IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
    Имам един тъп въпрос. Любопитно ми е защо доларът пада, след като народът купува злато като бесен. Честно казано, бях сигурен, че скокът на златото ще доведе и до скок на гущера спрямо останалите. Нали цялата търговия е в долари. Т.е., за да купиш злато, трябва да си купиш първо долари. Къде бъркам?
    Не всички го купуват в долари.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Бонвиван Разгледай мнение
      Да ти кажа и аз една житейска истина.
      Бедняка ще гладува и ще купи една жълтица.
      Чорбаджията ще яде и пие и ще купи 100 жълтици.
      Ако стане глад бедняка ще продаде единствената си жълтица на загуба, защото няма никакви други активи, ще я изяде и пак ще е беден.
      Богаташа има активи и ще купи жълтицата на бедния на безценица, ще яде охолно и нарая ще има една жълтица +
      Извада нека всеки сам си го изтълкува.
      Не трябва да се забравя и че прекомерното богатство винаги е привличало завистливи погледи.
      И докато охолството притъпява сетивата, гладът ги обостря.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
        за да купиш злато, трябва да си купиш първо долари.
        Никога не съм купувал злато с долари.

        Ако една книга не си заслужава да я прочетеш втори път, не си е заслувавало и първия прочит.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
          Имам един тъп въпрос. Любопитно ми е защо доларът пада, след като народът купува злато като бесен. Честно казано, бях сигурен, че скокът на златото ще доведе и до скок на гущера спрямо останалите. Нали цялата търговия е в долари. Т.е., за да купиш злато, трябва да си купиш първо долари. Къде бъркам?
          В момента в нищо на финансовите пазари няма логика.Има алгоритми и трилиони..............

          Коментар


          • Имам един тъп въпрос. Любопитно ми е защо доларът пада, след като народът купува злато като бесен. Честно казано, бях сигурен, че скокът на златото ще доведе и до скок на гущера спрямо останалите. Нали цялата търговия е в долари. Т.е., за да купиш злато, трябва да си купиш първо долари. Къде бъркам?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
              Момци,

              Нали сте чували приказката за циганина дето варил за първи път мляко?
              Млякото почнало да се надига, а той изумен само викал:
              - Дай, Боже, дай, Боже... докато прекипяло.

              Та, по-полека с тия цени на златото да не прекипи и то.
              Светът се управлява от причинно-следствени връзки..........Никоя измама НЕ МОЖЕ да продължи вечно.Въпрос на време е златото да поскъпне драстично.Дали ще е 2020 година или 2025 е без значение.ТО ЩЕ ПОСКЪПНЕ на фона на разпада на измамната пирамида създадена от печатарите.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                Момци,

                Нали сте чували приказката за циганина дето варил за първи път мляко?
                Млякото почнало да се надига, а той изумен само викал:
                - Дай, Боже, дай, Боже... докато прекипяло.

                Та, по-полека с тия цени на златото да не прекипи и то.
                Да ти кажа и аз една житейска истина.
                Бедняка ще гладува и ще купи една жълтица.
                Чорбаджията ще яде и пие и ще купи 100 жълтици.

                Ако стане глад бедняка ще продаде единствената си жълтица на загуба, защото няма никакви други активи, ще я изяде и пак ще е беден.
                Богаташа има активи и ще купи жълтицата на бедния на безценица, ще яде охолно и нарая ще има една жълтица +

                Извада нека всеки сам си го изтълкува.

                Ако една книга не си заслужава да я прочетеш втори път, не си е заслувавало и първия прочит.

                Коментар


                • Момци,

                  Нали сте чували приказката за циганина дето варил за първи път мляко?
                  Млякото почнало да се надига, а той изумен само викал:
                  - Дай, Боже, дай, Боже... докато прекипяло.

                  Та, по-полека с тия цени на златото да не прекипи и то.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Longin Разгледай мнение

                    сега, сега, ама може и още 2, 4 години да си продължи... ако си толкова сигурен залагаш всичко на една карта - ама това е "сигурна рецепта"
                    Повечето хора са глупави и не осъзнават какво е да инвестираш всъщност. Пасивната инвестиция е 100% "активна" инвестиция, която се движи не от обосновано взето решение, а от хаоса.
                    Ако аз заложа 100% от парите си на нещо, е същото като някой да не е заложил на нищо и да е 100% в кеш.

                    Много е относително, какво значи да заложиш на една карта. Ако смяташ, че залога в кеш не е залог или, че там е по-сигурно, погледни безброй валути, които са фалирали само последните 100 години. Германия е фалирала за този период валутата си 3 пъти.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Invest Man Разгледай мнение
                      Какво мислите за GDX?
                      Миньорите ли бяха тия? Изтървах ги, да го таковам. Вече не ми се влиза на тия нива. А самото злато си го пазарувам от януари 2019-та, та там съм по-напред с материала.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Invest Man Разгледай мнение

                        Настоящия търговски и валутен ред вече се разпадат. Свери си часовника. Това, не е нещо, което ще го чакаме, а е сега в момента.
                        сега, сега, ама може и още 2, 4 години да си продължи... ако си толкова сигурен залагаш всичко на една карта - ама това е "сигурна рецепта"
                        "the trend is your friend until the end..."

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от malkia Muk Разгледай мнение
                          Майна, тази връзка с Дау, доста измислена стои.
                          Тази връзка не е химера, за последните 100 години е била валидна 2 пъти. Не бих отписвал нещо, което се е доказало вече, че е възможно съотношение.
                          Не ти го гарантирам, но не ми казвай, че не може да стане.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Invest Man Разгледай мнение

                            Балон или не не го решаваме ние, а пазара. За мен Тесла е балон, но пазара я помпа. Балон ли е? Може и да е може и да не.
                            Всички, които вярват в DOW-злато 1:1, мислеха, че те ще се срещнат на 10 000 пункта, за трети път! Възможно ли е да се срещнат наистина но да е на 50 000?
                            DOW балон ли е?

                            Злато 50 000, DOW 50 000??? Златото там балон ли ще е??? Защо тогава на 15 000 да е балон?

                            Ако една унция злато ти купи единица DOW има ли значение дали ще е на 5 000 единици, 10 000 единици или на 50 000.. 100 000 единици. Аз мисля, че няма значение.
                            Майна, тази връзка с Дау, доста измислена стои.
                            търся преподавателка, за уроци по пиано, математика, масаж и испански

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Longin Разгледай мнение

                              разпадане на настоящия търговски и валутен ред, надали някой си мисли че ще се върнем пак към монетите - в глобална икономика
                              Настоящия търговски и валутен ред вече се разпадат. Свери си часовника. Това, не е нещо, което ще го чакаме, а е сега в момента.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от malkia Muk Разгледай мнение
                                Какви перспективи ве майна, брутал-балон за 15000...
                                Балон или не не го решаваме ние, а пазара. За мен Тесла е балон, но пазара я помпа. Балон ли е? Може и да е може и да не.
                                Всички, които вярват в DOW-злато 1:1, мислеха, че те ще се срещнат на 10 000 пункта, за трети път! Възможно ли е да се срещнат наистина но да е на 50 000?
                                DOW балон ли е?

                                Злато 50 000, DOW 50 000??? Златото там балон ли ще е??? Защо тогава на 15 000 да е балон?

                                Ако една унция злато ти купи единица DOW има ли значение дали ще е на 5 000 единици, 10 000 единици или на 50 000.. 100 000 единици. Аз мисля, че няма значение.

                                Коментар

                                Working...
                                X