IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

    Влизането на Червената армия в България пак ни поставя на страната на губещите с малко по различен тайминг.

    Традиция кво да правиш.
    По скоро малоумният политически елит от онова време е виновника- А има проект след войната 1877-78 за създаването на Българска държава под опеката на Албиона със столица Русе доста сериозно намерение и при желание е щяло да се реализира- Но в историята НО не съществува, то е само за анализ- Миналото винаги предопределя бъдещето- Кодирайки миналото ще създадеш бъдещето, а настоящето е само преходен период- Макар, че настоящето като физична величина не съществува, поради определени физични причини на възприятието реално човек винаги живее в бъдещето, а настоящето е единствено възприятие на мозъка, но това е само фактология и не е толкова важно-
    Би трябвало до краят на годината доларът да смаже еврото, златото да продължи катереното си нагоре, а това означава доста високи котировки в евро- Лошото е че 20 та е крайъгълният камък за визията на света- Турската лира и предстои според мен поредно огромно обезценяване, скоро ще си купуват чай с бали пари, чудно ми е защо централната им банка не отпечатва копюри от 500-1000-2000 лири до сега- Огромно неудобство за хората там.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

      Момента ще дойде когато му дойде времето........3000 може да ги и мине от сегашните нива за секунди.........Когато му дойде времето........Графикчиите ще мигат пред монитори и телефони.......Преди това обаче предстои процеса по депопулация ...............никой НЕ ХРАНИ крави които не дават мляко и само носят разходи.........директно ги карат в кланницата...........В НОВИЯ СВЯТ лесни пари и лесен кредит НЯМА да има.........Така че................................................ .................................................. .................................................. ..........Официалното название на процеса е ГОЛЯМОТО НУЛИРАНЕ.
      По скоро голямото геополитическо разместване на зоните на влияние и промяна на вектора за визията на света- На все повече точки по света ще се установява вертикална власт по подобие на съветската такава- Пример за това е любимата на Архитекта Израел- Огромно разместване и преформатиране на ЕС, който извърши преобразуването от Европейска общност във съюз, но попадна в капана и вместо да навлезе през следващите 30 години в нова интеграция, ще се лута нито напред нито назад, ще си преобразува валутата, а населението му ще има да страда, поради продажните бюрукрати, които изпълняват чужд план- Относно 3000 те хиляди разбира се, че може да ги мине като японски влак гара с 300 та за част от секундата-
      Някой от големите трима тряма да падне оглозвайки четвъртия, който хем е към големите хем не е -

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Correctively objective Разгледай мнение

        Вече незнаеш какво пишеш Селянооо ......... Цитираш ми някакви тъпандури , набутали се баш на върха от 6 август ....
        А аз обсъждам сутрешния ти умен пост , че В МОМЕНТА се избиват за къде какви унции видят ...............

        Има ли некой на горния ти етаж .....
        Включвай се и ти .....купувай (ама с кво) ... и чекай 700 еврака за унция.....................
        Защо купува Спрот толкова голямо количество сребро?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение



          As the price of silver breaks out today, a massive short squeeze may be in the works as Sprott Silver Trust has just filed to raise $1.5 billion to purchase physical silver, which is a jaw-dropping 8.8% of annual global production.

          Малко преди 6ти август

          Silver Short Squeeze Alert
          July 20 (King World News) – Eric King: “James, I sent you the filing where Sprott Silver Trust just stated they are going to raise $1.5 billion to purchase physical silver. This will purchase a staggering amount of physical silver in an already tight market.”

          https://kingworldnews.com/silver-sho...al-production/
          Вече незнаеш какво пишеш Селянооо ......... Цитираш ми някакви тъпандури , набутали се баш на върха от 6 август ....
          А аз обсъждам сутрешния ти умен пост , че В МОМЕНТА се избиват за къде какви унции видят ...............

          Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение
          Една е, но я определят хартиените унции, защото са повече
          . В момента масово се купуват и физически и хартиени сребърни унции в големи количества. Защо?
          Има ли некой на горния ти етаж .....
          Включвай се и ти .....купувай (ама с кво) ... и чекай 700 еврака за унция.....................

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Correctively objective Разгледай мнение

            '' Хартиените унции определят цената на физическите ........ защото са ... повече ..... ''
            Аз съм заслепен от блясъка на тази мисъл .......
            Кой допуска такива да щракат по форумите ??? И то по теми , които искат поне малко , поне природна интелигентност .....
            Само преди ден - два ...съм бил казал нещо си ...... Което едва ли е разбрала .....
            И ти да видиш ..... В целия свят , правят обратното на това , което ''умната инвеститорка '' е прочела тук .... КУПУВАТ .....МАСОВО .... И ХАРТИЕНИ , И ФИЗИЧЕСКИ Унции .... И ТО В ГОЛЕМИ КОЛИЧЕСТВА ......
            боже, боже боже.......
            И пита и ''защо ''...............


            As the price of silver breaks out today, a massive short squeeze may be in the works as Sprott Silver Trust has just filed to raise $1.5 billion to purchase physical silver, which is a jaw-dropping 8.8% of annual global production.

            Малко преди 6ти август

            Silver Short Squeeze Alert
            July 20 (King World News) – Eric King: “James, I sent you the filing where Sprott Silver Trust just stated they are going to raise $1.5 billion to purchase physical silver. This will purchase a staggering amount of physical silver in an already tight market.”

            https://kingworldnews.com/silver-sho...al-production/

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

              Една е, но я определят хартиените унции, защото са повече .

              Само преди ден два ти пискаше, че за какво видите ли да се купува физическо сребро вместо физическо злато. В момента масово се купуват и физически и хартиени сребърни унции в големи количества. Защо?
              '' Хартиените унции определят цената на физическите ........ защото са ... повече ..... ''
              Аз съм заслепен от блясъка на тази мисъл .......
              Кой допуска такива да щракат по форумите ??? И то по теми , които искат поне малко , поне природна интелигентност .....
              Само преди ден - два ...съм бил казал нещо си ...... Което едва ли е разбрала .....
              И ти да видиш ..... В целия свят , правят обратното на това , което ''умната инвеститорка '' е прочела тук .... КУПУВАТ .....МАСОВО .... И ХАРТИЕНИ , И ФИЗИЧЕСКИ Унции .... И ТО В ГОЛЕМИ КОЛИЧЕСТВА ......
              боже, боже боже.......
              И пита и ''защо ''...............

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Correctively objective Разгледай мнение
                Кой ли я накара Селенката , да си изтрие смешния пост с препоръките от книжката на Майк Малоуни и чаканите 700€ за унция сребро .... . Явно някой от арменската диаспора - търговци на метали , се е засрамил , чак от таково невежество и е драснал едно ЛС .

                .
                За да кажеш , че някой разбира от нещо , трябва да разбираш и ти от същото ........ Не съм видял твой прогнози или графики и е добре да покажеш нещо , за да има тежест оценката ти ... Иначе си ''пишеш на аба '' (не съм го срешал това досега) ..................
                Сметките ми не са ''на ангро '' , и са използвани цени сегашни от Тавекс , като съм направил сметки , не за сребро купено ''лани '' , а по текущи цени . И съм смятал ratio между XAU/XAG..... a не бакалски сметки '' сега е 2 лева , ако стане 5 и го продам - колко ще спечеля ''
                Оттук , последното ти изречение на горния абзац не е вярно . Бил съм пределно конкретен .... в контекст на това което съм обяснявал ....


                Ако някой има 250 000 € и ги инвестира в изцяло в метали за мен е идиот ...... Трябва да има не по малко от 1 000 000 € за да инвестира в метали 1/4 от тях .....
                Не ми обяснявай - '' преди една година '' ..... Преди една година си '' щял '' да го накараш да инвестира , ама от позиция на ''сега '' -то . .
                Говори ми в сегашно време .... То и в Тавекс преди 2 години кило злато беше 58 000 а сега е 107000 ..... И ???
                Защо да се разправя човек с десетки и стотици кила сребро ....
                Как ще прекараш стотици кила сребро през граници ..... Обяснения за произход на пари , застраховки , такси .... На кой му трябват такива главоболия .... Къде ще съхраниш стотиците кила сребро ..... За да ги отвържеш (продадеш) и фиксираш печалба - трябва пак същото упражнение в обратна посока..... разходи х2 ............ И въобще ..за мен това е пълна псевдо инвестиция (да не кажа нещо друго ) .....


                Не ми се проверяват сега сметки ти '' не на ангро '' .... смятам че си се справил с калкулатура ..... Подобна печалба щеше да има и този , който беше закупил преди време злато ,а не сребро ....и то от България .... и то без да 'амалува със 5 чувала метал .............
                Естествено , следващия скок в златото , (ако го има ) ще му донесе още приход .... Просто и ясно ....
                Ако среброто беше без ддс , да - щеше да е малко по изгодно тъй като направи малко по голям процентен ръст............. Но всичко отива по дяволите със начислението на ДДС ...........
                За купуване от чужбина .......съм писал към предишната ти точка............ Твърдо не !!


                Това го пропуснах ..... извинявай ..... не ми се четат елементарни неща , представени като ''доводи'' ........ Поставих въпроса на Селенката , защото я подигравах ....... и очаквах да ми копне статия за среброто от някъде (уйкипедия)

                Съществува и друга вероятност .... но щом вече си определил и маркирал групата на разумните - добре .....
                Остава да сме живи и здрави в ''следващите години '' за да се убедим ,че не винаги '' совите са това , което са ''


                Това е така .... тук си прав ......

                ПП. Не смятам да отделям повече внимание на металите за след 5 /10 години ......
                За мен е важно , тая седмица.... тоя месец ....... до Н.Година .........
                Това ме интересува .......... Ако се движа в тези диапазони и .... съм с цената ......... то няма как да не съм с нея и след 5 години ....
                Хахаха току що получих отговор на въпрос, който ми бе зададен и заради който изтрих поста. И спечелих облог. Лек уикенд.

                Коментар


                • Кой ли я накара Селенката , да си изтрие смешния пост с препоръките от книжката на Майк Малоуни и чаканите 700€ за унция сребро .... . Явно някой от арменската диаспора - търговци на метали , се е засрамил , чак от таково невежество и е драснал едно ЛС .

                  .
                  Първоначално изпратено от LaCosta Разгледай мнение

                  Видно е, че разбираш от технически анализ. Явно си разбрал и историческите процеси щом имаш такова мнение за най-великия държавник, раждал се на тая земя, и ролята му за оцеляването на България. Но още преди няколко дни ми направи впечатление, че си пишеш на аба и правиш сметки на ангро относно физическото сребро. И за да не бъда като тебе ще бъда съвсем конкретен:
                  За да кажеш , че някой разбира от нещо , трябва да разбираш и ти от същото ........ Не съм видял твой прогнози или графики и е добре да покажеш нещо , за да има тежест оценката ти ... Иначе си ''пишеш на аба '' (не съм го срешал това досега) ..................
                  Сметките ми не са ''на ангро '' , и са използвани цени сегашни от Тавекс , като съм направил сметки , не за сребро купено ''лани '' , а по текущи цени . И съм смятал ratio между XAU/XAG..... a не бакалски сметки '' сега е 2 лева , ако стане 5 и го продам - колко ще спечеля ''
                  Оттук , последното ти изречение на горния абзац не е вярно . Бил съм пределно конкретен .... в контекст на това което съм обяснявал ....

                  Първоначално изпратено от LaCosta Разгледай мнение
                  1. Ако някой има над 250 000 евро и е решил да отдели към 180 000 евро за метали, преди година аз също бих го посъветвал да отдели около 80% от тях /или към 144 000 евро/ за сребро, 35-40 хил евро за злато и останалите 70 000 евро в акции и други ликвидни инвестиции. С въпросните 144 000 евро преди една година можеше да бъдат купени 240 парчета по около 600 евро от по 1 кг от посочените по-долу на линка.
                  Ако някой има 250 000 € и ги инвестира в изцяло в метали за мен е идиот ...... Трябва да има не по малко от 1 000 000 € за да инвестира в метали 1/4 от тях .....
                  Не ми обяснявай - '' преди една година '' ..... Преди една година си '' щял '' да го накараш да инвестира , ама от позиция на ''сега '' -то . .
                  Говори ми в сегашно време .... То и в Тавекс преди 2 години кило злато беше 58 000 а сега е 107000 ..... И ???
                  Защо да се разправя човек с десетки и стотици кила сребро ....
                  Как ще прекараш стотици кила сребро през граници ..... Обяснения за произход на пари , застраховки , такси .... На кой му трябват такива главоболия .... Къде ще съхраниш стотиците кила сребро ..... За да ги отвържеш (продадеш) и фиксираш печалба - трябва пак същото упражнение в обратна посока..... разходи х2 ............ И въобще ..за мен това е пълна псевдо инвестиция (да не кажа нещо друго ) .....

                  Първоначално изпратено от LaCosta Разгледай мнение
                  2. В момента немските търговци на сребро купуват въпросните кюлчета за 770 евро и съответно печалбата към настоящият момент от тази покупка щеше да е 770 - 600 = 170 евро по 240 броя = 40 800 евро или около 28% /след като вече сме извадили 9-10% спред на търговеца и транспортните разходи/. И това е при скок на цената "само" с 48,6% от 18 долара на 26,75 долара. Естествено следващият скок с още 8-9 долара ти носи вече чисти 50% към вече спечелените 28%.
                  Не ми се проверяват сега сметки ти '' не на ангро '' .... смятам че си се справил с калкулатура ..... Подобна печалба щеше да има и този , който беше закупил преди време злато ,а не сребро ....и то от България .... и то без да 'амалува със 5 чувала метал .............
                  Естествено , следващия скок в златото , (ако го има ) ще му донесе още приход .... Просто и ясно ....
                  Ако среброто беше без ддс , да - щеше да е малко по изгодно тъй като направи малко по голям процентен ръст............. Но всичко отива по дяволите със начислението на ДДС ...........
                  За купуване от чужбина .......съм писал към предишната ти точка............ Твърдо не !!

                  Първоначално изпратено от LaCosta Разгледай мнение
                  3. Няма нужда да споменаваме нови технологии, достатъчно е да споменем няколко бранша, в които среброто и понастоящем намира значително приложение:
                  - бижутерията - значителното поскъпване на златото няма как да не доведе до преориентиране на част от клиентите към сребърни бижута
                  - медицината - антисептичните свойства на среброто го правят незаменимо при приготвянето на някои препарати
                  - и най вече огромното му приложение в електрониката. От там идва и интересът на мощни сили да държат цената на среброто възможно най-ниска, за да са ниски цените на електронните джаджи, тъй като това ще улесни дигитализирането и прилепването на човечеството все повече към всевъзможни електрически устройства, а от там и все повече хора ще живеят все повече не в реалния свят, а в един паралелен дигитален свят на интернет, социални мрежи, всеки от нас ще става все по-зависим от този свят и т. н. Със своята изключителна топло- и електропроводимост среброто е незаменимо в електрониката, а поради неговата изключителна светлоотразимост също и при фотоволтаиците, които естествено все повече ще навлизат.
                  Това го пропуснах ..... извинявай ..... не ми се четат елементарни неща , представени като ''доводи'' ........ Поставих въпроса на Селенката , защото я подигравах ....... и очаквах да ми копне статия за среброто от някъде (уйкипедия)
                  Първоначално изпратено от LaCosta Разгледай мнение
                  На всеки разумен човек му е ясно, че търсенето на сребро за горните приложения ще нараства значително в следващите години.
                  Съществува и друга вероятност .... но щом вече си определил и маркирал групата на разумните - добре .....
                  Остава да сме живи и здрави в ''следващите години '' за да се убедим ,че не винаги '' совите са това , което са ''
                  Първоначално изпратено от LaCosta Разгледай мнение
                  4. Тъй като среброто се използва често пъти в миниатюрни количества в множество на брой електрически устройства, които често пъти не е изгодно да се рециклират, се получава така, че значителна част от добитото сребро се губи или консумира безвъзвратно.
                  Това е така .... тук си прав ......

                  ПП. Не смятам да отделям повече внимание на металите за след 5 /10 години ......
                  За мен е важно , тая седмица.... тоя месец ....... до Н.Година .........
                  Това ме интересува .......... Ако се движа в тези диапазони и .... съм с цената ......... то няма как да не съм с нея и след 5 години ....
                  Last edited by Correctively objective; 19.09.2020, 16:33.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Correctively objective Разгледай мнение
                    Я по темата ..... Да ти развием идеята .....
                    - Колко сребро ....горе доле е добре да се закупи при свободни и налични , например на 350 000.
                    (Това го пиша за да няма отговори като : кой колкото възможност има ....)
                    - колко ще е печалбата на избраното от теб количество за закупуване след тези 5 - 10 години.
                    - Кои са тези технологии , при това и нови , които ще са възползват от закупеното от теб сребро. ...
                    Видно е, че разбираш от технически анализ. Явно си разбрал и историческите процеси щом имаш такова мнение за най-великия държавник, раждал се на тая земя, и ролята му за оцеляването на България. Но още преди няколко дни ми направи впечатление, че си пишеш на аба и правиш сметки на ангро относно физическото сребро. И за да не бъда като тебе ще бъда съвсем конкретен:

                    1. Ако някой има над 250 000 евро и е решил да отдели към 180 000 евро за метали, преди година аз също бих го посъветвал да отдели около 80% от тях /или към 144 000 евро/ за сребро, 35-40 хил евро за злато и останалите 70 000 евро в акции и други ликвидни инвестиции. С въпросните 144 000 евро преди една година можеше да бъдат купени 240 парчета по около 600 евро от по 1 кг от посочените по-долу на линка.

                    2. В момента немските търговци на сребро купуват въпросните кюлчета за 770 евро и съответно печалбата към настоящият момент от тази покупка щеше да е 770 - 600 = 170 евро по 240 броя = 40 800 евро или около 28% /след като вече сме извадили 9-10% спред на търговеца и транспортните разходи/. И това е при скок на цената "само" с 48,6% от 18 долара на 26,75 долара. Естествено следващият скок с още 8-9 долара ти носи вече чисти 50% към вече спечелените 28%.

                    3. Няма нужда да споменаваме нови технологии, достатъчно е да споменем няколко бранша, в които среброто и понастоящем намира значително приложение:
                    - бижутерията - значителното поскъпване на златото няма как да не доведе до преориентиране на част от клиентите към сребърни бижута
                    - медицината - антисептичните свойства на среброто го правят незаменимо при приготвянето на някои препарати
                    - и най вече огромното му приложение в електрониката. От там идва и интересът на мощни сили да държат цената на среброто възможно най-ниска, за да са ниски цените на електронните джаджи, тъй като това ще улесни дигитализирането и прилепването на човечеството все повече към всевъзможни електрически устройства, а от там и все повече хора ще живеят все повече не в реалния свят, а в един паралелен дигитален свят на интернет, социални мрежи, всеки от нас ще става все по-зависим от този свят и т. н. Със своята изключителна топло- и електропроводимост среброто е незаменимо в електрониката, а поради неговата изключителна светлоотразимост също и при фотоволтаиците, които естествено все повече ще навлизат.

                    На всеки разумен човек му е ясно, че търсенето на сребро за горните приложения ще нараства значително в следващите години.

                    4. Тъй като среброто се използва често пъти в миниатюрни количества в множество на брой електрически устройства, които често пъти не е изгодно да се рециклират, се получава така, че значителна част от добитото сребро се губи или консумира безвъзвратно.
                    Günstig: Größter Preisvergleich für Münzbarren ✓ Sicher: Nur zertifizierte Händler ✓ Über 20.000 Münzen und Barren bei GOLD.DE
                    Last edited by LaCosta; 19.09.2020, 15:02.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                      Абстрахирай се от личността ми. Има си игнор списък. Нито за миг не си мисли, че няма да вземам участие в тази тема. Вселената не се върти около теб.

                      Изказвам мнение. Или го коментирай нормално, или го игнорирай. Ако не можеш да се държиш нормално, просто ще те скролвам.

                      Сега, по самата тема - според мен - освен физическо злато не е лоша идея да се закупи и физическо сребро. Ред нови технологии ще зависят от среброто, което ще повиши цената му в следващите от пет до десет години.
                      Ама пиши си ма... Нито за миг не си мисля , че нямаш какво да изтърсиш. ..по която и да е тема....
                      То и специално име си има за такива

                      Я по темата ..... Да ти развием идеята .....
                      - Колко сребро ....горе доле е добре да се закупи при свободни и налични , например на 350 000.
                      (Това го пиша за да няма отговори като : кой колкото възможност има ....)
                      - колко ще е печалбата на избраното от теб количество за закупуване след тези 5 - 10 години.
                      - Кои са тези технологии , при това и нови , които ще са възползват от закупеното от теб сребро. ...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Correctively objective Разгледай мнение

                        ................... Ти си неспасяем случай .......... Такъв неспасяем случай на простовата наглост не съм срещал ........ Вече не мисля и че си жена ..... Жена би се усетила .................. А ти занеш че си последна по разсъждения ..... и де ли натегаш ....




                        Пълни глупости ..... Къде я гледаш тази ''масовост ''..... Дай и ние да погледнем .....
                        И не съм '' пискал'' за нищо , глупито ми ........ Кой каквото ще да си прави ...... Аз само давам мнение: тъпо / умно ........
                        Обяснявал съм на многониковеца арменски , че ще спечели на теслата дръжката от търгуване на ratio XAG/XAU............ с РЕАЛНИ МЕТАЛИ ............
                        По друг начин се прави това , ама сега да ти обяснявам на тебе е все едно да ти говоря на инопланетянски език ..................
                        Абстрахирай се от личността ми. Има си игнор списък. Нито за миг не си мисли, че няма да вземам участие в тази тема. Вселената не се върти около теб.

                        Изказвам мнение. Или го коментирай нормално, или го игнорирай. Ако не можеш да се държиш нормално, просто ще те скролвам.

                        Сега, по самата тема - според мен - освен физическо злато не е лоша идея да се закупи и физическо сребро. Ред нови технологии ще зависят от среброто, което ще повиши цената му в следващите от пет до десет години.

                        Коментар



                        • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                          Една е, но я определят хартиените унции, защото са повече .
                          ................... Ти си неспасяем случай .......... Такъв неспасяем случай на простовата наглост не съм срещал ........ Вече не мисля и че си жена ..... Жена би се усетила .................. А ти занеш че си последна по разсъждения ..... и де ли натегаш ....


                          Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение
                          Само преди ден два ти пискаше, че за какво видите ли да се купува физическо сребро вместо физическо злато. В момента масово се купуват и физически и хартиени сребърни унции в големи количества. Защо?

                          Никой никого не анатемосва. Само ти лѐпиш разни етикети.
                          Пълни глупости ..... Къде я гледаш тази ''масовост ''..... Дай и ние да погледнем .....
                          И не съм '' пискал'' за нищо , глупито ми ........ Кой каквото ще да си прави ...... Аз само давам мнение: тъпо / умно ........
                          Обяснявал съм на многониковеца арменски , че ще спечели на теслата дръжката от търгуване на ratio XAG/XAU............ с РЕАЛНИ МЕТАЛИ ............
                          По друг начин се прави това , ама сега да ти обяснявам на тебе е все едно да ти говоря на инопланетянски език ..................

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Correctively objective Разгледай мнение

                            Цената е ЕДНА умнице ..... Разделение на цената И ''влияние'' има само в твоята главица..... .............
                            А и отговора ти е извън контекста на моя пост ...... Че ,дори и да е купил не го е купил налично , зер съобщаваш че купува промишлени количества........А тук се анатемосва и не се гледа с добро око на пишещите за ''хартиени '' покупки ....
                            Ама ти , те така , като да драснеш нещо глуповато..
                            Една е, но я определят хартиените унции, защото са повече .

                            Само преди ден два ти пискаше, че за какво видите ли да се купува физическо сребро вместо физическо злато. В момента масово се купуват и физически и хартиени сребърни унции в големи количества. Защо?

                            Никой никого не анатемосва. Само ти лѐпиш разни етикети.
                            Last edited by Selena; 18.09.2020, 19:31.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение
                              Много добре знаеш, че цената на хартиеното влияе на цената на физическото. Лек уикенд мон амур. Ще си чатим след две седмици .
                              Цената е ЕДНА умнице ..... Разделение на цената И ''влияние'' има само в твоята главица..... .............
                              А и отговора ти е извън контекста на моя пост ...... Че ,дори и да е купил не го е купил налично , зер съобщаваш че купува промишлени количества........А тук се анатемосва и не се гледа с добро око на пишещите за ''хартиени '' покупки ....
                              Ама ти , те така , като да драснеш нещо глуповато..

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Correctively objective Разгледай мнение

                                Не знам ...... питай ги ....
                                Всеки си купува каквото си иска ............ Само че с поста си забиваш ножле в гърба на противниците на ''хартиеното ''
                                Освен , ако Бъфетчо си го купува с багери и го копа в имението в дупка декар на декър .....................
                                И ако не е (В)селенска партенка ..............
                                Ко се правиш пак на халосан с хоросан сега? Много добре знаеш, че цената на хартиеното влияе на цената на физическото. Лек уикенд мон амур. Ще си чатим след две седмици .

                                Коментар

                                Working...
                                X