IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Invest Man Разгледай мнение

    Мерси много! Следя постовете Ви с интерес!

    Успехи!
    Тоя не го слушай,не казва нищо реално.Само си фантазира.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

      Ей ,папагал!

      Златото направи 6% в деня, в който обявиха първия 3 трилионен пакет. В деня, в който се обяви отлагане на споразумението, беше този, в който катализира и корекцията при златото, и това отлагане беше част от другите 5-6 причини като фалшивата ваксина на Русия и тн..., които натежаха върху цената. Обявяване на ново трилионно споразумение би означавало моментални поне 3% в деня за златото.

      Много ти се иска златото да пада, но с плитките си разсъждения само се излагаш!

      п.п.
      Комплексарската злоба не е добра отправна точка за взимане на търговски решения!
      Ха ха ха ха.....Човека нищо не иска,просто гледа реално на нещата.Тия дето проповядват ръстове за златото са шефове на хедж фондове и банки,ама я виж след разни лъжливи новини за тия ръстове какви пари правят,а шарани като вас сляпо им пригласят....Хиляда пъти ти казах и на теб и на всичко останали,не е нужно да се правите на умни и интересни,щото не сте.Нещата са простички,почнат ли да зомбират за ръст и разните им там 3000,4000за тройунция...приказки от 1001,нощ за децата.. чакай СПАД...Правило номер 1....иначе и ти и останалите колкото и да си правите вятър на устата,сте далеч от реалните събития...

      Коментар


      • Уф, ако го бяха одобрили можеше да сме вече и под 1800 и ти като не си папагал щеше да гледаш и да се пулиш защо е станало така този път

        Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

        Ей ,папагал!

        Златото направи 6% в деня, в който обявиха първия 3 трилионен пакет. В деня, в който се обяви отлагане на споразумението, беше този, в който катализира и корекцията при златото, и това отлагане беше част от другите 5-6 причини като фалшивата ваксина на Русия и тн..., които натежаха върху цената. Обявяване на ново трилионно споразумение би означавало моментални поне 3% в деня за златото.

        Много ти се иска златото да пада, но с плитките си разсъждения само се излагаш!

        п.п.
        Комплексарската злоба не е добра отправна точка за взимане на търговски решения!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

          Зависи, за физическо сребро до 40 съотношение макс. От там на сетне става по-опасно, ако се търси изпреварващо движение спрямо злато.

          Реално както съм казвал и друг път компании като PAAS имат изпреварващо движение, но после се представят по-зле от физиката.

          Така, че при среброто се иска гъвкавост.
          В момента то дава много силни индикация за мощен бичи цикъл общо при металите.

          Не изключвам и достигане до историческото ниво от 10-12, особено ако златото мине 3К.
          Среброто е стратегически метал заради всичките му приложения, но са възможни достигане на нива от 10, после бързо връщане на 30 и така. Много зависи от ситуацията и какъв вид инвестиция в сребро се предпочете.

          Като че ли миньорите няма да растат с темпа на котировката за унция, но пък физическата унция има утежнения от към разходи. Много зависи!
          Мерси много! Следя постовете Ви с интерес!

          Успехи!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Invest Man Разгледай мнение

            Майк Флорида, до какво съотношение смяташ, че може да се купува сребро?

            Мерси!
            Зависи, за физическо сребро до 40 съотношение макс. От там на сетне става по-опасно, ако се търси изпреварващо движение спрямо злато.

            Реално както съм казвал и друг път компании като PAAS имат изпреварващо движение, но после се представят по-зле от физиката.

            Така, че при среброто се иска гъвкавост.
            В момента то дава много силни индикация за мощен бичи цикъл общо при металите.

            Не изключвам и достигане до историческото ниво от 10-12, особено ако златото мине 3К.
            Среброто е стратегически метал заради всичките му приложения, но са възможни достигане на нива от 10, после бързо връщане на 30 и така. Много зависи от ситуацията и какъв вид инвестиция в сребро се предпочете.

            Като че ли миньорите няма да растат с темпа на котировката за унция, но пък физическата унция има утежнения от към разходи. Много зависи!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
              Не знам дали забелязахте, но само преди 20-ина минути златото направи рязко пропадене. Реагира на една съвсем леко позитивна новина за американската икономика. Ами ако дойде някоя по-стабилно позитивна новина... к'во пра'им тогава? Полет под 1850?

              А ако тиквениците демократи и републиканци постигнат съгласие за новите стимули? Ще летим и още по-надолу май
              Ей ,папагал!

              Златото направи 6% в деня, в който обявиха първия 3 трилионен пакет. В деня, в който се обяви отлагане на споразумението, беше този, в който катализира и корекцията при златото, и това отлагане беше част от другите 5-6 причини като фалшивата ваксина на Русия и тн..., които натежаха върху цената. Обявяване на ново трилионно споразумение би означавало моментални поне 3% в деня за златото.

              Много ти се иска златото да пада, но с плитките си разсъждения само се излагаш!

              п.п.
              Комплексарската злоба не е добра отправна точка за взимане на търговски решения!

              Коментар


              • Не знам дали забелязахте, но само преди 20-ина минути златото направи рязко пропадене. Реагира на една съвсем леко позитивна новина за американската икономика. Ами ако дойде някоя по-стабилно позитивна новина... к'во пра'им тогава? Полет под 1850?

                А ако тиквениците демократи и републиканци постигнат съгласие за новите стимули? Ще летим и още по-надолу май

                Коментар


                • [QUOTE=Money;n3638361. Но ми отне около 30г. да разбера как парите са обезпечени с активи на банката



                  [/QUOTE]

                  Началото на 90 те години Погребение. Гробището беше осеяно с петолъчки. Поле от Петолъчки накъдето и да се обърнеш. По-късно ги заминиха с кръстове. НЕ Е ВАЖНА Символиката. Монопола е един. Всичко тече всичко се променя. Аз не съм много съгласен с това възвишено твърдение на древния мъдрец. Аз бих формулирал така. Всичко е едно и също. Монопола е един същ. Символиката се променя, но не и технологията. Да- Това има много общо със златото, макар че на пръв поглед не би трябвало да има.
                  Поздрав!!!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение
                    Корекцията на златото скоро ще приключи!

                    Много интересни сигнали в момента дава среброто! Това е допълнително затвърждаване на сериозния бичи цикъл, който се задава. Очаквам съвсем скоро там да видим цени от над 30 долара.
                    Майк Флорида, до какво съотношение смяташ, че може да се купува сребро?

                    Мерси!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                      Много те е изнервила "корекцията", по-полека с нервите


                      ДА, много съм изнервен!

                      Коментар


                      • Има 2 типа търговия!

                        Шумова краткосрочна и фундаментални нагласи!

                        Шумовата търговия доведе до това, че комбинация от 5-6 фактора накараха голяма част от пазара, кяото не е убедена в дългосрочния тренд на златото да продават или да го шортят. Всичко това обаче е само в рамките на търговските сесии на до 1-2 седмици.

                        Дългосрочната перспектива за златото е не само бича, а тя е в самото начало на абсолютното ускоряване на тренда в псока поскъпване.

                        В последно време имаме значително покачване на желанието за физически доставки на COMEX. Това ще рече, че единствения им вариант, за да не стигнат в ситуация, в която да не могат да си покрият манипулативните къси и да обявят невъзможност за доставка, е да позволят на цената да се изтреля като ракета на горе, което да поохлади страстите към дадения момент. От друга страна обаче една цена от 3000 долара мож да предизвика обратното и да доведе до абсолютен ръш на дребни инвеститори в злато, което отново да покаже тяхната несъстоятелност.

                        Патова ситуация за тях и много добра такава за златото!

                        Коментар


                        • Много те е изнервила "корекцията", по-полека с нервите

                          Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение


                          Нищо не си разбрал, защото си ограничен комплексар!

                          Скопеното ти мислене не е на ниво да проумява каквото и да е!

                          Ти си от този тип хора, които четат някакви книги от "авторитети" и получават някаква смляна информация на готово, която припознават за своя "истина". Разликата е там, че дадените хора са изградили авторитета, такъв какъвто е с критично мислене, а не през копиране на модели и шаблонизирано разсъждение, сякаш от обущаски калъп!
                          Информацията, която ти си припознал, вече не е актуална! Ще минат нови 10 години, и смешници като теб ще четат поредните книги от същите хора, само, че вече с ново съдържание. Тогава отново като ученичка ще се обясняваш колко много ги разбираш нещата, зазубрил поредните 10 книги!

                          Като ти чета глупостите сякаш съм пуснал Блуъмбърк и наблюдавам най-скопения АНАЛизатор с бастун в задника, който се обяснява с комедийни тезиси, сякаш е Лагард на пресконференция!
                          Това ти е нивото, Пич!

                          Обливаш темата с простотия след простотия и яко жлъч. В момента аз не съм жлъчен към теб, а просто си правя ташака!

                          Най-жалкото е, че си мислиш, че си изградил някакви компетенции, но нивото ти е като на баба ти, с тази разлика, че от бастуна в задника може да изкараш 10 финансови термина и да спуснеш някой икономически постулат, който смяташ, че си разбрал.Но не би!

                          В същност има нещо много комплексарско в това като менз*** п**** да стоиш в тази тема и да се обясняваш 24/7 колко щяло да пада златото, като сам реално заявяваш, че нито притежаваш такова нито го шортиш. Ако си само да се изпърдиш 2 пъти в темата. Не мерси! И на по-ароматни сме попадали!

                          Така, че моя съвет към теб е да си подбереш "такъмите" в комплексарската ти раничка и да ходиш да ловиш риба там където те приляга, а това е мястото където се играе с тренда и 99% от позициите са печеливши в такъв период, което позволява на подобни клоуни, да изградят фалшивото усещане, че позитивния финансов резултат е плод на натрупани лични компетенции и качества, а не на дългия бичи цикъл и печатането на пари.

                          Коментар


                          • Корекцията на златото скоро ще приключи!

                            Много интересни сигнали в момента дава среброто! Това е допълнително затвърждаване на сериозния бичи цикъл, който се задава. Очаквам съвсем скоро там да видим цени от над 30 долара.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                              Между другото, си спомням, че веднъж питах баба ми Олга какво значи това "обезпечени със ЗЛАТО и всички активи на БНБ". Тя не можа да ми даде смислен отговор в частта за "активите", а даже и за златото, защото като я питах може ли за си поискаме златото от БНБ, тя каза - не. Накрая каза, че щом властите са напечатали парите значи имат стойност. Защо? Защото така!

                              Тогава си помислих, че възрастните или са луди или има някаква цака, която не разбират

                              Този въпрос никога не ми е давал мира от тогава. Но ми отне около 30г. да разбера как парите са обезпечени с активи на банката



                              Нищо не си разбрал, защото си ограничен комплексар!

                              Скопеното ти мислене не е на ниво да проумява каквото и да е!

                              Ти си от този тип хора, които четат някакви книги от "авторитети" и получават някаква смляна информация на готово, която припознават за своя "истина". Разликата е там, че дадените хора са изградили авторитета, такъв какъвто е с критично мислене, а не през копиране на модели и шаблонизирано разсъждение, сякаш от обущаски калъп!
                              Информацията, която ти си припознал, вече не е актуална! Ще минат нови 10 години, и смешници като теб ще четат поредните книги от същите хора, само, че вече с ново съдържание. Тогава отново като ученичка ще се обясняваш колко много ги разбираш нещата, зазубрил поредните 10 книги!

                              Като ти чета глупостите сякаш съм пуснал Блуъмбърк и наблюдавам най-скопения АНАЛизатор с бастун в задника, който се обяснява с комедийни тезиси, сякаш е Лагард на пресконференция!
                              Това ти е нивото, Пич!

                              Обливаш темата с простотия след простотия и яко жлъч. В момента аз не съм жлъчен към теб, а просто си правя ташака!

                              Най-жалкото е, че си мислиш, че си изградил някакви компетенции, но нивото ти е като на баба ти, с тази разлика, че от бастуна в задника може да изкараш 10 финансови термина и да спуснеш някой икономически постулат, който смяташ, че си разбрал.Но не би!

                              В същност има нещо много комплексарско в това като менз*** п**** да стоиш в тази тема и да се обясняваш 24/7 колко щяло да пада златото, като сам реално заявяваш, че нито притежаваш такова нито го шортиш. Ако си само да се изпърдиш 2 пъти в темата. Не мерси! И на по-ароматни сме попадали!

                              Така, че моя съвет към теб е да си подбереш "такъмите" в комплексарската ти раничка и да ходиш да ловиш риба там където те приляга, а това е мястото където се играе с тренда и 99% от позициите са печеливши в такъв период, което позволява на подобни клоуни, да изградят фалшивото усещане, че позитивния финансов резултат е плод на натрупани лични компетенции и качества, а не на дългия бичи цикъл и печатането на пари.

                              Коментар


                              • Между другото, си спомням, че веднъж питах баба ми Олга какво значи това "обезпечени със ЗЛАТО и всички активи на БНБ". Тя не можа да ми даде смислен отговор в частта за "активите", а даже и за златото, защото като я питах може ли за си поискаме златото от БНБ, тя каза - не. Накрая каза, че щом властите са напечатали парите значи имат стойност. Защо? Защото така!

                                Тогава си помислих, че възрастните или са луди или има някаква цака, която не разбират

                                Този въпрос никога не ми е давал мира от тогава. Но ми отне около 30г. да разбера как парите са обезпечени с активи на банката


                                Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение

                                Ауу и дъвки Идеал по 5 ст. А младежта доволна под Зоркия поглед на Дочо Шипков бранеше повелята на Кърпачев. ЦЦЦ много ретро нали. А Георги Димитров надничаше от десетолевките и двайсетолевките обезпечени със ЗЛАТО и всички активи на БНБ- Да хората малко по-късно си взеха обезпечението на БНБ гарантирано от мумията на Димитров. Следваха 90 те. и те са вече Ретро, но голяма част от хората разпределящи активите през тази епоха са живи и имат какво да разкажат.

                                Коментар

                                Working...
                                X