IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от alphaomega Разгледай мнение
    Сега ще дойде време печалбите от електронното злато да ги реинвестираме в златодобивна техника. Очертава се реалният добив да е един от малкото сектори на икономиката които няма да бъдат засегнати от идващата чудовищна криза а стойността на златото ще остане стабилна за много години напред с потенциал за лек растеж.

    Има две посоки за добив в които може да се върви.

    1. Реален добив от земята. В България има условия за това. Има много неразработени златни находища. Някой са известни още от времето на Траките и Рим. Други тепърва ще се откриват чрез сондажи и опробване на терени.

    2. Рециклиране на електроника. Доста сложен процес, но ако се направи качествено има потенциал за добри печалби. Може и лесно да се организира внос на стара електроника от чужбина и да се разфасова в България.
    В коя точно електроника има злато? Дали има смисъл да се рециклира?

    Коментар


    • Сега ще дойде време печалбите от електронното злато да ги реинвестираме в златодобивна техника. Очертава се реалният добив да е един от малкото сектори на икономиката които няма да бъдат засегнати от идващата чудовищна криза а стойността на златото ще остане стабилна за много години напред с потенциал за лек растеж.

      Има две посоки за добив в които може да се върви.

      1. Реален добив от земята. В България има условия за това. Има много неразработени златни находища. Някой са известни още от времето на Траките и Рим. Други тепърва ще се откриват чрез сондажи и опробване на терени.

      2. Рециклиране на електроника. Доста сложен процес, но ако се направи качествено има потенциал за добри печалби. Може и лесно да се организира внос на стара електроника от чужбина и да се разфасова в България.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение
        Аре, перчемо да почва с глупостите че ми писна да го чекам тва злато.
        И аз го чакам да се включи активно. Или пък ще изиграят Деменцията с друга оперативна комбинация, която ще хвърли янките в хаос януари-Май.
        Едно е сигурно Тръмпизмът се утвърди като идеология. Глобализмът беше спрян и започва неговия разпад, както наврамето спряха комунизмът с цената на милярди долари, но успяха. Спряха и радикалния ислямизъм /уахабитизъм в крайната му форма/ , макар и определени елементи от тяхната администрация да се заиграваха с него през определени периоди от време.
        Идващите неясни времена светлината на златото ще е пътеводна светлина за излизане от цивилизационната криза породена от Китайците. И Китай ще бъде спрян бавно бавно до пълната победа.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение
          Аре, перчемо да почва с глупостите че ми писна да го чекам тва злато.
          според мен нищо няма да направи ... само си ла-ла и туитва
          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

          Коментар


          • Аре, перчемо да почва с глупостите че ми писна да го чекам тва злато.

            Коментар


            • Отдавна не съм писал в тази тема....

              Ето няколко анонси от мен!

              Цялата икономика и финансова система са в състояние на свободно падане!
              Капиталовия пазар е преминал в режим "banana mode"!

              Новите затваряния на икономиките, обявените 2ри вълни и тн... просто доскапват тотално каквото е останало за доунищожение преди финалния крах!

              Навярно някои се чудят, защо златото не скача или защо Биткойна направи 50% ръст, а златото дори е паднало!
              Златото си има свой път на тренд! За всеки който инвестира в него, а не просто да го трейдва, дългосрочната картина е тази, която го интересува!

              В момента парите се првръщат в шума! В цял свят водещите страни, било през кредит било с фискални мерки раздават пари от въздуха... Дори и в България, която не е еталон, вече масово ми прави впечатление, че 2-3-4 стотинки на касата дори и не търсят да ти върнат. Ако за някой това е глупав пример... аз бих казал, че е много показателен, защото показва повсеместното отношение на населението към фитните пари и тяхната стойност!
              Просто нещата още не са се ускорили. Вече сериозно навлизаме в реалната рецесия, но съпътстващата я дефлация, като че ли я няма... Фиат парите се превръщат във "вестници".... някой може и да не се съгласи, защото все още процеса не е завършен и нямаме тотална деструкция, но всеки трябва да знае, че своевременното разбиране на процесите е важно, е не просто финалното им констатиране!

              Така, че действайте своевременно.... оставете констатациите на "историците"....

              Виждате как всички ЛЪЖИ и легенди, с които на съпунисваха от началото на март месец, на глобално ниво, на практика рухнаха!

              Да златото може да падне с още 100-200 долара или да скочи с толкова или повече.... КОЙ знае....
              Важното е да осъзнаваме процесите и да взимаме възможно най-правилните финансови решения спрямо ситуацията!


              Успех на всички!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

                Като отмине пандемията....
                Може ли да кажеш, кога ще отмине, според теб?...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

                  Обаче никой не може да каже със сигурност какво ще стане с тренда на златото.

                  Като отмине пандемията, ще спадне малко (както беше предишния път). И съветът ти към Левчо не е много добър.

                  В следващите 10-20г ще има плавно инфлиране на парите в България.
                  Само времето ще покаже, да сме живи и здрави....
                  Иначе аз съм си тъпо парче и нищо не разбирам, само споделих какво ми говорчт звездите. Специалистите сте вие.
                  Last edited by dragi mi smehurko; 18.11.2020, 15:58.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

                    Обаче никой не може да каже със сигурност какво ще стане с тренда на златото.

                    Като отмине пандемията, ще спадне малко (както беше предишния път). И съветът ти към Левчо не е много добър.

                    В следващите 10-20г ще има плавно инфлиране на парите в България.
                    На този свят единственото сигурно е, че всеки ще умре някога. Нищо друго сигурно няма.
                    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от dragi mi smehurko Разгледай мнение

                      Как за какво ти е ? - за застраховка. Та, като дойде оптимистичната новина (например , че американците са одобрили някоя ваксина златото трябва да се сурне , после като започнат ваксинациите трябва да отиде и по-надолу и ще го натискат с хартиено , колкото могат, за да набият в главите на народонаселението, че то си е една "варварска реликва" и нищо повече.
                      Ако почнеш да купуваш , когато е под 1800 и после по пътя надолу и купиш поне за 200 - 250 К, хвърляш го е един сейф, от най-малките. Най-добре е касета в БНБ, но там трябва да чакаш поне 3 г, за да се освободи нещо. Има вариянт да го купиш от швейцарски търговец на злато и да го оставиш в касета в швейцарска банка, но ще трябва да си направиш една разходка до Швейцария. После ипотекираш си някой от копторите и теглиш кредит, НО само и единственно револвиращ кредит ( някой банки му казват и кредитна линия). За физически лища малко банки предлагат такива кредити. Най-изгодните условия преди 2 г. бяха в ПИБ - 3 % ГПР +1% такса ангажимент. Таксата ангажимент си я плащаш всяка година. Когато усвояваш ти начиаляват лихва върху усвоената част. Т.е така ще имаш средствата ликвидни във всеки един момент. Продължавай да търсиш коптори, винаги съм смятал, че земеделската земя е много по-добър вариянт, но ти си знаеш най-добре. Не купувай нищо ако доходноста ти към момента на полупката ти е по-малка от 6 - 7% (лично мнение)
                      Като мине еуфорията от победата на вируса , ше се разбере, че и без вирус нещата отиват на изуй гащи. Звездите ми говорят, че покачването на цената на златото ще компенсира таксата ти ангажимент, към банката. Ако нещо се сговни с покупките ти на коптори и не може да обслужваш кредита - преценяваш какво да продадеш - или коптора или златото и погасяваш кредита. Може да си дисконтираш размера на кредита с около 20% покупната цена на златото.
                      Така би трябвало да си застрахован за спестяванията си и да имаш свободата да купуваш, коквото и когато прецениш.
                      Обаче никой не може да каже със сигурност какво ще стане с тренда на златото.

                      Като отмине пандемията, ще спадне малко (както беше предишния път). И съветът ти към Левчо не е много добър.

                      В следващите 10-20г ще има плавно инфлиране на парите в България.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bulgarian lev

                        Аз не си спомням Бертрам да е споделил че е купил злато. Поддръжник е на идеята, но не е купувал. Ако има отпреди това е друго.
                        Това кат не носи доход за чий ти е. Особено в по-големи количества когато би имало смисъл. Утре ще се сурне надолу при първата оптимистична новина.
                        Как за какво ти е ? - за застраховка. Та, като дойде оптимистичната новина (например , че американците са одобрили някоя ваксина златото трябва да се сурне , после като започнат ваксинациите трябва да отиде и по-надолу и ще го натискат с хартиено , колкото могат, за да набият в главите на народонаселението, че то си е една "варварска реликва" и нищо повече.
                        Ако почнеш да купуваш , когато е под 1800 и после по пътя надолу и купиш поне за 200 - 250 К, хвърляш го е един сейф, от най-малките. Най-добре е касета в БНБ, но там трябва да чакаш поне 3 г, за да се освободи нещо. Има вариянт да го купиш от швейцарски търговец на злато и да го оставиш в касета в швейцарска банка, но ще трябва да си направиш една разходка до Швейцария. После ипотекираш си някой от копторите и теглиш кредит, НО само и единственно револвиращ кредит ( някой банки му казват и кредитна линия). За физически лища малко банки предлагат такива кредити. Най-изгодните условия преди 2 г. бяха в ПИБ - 3 % ГПР +1% такса ангажимент. Таксата ангажимент си я плащаш всяка година. Когато усвояваш ти начиаляват лихва върху усвоената част. Т.е така ще имаш средствата ликвидни във всеки един момент. Продължавай да търсиш коптори, винаги съм смятал, че земеделската земя е много по-добър вариянт, но ти си знаеш най-добре. Не купувай нищо ако доходноста ти към момента на полупката ти е по-малка от 6 - 7% (лично мнение)
                        Като мине еуфорията от победата на вируса , ше се разбере, че и без вирус нещата отиват на изуй гащи. Звездите ми говорят, че покачването на цената на златото ще компенсира таксата ти ангажимент, към банката. Ако нещо се сговни с покупките ти на коптори и не може да обслужваш кредита - преценяваш какво да продадеш - или коптора или златото и погасяваш кредита. Може да си дисконтираш размера на кредита с около 20% покупната цена на златото.
                        Така би трябвало да си застрахован за спестяванията си и да имаш свободата да купуваш, коквото и когато прецениш.
                        Last edited by dragi mi smehurko; 18.11.2020, 14:35.

                        Коментар


                        • Принципно съгладен с проблема за оценка. Това в момента го разглеждам аксиоматично.

                          Обаче... При Виденов бяха обрани спестителите. Хората с реални активи не пострадаха сериозно, а тези с дългове удариха джакпота. Затова отново не те разбирам. Очакваш спад на реалните активи, но не изключваш хиперинфлация?

                          Имотите в бало, злато и дриги метали не приемаш за убежище, дялове също. Човек с малко заделени парици какво му остава... изключваме закононарушенията?

                          Лично аз не мога да си позволя да държа и съхранявам добро количество злато, а нямам финансите за имение или дори качествен имот.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от SPART Разгледай мнение

                            Има ли повече от двама души с еднакво мнение значи Нещата са сериозни!

                            Никога не съм твърдял,че катаклизъм е само дефлацията (Терзиев),а напротив - инфлацията също е много опасен процес доколкото внася заблуди в "който не разбира - инвестира",че е с вързани гащи.Инфлация или дефлация означават неликвиден пазар или казано по друг начин липса на възможност за справедлива оценка на даден актив.Ако някой е бил на линия през 1996-97 г. около и след метежа срещу Виденов ще ме разбере напълно!Останалите - няма и добре, че гугъла е напълно оскъден за онези събития като се надявам и за бъдеще да е на същото ниво.

                            А относно твоите грипозни препарати можеш да бъдеш спокоен понеже коментарите по тях са основно от тези които първи ще бъдат пометени - политиците.Останалите или са невежи или вярват в Законите на Природата и знаят,че минимум до 5 години "ваксина"няма да има просто защото за всяко чудо за да се превърне в Истина, се изисква ВРЕМЕ!
                            Нищо ще изкарат нови от шкафа. Там където ситуацията не може да бъде овладяна ще цари контролирана анархия. Нищо ново. Накрая ще изградят нов свят, който ще позабравен стар. А естественият подбор ще реши доста проблеми във времето.
                            Царят ще е Кешът. Ами сега златото кеш ли е или актив.
                            Европейци ли управляват процесите в УСА или Янки управляват процесите в Европа. Кое е първото яйцето или кокошката.
                            https://www.youtube.com/watch?v=ayw1AZb22nE
                            Масите винаги остават излъгани и използвани затова са просто и само масовка.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение
                              ... Най-застрашеният актив предстои да бъде НИ..
                              Има ли повече от двама души с еднакво мнение значи Нещата са сериозни!

                              Никога не съм твърдял,че катаклизъм е само дефлацията (Терзиев),а напротив - инфлацията също е много опасен процес доколкото внася заблуди в "който не разбира - инвестира",че е с вързани гащи.Инфлация или дефлация означават неликвиден пазар или казано по друг начин липса на възможност за справедлива оценка на даден актив.Ако някой е бил на линия през 1996-97 г. около и след метежа срещу Виденов ще ме разбере напълно!Останалите - няма и добре, че гугъла е напълно оскъден за онези събития като се надявам и за бъдеще да е на същото ниво.

                              А относно твоите грипозни препарати можеш да бъдеш спокоен понеже коментарите по тях са основно от тези които първи ще бъдат пометени - политиците.Останалите или са невежи или вярват в Законите на Природата и знаят,че минимум до 5 години "ваксина"няма да има просто защото за всяко чудо за да се превърне в Истина, се изисква ВРЕМЕ!
                              Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение

                                Турция какво общо има с еврозоната. Въпреки, че желая при тях да има мир и разбирателство не съм сигурен как ще преживеят следващата година.
                                Ще трябва много да я отпуснат и не се съмнявам в това иначе няма как-
                                Къв е проблема със Франция ?
                                Други държави претендират да са първи в пропадането- Турция, Италия, Гърция, Испания.

                                Коментар

                                Working...
                                X