IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Correctively objective Разгледай мнение
    Да ... никъде по платформите не дават да се купи лирата ............
    тия турските са безинтересни, дай едни обши графични ТА мисли относно паунда/долара

    Коментар


    • Но ..... може и да е ''лъжеща'' фигура..... (триъгълника като предпоследна и пробив нагоре в случая ) .....

      Може да Импулс - последващ триъгълник - и пак импулс в същата посока ......

      А треидъра да приема Първия импулс за първа част на триъгълника и .....да се окаже за известно време на грешната страна .....

      Пример : Неотдавнашното развитие при златото долу на дъното ............... където еххххчо уцели , без да знае защо уцели ....


      Ако съпоставим тук сега при този развой .... спора ми с еххНезнайко от тогава (на дъното ) .....
      Все едно аз съм сега за нагоре ,,,,, последен шип и тръгваме надолу
      Той реве на всеки суинг доближаващ долната линия на триъгълника че иде рали надолу .............
      Просто съпоставям фигурата със нагласите ни на дъното ........................

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

        Eдна питанка към тебе и Бацето, понеже не сме техничари като вас.
        Включително и за ТА аджамии като мен е повече от видно че и жълтото и среброто от август насам правят нещо като триъгълник с по ниски върхове и по високи дъна.

        Та по въпроса - знаете ли като се "завърши" тоя триъгълник какво казва статистиката ? Тоест какъв % е вероятността да брейкне нагоре и какъв % надолу ?
        Няма статистика ..... Триъгълника е най -непредвидимата фигура като последващ пробив и в ТА и във Вълновата теория .....
        50 / 50 ...............
        Затова и последните два суинга , могат и сами да бъдат триъгълници ...... (не и двата заедно )
        По сентимент ( Вълнова теория ) се води чè във него са изравняват силите на бици и мечки и за това е тая бродерия нагоре надолу .....
        И Именно затова се води като ПРЕДПОСЛЕДНА ФИГУРА преди обръщане на тренда .............
        Остава да се дочака шип (импулс заключителен - които се получава при еди какви си условия ....умниците чистят бързо ...няма ликвидност ....получаване на гап и ...дъра -бъра .... ) ИЛИ Ендинг Диагонал като последна вълна след триъгълника (които също има своето обяснение сентиментално (да не се бърка със сАнтиментално ) и тн .тн ......

        НЕ !!! Никой не е открил някаква зависимост ...накъде ще пробие триъгълника .......... Има само нива - цени , които говорят докъде ще се простира , и пробива на някое от тях ....... Finito la comedy ...............
        Last edited by Correctively objective; 15.09.2020, 21:54.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

          Eдна питанка към тебе и Бацето, понеже не сме техничари като вас.
          Включително и за ТА аджамии като мен е повече от видно че и жълтото и среброто от август насам правят нещо като триъгълник с по ниски върхове и по високи дъна.

          Та по въпроса - знаете ли като се "завърши" тоя триъгълник какво казва статистиката ? Тоест какъв % е вероятността да брейкне нагоре и какъв % надолу ?
          Освен консолидацията в момента имаме и долна тренд линия която Баце беше показал още при срива и цената пак е над нея. По моя анализ чакам петица , това означава още едно покачване над върхът преди корекцията която всички чакат.

          Коментар


          • Ето ти го по ''учебник '' .......ако сме за нагоре................Но няма хармоничност и визуалност ...............




            Във варианта от предишния пост ( контурите на триъгълника ) - сме за надолЕ .............

            Но ........... това са супер незначителни неща и дори не са Правила , а Препоръки ............
            Твоя зигзаг обаче е нарушение на ПРАВИЛО !!!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

              Това не триъгълник....
              Eдна питанка към тебе и Бацето, понеже не сме техничари като вас.
              Включително и за ТА аджамии като мен е повече от видно че и жълтото и среброто от август насам правят нещо като триъгълник с по ниски върхове и по високи дъна.

              Та по въпроса - знаете ли като се "завърши" тоя триъгълник какво казва статистиката ? Тоест какъв % е вероятността да брейкне нагоре и какъв % надолу ?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                Това не триъгълник A, C ,E трябва да са на една линия приблизително и да шият по нея.

                А, бега съвсем далече и триъгълника трябва да е симетричен това дет си го разчартал е далеч от симетрията.

                Ето триъгълник при златото от април - май. [ATTACH=CONFIG]n3650485[/ATTACH]


                1 . Тошко , качвай хубаво графиките , не са видни много добре .... Използваи външен сайт за това . Само аз , предполагам , от супер интерес и лупата мога да ти ги разбера .....
                2. Никъде , ама никъде във Вълновата Теория няма това ''твое '' правило
                A, C ,E трябва да са на една линия приблизително и да шият по нея.
                .
                Ако ми изцитираш (на англииски или руски - няма значени ) , къде и на коя страница в кое издание го има - ок !!!
                Но не от сайтчето или блогчето на някой си филанкишия , правил и рисувал самоволности ................
                Официално , от Пректър или Елиът ............
                Аз казвам - Няма такова правило .............
                Друг е въпроса , че долната линия трябва да е положена на А и С , като Е , МОЖЕ да не достига до нея плътно ...или да я пробива но БЕЗ да пада под С !!!!
                Това е правилото , но аз съм я сложил така , както съм я сложил , само за по добра нагледност и контурност .
                3. Ако пък модела е за надолу (още не се е изяснил ) и триъгълника е корекция м/у двата лега надолу (имаме го първия от 2075 до1860 ) - то всичко е точно както съм го качил

                2. С лупата успях да погледна триъгълника който на си дал от април - май ....
                Да - това също е симетричен триъгълник ....... И аз така го разглеждам при мен
                Но имаш 1 ...грешка............
                Всички подвълни на триъгълника са ЗИГЗАГ ............ При теб - ''а'' '' в'' '' с '' на В подвълна не е зигзаг а плоскост ...... Не може ''в'' да слиза под ''а'' и е да зигзаг ......... Оттук следва че нотацията е неправилна .
                Трябва просто да свалиш А там където ти е ''в'' от ''В''.................... И всичко е точно .................
                Ето така ......... И сам виждаш ''Е'' - не достига до линията създадена от ''А'' и ''С'' Сложил съм отметка на ''недостига'' .............

                Last edited by Correctively objective; 15.09.2020, 21:23.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Correctively objective Разгледай мнение
                  Шанс да продължи все пак нагоре има само ако СЕГА не пробие 1938.............

                  Тогава може да се приеме за завършен триъгълника и ако се развие отново нагоре , ще е вероятно образуването на Лиидинг Диагонал в 1 вълничка за ЪП...............
                  1938 !!! .....
                  Аз съм повече за долния вариант ..............................
                  Засега това.....










                  Трейдинга е динамична работа .....всеки час нещата се променят ...............
                  А ония многониковеца еххххчо ми вика , '' ти от 2018 си мечка ''
                  Не бе , арменски ............ ти от 2016 си бик ............
                  Като портиера долу на кооперацията ми ......... И той на 1200 викаше - златото ше расте , нема накъде .
                  И сега като ме види , намига съучастничестки - познах , а ???
                  Само че той няма '' умната идея '' да се зарива с десетки кила сребро , за да ги продаде на 1:40 ratio на парите къде ги е купил и да си остане с ' амалогията
                  Това не триъгълник A, C ,E трябва да са на една линия приблизително и да шият по нея.

                  А, бега съвсем далече и триъгълника трябва да е симетричен това дет си го разчартал е далеч от симетрията.

                  Ето триъгълник при златото от април - май.
                  Click image for larger version

Name:	GOLD  TRIAGALNIK.png
Views:	2
Size:	7.2 КБ
ID:	3650485













                  По скоро развива комплексна корекция от типът характерен също за четвърта януари февруари.
                  Click image for larger version

Name:	GOLDH1.png
Views:	1
Size:	8.1 КБ
ID:	3650486









                  ПП Както се вижда при триъгълника дори трета праска тренд линията на самия тригълник.
                  Attached Files
                  Last edited by Todor Sabev; 15.09.2020, 20:53.

                  Коментар


                  • Шанс да продължи все пак нагоре има само ако СЕГА не пробие 1938.............

                    Тогава може да се приеме за завършен триъгълника и ако се развие отново нагоре , ще е вероятно образуването на Лиидинг Диагонал в 1 вълничка за ЪП...............
                    1938 !!! .....
                    Аз съм повече за долния вариант ..............................
                    Засега това.....










                    Трейдинга е динамична работа .....всеки час нещата се променят ...............
                    А ония многониковеца еххххчо ми вика , '' ти от 2018 си мечка ''
                    Не бе , арменски ............ ти от 2016 си бик ............
                    Като портиера долу на кооперацията ми ......... И той на 1200 викаше - златото ше расте , нема накъде .
                    И сега като ме види , намига съучастничестки - познах , а ???
                    Само че той няма '' умната идея '' да се зарива с десетки кила сребро , за да ги продаде на 1:40 ratio на парите къде ги е купил и да си остане с ' амалогията
                    Last edited by Correctively objective; 15.09.2020, 17:40.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Correctively objective Разгледай мнение
                      Kато добавим и възможноста че вълните ''D'' и ''Е'' , от триъгълник , могат и сами по себе си да бъдат триъгълници ........ тя , работата съвсем се спече ......
                      Като развитие е бавно .... но пък за трейдване в такъв тесен периметър със зададени горна и долна граница е....идеално






                      пп.

                      Другия вариант е .....сребро с чувале....копанье у двора и ......чеканье ............. на арменския поп

                      Нема излазаньееее от очертания от мен тръгълник ОЩЕ ПРЕДИ МЕСЕЦ ............. . Когато всички от които ''преписвам '' из нета не знаеха колко Уши имат по главата .................

                      Дойдохме до трендака и .....се отблъснахме за поредния лег на вече по малкото триъгълниче , което е вълничката (е) от големия триъгълник ..................

                      Last edited by Correctively objective; 15.09.2020, 17:20.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
                        тая тема го замяза на архитектската.
                        Темата мирише на мастика омешана с бира. А как ще ги изненада жълтото всички- Еврото също-

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от SPART Разгледай мнение

                          Що не пробва през револют или се опасяваш,че достигат пода само вече с върха на пръстите на крачетата!Поне щеше да избягаш превалутирането през лева.И да - масово платформите дават лирата на клоуз-онли.

                          Според мен към долара би било по-добре,но пък с тази динамика напоследък нищо чудно еврото да се спомине набързо!


                          Да ... никъде по платформите не дават да се купи лирата ............
                          Last edited by Correctively objective; 14.09.2020, 21:39.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Correctively objective Разгледай мнение
                            Да споделя нещо ''на живо '' , което направих ................
                            Току що ми купиха от Тавекса турски лири за 5000 евро ........... приблизително за 10 бинки ............
                            Що не пробва през револют или се опасяваш,че достигат пода само вече с върха на пръстите на крачетата!Поне щеше да избягаш превалутирането през лева.И да - масово платформите дават лирата на клоуз-онли.

                            Според мен към долара би било по-добре,но пък с тази динамика напоследък нищо чудно еврото да се спомине набързо!



                            Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

                            Коментар


                            • Да споделя нещо ''на живо '' , което направих ................
                              Току що ми купиха от Тавекса турски лири за 5000 евро ........... приблизително за 10 бинки ............
                              .................................................. .................................................. .................................................. .......
                              Казвам го в евро щот' графика по платформите , та кой ще може да погледне ...
                              На курс 8.85 .....
                              .................................................. .................................................. .................................................. ...........
                              При курс 6.5 - предполагам че ще го стигнем след не дълго време ......... ги чистя в обратния чейнч............
                              Требва да хартисат около 11 - 12 000 лири - горе долу 2000 еврака .........
                              За Нова Година .......... банкетче ...........

                              К'во му плащаш ........
                              .................................................. .................................................. .................................................. .......
                              Ако ми е грешна прогнозата ........... ............ Догодина морската дестинация ще е Турция (от зор )
                              Last edited by Correctively objective; 14.09.2020, 17:39.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Correctively objective Разгледай мнение

                                Правилно казваш ....Така се прави когато някой не ти допада как и какво пише..... - пропускаш ............
                                Но ти не правиш така ..................... Само го пишеш .................

                                Аз пък нямам мнение за теб .............
                                Бъди здрав
                                И мен ме болят очите от толкова точки и емотикони. Само ток хабите

                                Коментар

                                Working...
                                X