IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение
    Юана троши мутрата на долара от 7.2 отиде на 6.8 и продължава атаката.
    по-скоро това ще троши мутри в Китайската индустриална машина, която работи на 100% за износ и разчита на пълно натоварване, за да няма срив...
    скъпия юан може да е гордост за едни, но за експортната индустрия е проклятие.
    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

    Коментар


    • Първоначално изпратено от HeavenlyLIght Разгледай мнение
      Златото се държи за сега.
      Онзи ден ходих до Тавекс, да продам 2кг сребро(63 монети)(което бях купувал преди 3-4 години,когато унцията/монетата беше по 40лв и аз бях прост и не знаех,че среброто има 20% ДДС),че много тежи това нещо.
      Взеха ми монетите за по 50лв/унцията.
      630лв успях да спечеля от това.
      Доплатих и си взех още една унция жълто.
      Сега чакам SHTF,за да си купя един апартамент с 10 унции(хахах). Или пък по-реалистичния вариант,да си ги пазя за пенсия.
      мисля, че щеше да успееш да ги пласираш в OLX доста по-добре за относително кратко време, а защо не и в тази тема.
      тук има хора, които купуват.

      това е една от най-добрите цени
      https://www.gold-silber-muenzen-shop...0-1-unze1.html

      съответно има и разходи по доставката

      мисля си, че в OLX щеше да намериш кой да ги вземе по 60лв. парчето.

      не си се минал много предвид, че са сравнително малко монетите, които си продал

      успех
      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Correctively objective Разгледай мнение

        Щом е оставено за разлика от Груевото , значи е по темата .....всичко

        Та да питам Вселенката , че ми е интересно , да поясни какво означава черничкото ... Как ''забавните му квалификации '' , са И ограничени и то като .....мироглед .....
        Това сигурно е на испански

        И друго .......... 2015 не се ли интересуваше от метали ....
        Тогава в какво ''инвестираше'' , щом не са присъствали в инвеститорската ти кошница


        пп Грую ви отнесе в коронската тема ...... А и те е разкодирал ....
        Ама слагай го в игнора по принцип , а когато не е по принцип , го слагай където си искаш
        Разкодирал е той на баба си футболните гащи. Кажи сега ти стана ли милиардер? Питам питам и все млъчиш кат партизан на разпит.

        Преди 2015 - имоти.

        А кажи сега ще ми пораснат ли монетките над 2000 долара до края на годината



        Коментар


        • Пиб,ти нали си в злото и какво ти пука за тоя кирлив долар?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

            Нещо зъб ли му имаме на зеления, поради що, какво ти е сторил ?

            А и това е нищо, гледай какво трошене става ако спечелят т.н."демократи", не дай боже повече от 1 мандат. Трябва се пренасочват пари тогава в ЕМ и главно чайници, интригата кой ще спечели студената икон.война отпада.
            Нищо такова няма,следя събитията и най-вероятно китайци и американци са се договорили за по-скъп юан.При положение ,че най-високото ниво
            на юана съм виждал на 6.20 най -вероятно новата договорка ще е между 5.50-6 и това ще доведе до спад на долара към цялата кошница от валути.
            Иначе какво да ми е направил долара....
            Last edited by RUBLA; 10.09.2020, 18:46. Причина: Спазвайте добрия тон!.

            Коментар


            • Коментар


              • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                Живо ме интересува България. Инвестирам в нея . Не съм “избягала” никъде. Изобщо много са ти забавни квалификациите... и ограничени като мироглед.
                ,
                Инвестирам и на други места. Интересуват ме металите от 2016 г. Затова участвам в тази тема.
                Щом е оставено за разлика от Груевото , значи е по темата .....всичко

                Та да питам Вселенката , че ми е интересно , да поясни какво означава черничкото ... Как ''забавните му квалификации '' , са И ограничени и то като .....мироглед .....
                Това сигурно е на испански

                И друго .......... 2015 не се ли интересуваше от метали ....
                Тогава в какво ''инвестираше'' , щом не са присъствали в инвеститорската ти кошница


                пп Грую ви отнесе в коронската тема ...... А и те е разкодирал ....
                Ама слагай го в игнора по принцип , а когато не е по принцип , го слагай където си искаш

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение
                  Юана троши мутрата на долара от 7.2 отиде на 6.8 и продължава атаката.
                  Нещо зъб ли му имаме на зеления, поради що, какво ти е сторил ?

                  А и това е нищо, гледай какво трошене става ако спечелят т.н."демократи", не дай боже повече от 1 мандат. Трябва се пренасочват пари тогава в ЕМ и главно чайници, интригата кой ще спечели студената икон.война отпада.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение
                    Как е бобулечки готови ли сте за следващия възходящ тренд?


                    Видя 50 $ ръст и скочи да предвождаш бубите в похода към ............. 8000 ли беше ???

                    Чекай , малко ...... рано е да се каже '' напред ура .. ''

                    А и ти си фундаменталист ...Влизаш в инвестиция ''на дъно '' (ако можеш) и повече не те интересува ...... Що се активираш при некакви мизерни 50 $ ръст ...........

                    Това беше ... шум за теб , нали така го пишеш ???

                    А за мен е ''шума на парите '' ........... ........................

                    Майтапя се Флоридов ............... Не се коркай ....

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                      Чакай сега, ти не бше ли от Испания, че вече се обърквам? При това доброволно избягала там? Кво ти дреме за България, тая "кочина" долна?

                      Иначе това със златото и България е поредният мит - че има разни редки метали, има ги, то къде ли няма, ама чак пък някакви уникални количества да са - едва ли, хеле пък да е лесно да се изкопат и без да омацат съвсем природата. Иначе толкова псуваните чуждестранни фирми (хеле пък такива като Дънди) са основната причина община Челопеч (по спомен) да е общината с най-високата средна заплата у нас. Няма София, няма Козлодуй, няма Стара Загора - някакво село Челопеч. Ами....

                      По темата със златото - очаквам още някой и друг шамар, после може пак да подскочи, но апокалипсисът, както винаги, се отлага
                      Живо ме интересува България. Инвестирам в нея . Не съм “избягала” никъде. Изобщо много са ти забавни квалификациите... и ограничени като мироглед.

                      Инвестирам и на други места. Интересуват ме металите от 2016 г. Затова участвам в тази тема.

                      Last edited by RUBLA; 10.09.2020, 18:15. Причина: Не е по темата. Лични разговори на ЛС.

                      Коментар


                      • Юана троши мутрата на долара от 7.2 отиде на 6.8 и продължава атаката.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Correctively objective Разгледай мнение

                          П.П Честито достигнато 1.20 при EUR/USD ( нали така се вика тука '' Честито'' )................

                          Написах за този тренд в началото на март , като реплика на пост на Мики Флорида за смърт и краш на еврото ....

                          Сега , малко ще корегираме ... Възлово ниво - 1,17 :cool:




                          .................................................. .........

                          Сега ако не пробие върха , а се задейства H & S , който се е образувал ...................... слизаме поне до 1,1570
                          ..........
                          За Златото също наближава възлов момент .....

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от HeavenlyLIght Разгледай мнение
                            Златото се държи за сега.
                            Онзи ден ходих до Тавекс, да продам 2кг сребро(63 монети)(което бях купувал преди 3-4 години,когато унцията/монетата беше по 40лв и аз бях прост и не знаех,че среброто има 20% ДДС),че много тежи това нещо.
                            Взеха ми монетите за по 50лв/унцията.
                            630лв успях да спечеля от това.
                            Доплатих и си взех още една унция жълто.
                            Сега чакам SHTF,за да си купя един апартамент с 10 унции(хахах). Или пък по-реалистичния вариант,да си ги пазя за пенсия.
                            Пич, сам се цакаш!

                            2 кила са нищо. Това са стотинки. Спокойно можеше да си пуснеш обява и да го продадеш на човек, поне на цена 57-60 кинта щяха да ти го лапнат. Така щеше да имаш приблизително същия ръст като на златото, а сега си на дупката геврека с тия 50 лева в Тавекс! При положение, че и количеството не е голямо и лесно се продава.

                            Отделно, среброто винаги изпреварва по представяне златото. Убеден съм и че сега ще е така. В момента то е на нива от 71-73 и чака следващия възходящ тренд на златото, за да пробие до 60 мин. Златото над 2К и среброто веднага ще удари към 60! Вижда се как се държи, само чака да види 2К при жълтура и ще се напомпа!

                            Защо бързаш? Просто изчакай. Среброто може да не стигне съотношение 1:10, но 50сятката и 40ката изгелждат просто гарантирани. Няма значение дали ще ги удари на злато 2200 или на 3000. Реално ти с конвертирал пак към жълто, а не към друг актив, което ще рече, че очакваш поскъпване.

                            Ако на 2400 злато имаме съотношение 50, което е доста реалистично, дори може и да е 40, но нека да е 50, това ти е спот цена 48. Тавекса биха ти купили на приблизително 82-83 лева, а не на сегашните смешни 50 кинта. При близък курс на долара с днешния!

                            Така погледнато от среброто дори и продадено на Тавекс и въпреки ДДСто, ти си щял да имаш 100% доходност, докато при злато 2400, с оглед на цените на среброто преди(40 кинта), по всяка вероятност доходността е щяла да бъде под 70%.

                            Това, ще рече, че ти инвестирайки в сребро, дори продавайки и на Тавекс, дори и ДДСто си щял да имаш 30% отгоре или през инвестицията в сиво, която може да конвертираш в злато, ИЗНАЧАЛНО ти дава по-добрата позиция, все едно на времето със същите пари, си могъл да купиш 30% повече жълто за дадената сума. Това се нарича преливане на СТОЙНОСТ, само, че ти си прелял с отрицателен такъв знак от ненужно избързване!

                            Защо бързаш да конвертираш към жълто? Набутал си се, ДА! Това е много грешен ход!

                            Помни ми думата, че до края на годината съм убеден, че ще видим съотношение 50, без значение дали златото ще е на сегашните си нива или 2400-2800. Тогава ще осъзнаеш, през проста сметка, че е нямало за къде да бързаш, за да конвертираш в жълто!

                            Инвестициите са като рибарството, чакаш и когато дойде момента "засичаш"! Ти си "засякал", без нищо да е клъвнало! А то ще клъвне, просто трябва още малко време!

                            Успешните инвестиции са функция на преливането на стойност. Винаги от високооценен или надценен актив, към подценен такъв! Златото в момента може да е подценено спрямо много други неща, но не и спрямо сребро!

                            РЕАЛНО, вместо да спечелиш 30% повече стойност при закупуване на жълто след изчакване и конвертиране, ти си загубил 25-30% ПРОПУСНАТИ ползи от избързване, след като първоначално си решил да купиш сребро, а не още тогава злато!
                            Last edited by Mike Florida; 10.09.2020, 17:54.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                              Грую - арабите що не си дадат черното злато и да вземат по 10к заплата?
                              Дали щяха да имат острови в морето?
                              Или 1000 метрови сгради?
                              Какво имаме в Челопеч? Скоро и ЗЛАТО няма да имаме.
                              Нито едно нещо в БГ не трябва да се дава повече от 50% на чужденци. Камо ли природни богатства
                              Явно не си ме разбрал правилно, но несйе - аз не искам разни като дънди, мънди или каквито и да са там да ни цоцат природните богатства, само казвам, че явно сами не моем да го направим, а пък там, дето го правим сами (да речем умрялото ОЦК) или фалираме, или чорбаджиите ни са по-изедници и от чужденците. Ма нали са си български...

                              Апропо, ние така имахме концесия в Либия - или те не са араби? Ама им я върнахме в замяна на 6 ку.., така де честни и неопетнени медицински сестри, ето не били сами. Приоритети, сър!

                              Сега се сещам, че имахме и някаква такава концесия в Сесесере - Ямал или нещо от сорта, ма не помня подробности. Просто като не можеш сам да си вадиш благата от недрата, щото си технически неграмотен или пък нямаш достатъчно кинти за оборудване, викаш друг, проблемът е при какви условия, а за условията на Дънди и подобните му - към БХ, не към мен
                              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                              Коментар


                              • Златото се държи за сега.
                                Онзи ден ходих до Тавекс, да продам 2кг сребро(63 монети)(което бях купувал преди 3-4 години,когато унцията/монетата беше по 40лв и аз бях прост и не знаех,че среброто има 20% ДДС),че много тежи това нещо.
                                Взеха ми монетите за по 50лв/унцията.
                                630лв успях да спечеля от това.
                                Доплатих и си взех още една унция жълто.
                                Сега чакам SHTF,за да си купя един апартамент с 10 унции(хахах). Или пък по-реалистичния вариант,да си ги пазя за пенсия.

                                Коментар

                                Working...
                                X