 23–
                  1. Aurora Cannabis (NASDAQ:ACB) – 950,649 users
                  2. Ford Motors (NYSE:F) – 762,773 users
                  3. General Electric (NYSE:GE) – 637,257
                  4. Disney (NYSEIS) – 493,166
                  5. Go Pro (NASDAQ:GPRO) – 431,120
                  It is shocking that after a 90% decline, Aurora Cannabis continues to be the most widely held equity – a bad sign for the cannabis space, as few suckers remain untapped.

                  So how do gold stocks stack up? Looking at the top three gold related ETFS, as well as Barrick and Newmont, the numbers remain decisively low.

                  The SPDR Gold Trust (NYSE:GLD) is held by 18,172 accounts, while the VanEck Gold Miners ETF (NYSE:GDX) and VanEck Junior Gold Miners ETF (NYSE:GDXJ) are held by 9,259 and 2,578 accounts, respectively.

                  Barrick Gold (NYSE:GOLD) is held by 24,808 users and Newmont (NYSE:NEM) just 5,338! Note, in the case of Barrick, the very real benefit of a great ticker symbol.

                  The gold trade is far from crowded. Just imagine what prices will look like when 100,000 Robinhood users decide to buy gold stocks.

                  This is just another indicator that we are in the very nascent stage of a gold bull market. Keep your eyes on sentiment and when your Uber driver tells you to buy Palisades Goldcorp, it may be time to hit the bid.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от LaCosta Разгледай мнение

                    Интересна закономерност се забелязва - и първото, и повторното отваряне ги обявяваш в тази тема, но затварянето явно не е нужно да се обяви тук, щото имало много информация във Фейсбук. Интересна логика.
                    На сайта ти нямаше никакви обяснения доста седмици след изчезване на стоката от него и появата на нули за цена купува и продава. Датата на въпросната статия - 29 март също говори сама по себе си.
                    Напротив. Пишеше, че съм затворил по хуманитарни причини. Така и беше. Не исках потенциално да се заразя или да заразя някой друг неволно без да знам. В последствие, цените скочиха неимоверно и инвестицията временно изгуби смисъл. Статията написах, когато имах яснота какво точно не могат да разберат инвеститорите. Паниката беше твърде голяма тогава и трябваше да разбера какво не им е ясно, преди да я напиша.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Krum Atanasov Разгледай мнение

                      Вчера се запознах с човека. Той ми каза, че е писал тук и влезнах. Мисля, че и по- добри ще станат скоро. Появяват се продукти на все по- добри цени вече.
                      точно гледах днес тавекса и си викам, абе, дали крум така им свали цените?!
                      а то продукти с атрактивни цени се появили.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение

                        това ти е третия пост във форума и точно на другия ден след като Крум е отворил, ти ни казваш голямото събитие.
                        Круме, няма лоша реклама.
                        Цените на монетите са добри, +10% от фикса за унциевите
                        Вчера се запознах с човека. Той ми каза, че е писал тук и влезнах. Мисля, че и по- добри ще станат скоро. Появяват се продукти на все по- добри цени вече. 9.5 % са едноунциевите при мен.
                        Last edited by Krum Atanasov; 28.04.2020, 10:32.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от NeuInDAX Разгледай мнение
                          Здравейте,
                          мисля че е добре да споменем важно събитие- igold.bg отвори отново. Лично аз имам големи затруднения в доставките от Германия и Австрия!
                          В конкуренцията е истината!
                          това ти е третия пост във форума и точно на другия ден след като Крум е отворил, ти ни казваш голямото събитие.
                          Круме, няма лоша реклама.
                          Цените на монетите са добри, +10% от фикса за унциевите
                          Last edited by hazard; 27.04.2020, 19:33.

                          Коментар


                          • Привет,

                            Темата за това дали ни очаква инфлационна или дефлационна криза е особено актуална, макар и за хората, очакващи криза това да е въпрос на дискусия от доста време.

                            Най-общо имаме два отбора:
                            - Инфлационен - тезата е за лудото печатане на пари, галопираща инфлация /поне!/ и златото като единственият или сред малкото сигурни активи в развиващата се среда
                            - Дефлационен - свито потребление, деструкция на дълг и други дефлационни процеси, които ще натискат цените надолу, подобно на случилото се през 2008г. Тук си струва да се спомене, че и немалка част от привържениците на този отбор смятат, че сериозни инфлационни процеси ще се развият, но едва след като ни удари жестока дефлация. Но като цяло мотото на този отбор е Cash is king!

                            Какво мисля аз за двата отбора.
                            На първо място, аз далеч не съм убеден, че този вирус ще доведе до някаква съществена криза. Фондовите пазари са предвестниците на големите кризи, а това, което виждам аз там е 30% корекция за която си беше време така или иначе + 50% от нея вече е компенсирана т.е. на около 15-20% под върховете сме + бичи сет-ъп за нови върхове, който никак не е за подценяване, особено, ако имаме седмично затваряне над SPX 2900.

                            След като изясних, че аз съм по-скоро оптимистично настроен /и ще бъда още по-оптимистично настроен за идните години, ако видя седмично затваряне над SPX 2900/, време е да се върна към двата отбора т.е. темата за инфлация срещу дефлация и каква роля играе златото в нея.

                            Всъщност, именно тук се крие великолепието на златото. Истината е, че никой няма как да знае какво ще ни "удари", когато ни удари. Моето лично очакване би било са краткосрочна дефлация, последвана от бързо набираращи скорост инфлационни сили. Великолепието на златото идва точно тук. Каквото и да е средата, шансовете, че то ще си свърши работата прекрасно са повече от обещаващи:
                            - При дефлационна среда златото е доказало, че може да расте главоломно (когато има подподящия сет-ъп, разбира се). Но дори да се допусне, че би могло да претърпи корекция, подобно на тази 2008ма /която беше доста "хартиена", подобна на това, което виждаме при среброто в момента/, то категорично корекцията в процентно изражение не би надминала тази на основните класове активи като НИ или Сини чипове. С други думи, един от най-негативните сценарии би било да запази покупателната способност на спестявания като бонус идва бетата да ви защити, в случай, че следващата криза потвърди правилото, че да се очаква предстояща криза да се развие като предишна, е дълбоко погрешно. А именно:

                            - Имаме сравнително внезапна и неочаквана инфлация, която не дава особено възможност на хората с cash да реагират адекватно. В този случай загубите биха могли да бъдат наистина близки до катастрофални.


                            Реалността обаче е, че златото има наистина прекрасен дългосрочен и краткосрочев сетъп.
                            За дългосрочния пиша от няколко години и това, че 12-18 месеца вероятно биха били нужни да доближим върховете след като пробием прослувутата съпротива от 1360. Е пробихме я...преди 10 месеца.
                            А краткосрочният сетъп действително потвърждава, че ако задържим дъното от миналата седмица при 1660, имаме таргет ок. 1850 в съвсем обозримо бъдеще, а предпочитанието ми да видим двойно дъно с Мартенското или дори лек негов пробив ще си остане там...в небитието. Точно за това често казвам, че къси позиции са много опасни по време на този сегмент от ралито, защото е изключително агресивно. Най-мечото, което аз лично мога да допусна е да се хеджира част от дългата позиция в подобни въпросни моменти.

                            И за финал, искам да напомня за нещо, което съм казвал преди няколко години, когато успявах да пиша тук по-активно.
                            Не е толкова далеч времето /десетилетие-две/, в което е твърде вероятно да ни изглежда почти като научна фантастика, че 65-70 м2 двустаен апартамен посредствено строителство е струвал ок 200кг сребро и 3кг злато /килограм злато тогава беше около 65 000лв/.
                            Виждаме, че само 12 месеца по-късно при цени около 100 000лв за килограм злато, сътношението е с 30% в полза на златото, като това идва само от ръста при златото. Предполагам до няколко месеца ще може да се заключи и до колко ще коригират НИ, но абсолютно допускам, че покупателната способност на злато спрямо НИ може на практика да се е удвоила само за последната година и половина.
                            Естествено процесът няма да е "транзитен" и без връщания по пътя, но категорично смятам, че това ще е основният тренд, чието начало беше положено последните 12 месеца и пикът му няма да бъде достигнат идните поне 15-20 години.


                            Поздрави и успех
                            Last edited by exxs; 27.04.2020, 15:39.

                            Коментар


                            • Eврозона..







                              Еврото се е обезценило само 85% от раждането си ..




                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Krum Atanasov Разгледай мнение

                                Дадох много обяснения. Имаше и обяснения на сайта. Включително и написах статия какво се случва с маржовете и защо не си заслужава да се купува злато на тези абсурдни нива. А, в моята група тук имаше маса теми за това какво точно става: https://www.facebook.com/groups/3678345422190457/
                                Интересна закономерност се забелязва - и първото, и повторното отваряне ги обявяваш в тази тема, но затварянето явно не е нужно да се обяви тук, щото имало много информация във Фейсбук. Интересна логика.
                                На сайта ти нямаше никакви обяснения доста седмици след изчезване на стоката от него и появата на нули за цена купува и продава. Датата на въпросната статия - 29 март също говори сама по себе си.

                                Коментар

                                Working...
                                X