IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • За там нямам наблюдение и мнение .....Ще го разгледам......
    Има си момчето , нек'ви ''особенности''............
    Във всяка тема , си пише с отделен ник , като навсякъде, обаче , е тотален общоприказчик , като държи линия с години .....едно и също....
    А то ...все некога става .....
    У Имотната - МЯУка от 2017 .............
    Тук в Златото от 2016 е на ''Ралииииииии''.................
    Много рядко , много рядко , се изпуска да се четка с единия ник , другия..... Също и рядко , но се случва - да защитава едното си никче с другото ........
    ИмотнЯка , ходеше и плескаше по Флорида , докато втория пишеше за 20000 ...30000 ,,,хиперинфлации и т.н ..
    В момента в който Флорида , нахока златарчето , прозрел аматьора - общоприказчик ....... имотняка спре да го отразява....
    Много са примерите в подкрепа на горенаписаното , но както казах ПРОБЛЕМА си е негов и е в главата......


    А завалията , дори не може да премери , че настоящия тренд ИЗОБЩО не е НАЙ големия от 20 год. насам ............както пише ....на ангро


    ПП. Да не пропусна .....Навсякъде е варден , къпан и обгрижен от две модита . Във всичките си варианти ...
    Last edited by Correctively objective; 13.08.2020, 08:41.

    Коментар


    • Не знам за Ковид темата, но "великият" златар и ТА специалист Exxs напоследък се подвизава като terziev в NYSE

      Коментар


      • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение

        Тъжно е ако 100 думи за теб са чаршаф. А и хубавото е, че винаги можеш да ги пропуснеш.

        Кажи точно как "в най-добрия случай" запазва стойност (прав си, че не е малко), когато за последните година и малко имаш 50% ръст в евро. Цените не са се променили особено за последните година-две, включително и на така бленуваните от теб НИ! 50% ръст на злато при стабилни или дори леко паднали цени на НИ означава, че вторите са поевтинели поне 35% спрямо златото.

        Аз бих се чувствал неудобно да говоря за запазване на стойност "в най-добрия случай" ...поне тази година.

        Но има една групичка формирана тук, която е с много самочувствие въпреки категорично доказаната си полезност като нищо освен контраиндикатор.
        Ти - купуваш наполеони с топ прецизност на връх. Добре, че вероятно е временен, макар 10% да са си 10%.
        Money - хипер активност по дъната около избора на Макрон.
        Баце - дузина сменени профила и всичките шортещи най-мощния импулс за последните 20тина години.

        Успех!
        Овчарчето Калитко , на което му вързало 4 -тия път , и не го били овчарите ...........
        И което , като няма графика която да покаже , щот' с чаршафи лесно се реве '' РАЛИИИИ '' ( па коги стане , а и нали и Баце е писал че ще стане) , непрекъснато говори за никове ...... Хем 100500 пъти му е набивано в манерката , причини и обстоятелства , наложили смяната на никове.

        ехххх40 , професоре , нееднократно съм ти предлагал ежедневно или ежеседмично мерене на гегите ....
        Да те видят всички , какво си измамено арменче ....... Като не си отварял графика и не знаеш как , ще приема и с чаршафи да описваш ......Вход ,стоп таргет ...... Може и ''Тая седмица /ден , очаквам да стигне до там , да върне до там '' ...............
        А ???
        Щеш ли , да покажеш на всички как '' шортя най големия импулс за .......бла бла бла ....''
        Между другото .... накарай някой да ти отвори графика за да видиш че НЕ Е БИЛО ИМПУЛСА 2001/20011..........дори 2008 /2011 не е било ....и няма да ги бие.........
        Айде , бе ......ПУСНИ ЕДНА ГРАФИКА , да ни покажеш НАЙ ГОЛЕМИЯ ИМПУЛС В ПОСЛЕДНИТЕ 20 ГОД. ....
        Да не се окаже , че и Импулс не знаеш какво е ............



        пп. Многоников си ти .....защото пишеш с няколко ника едновременно ..... Мойте са БАННАТИ ,като на всички нормални хора тук (половината пишат с не първия и не втория си ник ) ........... Но ти си вътрешен ...
        Всеки малко грамотен човек , който се задълбочи поне малко , колкото и да се криеш , по егоцентричния хъс , по начина винаги да се харесаш , по еднотипните мисли и нагласи , ще разбере кой си в Имотите (там мериш кв.м в oz) .....Koй си във Политика и Ковида .....


        Ама на мен това не ми пречи , проблема си е твой и е в главата ти .
        Казвай ....приемаш ли да излизаме с анализ и позиции ... сутрин .... през ден .... в понеделник ........
        За мен ще е удоволствие да ти качна калитковия скалп на колана си .......... графичен трактористе





        Last edited by Correctively objective; 13.08.2020, 06:28.

        Коментар


        • Тогава нищо не съм купувал. Чак 1983 съм правил първите си покупки - Родопче за 10ст. и Република за 16ст.

          Първоначално изпратено от blackaquarius Разгледай мнение

          Ко си купил 1980. Боза и баничка.Как се купуваше злато тогава знаеш ли?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
            Разликата е, че с акциите от върха на балона 2000 сега пак си 3.2х нагоре, а със златото от върха на балона 1980 сега си все още 30% надолу за 40 години държане...


            Ко си купил 1980. Боза и баничка.Как се купуваше злато тогава знаеш ли?
            Sapienti sat - На разбиращия (и малко) му е достатъчно.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

              Хубу, като извадим инфлацията и пак си на +108.18% с реинвестиран дивидент за периода юли 2000 до юни 2020

              Ако ли пък вземем последните 40 години тогава с акциите си на +2220.558%
              Kaк беше .....<<Past Performance Is No Guarantee of Future Results>>
              Бе с една дума - нищо не е препоръка

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Etihad Разгледай мнение

                Само че в единия случай си ги смяташ по номинал, а в другия през инфлацията.
                Карай, важното е ти да си доволен.
                Хубу, като извадим инфлацията и пак си на +108.18% с реинвестиран дивидент за периода юли 2000 до юни 2020

                Ако ли пък вземем последните 40 години тогава с акциите си на +2220.558%
                Last edited by Money; 12.08.2020, 21:30.

                Коментар


                • Затворени 5 оz от сутринта , отворени на 1880 с написването на поста .................... Затворени на 1945 ............. Около 300$
                  Ше опрайм сметката тая вечер...............
                  Другата половина оставени за минимум 1956 .........
                  Там ще приема ново решение , в зависимост от начина и пътя по който стигне до там ....

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                    Разликата е, че с акциите от върха на балона 2000 сега пак си 3.2х нагоре, а със златото от върха на балона 1980 сега си все още 30% надолу за 40 години държане...


                    Само че в единия случай си ги смяташ по номинал, а в другия през инфлацията.
                    Карай, важното е ти да си доволен.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                      Разликата е, че с акциите от върха на балона 2000 сега пак си 3.2х нагоре, а със златото от върха на балона 1980 сега си все още 30% надолу за 40 години държане...


                      E, и разликата е че аз не съм набор 50та та да се тюхкам как съм се набабанил точно преди 40 годин на тенекебалона...

                      Коментар


                      • Разликата е, че с акциите от върха на балона 2000 сега пак си 3.2х нагоре, а със златото от върха на балона 1980 сега си все още 30% надолу за 40 години държане...

                        Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                        Много елементарно бе Мише, да хванеш върха на топбабъла за отправна точка и да си правиш някакви псевдоизводи...
                        Ми като сме почнали да дам моите цифри и аз, хем ще са по актуални, от тоя век.

                        10к$ сложени в злато ян.2000г са сега 63.5k
                        Същите в акции ( на нов атхай сме) са 32.4к
                        Същите в банка ( STT) са 19к.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение

                          Тъжно е ако 100 думи за теб са чаршаф. А и хубавото е, че винаги можеш да ги пропуснеш.

                          Кажи точно как "в най-добрия случай" запазва стойност (прав си, че не е малко), когато за последните година и малко имаш 50% ръст в евро. Цените не са се променили особено за последните година-две, включително и на така бленуваните от теб НИ! 50% ръст на злато при стабилни или дори леко паднали цени на НИ означава, че вторите са поевтинели поне 35% спрямо златото.

                          Аз бих се чувствал неудобно да говоря за запазване на стойност "в най-добрия случай" ...поне тази година.

                          Но има една групичка формирана тук, която е с много самочувствие въпреки категорично доказаната си полезност като нищо освен контраиндикатор.
                          Ти - купуваш наполеони с топ прецизност на връх. Добре, че вероятно е временен, макар 10% да са си 10%.
                          Money - хипер активност по дъната около избора на Макрон.
                          Баце - дузина сменени профила и всичките шортещи най-мощния импулс за последните 20тина години.





                          Успех!
                          Говоря за покупки с хоризонт над 10 години,20,или повече поне.Подчертавам свободата от банките.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                            Така, така...

                            Януари 1980г. златото е на $2777 по днешни цени, преди няколко дена беше на $2080, сега е на $1957 догодина по това време ще е на $1450

                            Ту нагоре, ту надолу. А ако се нахакаш на високо става неприятно

                            Много елементарно бе Мише, да хванеш върха на топбабъла за отправна точка и да си правиш някакви псевдоизводи...
                            Ми като сме почнали да дам моите цифри и аз, хем ще са по актуални, от тоя век.

                            10к$ сложени в злато ян.2000г са сега 63.5k
                            Същите в акции ( на нов атхай сме) са 32.4к
                            Същите в банка ( STT) са 19к.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                              Не е нужно да се пишат чаршафи по темата.И най простата графика го показва,реално в най добрия случай пази стойност,не е малко+свобода да не зависиш от банки.Но за печалби,освен в моменти на пикове,и да се разпродаде,няма как да стане.
                              Тъжно е ако 100 думи за теб са чаршаф. А и хубавото е, че винаги можеш да ги пропуснеш.

                              Кажи точно как "в най-добрия случай" запазва стойност (прав си, че не е малко), когато за последните година и малко имаш 50% ръст в евро. Цените не са се променили особено за последните година-две, включително и на така бленуваните от теб НИ! 50% ръст на злато при стабилни или дори леко паднали цени на НИ означава, че вторите са поевтинели поне 35% спрямо златото.

                              Аз бих се чувствал неудобно да говоря за запазване на стойност "в най-добрия случай" ...поне тази година.

                              Но има една групичка формирана тук, която е с много самочувствие въпреки категорично доказаната си полезност като нищо освен контраиндикатор.
                              Ти - купуваш наполеони с топ прецизност на връх. Добре, че вероятно е временен, макар 10% да са си 10%.
                              Money - хипер активност по дъната около избора на Макрон.
                              Баце - дузина сменени профила и всичките шортещи най-мощния импулс за последните 20тина години.





                              Успех!

                              Коментар


                              • Само да напомня така леко че тайния златен картел вече не съществува, нал не сте го забравили това в уравнението за курса за тенекето? Та по спомен през 1999 г. тайния златен картел беше заменен от златен картел на централните банки в около две дузини страни. Той действаше под прикритието на така наречените Вашингтонски златни споразумения !!!

                                Само че четвъртото споразумение което подписаха май беше през през 2014 г., задълженията за квоти бяха напълно анулирани и централните банки открито бойкотираха споразумението. Само в Немция Бундесбанк продължаваше да продава злато от трезорите по спомени около 2 - 3 тона годишно и то само за сечене на монети. През септември пак по спомен 2019 г. се предполагаше, че около 20 централни банки ще се съберат и подпишат петото споразумение. Да ама не, йок и не го подписаха. Срещата изобщо не се състоя и споразумението не се подписа. Това означава едно - че златния картел на централните банки е престанал да съществува. Вече е история. Така миналата есен бариерата пред покачването на цените на златото най-накрая падна. Короната малко обърка плановете ама за малко с няколко месеца само ....

                                И още нещо тъй да кажа ако разрешите само се молете ледниците в Антарктида скоро да не се разтопят тотал, че тогава ще настане истинския апокалиптичен хаос и световна анархия. Но не зная що тъй си мисля че това ще стане и то в близките 30 - 40 год. И тогаз златното тенеке ще бъде изобщо тотал забранено в света и криминализирано деяние ако го притежаваш. Имаш злато!?!? 1 грам = 1 година пандиз. И това ше е добрата новина щото другата възможност е да разказвате на внуците си как по ваше време тенекето е струвало некви си смешни 2 000 $ за една унцийка, а сега чедо унуче мое аз цял живот да работя не мога да си купя и 10 грама златце , не унцийка .... ама това след много време ,, не ся.....

                                Извинете ме за глупостите дет пиша на 2 водки съм и подгрявам за банкета у нас

                                Last edited by Асо Пика; 12.08.2020, 19:26.

                                Коментар

                                Working...
                                X